PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Co z naszą Polską?

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 03 listopada 2012, 20:24

Clint Eastwood pisze:ja nie chcę złotego środka. pasuje mi system opaty na zasadzie państwa minimum. ale budowanie takiego państwa należy zacząć od dołu, ucząc ludzi jak sobie radzić samemu, jak współdziałać, jak wypełniać luki po zdemontowanych instytucjach państwa opiekuńczego. zamiast bredzić o tym, że wolny rynek zlikwiduje problemy, należałoby zaakceptować fakt, że wolny rynek wyprodukuje problemy i opracować plan jak złagodzić skutki demontażu systemu. tego w knp brakuje i dlatego jako sympatyk libertarianizmu uważam, że to środowisko bardzo szkodzi sprawie.
oi!

Równie dobrze mógłbyś twierdzić ze komuny nie należy obalać bo ludzie się nie odnajdą w nowej rzeczywistości bez szkolenia komunistów nt kapitalizmu.

To typowy przejaw mentalności homo sovieticus-> co to będzie jak zasiłków nie będzie? co to będzie jak będzie wolność? Co to będzie jak trzeba będzie samemu decydować o własnych pieniądzach?
Co to będzie jak programu edukacji nie będzie narzucać ministerstwo?
A dwa, nie rozumiesz że wolny rynek = brak interwencji = brak opracowywania cudownych planów dotyczących cudzej własności

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 03 listopada 2012, 20:33

Knp to socjaliści. Czego można się po nich spodziewać?.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 03 listopada 2012, 20:36

Cynik pisze:Knp to socjaliści. Czego można się po nich spodziewać?.

Cynik . Każda partia w Polsce ma zapędy socjalistyczne . Bo bez obietnic rozdawnictwa nie ma co startować w kampaniach wyborczych.
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 03 listopada 2012, 21:00

Paw pisze:To jakiś regionalizm? :wink:
jedna z wielu literówek. staram się sprawdzać posty przed wysłaniem, ale czasem coś się prześlizgnie.
Adi pisze: Równie dobrze mógłbyś twierdzić ze komuny nie należy obalać bo ludzie się nie odnajdą w nowej rzeczywistości bez szkolenia komunistów nt kapitalizmu.
nie widzę analogii.
Adi pisze: To typowy przejaw mentalności homo sovieticus-> co to będzie jak zasiłków nie będzie? co to będzie jak będzie wolność? Co to będzie jak trzeba będzie samemu decydować o własnych pieniądzach?
proponuję, abyś dla odmiany porozmawiał ze mną i z moimi postami, a nie z wyimaginowanymi argumentami i tezami, których w ogóle nie wysuwam. ale to by było trudno, bo musiałbyś pomyśleć zamiast wkleić gotowe odpowiedzi.
Adi pisze: A dwa, nie rozumiesz że wolny rynek = brak interwencji = brak opracowywania cudownych planów dotyczących cudzej własności
czad.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 listopada 2012, 21:05

proponuję, abyś dla odmiany porozmawiał ze mną i z moimi postami, a nie z wyimaginowanymi argumentami i tezami, których w ogóle nie wysuwam. ale to by było trudno, bo musiałbyś pomyśleć zamiast wkleić gotowe odpowiedzi.
to jego normalne zachowanie - rozmawia głównie z złym Adim - wiesz jak Gollum z Władcy Pierścieni.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Co z naszą Polską?

Postautor: Marchewa » 03 listopada 2012, 21:23

mateuszjkl pisze:Temat założyłem przez "Marchewa" , który zapytany o lepszy system od tego co proponuje KNP , nie odpowiedział mi nic. Każdy sobie może narzekać i krytykować , a koncepcji na lepszą Polskę nie posiada.

(...)

"TAK JESTEŚMY DEBILAMI I BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA TE 4 PARTIE (PO/PIS/SLD/PSL) LUB NIE BĘDZIEMY W OGÓLE GŁOSOWAĆ I NIGDY NIE DAMY DOJŚĆ INNYM DO WŁADZY BO POLSKA JEST DLA NAS NICZYM "

Czuję się wywołany do odpowiedzi więc w telegraficznym skrócie:

1. Nie do końca wiem czego szukasz. Czy lepszego systemu politycznego czy innego systemu partyjnego. Bo obecny system partyjny bez trudu może odrodzić się w innym systemie politycznym.

