PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Stowarzyszenie-Komitet Budowy Pomnika Romana Dmowskiego w

Wiele robią w polityce regionalnej. Są też odmiany ogólnopolskie. Masz stowarzyszenie – powiedź o nim innym właśnie tutaj

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

los-kraków
Radny gminny
Radny gminny

Stowarzyszenie-Komitet Budowy Pomnika Romana Dmowskiego w

Postautor: los-kraków » 04 kwietnia 2013, 16:35

Z wielką radością informujemy że zostało zarejestrowane w sądzie( nie bez problemów!) Stowarzyszenie-Komitet Budowy Pomnika Romana Dmowskiego.
Jest to Stowarzyszenie nie związane z jakąkolwiek grupą polityczną.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na I zebranie Stowarzyszenia które odbędzie się 06.04.2013r tj sobota o godz:15:30 w restauracji Literackiej przy ul.Kanoniczej 1 w Krakowie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 04 kwietnia 2013, 16:45

Jaki cel stawia sobie to stowarzyszenie?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 kwietnia 2013, 17:00

tyle, że Dmowski planował Polskę na lini curzona a nie na tej na mapie.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 kwietnia 2013, 17:08

W sojuszu z Rosją.
los-kraków, to kolejny wątek informujący nas, że istniejecie. Nie za dużo?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 04 kwietnia 2013, 18:00

Nazgul pisze:tyle, że Dmowski planował Polskę na lini curzona a nie na tej na mapie.

Dmowski planował granicę na linii Dmowskiego, a nie na linii Curzona.

Obrazek

Linia Dmowskiego

Obrazek

Linia Curzona

Worek pisze:W sojuszu z Rosją.

Bzdura

Worek pisze:los-kraków, to kolejny wątek informujący nas, że istniejecie. Nie za dużo?

O ile się orientuję to jest pierwszy wątek o Stowarzyszeniu -Komitet Budowy Pomnika Romana Dmowskiego. Chyba, że coś przeoczyłem.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 kwietnia 2013, 18:15

Mjolner pisze:O ile się orientuję to jest pierwszy wątek o Stowarzyszeniu -Komitet Budowy Pomnika Romana Dmowskiego.

http://www.forum.polityka.org.pl/viewto ... ht=#167238

Mjolner pisze:Chyba, że coś przeoczyłem.

Pomijam te, które wylądowały w koszu.

Mjolner pisze:Bzdura

Ciężko się pogodzić?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 04 kwietnia 2013, 18:18

Mjolner pisze:Dmowski planował granicę na linii Dmowskiego, a nie na linii Curzona.

Nie piszesz jednak tego że z tego pomysłu sam Dmowski się wycofał.
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 04 kwietnia 2013, 18:27

Worek pisze:http://www.forum.polityka...ghlight=#167238

To jest temat o inicjatywie budowy pomnika Romana Dmowskiego. A ten temat jest o zarejestrowaniu stowarzyszenia i spotkaniu.

Worek pisze:Ciężko się pogodzić?

Tak ciężko jest mi się pogodzić z ignorancją i głupotą lewicowych liberałów.

[ Dodano: Czw 04 Kwi, 2013 ]
marcinsz pisze:Nie piszesz jednak tego że z tego pomysłu sam Dmowski się wycofał.

Wycofał się bo nie miał wyboru. A Nazgul nic nie wspomniał o linii Dmowskiego. Tego mu nie wypominasz tylko się uczepiłeś mnie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 kwietnia 2013, 18:40

Zapomniałeś mjolner, że to była propozycja na konferencje. Dmowski opowiedział się za etnicznymi granicami na wschodzie - np bez Mińska. etniczne granice to mniej więcej lina curzona.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 04 kwietnia 2013, 18:42

Nazgul pisze:Zapomniałeś mjolner, że to była propozycja na konferencje. Dmowski opowiedział się za etnicznymi granicami na wschodzie - np bez Mińska.

Ale to było pózniej.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 kwietnia 2013, 19:40

Mjolner pisze:Tak ciężko jest mi się pogodzić z ignorancją i głupotą lewicowych liberałów.

Nie wiem kogo masz na myśli. Ja czytam książki i w "Niemcy, Rosja i kwestia polska" wydanej we Lwowie 1908 roku, autor - Romek Dmowski - zaapelował do Rosji, aby porozumiała się z Polakami w celu stworzenia wspólnego frontu przeciwko ekspansji niemieckiej. Starał się przejednać Rosjan stwierdzeniem, że ziemie położone na wschód od Kongresówki są w większości etnicznie niepolskie i nie mają dla Polaków istotnego znaczenia ( Nazgul Ci już powiedział gdzie była, mniej więcej, wschodnia granica Kongresówki).

Oczywiście po przegranej przez Niemcy wojny i rewolucyjnym burdelu w Rosji, mógł zmienić zdanie w sprawie granic. Co ma to wspólnego z ideą wszechpolski? - moim zdaniem niewiele. Wicher wojny obrócił kogucika na dachu o 180 stopni i Romek już był gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2013, 20:30 przez Worek, łącznie zmieniany 1 raz.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 04 kwietnia 2013, 19:42

W sojuszu z Rosją.

Myślę że sojusz z Rosją (białą) albo Hitlerem byłby lepszy od sojuszu z Francuzami i Anglikami.

że ziemie położone na wschód od Kongresówki są w większości etnicznie niepolskie

Bo tak było. Plemiona lechickie kończyły się mniej więcej na Lwowie. Na kresach byli albo spolonizowani albo polska szlachta + żydzi.

Co ma to wspólnego z ideą wszechpolski?

Nie każdy narodowiec musi być wszechpolakiem.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 kwietnia 2013, 21:00

różnice w koncepcji granic pomiędzy Pił. - D. to kanon na każdej lekcji o odzyskaniu niepodległości.

że ziemie położone na wschód od Kongresówki są w większości etnicznie niepolskie

Bo tak było. Plemiona lechickie kończyły się mniej więcej na Lwowie. Na kresach byli albo spolonizowani albo polska szlachta + żydzi.
to akurat nie było ważne. liczyły się procenty. akurat we Lwowskim Polaków było więcej dzięki Lwowowi. po za miastami sami Ukraińcy więc mówienie o plemionach polskich nie jest prawdziwe. także historycznie bo to za Chrobrego Ruś .

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 04 kwietnia 2013, 21:34

Może trochę za daleko wyjechałem, ale kończyły się gdzieś tak na Przemyślu.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 05 kwietnia 2013, 18:47

Worek pisze:Nie wiem kogo masz na myśli. Ja czytam książki i w "Niemcy, Rosja i kwestia polska" wydanej we Lwowie 1908 roku, autor - Romek Dmowski - zaapelował do Rosji, aby porozumiała się z Polakami w celu stworzenia wspólnego frontu przeciwko ekspansji niemieckiej.

Ok, rozumiem. Wydawało mi się, że coś sugerujesz, ale dobra z tym mogę się zgodzić. Dmowski stawiał na Rosję w czasie I wojny światowej, wynikało to u Dmowskiego z chłodnej kalkulacji interesów .

Worek pisze:Oczywiście po przegranej przez Niemcy wojny i rewolucyjnym burdelu w Rosji, mógł zmienić zdanie w sprawie granic. Co ma to wspólnego z ideą wszechpolski? - moim zdaniem niewiele. Wicher wojny obrócił kogucika na dachu o 180 stopni i Romek już był gdzie indziej.

Teraz to już zupełnie nie rozumiem o co kaman. Granicę wschodnią wyznaczyły działania zbrojne polskich wojsk i pokój ryski.

Wróć do „Stowarzyszenia apolityczne”