PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Rosja silniejsza niż nam się wydaje ?

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Rosja silniejsza niż nam się wydaje ?

Postautor: Twoja_stara » 09 kwietnia 2013, 21:43

Wiem, że będzie 1001 zarzutów o chorobę psychiczną, głupotę, ksenofobię, rusofobię i Bóg tylko wie jeszcze czego, ale mnie to mało obchodzi, jest wolność słowa, więc z niej skorzystam.

Otóż zdaje mi się, że Polska powoli zostaje opanowywana przez Rosję znowu, albo co gorsze, nie uwolniła się prawdziwie spod władzy Rosji. Ale w całkowicie innej formie niż by się myślało.
Czemu tak myślę:
1. Nie było surowej lustracji. Członek PZPR-u przecież został prezydentem ! Kto jest głównym antykościelnym autorytetem ? Urban, który powiedział, że Popiełuszko był Savonarolą "polskiego" komunizmu. Jaruzelski jest broniony, ba, nawet jest człowiekiem honoru. Nie są to na dodatek jedyne przypadki, ale ze względu na moją śmiertelność tu utnę.
2. Tak jak w Rosji mamy do czynienia co mi się zdaje być morderstwami politycznymi, wykonywane rosyjską metodą (sobotnie samobójstwo bez listu samobójczego, i natychmiastowa wiedza o oczywistości faktu, że to było samobójstwo mimo iż policji nic nie udało się jeszcze ustalić)
3. Polska polityka wobec Rosji jest beznadziejnie słaba. I media są tak przyjazne Rosji, że to aż nienaturalne (żaden normalny kraj tak nie ma)
4. Podejrzane zachowanie polityków. Tej myśli nie jestem za pewien, ponieważ jeszcze brakuje konkretnych dowodów, ale trudno. Od razu mówię, że nie chcę mówić o Smoleńsku, lecz o Tusku. Analiza sytuacji katastrofy - samolot crashuje, nie mówię jak i w jakich okolicznościach, bo nie o to mi chodzi, i co się dzieje ? Rosjanie wszystko niszczą, zakopują i sprzątają, i jaka jest reakcja Tuska ? Cisza. Ale dlaczego ? Lech Kaczyński owszem, był oponentem politycznym, ale oponentów się nie zabija ! Po prostu nie warto, bo ryzyko jest za duże. Rozumiem, że Rosja mogła mieć wspólnego z katastrofą, ale Tusk ?!? Niemożliwe. Czy to właśnie była jego rola, żeby zgrywać cieniasa bez pewności siebie ?

Jeśli powiesz, że jestem chory psychicznie albo coś w tym stylu, to tylko wskazuje na twoją nieumiejetność dyskusji.
Gomułka o Katyniu - "Gdybyśmy ustalili fakty i doszli do wniosku [...], że sprawcami tych zbrodni są władze radzieckie, czy rzeczywiście jest to potrzebne dla nas, dla naszych stosunków?"

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 09 kwietnia 2013, 22:01

Nie wiem czy jesteś chory psychicznie czy robisz sobie jaja ale takich idiotyzmów to nawet nie ma co komentować.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

polar
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: polar » 10 kwietnia 2013, 09:27

Chory pewnie nie jesteś. Masz tylko inne priorytety życiowe. Co innego stymuluje Ciebie do działania :D
Tylko ja nie rozumiem po kiego grzyba w kraju który jest skorumpowany, nie ma żadnego znaczenia militarno-gospodarczego, generalnie jest tu gnój i paróbstwo, robić sobie jeszcze problem z Rosją?
My, szarzy Kowalscy, nie chcemy nadstawiać naszych chudych, zgiętych karków za burżuazję, która dla własnych partykularnych interesów może nas wplątać w konflikt w którym znowu poleje się nasza krew.

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 10 kwietnia 2013, 20:07

Polar, twój tekst tak bardzo mi przypomniał język komunistów, że to aż szok. Skąd ty się nauczyłeś tak mówić ? Burżuazja, niskie warstwy społeczne ? Weź się ogarnij.

