PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Stowarzyszenie Głosujmy.org

Wiele robią w polityce regionalnej. Są też odmiany ogólnopolskie. Masz stowarzyszenie – powiedź o nim innym właśnie tutaj

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
MagicMaciej
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Stowarzyszenie Głosujmy.org

Postautor: MagicMaciej » 04 lipca 2008, 22:11

Wracając do domu 7 września (2007) myślałem o zbliżających się wyborach parlamentarnych, o sytuacji politycznej w kraju i tym wszystkim co może się wydarzyć po 21 października. Jedna kwestia jednak zdecydowanie przeważała: frekwencja wyborcza. Kilka tygodni wcześniej słyszałem w radio relacje z wyborów prezydenckich we Francji, według których do urn wyborczych poszło ponad 80% Francuzów! Zacząłem się wtedy zastanawiać jak zaszczepić tak fenomenalną postawę w Polakach, jak sprawić by ludzie odrzucili stereotypowe myślenie: „Mój głos nic nie zmieni.”, „Nie mam czasu interesować się takimi sprawami..” itp. Wtedy pojawił się w mojej głowie pomysł inicjatywy, która miałaby na celu nakłonienie jak największej ilości osób do wzięcia udziału w głosowaniu do parlamentu RP. Akcja miałaby zostać poparta przez znane osoby, co nadałoby jej wiarygodności i przede wszystkim zwiększyło siłę sugestii.

Dzięki pomocy kilku osób od myśli przeszedłem do czynów i tak powstała strona internetowa www.Glosujmy.org (dziś można ją oglądać pod adresem www.glosujmy.org/wybory2007 ).

Akcja chyba odniosła sukces, bo do współpracy udało mi się nakłonić dwadzieścia dziewięć znanych osobistości, sto dziesięć portali internetowych, a sama strona Głosujmy.org w przeciągu zaledwie dwóch tygodni została wyświetlona ponad czterdzieści tysięcy razy. Tematem zainteresowało się nawet radio Eska, czego efektem był wywiad udzielony przeze mnie w jednej z jego krakowskich siedzib. Na stronach portali oprócz banerów promujących akcję pojawił się także artykuł autorstwa Kamila Świętonia, który później krążył w necie.

Dzisiaj konsekwencją zorganizowanej przeze mnie akcji jest powstanie stowarzyszenia Głosujmy.org, o którym więcej informacji można zasięgnąć na stronie O nas (http://glosujmy.org/?page_id=2).

Prowadzimy wortal dla młodych ludzi propagujący idee społeczeństwa obywatelskiego i demokracji. Relacjonujemy wybory z większych państw świata, piszemy artykuły, organizujemy spotkania. Od września ruszamy do szkół porozmawiać trochę z licealistami - poznać ich punkt widzenia i zachęcić do brania spraw publicznych w swoje ręce.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 06 lipca 2008, 10:18

Rusza kolejna akcja z cyklu "krowy - cieszcie się swoim łańcuchem".

Awatar użytkownika
MagicMaciej
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: MagicMaciej » 06 lipca 2008, 12:17

Skąd taka opinia?

Rozumiem że głosowanie i udział w codziennym życiu publicznym są bez sensu i najlepiej wszystko wywrócić do góry nogami - "zerwać się z łańcucha" i mamy kolejną anarchie?

Rusza kolejna akcja z cyklu "krowy - cieszcie się swoim łańcuchem".

Ta wypowiedz jest dla mnie bez sensu - nic nie wnosi, nic nie zmienia, nie ma kompletnie żadnego wpływu na fakt naszego życia w danej rzeczywistości = jest niepotrzebna.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 06 lipca 2008, 13:34

MagicMaciej pisze:Skąd taka opinia?

zuikaku uważa że człowiek dopiero wtedy jest wolny kiedy z łańcuchem się rodzi.
Yo, she-bitch! Let's go!

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 06 lipca 2008, 13:58

Kolego MagicMaciej, w demokracji masz na rząd taki sam wpływ jak pojedynczy obywatel w dyktaturze. Demokracja to bar, w którym do wyboru masz jedynie frytki z keczupem lub bez. Ten ustrój to szczytowe osiągnięcie z dziedziny socjotechniki, powodujące że rządzeni wierzą, że oni rządzą, co jest arcywygodną sytuacją dla elit i oligarchii rządzących realnie. Ty właśnie ulegasz tej iluzji, i na dodatek chcesz jeszcze tym zarazic innych. Możesz sobie głosowac na jedną z kilku nie różniących się od siebie partii i zmieniac bufor skupiający niezadowolenie ludu, ale rzeczywistej władzy nie wybierasz.

Awatar użytkownika
MagicMaciej
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: MagicMaciej » 08 lipca 2008, 22:26

Hm.
Powiem tak:
Demokracja to jakiś sposób sprawowania rządów - najlepszy do tej pory, ale nie najlepszy w ogóle. Oczywiście, że są z nim różne problemy. Oczywiście, że są elity. Oczywiście i zgadzam się z Tobą, że chodzi o wybór z menu.

Ale ja dodaje do tego jeszcze kilka innych kwestii, tj.

- wybieranie mniejszego zła (skoro już maja być frytki, to wole z ketchupem, albo solą, bo takie są smaczniejsze),
- wybieranie czegokolwiek (nie chciałbym być podmiotem i wole iluzje niż zobojętnienie, bo z tej pierwszej zawsze może pojawić się coś dobrego/innego/cokolwiek),
- samoorganizacja (jeśli uważasz, że Ty nie rządziłbyś jak inni, to zabierz sie do roboty - wykorzystaj te wszystkie mechanizmy socjotechniki i zrób coś wartościowego = chwała Ci za to!), olej władzę i korzystaj ze swoich praw (jasne, że to oni je ustanawiają, ale często są albo zbyt głupi, żeby zrobić to tak żebyś Ty nie miał pola manewru, albo po prostu nie mogą tego tak zrobić i stwórz organizację, spyknij się z sąsiadami, kumplami, ludźmi z uczelni - może uda wam się zrobić coś dobrego).

Tak mniej więcej, bo nic nie jest czarno-białe. Sztuką jest odnaleźć się z szarości.

:)

Wróć do „Stowarzyszenia apolityczne”