PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

WOŚP

Wiele robią w polityce regionalnej. Są też odmiany ogólnopolskie. Masz stowarzyszenie – powiedź o nim innym właśnie tutaj

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

WOŚP

Postautor: Łukasz Naczas » 15 stycznia 2007, 00:01

Jest takie dzień, w którym Polska wygląda inaczej. Kiedy robi się kolorowe, jakby niknęły podziały i waśnie. Czym jest WOŚP? Jaki jest jej fenomen?

Jakie są argumenty przeciwników?
Jak na nie reagują zwolennicy?

Jakie jest wasze zdanie na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ? Na temat przeciwników i zwolenników ?
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
Marcin Pindor
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Pindor » 15 stycznia 2007, 05:10

No coz...przyznam ze kiedy pierwszy raz uslyszalem o WOSP a bylo to kilka lat temu jak wiemy ,nie sadzilem ze wciagna polakow w taki wir pomocy potrzebujacym ,chyba nawet oni sami nie wiedzieli wtedy iz stana sie naprawde tak poteznym zrodlem pomocy. Czy jestem ich przeciwnikiem? Na pewno NIE , zadaje sobie sprawe ze jako organizacja z tego co uzbieraja zyjka takze przez caly rok , ale ktorz inny jak nie oni mooze pomoc tylu potrzebujacym. panstwo ? ktore jak wiemy nigdy na nic nie ma pieniedzy? Roba naprawde kawal dobrej roboty i trzeba przyznac im za to wielki "+".Pomysl Jurka O. z powstaniem WOSP byl niemal trafem w setn dla ludzi ktorzy oczekuja pomocy ... oni ja daja ...Chwala im za to co roba i oby na ich drodze pomocy nigdy nie bylo wielu niepotrzebnych kłód.
***Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być... potem jednak człowiek mądrzeje***

! W sprawach PILNYCH zostaw wiadomość na PW lub GG

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 15 stycznia 2007, 15:42

WOŚP mimo wszystko jest na dobre i na złe tożsama z Jurkiem Owsiakiem. A ten o ile w styczniu jest wspaniały to w wakacje przy okazji Przystanku Woodstock coraz częściej popada w "syndrom Boga". I mamy kolejne niepotrzebne konflikty z lokalnymi straganiarzami etc...

Jednak WOŚP co roku coraz lepsza. Ciekawe czy ten fenomen przeżyje Owsiaka :?:
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Shoemaker
Stażysta
Stażysta

Postautor: Shoemaker » 15 stycznia 2007, 22:53

Osobiście mam neutralne nastawienie do WOŚP, sam zbytnio w związanych z nią akcjach nie uczestniczę. Co nie oznacza, że kwestionuję znaczenie tej organizacji dla potrzebujących, a także ze względów moralnych. Absolutnie - każda pomoc jest potrzebna, a WOŚP jako najbardziej medialna jej forma otrzymuje największe datki i pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Oby tak dalej.
Pozdrawiam
Shoemaker

Kamel
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Kamel » 15 stycznia 2007, 23:03

Jaki jest fenomen WOŚP? Potrafi łączyć ludzi, przynajmniej w kwestii pomocy dzieciom i potrzebującym. Zapewne też i dzieli ludzi, choćby ze względu na organizowany Woodstock, ale to odrębny temat. Wielu z nas wrzuca do skarbonek tyle ile ma, albo tyle ile chce dać. To mniej istotne, każdy grosz się liczy. Nikt nam nie karze tego robić, a jednak robimy. Zastanawiam się dlaczego? Przychodzi mi na myśl, że chcemy pomagać innym, zwłaszcza tym najmniejszym. Bo przecież, kto inny, jak nie my, może im pomóc?

