PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Co z naszą Polską?

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Co z naszą Polską?

Postautor: mateuszjkl » 03 listopada 2012, 17:26

Temat założyłem przez "Marchewa" , który zapytany o lepszy system od tego co proponuje KNP , nie odpowiedział mi nic. Każdy sobie może narzekać i krytykować , a koncepcji na lepszą Polskę nie posiada.

PO/PIS/PSL/SLD - Już pokazało co potrafi(!) i im już powinniśmy podziękować. Bo poza pięknymi hasłami nic nie usłyszeliśmy. Pozwolę sobie wstawić pewien obrazek podsumowujący ich władzę :

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293791_487942634579648_1980710930_n.jpg

A więc zostają nam:

RP, KNP , PJN - Które są przez was także krytykowane, chodź nie były przy władzy, lub nie były dostatecznie długo.

RP- Mówicie , że sami nie wiedzą czego chcą , raz idą na lewo raz na prawo - Banda Dziwolągów.

KNP - Mówicie że do d*** bo JKM to populista i nie wyczerpują waszych odpowiedzi ( ale nikt się nie pofatyguje na stronę http://www.nptv.pl/ - gdzie w niektóre dni o 20 jest JKM i można śmiało zadawać pytania).Trafiają się także w posty w których jest mówione " za jego rządów cofniemy się do średniowiecza" .

PJN - Mówicie , niespójny program wyborczy , obiecywanie gruszek na wierzbie ,ala TUSK.

W takim razie jak PO/PIS/SLD/PSL się nie sprawdzili to dlaczego dalej ich wybieracie ?
No dlaczego? Przecież te 3 partie RP/KNP/PJN- byłby na pewno lepsze , bo gorszych partii od tamtych 4 to już po prostu nie ma. Dlaczego nie dacie im szansy i marnujecie głosy na tamtych (PO/PIS...) , tylko cały czas krytykujecie ? Przecież PO/PIS ma jeszcze więcej minusów i to jawnych , a nie ukrytych.
OK. Powiecie że te 4 partie (RP/KNP...) to debile.
Niech wam będzie.

To w takim razie jak debile , to podajcie mi lepszy system , który można by wprowadzić w naszej Polsce i byłby lepszy niż takie co oferuję wszystkie teraźniejsze partie.
Macie złoty środek ? Proszę bardzo w takim razie walić w ten temat jak w dym :).
Z chęcią posłucham.
Jak nie dojdzie w tym temacie do waszego złotego środka , to ludzie którzy którzy są za PO/PIS/SLD/PSL(lub ci co wgl. nie głosują) w moich oczach przyznają się do tych słów :

"TAK JESTEŚMY DEBILAMI I BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA TE 4 PARTIE (PO/PIS/SLD/PSL) LUB NIE BĘDZIEMY W OGÓLE GŁOSOWAĆ I NIGDY NIE DAMY DOJŚĆ INNYM DO WŁADZY BO POLSKA JEST DLA NAS NICZYM "

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 03 listopada 2012, 17:49

niestety, głosując na knp bardziej przyczyniasz się do umocnienia rządów pis/po/sld/psl niż ja niegłosujący, bo ja przynajmniej nie legitymizuję ich rządów uczestnictwem w wyborach i podnoszeniem frekwencji wyborczej.

nie twierdzę, że działacze i zwolennicy knp to debile, bo nie znam osobiście wielu działaczy tej partii, a wśród zwolenników z mojego otoczenia jest kilku kumatych i rozsądnych ludzi. uważam tylko, że knp nie jest przygotowane do rządów w tym kraju i nie będzie w stanie zmienić aktualnego systemu.

nie ważna kto rządzi na szczycie, bo ci ludzie nie mają realnej władzy. ważne jest to, jak my organizujemy się jako społeczeństwo na różnych szczeblach. jeżeli będziemy dobrze ze sobą żyć, nauczymy się działać dla dobra wspólnego, a nie tylko dla swojego egoistycznego interesu, to żadna władza nie będzie nam straszna, a politycy zamiast działać na rzecz swoich bogatych mocodawców będą musieli być rzecznikami swoich wyborców, wolności, równości czy czego tam chcesz.

ja nie chcę złotego środka. pasuje mi system opaty na zasadzie państwa minimum. ale budowanie takiego państwa należy zacząć od dołu, ucząc ludzi jak sobie radzić samemu, jak współdziałać, jak wypełniać luki po zdemontowanych instytucjach państwa opiekuńczego. zamiast bredzić o tym, że wolny rynek zlikwiduje problemy, należałoby zaakceptować fakt, że wolny rynek wyprodukuje problemy i opracować plan jak złagodzić skutki demontażu systemu. tego w knp brakuje i dlatego jako sympatyk libertarianizmu uważam, że to środowisko bardzo szkodzi sprawie.
oi!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 listopada 2012, 17:52

RP, KNP , PJN - Które są przez was także krytykowane, chodź nie były przy władzy, lub nie były dostatecznie długo.
jezu chroń nas...
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 03 listopada 2012, 18:26

Nazgul, jak zwykle mądra i konstruktywna wypowiedź.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 listopada 2012, 18:41

Nazgul pisze:
jezu chroń nas...