Co do Atylli... Cóż, nie spodziewałem się wiele, jak się nie ma argumentów, bądź nie wie jak odpowiedzieć, to nic dziwnego, że musisz to zdyskredytować, aby nie czuć się przegranym. Może przynajmniej byś wytłumaczył, czemu uważasz ten tekst za głupi ? Jeśli zdecydujesz odpowiedzieć, to przynajmniej nie dawaj kolejnego twierdzącego zdania bez wytłumaczeń.

Zresztą, czemu podejrzliwość wobec Rosji człowieka, który mieszka w kraju jeszcze świeżo postsowieckim, jest taka dziwna ? Rosją nadal rządzą ci sami ludzi co dawniej, jedyna różnica jest taka, że nie ma już dawnego ustroju komunistycznego, a polityki Rosji na świecie nie można nazwać w tej chwili przyjazną.

To jak powiedzieć człowiekowi z Południowej Korei, że jest głupi, dlatego, że nie lubi Kim Dżong Unga.
Gomułka o Katyniu - "Gdybyśmy ustalili fakty i doszli do wniosku [...], że sprawcami tych zbrodni są władze radzieckie, czy rzeczywiście jest to potrzebne dla nas, dla naszych stosunków?"

polar
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: polar » 11 kwietnia 2013, 12:31

Twoja_stara pisze:Polar, twój tekst tak bardzo mi przypomniał język komunistów, że to aż szok. Skąd ty się nauczyłeś tak mówić ? Burżuazja, niskie warstwy społeczne ? Weź się ogarnij.
Dlatego, że jestem ogarnięty stosuje taką, a nie inna retorykę.

Twoja_stara pisze:Co do Atylli... Cóż, nie spodziewałem się wiele, jak się nie ma argumentów...

Bez obrazy, ale cóż Ty masz za argumenty w wieku 19 lat???
Opracowania w stylu raportu Macierewicz są Twoim źródłem informacji o świecie?
Naprawdę nie chcę Cie obrazić, nie jest to moim celem, ale w tym wieku to raczej jesteś wiarygodnym interlokutorem w sprawach dupczenia osiemnastek i w jakim klubie graja dobrą muzę. ;)

Polska zawsze była wasalem Rosji i nie zmienisz tego przez wsadzanie kija w mrowisko. Nie tędy droga.

Ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 11 kwietnia 2013, 14:36

Polska zawsze była wasalem Rosji

Od początku XVIII wieku czyli nie zawsze. W XV wieku Rosji nawet nie było.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 11 kwietnia 2013, 17:37

polar pisze:
Twoja_stara pisze:Polar, twój tekst tak bardzo mi przypomniał język komunistów, że to aż szok. Skąd ty się nauczyłeś tak mówić ? Burżuazja, niskie warstwy społeczne ? Weź się ogarnij.

Sorry, nie wierzę w to, co widzę - stosujesz język niemal identyczny do tego stosowanego przez komunistów, i ty to nazywasz ogarnięciem ? A inny język pewnie jeszcze wskazuje na nieogarnięcie, niepojmowanie faktów, głupotę, and all that bullshit ? No może jeśli wytłumaczysz swoją wypowiedź ? Czy zamiast tego powiesz, że nie zrozumiałem, bo jestem młodym głąbem ?
polar pisze:Bez obrazy, ale cóż Ty masz za argumenty w wieku 19 lat???
Naprawdę nie chcę Cie obrazić, nie jest to moim celem, ale w tym wieku to raczej jesteś wiarygodnym interlokutorem w sprawach dupczenia osiemnastek i w jakim klubie graja dobrą muzę. ;)

