PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

WOŚP

Wiele robią w polityce regionalnej. Są też odmiany ogólnopolskie. Masz stowarzyszenie – powiedź o nim innym właśnie tutaj

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 28 grudnia 2010, 19:09

offtop: to, że stany zjednoczone mają mniej socjalną rzeczywistość od nas to jest mit.
natomiast co do wośp, to wypowiem się szerzej. żadnymi źródłami się nie poprę, chciałbym tylko dać do myślenia tym, którzy wychodzą z założenia, że może nie wszystko jest super ok, ale zbierają pieniądze. oto powody, dla których nigdy nie daję im pieniędzy:

1) realizm - tak jak napisałem, przy obecnym obciążeniu jakie państwo nakłada na swoich obywateli sam fakt, że jakaś pozarządowa organizacja musi działać w sferze, w której państwo nie wywiązuje się ze swoich powinności, jest moim zdaniem skandalem. ale żyjemy w takiej rzeczywistości, w jakiej żyjemy. płacąc na wośp, musimy mieć jednak świadomość (wiem, że ciężko to zaakceptować), że tak naprawdę po prostu płacimy dobrowolny podatek na cele, na które nie mamy wpływu. myślę, że sumy jednorazowo zbierane przez wośp są na tyle duże, że nasi ukochani planiści są w stanie je uwzględnić przy wydatkach i o odpowiednią sumę mniej przeznaczyć właśnie na służbę zdrowia - bo przecież wośp zapłaciło.

2) finanse - ja wiem, że jak jurek żurek krzyczy w telewizji, to trudno się skoncentrować i wszystkie sumy robią ogromne wrażenie, ale czy te sumy są naprawdę tak wielkie? myślę, że organizacje działające bez tej całej pompy zbierają znacznie większe sumy, taki caritas na sto procent. i co więcej, na przykładzie caritasu, wiąże się to z odpowiednio mniejszymi wydatkami.

2.A) ktoś mógłby tutaj powiedzieć, że skoro te sumy nie są aż tak dużo, to politycy raczej nie uwzględniają ich w swoich planach... to się nazywa optymizm ;)
2.B) skoro inne fundacje zbierają większe sumy, to ich zyski również są uwzględniane przy planowaniu - może i tak, ale wątpię. zyski innych fundacji rozłożone są na okrągły rok i działalności, a wydatki rozłożone są na zaspakajanie różnych potrzeb. nie działa to na zasadzie 'urrrrraaa! ponadto często zapewniają one niematerialną pomoc, czego o ile mi wiadomo wośp nie robi.

3) koszty - czy ktoś kiedyś w ogóle policzył ile ta cała szopka kosztuje? bo o ile mi wiadomo, koncerty, transmisje nie jest finansowana z pieniędzy orkiestry, albo nie jest finansowana wyłącznie z pieniędzy orkiestry. przypuszczam, że to znowu podatnicy za wszystko płacą. impreza na taką skalę w większych miastach kosztuje koło 3 mln złotych (w warszawie ze dwa razy więcej), a wośp organizuje na mniejszą lub większą skalę chyba prawie każde miasto w polsce.

4) no i na koniec może pojadę po śliskim gruncie, personalnie - wośp to jest przede wszystkim nadymanie osoby jurka. ja wiem, że to nie jest żadna zbrodnia brać pieniądze, za to co się robi - aczkolwiek o ile mi wiadomo, fundacja organizująca finały wośp to jest główne źródło utrzymania pana owsiaka przez cały rok. ja oczywiście nie jestem w stanie podać żadnych źródeł, to tylko zasłyszane/zaczytane w necie plotki; ale jeżeli to prawda, a nie jest mi wiadome, aby j.o. kiedyś te plotki prostował, to niefajnie ze strony pana jerzego. tak jak mówię, to nie grzech brać pieniądze za wykonaną pracę, ale jeżeli pan owsiak utrzymuje się z pieniędzy zebranych przez wośp przez cały rok, to inaczej niż "graniem chorymi dziećmi" nazwać tego nie można - a to jest przejebanie nieetyczne moim skromnym zdaniem. oi.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 28 grudnia 2010, 19:27

spojrzenie na stronę wośp jakoś boli?
http://www.wosp.org.pl/fundacja/fundacyjnefaq#ofundacji

1. Polska to państwo na dorobku. Takie organizacje wypełniają lukę ,której państwo nie jest w stanie załatać. ogólnie taniej i łatwiej dać grant niż tworzyć państwową agendę. Stąd lepiej dać 1%...