No to wolisz dalej mieć tak jak jest ? Te partie jeszcze nie były przy władzy i z chęcią bym zobaczył jak sobie by radzili. Jak można krytykować wszystko i wszystkich nie mając własnej koncepcji ?

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 listopada 2012, 18:44

Clint Eastwood pisze:[....]
oi!

Ludzi chcesz zmienić? Jak?
A może KNP ma rozwiązanie tego ? Pytałeś i ci powiedzieli że nie mają ?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 listopada 2012, 18:45

owszem nie uwielbiam dzisiejszych partii ale na myśl o rządach KNP przeszywa mnie zgroza.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 03 listopada 2012, 18:47

Nie dziwię się, stracisz zasiłek.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 03 listopada 2012, 18:49

mateuszjkl pisze: A może KNP ma rozwiązanie tego ? Pytałeś i ci powiedzieli że nie mają ?
czytam publicystykę związaną z upr/knp od 10 lat i tam się takich tematów nie porusza. jedyną ich receptą na każdy problem jest urynkowienie problematycznej działalności.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 listopada 2012, 18:58

uśmiałem się adi, ale z Ciebie mamisynek. :grin:

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 listopada 2012, 18:59

Clint Eastwood pisze:
mateuszjkl pisze: A może KNP ma rozwiązanie tego ? Pytałeś i ci powiedzieli że nie mają ?
czytam publicystykę związaną z upr/knp od 10 lat i tam się takich tematów nie porusza. jedyną ich receptą na każdy problem jest urynkowienie problematycznej działalności.

http://www.nptv.pl/ - Jutro godzina 20:00 jest LIVE z JKM. Można go o to zapytać.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 listopada 2012, 19:01

Nazgul pisze:owszem nie uwielbiam dzisiejszych partii ale na myśl o rządach KNP przeszywa mnie zgroza.

No to jaki masz pomysł na Polskę? Jak :
a) Nie lubisz żadnych partii
b) Nie masz własnej koncepcji
c) Chyba na ulice nie wychodzisz i nie protestujesz

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 03 listopada 2012, 19:09

a to nie jest tak, że to jkm jako polityk powinien spróbować dotrzeć do mnie z taką informacją poprzez swoją publicystykę. serio, jakby uprowcy mięli jakieś pomysły, to by je chętnie prezentowali, bo to dawałoby im tylko plusy wśród bardziej umiarkowanych wyborców. ale nie mają.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 03 listopada 2012, 19:33

mateuszjkl pisze:Przecież te 3 partie RP/KNP/PJN- byłby na pewno lepsze , bo gorszych partii od tamtych 4 to już po prostu nie ma. Dlaczego nie dacie im szansy i marnujecie głosy na tamtych (PO/PIS...) , tylko cały czas krytykujecie ? Przecież PO/PIS ma jeszcze więcej minusów i to jawnych , a nie ukrytych.
A jakie KNP ma ukryte wady? W tej chwili pomijam te jawne ;-)

Clint Eastwood pisze:nie ważna kto rządzi na szczycie, bo ci ludzie nie mają realnej władzy. ważne jest to, jak my organizujemy się jako społeczeństwo na różnych szczeblach. jeżeli będziemy dobrze ze sobą żyć, nauczymy się działać dla dobra wspólnego, a nie tylko dla swojego egoistycznego interesu, to żadna władza nie będzie nam straszna, a politycy zamiast działać na rzecz swoich bogatych mocodawców będą musieli być rzecznikami swoich wyborców, wolności, równości czy czego tam chcesz.
W pełni się zgadzam z Tobą Cl. Kiepsko jednak z naszym kapitałem społecznym.

Clint Eastwood pisze:mięli
To jakiś regionalizm? :wink:

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 03 listopada 2012, 19:35

Nazgul pisze:uśmiałem się adi, ale z Ciebie mamisynek. :grin:

Bo?:)

Wróć do „Jarmark pomysłów”