PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Piwosznik
Stażysta
Stażysta

Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Postautor: Piwosznik » 29 czerwca 2013, 12:14

Zapraszam do dyskusji nad pomysłem utworzenia ugrupowania politycznego pod nazwą Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza.

Prototypowe założenia PPSR przewidują

1. Przywrócenie / zwiększenie i promowanie produkcji rodzimej. Likwidacja polskich stoczni i doprowadzanie do upadku polskich zakładów pracy powinny zostać uznane za przestępstwo.

2. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, np. zalesianie, naturalna żywność, ekologiczne domy - jednym z największych problemów współczesnego świata jest postępująca dewastacja środowiska naturalnego przez np. wycinanie lasów pod i tak nieudane inwestycje, zaśmiecanie jeszcze istniejących lasów, zanieczyszczanie wód gruntowych.

3. Likwidację senatu.

4. Zmianę ustawy o szkolnictwie - likwidacja Gimnazjum i powrót do 8 klasowej podstawówki i 4 letniego liceum-5 letnie technikum. Usunięcie religii ze szkół, oraz wprowadzenia podstaw wiedzy o mitologii Słowian. Nauka przedmiotów matematyczno przyrodniczych od najniższych klas podstawówki, oraz wpajania najmłodszym zasad kultury osobistej czyli zasad właściwego zachowywania się w społeczeństwie, oraz szacunku dla zwierząt. Powrót mundurków szkolnych we wszystkich szkołach.

5. Więzienia miejscem przymusowej pracy społecznej- zgodnie z zasadą więzienie to nie hotel, kara to nie wyjazd na wakacje - resocjalizacja poprzez pracę. Więzień powinien zarabiać na swoje utrzymanie w więzieniu wykonywaniem ciężkich robót fizycznych, 15 godzin dziennie. Wygody i prawa więźnia do widzeń ograniczone do minimum. Jak powszechnie wiadomo obecne zakład penitencjarne nie są miejscem odbywania kary i poddawania się resocjalizacji. Zakłady karne stały się klubami wymiany doświadczeń, umiejętności i nawiązywania nowych przestępczych kontaktów. Co sprytniejsi gangsterzy potrafią kierować swoimi grupami zza więziennych krat. Obowiązkowa kastracja chemiczna dla gwałcicieli i pedofili

5. Upaństwowienie dużych przedsiębiorstw, od których zależy bezpieczeństwo polskiej gospodarki.

6. Uproszczonie systemu podatkowego.

7. Ograniczenie importu i zwiększenie roli polskiej wsi.

8. Zlikwidowania diet i imunnitetów poselskich

9. Zniesienia konkordatu, usunięcia katolickich, żydowskich, islamskich symboli religijnych z przestrzeni publicznej

10. Bezwzględnego zakazu wykonywania tzw uboju rytualnego w granicach Słowiańszczyzny ( w naszym wypadku Polski ). Zwiększenia i bezwzględnego egzekwowania kar za znęcanie się nad zwierzętami.

11. Zapobieganie bezprawnej reprywatyzacji, ochronę lokatorów przed " czyścicielami " kamienic.

12. Obronę praw działkowców do posiadania zajmowanych działek.

Muszę uprzedzić że nie jest to program partii ale ogólna wizja i kierunek w którym partia miałaby iść. Na tym i na innych forach internetowych szukam inteligentnych i pracowitych osób którym nie są obojętne dalsze losy Polski aby pomogły mi stworzyć dobry program polityczny a przede wszystkim pomogły mi stworzyć nowe, solidne fundamenty rozwoju, nauki i pracy dla dobra naszego kraju.
Jak wiemy przedstawiciele obecnej sceny politycznej zawiedli i co można zaobserwować na co dzień dla utrzymania się przy korytach są gotowi kłamać, mamić i oszukiwać. Czas aby odsunąć ich od władzy.
Droga którą zamierzam iść nie jest prosta i nigdy nie powinna być. Rzeczy wielkich nie osiąga się łatwo i nigdy przy aprobacie tłumów. Dopiero efekt żmudnej pracy może zyskać szerokie poparcie i pociągnąć za sobą miliony.
Wiele osób na różnych forach zarzucało mi populizm oraz próbę ustanowienia rodzimowierstwa dominującą religią. Otóż to co dla wielu obywateli Polski jest populizmem, w innych wysoko rozwiniętych krajach gdzie ludzie nie muszą martwić się o swoją przyszłość jest cechą i częścią ustroju tych państw i nikt nigdy nie myślał o tych rozwiązaniach jak o szkodliwym populizmie. Co do rodzimowierstwa w tytule partii to ugrupowanie Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza nie łączyłoby jakichkolwiek obrzędów religijnych z uprawianiem polityki. Wiara wiarą ( w przypadku PPSR ma być to rodzimowierstwo, pogaństwo jak mówi Opolczyk opolczykpl.wordpress.com/ ) a polityka polityką i nie należy łączyć jednego z drugim ( chociaż nie będe ukrywał że " przepchanie " słowiańkich wierzeń to dla mnie całkiem kusząca perspektywa ). Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie przetransferowania wartości rodzimowierczych do programu partii bez otwartego odprawiania obrzędów plemion Słowińskich ( partie polityczne typu PiS robią to samo z katolicyzmem popierając prymat kościoła, bratając się z Rydzykiem, Flaszką - Głódziem itp)

