PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Ruch Obywatelski Miłośników Broni

Wiele robią w polityce regionalnej. Są też odmiany ogólnopolskie. Masz stowarzyszenie – powiedź o nim innym właśnie tutaj

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

rafalromb
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Ruch Obywatelski Miłośników Broni

Postautor: rafalromb » 29 maja 2013, 07:03

Witam.

Na tym forum będę reprezentował Ruch Obywatelski Miłośników Broni

Jesteśmy organizacją, która dąży do tego, by zasady dostępu do broni były po prostu jednoznaczne. Możemy dyskutować na temat wymogów jakie mają spełniać ludzie ubiegający się o pozwolenie na broń. Ale uważamy, że jeżeli ktoś te warunki spełnia to powinien to pozwolenie dostać bez dyskusji.

Jest to oczywiście pogląd który nie podoba się Policji.

O celach ROMB można przeczytać tutaj, natomiast chciałbym zwrócić uwagę na pewne zachowania Policji, która rzekomo ma prawa pilnować, a faktycznie niektórymi ze swoich działań tylko uzasadnia potrzebę naszego istnienia.

1. Opracowania których nie było.
Policja opracowuje nowy projekt rozporządzenia regulującego zasady przechowywania broni. Naszym zdaniem projekt jest niepotrzebny, bo jedyne argumenty za nim to "bo trzeba ludzi zniechęcać" oraz "bo obecne przepisy mają już 10 lat".

W uzasadnieniu projektu można przeczytać, że potrzeba stworzenia nowych przepisów wynika z oceny obecnie obowiązujących. Zaintrygowało nas, bo my oceniamy je zupełnie inaczej. Dlatego poprosiliśmy grzecznie, by KGP udostępniła nam swoją ocenę, albo chociaż opisowo ją przedstawiła. Dostaliśmy oficjalną odpowiedź, że żadnej oceny nikt nigdy nie dokonywał, po czyn w kolejnym projekcie znów napisano, że potrzeba jego stworzenia wynika z oceny obowiązujących przepisów.

2. Ile broni ginie?
Również niejako przy okazji tego rozporządzenia postanowiliśmy sprawdzić ile broni faktycznie ginie. Na stronie policji można przeczytać, że ok. 500 szt rocznie. Zapytaliśmy grzecznie KGP a oni odpisali nam, że do rejestru "BROŃ" wpisuje się ok. 1500 szt rocznie.

Sęk w tym, że rejestr "BROŃ" notuje przypadki zagubienia broni z całej UE. Zatem z policyjnych informacji wynika, że jeden z najbardziej zdemilitaryzowanych krajów UE (mniej broni od nas mają tylko Rumuni i Litwini) odpowiada za 1/3 wszystkich zagubionych jednostek broni w UE.

Zaczęliśmy zatem drążyć temat inaczej. Wysłaliśmy zapytania do wszystkich służb mundurowych "ile wam zginęło?"
I okazało się, że jest tylko jedna służba która nie potrafi udzielić precyzyjnej odpowiedzi. i jest nią Polska Policja która potrafi podać tylko zbiorcze dane z rejestru BROŃ. I nie jest przy tym w stanie określić ile zginęło osobom prywatnym, ile policjantom, ile ochroniarzom... Ale na ich oficjalnej stronie dalej wisi informacja o 500 szt.

3. Byle jak ale odpowiedzieć.
Moje własne postępowanie o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich w legendarnym WPA Katowice.
(WPA - wydział postępowań administracyjnych, czyli urzędnicza komórka Komendy Wojewódzkiej, która zajmuje się między innymi pozwoleniami na broń)

W toku postępowania wstępnie ustalono, że broń mi się należy ale nie 10 szt, dlatego całe postępowanie dążyło do udowodnienia, że skoro na 10 szt nie zasługuję to trzeba mi odmówić. Dlatego zapytano mnie, czy mam jakieś militaria. Odpisałem, że mam 2 wiatrówki i 5 bagnetów. Załączyłem zdjęcia na tle miarki, by mogli sobie określić długość.

Mimo to WPA zleciło dzielnicowemu, by przyszedł do mnie do domu i obejrzał te bagnety. (bo jak wiadomo dzielnicowi i tak nie mają nic innego do roboty, tylko latać na posyłki urzędników z WPA)
Ponieważ sprawa się przeciągała, wysłałem do nich zapytanie, jakie jeszcze informacje na temat moich bagnetów chcą uzyskać przez ich oględziny? Odpisali mi streszczając co już zrobili, a do bagnetów odnieśli się informując, że zlecili ich oglądanie 20 marca.

Fakt faktem, WPA Katowice słynie z tego, że decyzje odmowne zapadają już w momencie złożenia wniosku a potem miesiącami komenda szuka powodów by je uzasadnić. Ilość osób która pozwolenie w końcu dostaje można policzyć na palcach jednej ręki emerytowanego drwala.

Wróć do „Stowarzyszenia apolityczne”