2. Caritas zbiera cały rok. WOŚP ma specyficzną i trzeba przyznać skuteczną formę zbiórki ulicznej.

a) oczywiście, że tak. Skoro Owsiak kupuje to można kupić coś innego.

3. Sprawozdanie jest jawne i znajdziesz je na Wośp. sprawdzanie - co roku Nik i US
http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe

4. Sama zbiórka to robota na wiele miesięcy a trzeba jeszcze wydać. To ogromna praca jeśli chcesz to zrobić właściwie..
koszty własne fundacji wośp są jednymi z niższych u tego rodzaju w Polsce. Woodstock jest finansowany z odsetek od kapitału.

moim zdaniem punkt 4 jest wyrazem durnego polactwa. Skoro ktoś hipotetycznie zdołał by zebrać 100ml $ to w jaki problem stanowiłby 1mln $ wynagrodzenia? Żaden. bo jesteśmy 99mln do przodu. Ale Polak nie może się cieszyć z 99 tylko wbije nóź aby nikt nie miał i tych 99 a co najważniejsze ten sku***** nie dostał tego jednego,
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 28 grudnia 2010, 19:44

Nazgul pisze:1. Polska to państwo na dorobku. Takie organizacje wypełniają lukę ,której państwo nie jest w stanie załatać. ogólnie taniej i łatwiej dać grant niż tworzyć państwową agendę. Stąd lepiej dać 1%...
z tego co wiem istnieje już instytucja zajmująca się służbą zdrowia - nazywa się ministerstwo zdrowia i na jego utrzymanie przeznacza się ogromne sumy pieniędzy.

Nazgul pisze:2. Caritas zbiera cały rok. WOŚP ma specyficzną i trzeba przyznać skuteczną formę zbiórki ulicznej.
napisałem o tym, że caritas zbiera przez cały rok, napisałem również, że dla czego moim zdaniem jest to znacznie lepszy sposób zbiórki niż hałaśliwe finały wośp. tę skuteczność w zbieraniu poddałem w wątpliwość i nadal to utrzymuję.

Nazgul pisze:a) oczywiście, że tak. Skoro Owsiak kupuje to można kupić coś innego.
dając pieniądze na respirator, chciałbym, aby poszły one na respirator. a nie na coś innego. a w efekcie, skoro pieniądze, które zapłaciłem wośp poszły na respirator - to pieniądze które zapłaciłem państwu, pójdą na coś innego właśnie, chociaż zostały mi one zabrane pod pretekstem kupna m.in. właśnie respiratorów.

Nazgul pisze:3. Sprawozdanie jest jawne i znajdziesz je na Wośp. sprawdzanie - co roku Nik i US
nie znalazłem tam informacji ile publicznych pieniędzy wydaje się na finały wośp.

ok, pkt 4 odpada. faktycznie, pan owsiak nie zarabia na wośp, tylko na programach telewizyjnych o wośp.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 28 grudnia 2010, 19:48

Forsa leży rok na koncie - a fundacja żyje z odsetek - myślałem że to tak działa.

Co do Caritas to wg. ich własnego raportu, oni nie są kontrolowani przez NIK tylko przez Episkopat Polski. Pomoc udzielona w pl z 2006 roku (to co wiki podaje jako źródło) ma być:

pomoc udzielona w Polsce – 229 mln zł

http://pl.wikipedia.org/wiki/Caritas_%28organizacja%29

Przy czym cele Caritas są rozsiane bardziej. Ufając tym danym caritas daje grubo ponad 220 mln zł rocznie, podczas gdy orkiestra obecnie ok 40 mln.

To że ktoś daje mniej i jest twarzą organizacji to nie znaczy że nie daje a tu są insynuacje że szkodzi :mad: dla tych chorych, biednych itd. liczy się papa - i wątpię żeby byli zawistni bo Owsiak w telewizji występuje.

Budżet na styczeń ma być gotowy, a ilość kasy z orkiestry nie jest taka pewna - tak więc teoria na temat uwzględniania WOŚP w budżecie jest dla mnie dziurawa.