2. Mi osobiście obecny system polityczny odpowiada. Partyjny mógłby być lepszy ale widzę ciągły postęp o 89 roku.

3. Koncepcji na "lepszą Polskę" są setki. Niestety wszystkie niemal mało pragmatyczne bo zakładają zbudowanie całkowicie nowego ładu politycznego i społecznego czego nie da się zrobić inaczej jak na gruzach poprzedniego (jak ci którzy znają historię doktryn politycznych przypominają sobie spór między komunistami a socjalistami no to mamy dokładnie to samo).

4. Twardo trzymając się statystyk to Polska przeżywa okres największej prosperity w swojej historii. Problemem jest to że dystans do krajów rozwiniętych jest gigantyczny. A my mamy do nadrobienia 123 lata zaborów i 45 realnego socjalizmu. Większość "rewolucjonistów" mami drogą na skróty której nie ma. Jedynym wyjściem jest stopniowe i powolne przekształcanie gospodarki które potrwa jeszcze wiele lat. Tylko że ja pamiętam punkt startu.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 03 listopada 2012, 21:25

Nazgul pisze:owszem nie uwielbiam dzisiejszych partii ale na myśl o rządach KNP przeszywa mnie zgroza.

Bo jestes zwykły homo sovieticus, człowiek który nigdy nie będzie wolny i zawsze uzależniony od państwa.

Knp to socjaliści. Czego można się po nich spodziewać?.

Użyje podobnej idiotycznej demagogi:

To forum to forum pedałów. Czego można się tutaj spodziewać ?

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Re: Co z naszą Polską?

Postautor: mateuszjkl » 03 listopada 2012, 22:02

Marchewa pisze:

Czuję się wywołany do odpowiedzi więc w telegraficznym skrócie:

1. Nie do końca wiem czego szukasz. Czy lepszego systemu politycznego czy innego systemu partyjnego. Bo obecny system partyjny bez trudu może odrodzić się w innym systemie politycznym.

2. Mi osobiście obecny system polityczny odpowiada. Partyjny mógłby być lepszy ale widzę ciągły postęp o 89 roku.

3. Koncepcji na "lepszą Polskę" są setki. Niestety wszystkie niemal mało pragmatyczne bo zakładają zbudowanie całkowicie nowego ładu politycznego i społecznego czego nie da się zrobić inaczej jak na gruzach poprzedniego (jak ci którzy znają historię doktryn politycznych przypominają sobie spór między komunistami a socjalistami no to mamy dokładnie to samo).

4. Twardo trzymając się statystyk to Polska przeżywa okres największej prosperity w swojej historii. Problemem jest to że dystans do krajów rozwiniętych jest gigantyczny. A my mamy do nadrobienia 123 lata zaborów i 45 realnego socjalizmu. Większość "rewolucjonistów" mami drogą na skróty której nie ma. Jedynym wyjściem jest stopniowe i powolne przekształcanie gospodarki które potrwa jeszcze wiele lat. Tylko że ja pamiętam punkt startu.

1. Systemu politycznego.
2. No dziwne żebyś nie widział. Wyrwanie się z komuny to już jest duży postęp i na pewno od 89 roku da się go zauważyć. Na takim kontraście to postęp jest widoczny. Tylko że kontrast już dawno się zmienił...
3. Oj tam oj tam , komunizm też obalili wprowadzili demokracje i jakoś tak strasznie nie było. Z innym ustrojem normalnym będzie podobnie.
4. I wszystkie obecne bogate kraje UE runą na sam dół listy a my w raz z nimi jak będziemy przeprowadzać takie powolne zmiany. Już lecą na łeb na szyje i kombinują jak temu zaradzić , żeby się złapać czegoś.

