PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Naszość

Wiele robią w polityce regionalnej. Są też odmiany ogólnopolskie. Masz stowarzyszenie – powiedź o nim innym właśnie tutaj

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Naszość

Postautor: suluben » 13 kwietnia 2007, 08:15

Grupa ofensywna. Nie jest organizacją stricte polityczną, ale jej działania miewają skutki polityczne.

Główne Hasło: Nasz cel - Głupota
Docelowy punkt odbioru: Tylko dla Nienormalnych
Główne miejsca akcji (na oko procentowo): Poznań (70%), Warszawa (15%), Poronin-Zakopane (5%), Władysławowo (3%), Jankowo k. Gniezna (2%), Gniezno (1%), Sianożęty (1%), Wieruszów (1%), Paryż (1%), Węgorzewo (1%).

Działania dotychczasowe:

1996 - obrzucenie jajami prezydenta Kwasniewskiego w Paryżu. 1 nasz człowiek + dwóch działaczy wywodzącego się z Naszości RAAK-a (obecnie czołowi dziennikarze 'Naszego Dziennika' i 'Przewodnika Katolickiego')

2000 - trzech naszych działaczy w ramach 9 osobowej ekipy Komitetu Wolny Kaukaz napada na Konsulat Rosyjski w Poznaniu, zamieniając flagę rosyjską na czeczeńską oraz wyrażając myśl sprayem na murze

1999 - 2004 - kilkanaście demonstracji w sprawie Czeczenii

1995 - 2006 - oprócz roku 2004 (wejście do Unii nie sprzyjałoby przeprowadzeniu ataku) obchody 1 maja na Placu Bernardyńskim w Poznaniu, czasami kończące się procesami sądowymi (np. sprawa Jeleni)

1994 - 2006 - organizacja zlotów prawicowych (m.in. we Władysławowie) i Sabatów Leninowskich (w Poroninie)

Poza tym m.in.: Atak Piratów na pomost i tawernę Pana W. Czarzastego w Kale koło Węgorzewa, przedstawienie z trupem p.t. 'Skóroobrona' czy też walka o wolność picia alkoholu w miejscu publicznym (ludzkie butelki denaturatu w Sądzie).

Chałupa wirtualna: http://matuswamsieniepodoba.republika.pl/

pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 kwietnia 2007, 13:44

A Ci od "jeleni" i od rzucania chamskich tekstów do kobiet w sądzie ???
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: suluben » 13 kwietnia 2007, 16:22

Nazgul pisze:Ci (...) od rzucania chamskich tekstów do kobiet w sądzie ???

Czy ja wiem, nie tyle chamskich, co raczej romantycznych.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 kwietnia 2007, 16:38

No jasne. W sam raz na 300zł (?) za obrazę sądu.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: suluben » 13 kwietnia 2007, 16:44

Nazgul pisze:No jasne. W sam raz na 300zł (?) za obrazę sądu.

Tak, 300, tyle właśnie zapłaciłem.
Raczej za dużo, ale co tam, dla kobiety warto.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 kwietnia 2007, 17:46

Tragedia. Naprawdę usprawiedliwiasz ten chamski tekst?

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: suluben » 13 kwietnia 2007, 18:46

Nazgul pisze:Tragedia. Naprawdę usprawiedliwiasz ten chamski tekst?

A jak Ci powiem, że na hasło 'Hej potwór' wiele inteligentnych lasek zostało wyhaczonych na tresurę, to się oburzysz, czy może dojdziesz do wniosku: 'Fajne laski są znudzone woskowanymi imitacjami szczerych uczuć'.

P.S. Tresura to w języku Ninji 5-stopniowa miłość.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 13 kwietnia 2007, 19:18

suluben pisze:lasek

suluben pisze:wyhaczonych na tresurę

Może używaj polszczyzny a nie języka kolegów z bloku...
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: suluben » 13 kwietnia 2007, 20:10

Marchewa pisze:
suluben pisze:lasek

suluben pisze:wyhaczonych na tresurę

Może używaj polszczyzny a nie języka kolegów z bloku...

To jest polszczyzna.
Możesz ją nazywać polszczyzna-blokowszczyzna, śmiać się z niej, ale nadal pozostaje językiem polskim mało wulgarnym, nie przekraczającym norm publicznej debaty.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 13 kwietnia 2007, 23:31

To że Masłowska za posługiwanie się tą nowomową dostałą Nike nie czyni z niej narzędzia publicznej debaty.