Wartości są dużo ważniejsze od obrzędów. Moja propozycja wprowadzenia do programu nauczania w szkołach mitologii Słowian dotyczy tego że mitologię tą należy traktować przede wszystkim jako spoidło, nić braterstwa i porozumienia pomiędzy wszystkimi narodami słowiańskimi. Zresztą nie tylko słowiańskimi gdyż porównując starożytne politeistyczne wyznania z całego świata można dojść do wniosku że wszystkie opowiadają tę samą historię o bogach - przodkach - nauczycielach.

Określenie " Rodzimowiercza " w tytule partii jest więc jedynie domyślne i oznacza że w szeregach PPSR nie będzie miejsca dla osób otwarcie lub skrycie agitujących za dominacją religii abrahamowych, a także że nie będzie w nim miejsca dla postaw liberalnych i multikulturowych, natomiast mile będą widziane osoby wyznające rodzimowierstwo.

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie także i w kwestii rodzimowierstwa. Zapraszam do KONSTRUKTYWNEJ dyskusji.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 29 czerwca 2013, 12:34

Komunę już mieliśmy.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 29 czerwca 2013, 12:36

Program jest skrajnie etatystyczny i protekcyjny + zielony. Dyskutować z tym można, i to długo ... mnie ciekawi natomiast na tą chwilę jedna rzecz.

Gdzie tu jest rodzimowierstwo i co ono ma do rzeczy? Ideologię jak widać można sobie dorobić do wszystkiego. W zasadzie najmniej widoczny element programu - wpierniczono w nazwę hipotetycznej partii.

Rodzimowierstwo jest ciekawym fenomenem ale na gruncie politycznym ?!
Vivat et res publica et qui, illam regit

Piwosznik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Piwosznik » 29 czerwca 2013, 12:59

Długie dyskusje już przerabiałem na innych forach. Jak już wspominałem nie jest to program partii ale kierunek. Program chciałbym stworzyć wspólnie z osobami którym wizja przedstawiona w pierwszym poscie odpowiada i chcieliby wziąść udział w takim przedsięwzięciu.
Co do rodzimowierstwa moje stanowisko już opisałem, myślę że nie muszę dodawać nic więcej. Jednakże jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do tego programu chętnie wysłucham.

Natomiast co do " Komuny" - śmieszy mnie jedna rzecz. Na forach prawicowych mój pomysł określany jest jako skrajnie lewicowy, a na lewicowych jako skrajnie prawicowy. Chcę powiedzieć tylko że nie jestem komunistą. Sprzeciwiam się tylko ekspansji dzikiego kapitalizmu.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 29 czerwca 2013, 13:20

Lolek00 pisze:
Gdzie tu jest rodzimowierstwo i co ono ma do rzeczy? Ideologię jak widać można sobie dorobić do wszystkiego. W zasadzie najmniej widoczny element programu - wpierniczono w nazwę hipotetycznej partii.

Rodzimowierstwo jest ciekawym fenomenem ale na gruncie politycznym ?!

Zwłaszcza że generalnie mało wiadomo o naszych słowianskich Bogach i ich zaleceniach.

[ Dodano: Sob 29 Cze, 2013 ]
Piwosznik pisze:Wartości są dużo ważniejsze od obrzędów. Moja propozycja wprowadzenia do programu nauczania w szkołach mitologii Słowian

Gdybyś był rodzimowiercą to by to dla ciebie nie była żadna mitologia Słowian tylko religia, więc generalnie sam nie wiesz co piszesz a w twoim poście nie ma żadnego sensu, o programie gospodarczym już nie wspomnę bo komunistyczna żenada

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 29 czerwca 2013, 21:54

Nie wiem czym to nazwać , ale mi się nie podoba.