KNP to socjaliści :lol: ? Się uśmiałem.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 listopada 2012, 22:17

Clint Eastwood pisze:[...]

Oswajanie ludzi hm...
Gdzieś czytałem artykuł w którym ktoś pisał o oswojeniu.
Mówił że złotym środkiem na wprowadzenie wolnego rynku jest jego terenowe wprowadzanie i obserwowanie zmian.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 03 listopada 2012, 23:19

Clint Eastwood pisze:jedna z wielu literówek. staram się sprawdzać posty przed wysłaniem, ale czasem coś się prześlizgnie.
Zapytałem, bo dzisiaj już drugi lub trzeci raz to zauważyłem.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 04 listopada 2012, 11:21

Clint Eastwood pisze: proponuję, abyś dla odmiany porozmawiał ze mną i z moimi postami, a nie z wyimaginowanymi argumentami i tezami, których w ogóle nie wysuwam.

No tak, "jestem za a nawet przeciw"

Clint Eastwood pisze: ale budowanie takiego państwa należy zacząć od dołu, ucząc ludzi jak sobie radzić samemu, jak współdziałać, jak wypełniać luki po zdemontowanych instytucjach państwa opiekuńczego. zamiast bredzić o tym, że wolny rynek zlikwiduje problemy, należałoby zaakceptować fakt, że wolny rynek wyprodukuje problemy i opracować plan jak złagodzić skutki demontażu systemu

To oksymoron, państwa wolnorynkowego się nie "buduje" bo przestaje być wolnorynkowe.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 04 listopada 2012, 12:18

Adi pisze: No tak, "jestem za a nawet przeciw"
w jaki sposób to co napisałeś odnosi się do cytowanego przez ciebie fragmentu?
Adi pisze: To oksymoron, państwa wolnorynkowego się nie "buduje" bo przestaje być wolnorynkowe.
kolego, masz chyba jakiś swój własny wolny rynek. napisz o tym do the economist, powinni się zainteresować.

kordikos
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: kordikos » 12 listopada 2012, 21:22

Jedynym wyjściem jest stopniowe i powolne przekształcanie gospodarki które potrwa jeszcze wiele lat.

W jakiś sposób byś przekształcił tą gospodarkę?

Podejmowałem podobny temat-reforma polski-ale się skończył na Palikocie, a szacowni najmądrzejsi użytkownicy forum nie raczyli się wypowiedzieć na temat. Podobne tematy-wasz system monetarny, wasza strategia na pomoc społeczną.

Potraficie zanegować wszystko ale nie widzę z waszej strony jakiegoś swojego rozwiązania.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 12 listopada 2012, 21:33

W jakiś sposób byś przekształcił tą gospodarkę?
hmmm obecnym klasycznym rozwojem gospodarczym w gospodarce rynkowej przy wsparciu państwa.

bo nie ma łatwych super rozwiązań. takie podają tylko populiści chcący zrobić Cię na kasie albo wykorzystać jako drabinę do kasy i władzy.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 13 listopada 2012, 19:03

kordikos pisze: W jakiś sposób byś przekształcił tą gospodarkę?

gospodarka to nie jest domena państwa i nie da się jej ustawowo przekształcić. państwo co najwyżej może interweniować lub się wycofać. ja jako wróg nowoczesnego państwa stopniowo rozkładałbym aparat opiekuńczy i kontrolny, w miarę jak ludzie przejmowaliby istotne instytucje i wycofywaliby się w szarą strefę. uważam, że brak interwencji jest stanem pożądanym i do niego należy dążyć, ale jest on celem, a nie narzędziem w walce z problemami.

niestety, realny socjalizm, a potem "socjalny" kapitalizm, łącząc fałszywą wrażliwość społeczną z konsumpcjonistycznym młotem na wszelką tradycję, obyczaj, pozbawił nas wszelkich ośrodków, które mogłyby go zastąpić. dlatego realizacja pomysłów naszych forumowych libertarian skończyłaby się chaosem, anomią i rozpychaniem się łokciami w autobusie.

Wróć do „Jarmark pomysłów”