Słowo "Laska" mnie mierzi bo w stopniu dla mnie niedopuszczalnym instrumentalizuje kobiety. Dlatego będę je zwalczać do upadłego.

Wolę sie nawet nie domyślać co znaczy "wyhaczyć na tresurę" w niekynologicznym znaczeniu.

suluben pisze:Możesz ją nazywać polszczyzna-blokowszczyzna, śmiać się z niej, ale nadal pozostaje językiem polskim mało wulgarnym, nie przekraczającym norm publicznej debaty.

Owszem jeżeli ta debata ma miejsce pod osiedlową budką z piwem. Na forum wolałbym czytać zrozumiałą literacką polszczyznę.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 13 kwietnia 2007, 23:43

Marchewa pisze:
Słowo "Laska" mnie mierzi bo w stopniu dla mnie niedopuszczalnym instrumentalizuje kobiety. Dlatego będę je zwalczać do upadłego.

Wszystko zalezy od punktu widzenia. Wśród młodzieży jest to powszechne okreslenie i nikomu przez mysl nie przejdzie ze to jaakas obraza. Wiekszosc dziewczyn tez tak mowi. Kwestia umowna...

Marchewa pisze:Wolę sie nawet nie domyślać co znaczy "wyhaczyć na tresurę" w niekynologicznym znaczeniu.

A to rzeczywiscie glupie i seksistowskie
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: suluben » 14 kwietnia 2007, 07:41

Marchewa pisze:Wolę sie nawet nie domyślać co znaczy "wyhaczyć na tresurę" w niekynologicznym znaczeniu.

Corranh pisze:A to rzeczywiscie glupie i seksistowskie

Ciekawe, że dziewczyny się na takie stwierdzenie nie obrażają, tylko problem pojawia się podczas debaty z intelektualistami.

Co innego np. stwierdzenie 'Potwór'. Tu reakcje są różne, chociaż najczęściej jest to zdziwienie połączone z zaciekawieniem. Najlepiej takie określenie pasuje do wypicowanych super lasek, wtedy efekt komiczny jest z reguły pierwszej jakości. Takie też było zresztą pierwotne zastosowanie tego wyrażenia w słowniku języka Ninji.

Co do słowa 'laska'. Mnie ono czasami też mierzi, choćby w roku 1996, kiedy to przebywałem w kinie na filmie 'Braveheart' i jakowaś młodociana niewiasta głośno zareagowała na widok królowej tekstem: 'Ale ta laska ma długie włosy'.
Mnie to lekko zniesmaczyło, albowiem akurat do postaci królowej i to sprzed 7 wieków, akurat takiego zwrotu bym nie użył.

Natomiast wiele wody upłynęło od tego czasu, i nasłuchałem się tyle razy, jak to dziewczyna określa inną dziewczynę mianem 'laska', że i mi to z rozpędu weszło w krew, chociaż oczywiście zwrot ten absolutnie nie ma swych korzeni w języku Ninji.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 14 kwietnia 2007, 12:25

suluben pisze:Ciekawe, że dziewczyny się na takie stwierdzenie nie obrażają, tylko problem pojawia się podczas debaty z intelektualistami.

Damy sie obrażają. A ja do upadłego będę apelował aby jednak wrócić do klasycznej polszczyzny.

Gonzalez Suarez

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: suluben » 15 kwietnia 2007, 17:23

Marchewa pisze:
suluben pisze:Ciekawe, że dziewczyny się na takie stwierdzenie nie obrażają, tylko problem pojawia się podczas debaty z intelektualistami.

Damy sie obrażają. A ja do upadłego będę apelował aby jednak wrócić do klasycznej polszczyzny.

Klasyczna polszczyzna bez elementów ją upiększających, pozostaje martwym językiem.
Jak to mówią, nie ma nic tak stałego jak zmiany, także i w języku pisanym.

Dlatego na miłość (w 99% fizyczną) będę mówił 'tresura', a na zegarek 'kłostet!'.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 kwietnia 2007, 10:14

Jakoś nie widzę upadku polszczyzny a określenie "tresura" jest dla mnie równoznaczne z "pier****iem". Kłopot z tym, że jedno i drugie to język z "pod przysłowiowej budki z piwem". To nie jest budka ani piwa tu nie sprzedają...

; )

Wróć do „Stowarzyszenia apolityczne”