Wiek nie zawsze oznacza dojrzałość. Zresztą co ma mój wiek do tego ?
Tak pomiędzy nami mówiąc, kilka tysięcy ludzi na tym forum już próbowało mnie zgasić tym tekstem, i to się robi, za przeproszeniem, już cholernie nudne. Jesteśmy na forum politycznym, a więc po to, aby dyskutować o polityce, podczas gdy ty i wiele innych zamiast kłócić się o rzeczowe tematy, nagle zaczynają mi spokojnie tłumaczyć, jaki ja jestem głupi, tępy, oszołom, nie mający pojęcia na temat świata realnego, wierzącego w kretyńskie (chyba najczęstsze słowo na tym forum, przez to forum nawet ja zaczynam to słowo używać za dużo) teorie spiskowe, ulegający autorytetom takim Jarosław Kaczyński (?!?), i wiele innych rzeczy. Jakiś tekst pominąłem ?
Inaczej mówiąc, mój wiek nie ma nic do rzeczy, więc nie próbuj zmieniać tematu. I nie, nie zaczynaj dywagować o tym, jakim ja jestem nieuczciwym człowiekiem, bo zmieniłem wiek na moim koncie, bo to też mnie już nudzi, i także nie ma nic do rzeczy w tym temacie.
OK, skończyłem, można teraz do dyskusji, czy będziesz dalej zahaczał o moją osobę ?
polar pisze:Opracowania w stylu raportu Macierewicz są Twoim źródłem informacji o świecie?
Jak do tej pory, MAK popełnił kilka naprawdę rażących błędów jak na komisję śledczą, i nie widzę powodów, którymi można byłoby uznać ich tezy za słuszne. Wg ich tez m.in. samolot wykonał beczkę 5 metrów nad ziemią bez uszkodzenia skrzydeł, mimo iż mierzyły 19 metrów, i też udało im się podobno polecieć kilkadziesiąt metrów w górę bez lewego skrzydła i silnika, i z prędkością do lądowania. I nie, nie dawaj jakichś "wytłumaczeń" wyjaśniających jak ta katastrofa była tak nietypowa, że w raporcie musiało się pojawić wiele pozornie błędnych tłumaczeń - tak samo można udowodnić, że czarne to białe.
polar pisze:Polska zawsze była wasalem Rosji i nie zmienisz tego przez wsadzanie kija w mrowisko. Nie tędy droga. Ale to tylko moje zdanie.
Sorry, Polska jest teraz wasalem Rosji ? Z tego co ja wiem komunizm upadł w '89.
I skoro nie tędy droga, to po proszę o wytłumaczenie - jaka "musi" być ta droga ? Że nie staramy się o większą autonomię, łudząc się, że Rosja doceni nasze posłuszeństwo, i nam przyzna więcej swobód ? Tędy na pewno nie droga.

[ Dodano: Czw 11 Kwi, 2013 ]
polar pisze:

Sorry, nie wierzę w to, co widzę - stosujesz język niemal identyczny do tego stosowany przez komunistów, i ty to nazywasz ogarnięciem ? A inny język pewnie jeszcze wskazuje na nieogarnięcie, niepojmowanie faktów, głupotę, and all that bullshit ? No może jeśli wytłumaczysz swoją wypowiedź ? Czy zamiast tego powiesz, że nie zrozumiałem, bo jestem młodym głąbem ?
polar pisze:Bez obrazy, ale cóż Ty masz za argumenty w wieku 19 lat???