Jeden da 1000zł po cichu, drugi 600 i napiszą w gazetach a trzeci da 200 z wielką łachą ale da - i to się liczy, ile się uzbiera. Jak Rockefellera podejrzewano że układy i mason to zaczął kupować całe szkoły, wydawał miliony na cele charytatywne.

Nie róbmy z pomaganie obowiązku - pomaganie jest chwalebne, bo jak ktoś potrzebuje każdej złotówki - to trudno żeby na złotówkę wydziwiał jak mu za darmo ktoś da. WOŚP daje miliony rocznie - i to jest chwalebne i mnie nie interesuje że są cichsze organizację - widać cichymi być lubią ważne że pomagają.

Nawet na religii w szkole słyszało się od księży negatywne komenty pod zarzutem Owsiaka - po prostu czarni nie lubią jak ktoś im robi konkurencje - nawet w pomaganiu i to jest przykre.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 29 grudnia 2010, 09:28

Lolek00 pisze:Forsa leży rok na koncie - a fundacja żyje z odsetek - myślałem że to tak działa.

Tu się zgadza, i z tych odsetek organizowany jest kolejny Woodstock, taki mechanizm Wielkiej Orkiestry z Przystankiem.

Lolek00 pisze:Nawet na religii w szkole słyszało się od księży negatywne komenty pod zarzutem Owsiaka - po prostu czarni nie lubią jak ktoś im robi konkurencje - nawet w pomaganiu i to jest przykre.

Jak zbierałem w zeszłym roku to babka na mnie nakrzyczała a na odchodne dodała że na żydostwo nie płaci, co ciekawe wychodziła z Kościoła ;/
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 grudnia 2010, 11:27

Bilu1939 pisze:Jak zbierałem w zeszłym roku to babka na mnie nakrzyczała a na odchodne dodała że na żydostwo nie płaci, co ciekawe wychodziła z Kościoła ;/

A to pewnie partyjna koleżanka N88.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 06 stycznia 2011, 17:14

Już w Niedzielę XIX Finał Wielkiej Orkiestry!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (9.01.2011 r.) tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W 2011 r. zagramy dla urologii i nefrologii dziecięcej.

Dlaczego urologia i nefrologia? To wyjaśnia nasz ekspert: doc. dr hab. n med. Sylwester Prokurat:

Zależy nam na tym, by wcześniej wykrywać wady układu moczowego u dzieci z możliwością wczesnego rozpoczęcia leczenia i interwencji urologicznej. To bardzo ważne, bo wczesne rozpoznanie może w sposób decydujący wpływać na dalsze losy dzieci, a później osób dorosłych.

W przypadku stwierdzenia wady rozwojowej układu moczowego u małego pacjenta konieczna jest dalsza diagnostyka, w tym badania czynności pęcherza moczowego oraz wczesne leczenie z wykorzystaniem precyzyjnego sprzętu urologicznego, bo dotyczy to między innymi dzieci w okresie noworodkowym i niemowlęcym.

Innym, bardzo ważnym problemem w zakresie ratowania dzieci z niewydolnością nerek jest narastająca częstość występowania ostrego uszkodzenia nerek. W miarę postępu medycyny, prowadzenia szeregu trudnych, ale koniecznych zabiegów takich jak transplantacje szpiku, wątroby lub serca, wzrasta liczba dzieci ze stwierdzaną ostrą niewydolnością nerek.

Niebywale istotna jest możliwość zastosowania i dostępność do tzw. ciągłych metod leczenia nerkozastępczego bezpośrednio po przyjęciu chorego do szpitala, a nie przekazywanie do odległego niekiedy o setki kilometrów ośrodka dysponującego możliwościami stosowania metod eliminacji toksyn. Dzisiaj w zakresie tzw. intensywnej nefrologii mieści się pojęcie wczesnego leczenia nerkowspomagającego lub nerkozastepczego, którego celem jest stabilizacja stanu klinicznego chorego, kontrola jego stanu nawodnienia, wspomaganie leczenia sepsy (zwłaszcza w pierwszych 24 godzinach leczenia), eliminacja toksyn w przypadku zatrucia lekami, grzybami lub innymi substancjami.

Pomóżmy bo nigdy nie wiadomo kiedy my będziemy potrzebować pomocy!
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Wróć do „Stowarzyszenia apolityczne”