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 15 stycznia 2007, 23:32

WOŚP to taka sprytna akcja, bo zwraca uwage. Trwa pare dni w roku i ma otoczke jednej wielkiej imprezy i jest bardzo medialna, a wiec kojazy sie o wiele lepiej niz zmudne zbieranie starych ciuchow przez Caritas. Oczywiscie licza sie efekty, a te sa. A wiec ja popieram.
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 stycznia 2007, 10:24

sukcesem Wośp są programy ramowe. Bez nich była by to kolejna fundacja łatająca dziury w wielokrotnie łatanym drelichu.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 28 grudnia 2010, 14:04

Szkoda tylko, że wielu uczestników WOŚP to zwykli złodzieje z podartymi puszkami i indentyfikatorami. Sama organizacja jak każda ma swoje wady, ale cel bardzo szlachetny i nie jednemu już pomogli.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 28 grudnia 2010, 14:19

- nigdy nie daje pieniędzy na wośp.
- irytują mnie hipisi z puszkami i ta cała otoczka, koncerty, owsiak itd.
- przystanek woodstock to dla mnie synonim złego smaku pod każdym względem.

a z ekonomicznego punktu widzenia ktoś napisał kiedyś fajny tekst na ten temat: fajnie, że dzieci mają dzięki akcji respiratory, ale niefajnie, że politycy dzięki temu mogą sobie odhaczyć te respiratory z budżetu i wydać nasze pieniądze na podgrzewane posadzki w hotelu sejmowym czy coś. :???:

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 28 grudnia 2010, 15:06

A ja prawie zawsze jak mam okazję to wrzucę kilkadziesiąt groszy. Jeśli w nadchodzącym roku natrafię, to może i wrzucę złotówkę. A co, stać mnie.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 28 grudnia 2010, 15:07

Clint Eastwood pisze:przystanek woodstock to dla mnie synonim złego smaku pod każdym względem.

Zgadzam się. Wandalizm i przemoc jakiej używają podczas podróży na imprezę jak i w jej trakcie jest rażąca. Wyobrażacie sobie taki krajobraz gdzie w jednym miejscu znajduje się tylu czarnuchów w glanach? :mrgreen:
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 28 grudnia 2010, 15:18

Przypadki chędożonych złodziei się zdarzają, jak wszędzie. Niemniej jednak akcja i cel są szczytne, o czym świadczy sprzęt z serduszkiem, widziany przeze mnie w szpitalu. W tym roku na pewno, jak zawsze, zrobię przelew. I przykro czasem, kiedy jakiś oszołom mając w dupie dzieci powie że "Łowsiak to Zło, bo Łódstok!", przekładając politykę nad życie małych stworków.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 28 grudnia 2010, 16:57

Clint Eastwood pisze:- nigdy nie daje pieniędzy na wośp.
- irytują mnie hipisi z puszkami i ta cała otoczka, koncerty, owsiak itd.
- przystanek woodstock to dla mnie synonim złego smaku pod każdym względem.

dostają miliony? Dostają - więc dla mnie gra.

Bilu1939 pisze:Zgadzam się. Wandalizm i przemoc jakiej używają podczas podróży na imprezę jak i w jej trakcie jest rażąca. Wyobrażacie sobie taki krajobraz gdzie w jednym miejscu znajduje się tylu czarnuchów w glanach? :mrgreen:
Nigdy nie byłem na woodstocku ale gadałem z osobami które tam były nie raz - i żadna złego słowa nie powiedziała. Ja osobiście nie lubię tłumów - ale bardzo chętnie bym posłuchał o "przypadkach przemocy" i "wandalizmu" jakie tam mają miejsce.

Obrazek
Za to z zabawą są setki zdjęć :lol:
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2010, 17:02 przez Lolek00, łącznie zmieniany 2 razy.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 28 grudnia 2010, 16:59

widzę, że drugiej części mojego postu nikt na wszelki wypadek nie przeczytał. w obecnych warunkach akcja na tak wielką skalę po prostu nie ma sensu moim zdaniem. lepiej jest pomagać po cichu mniejszym ngo, bo ich sobie politycy nie mogą "odliczyć".

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 28 grudnia 2010, 17:04

Czytałem drugą część twojego posta Clint nie analizowałem nigdy wydatków na służbę zdrowia w pl - w porównaniu z zyskami z WOŚP - ale może by coś dało się wykazać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/WO%C5%9AP

Z najbliższym finałem od 1993 roku będzie ponad 400 000 000 zł

Zaznaczyć trzeba że Polacy nie przodują w dawaniu - w USA ofiarowuje się parę % PKB (chyba 4-5 ale nie pamiętam dokładnie) - ale oni mają też mniej socjalną rzeczywistość.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Wróć do „Stowarzyszenia apolityczne”