Wiek nie zawsze oznacza dojrzałość. Zresztą co ma mój wiek do tego ?
Tak pomiędzy nami mówiąc, kilka tysięcy ludzi na tym forum już próbowało mnie zgasić tym tekstem, i to się robi, za przeproszeniem, już cholernie nudne. Jesteśmy na forum politycznym, a więc po to, aby dyskutować o polityce, podczas gdy ty i wiele innych zamiast kłócić się o rzeczowe tematy, nagle zaczynają mi spokojnie tłumaczyć, jaki ja jestem głupi, tępy, oszołom, nie mający pojęcia na temat świata realnego, wierzącego w kretyńskie (chyba najczęstsze słowo na tym forum, przez to forum nawet ja zaczynam to słowo używać za dużo) teorie spiskowe, ulegający autorytetom takim Jarosław Kaczyński (?!?), i wiele innych rzeczy. Jakiś tekst pominąłem ?
Inaczej mówiąc, mój wiek nie ma nic do rzeczy, więc nie próbuj zmieniać tematu. I nie, nie zaczynaj dywagować o tym, jakim ja jestem nieuczciwym człowiekiem, bo zmieniłem wiek na moim koncie, bo to też mnie już nudzi, i także nie ma nic do rzeczy w tym temacie.
OK, skończyłem, można teraz do dyskusji, czy będziesz dalej zahaczał o moją osobę ?
polar pisze:Opracowania w stylu raportu Macierewicz są Twoim źródłem informacji o świecie?
Jak do tej pory, MAK popełnił kilka naprawdę rażących błędów jak na komisję śledczą, i nie widzę powodów, którymi można byłoby uznać ich tezy za słuszne. Wg ich tez m.in. samolot wykonał beczkę 5 metrów nad ziemią bez uszkodzenia skrzydeł, mimo iż mierzyły 19 metrów, i też udało im się podobno polecieć kilkadziesiąt metrów w górę bez lewego skrzydła i silnika, i z prędkością do lądowania. I nie, nie dawaj jakichś "wytłumaczeń" wyjaśniających jak ta katastrofa była tak nietypowa, że w raporcie musiało się pojawić wiele pozornie błędnych tłumaczeń - tak samo można udowodnić, że czarne to białe.
polar pisze:Polska zawsze była wasalem Rosji i nie zmienisz tego przez wsadzanie kija w mrowisko. Nie tędy droga. Ale to tylko moje zdanie.
Sorry, Polska jest teraz wasalem Rosji ? Z tego co ja wiem komunizm upadł w '89.
I skoro nie tędy droga, to po proszę o wytłumaczenie - jaka "musi" być ta droga ? Że nie staramy się o większą autonomię, łudząc się, że Rosja doceni nasze posłuszeństwo, i nam przyzna więcej swobód ? Tędy na pewno nie droga.

Sorry za powtórkę, zawsze mi to robi , nie wiem czemu

Sorry za powtórkę, zawsze mi to robi , nie wiem czemu

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 11 kwietnia 2013, 17:56

Nie będę komentował całości bo recę opadają.

Zresztą, czemu podejrzliwość wobec Rosji człowieka, który mieszka w kraju jeszcze świeżo postsowieckim, jest taka dziwna ? Rosją nadal rządzą ci sami ludzi co dawniej, jedyna różnica jest taka, że nie ma już dawnego ustroju komunistycznego, a polityki Rosji na świecie nie można nazwać w tej chwili przyjazną.

Polska była sowiecka do 56 r. Jak nie masz pojęcie to nie pisz takich bredni.

Polska zawsze była wasalem Rosji i nie zmienisz tego przez wsadzanie kija w mrowisko. Nie tędy droga.

Od początku XVIII wieku czyli nie zawsze. W XV wieku Rosji nawet nie było.

Wasalem Cara co z samymi Rosjanami nie ma nic wspólnego.

Że nie staramy się o większą autonomię, łudząc się, że Rosja doceni nasze posłuszeństwo, i nam przyzna więcej swobód ? Tędy na pewno nie droga.

Wytłumacz jaki Rosja ma wpływ na politykę III RP która od zawsze było prozachodnia, czasami myślę że aż za bardzo.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 12 kwietnia 2013, 19:41

Atylla pisze:Nie będę komentował całości bo recę opadają.

W takim razie będę komentował twoją wypowiedź dokładnie w ten sam sposób, skoro odmawiasz dyskusji (na forum)

Polska była sowiecka do 56 r. Jak nie masz pojęcie to nie pisz takich bredni.

Sorry, ale o jakie brednie ci chodzi ? I skąd ty wziąłeś moją "niewiedzę" o tym ? Weź przestań wkładać słowa w moje usta, aby się z nimi kłócić :)
Ręce opadają, nie ma co komentować :)
Że nie staramy się o większą autonomię, łudząc się, że Rosja doceni nasze posłuszeństwo, i nam przyzna więcej swobód ? Tędy na pewno nie droga.

Wytłumacz jaki Rosja ma wpływ na politykę III RP która od zawsze było prozachodnia, czasami myślę że aż za bardzo.

Zadajesz pytanie, żeby się przyczepić do moich argumentów ? Nie, to tak nie działa, najpierw ty mi odpowiadasz, ja pierwszy zadałem pytania, a do tej pory było "żal" od ciebie jako jedyny argument. Czekam na odpowiedź

Wróć do „Jarmark pomysłów”