PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Głosowanie na dwie opcje...

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 20 października 2011, 18:30

over05 pisze:a może głosowanie wg ilorazu inteligencji? :mrgreen:

kiedyś liczyłem takie coś. A chodzi mi o to , że GŁOS buraka z pod sklepu w stanie upojenia alkoholowego przez 24h ma taka samą wartosć jak np. mój . On za darmo korzysta z pieniedzy państwowych , a ja płace na to podatki .
Nie twierdzę , że kiedyś był to zły człowiek , ale swoja postawą pokazuje wiele złych rzeczy.
To samo tyczy się ludzi , którzy mieszkają za granicą dłużej niż 5 lat .
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 21 października 2011, 09:50

Ja w ostatnich wyborach zagłosowałem na dwie opcje - jeden kandydat z jednej partii, drugi z drugiej.

jeswiat
Stażysta
Stażysta

Re: Głosowanie na dwie opcje...

Postautor: jeswiat » 25 maja 2013, 20:54

olimp61 pisze:Co myślicie o czymś takim, że podczas wyborów parlamentarnych głosowało by się na dwie partie żeby dać szansę zaistnieć nowym partiom politycznym.

Chodzi o preferencyjny system wyborczy (nazywany też "głosem przechodnim").
Jest to głosowanie na osoby (nie ma list partyjnych) - wyborca może na kartce wyborczej zagłosować na dowolną ilość osób.
Są różne odmiany takich systemów wyborczych, np. w Irlandii w wyborach do parlamentu stosowany jest STV ("Pojedynczy Głos Przechodni").

Wróć do „Jarmark pomysłów”