1. Przywrócenie / zwiększenie i promowanie produkcji rodzimej. Likwidacja polskich stoczni i doprowadzanie do upadku polskich zakładów pracy powinny zostać uznane za przestępstwo.

Tzn , że jak przyjedzie inwestor zagraniczny to trzeba go udupić , a wspierać jedynie Polskich przedsiębiorców. Co do stoczni , coś nie funkcjonuje to się to likwiduje. Poza tym w kapitalizmie jest tak , że słabe upada a powstaje za to nowe lepsze - no chyba że nie jest w ogóle opłacalne no to nie powstaje , ale po co trzymać jakiegoś truposza ? Zajechało w twojej wypowiedzi hasłami narodowców.

2. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, np. zalesianie, naturalna żywność, ekologiczne domy - jednym z największych problemów współczesnego świata jest postępująca dewastacja środowiska naturalnego przez np. wycinanie lasów pod i tak nieudane inwestycje, zaśmiecanie jeszcze istniejących lasów, zanieczyszczanie wód gruntowych.

Ale co ma do środowiska naturalna żywność ? Niech każdy żre co mu się podoba - środowisko na tym nie ucierpi. Poza tym przy weliminowaniu środków ochrony roślin to szkoda słów co byś jadł. Produkjca spadała by nawet 3 krotnie , oczywiście koszta by wzrosły 3 krotnie - nie ma w tym żadnego sensu.
Ekologiczne domy - tzn jakie ? Bo np. jak ktoś nie ma szczelnego szamba to jak najbardziej powinien płacić kary za to że truje m.in wody. Ale jak mu każesz specjalnie montować baterie słoneczne to już niekoniecznie się z tym zgadzam. Poza tym środowisko powinno się chronić w głównej mierze techniką i nauką.

3. Likwidację senatu.

A ja uważam że ogólnie ani sejm ani senat nie jest potrzebny. Tzn. nazwy to tam nazwy są , dla mnie oni nie mają sobie popierdzielić tylko robić. Popierdzielić to sobie mogą w swoim gronie , aby przedstawić oficjalną wersję tego co myślą - nie przenośmy tej debaty na debatę różnych partii. Im więcej osób gada tym większa szansa że się nie dogadają.

4. Zmianę ustawy o szkolnictwie - likwidacja Gimnazjum i powrót do 8 klasowej podstawówki i 4 letniego liceum-5 letnie technikum. Usunięcie religii ze szkół, oraz wprowadzenia podstaw wiedzy o mitologii Słowian. Nauka przedmiotów matematyczno przyrodniczych od najniższych klas podstawówki, oraz wpajania najmłodszym zasad kultury osobistej czyli zasad właściwego zachowywania się w społeczeństwie, oraz szacunku dla zwierząt. Powrót mundurków szkolnych we wszystkich szkołach.

Całkowicie się nie zgadzam bo uważam , że państwo nie powinno narzucać jednego systemu według nich idealnego. Systemów jest wiele - więc pozwólmy każdemu wybrać. Poza tym subiektywnie uważam że 8 klasowa podstawówka i 4 letnie LO , 5 letnie TECH jest niezbyt dobrym pomysłem. Starsze osoby tak sie tym fascynują , ale to są po prostu wspomnienia z dzieciństwa. Też pewne rzeczy z dziecinśtwa miło wspominam - mam do tego sentyment , mimo że obiektywnie rzecz biorąc teraz nie robi to dla mnie różnicy. Mitologie Słowian - o jezusie kochany...Na co to komu ?
Powrót mundurków - na co to do cholery jasnej ? No nie jestem w stanie tego pojąć.

5. Upaństwowienie dużych przedsiębiorstw, od których zależy bezpieczeństwo polskiej gospodarki.

A co jest niebezpieczeństwem dla polskiej gospodarki ?

6. Uproszczonie systemu podatkowego.

Zgoda.

7. Ograniczenie importu i zwiększenie roli polskiej wsi.

Na jakiej zasadzie zwiększenie tej roli ? I czemu mówisz o ograniczeniu importu ogólnie ? Co jesteśmy samowystarczalni ? Rosną u nas cytrusy czy produkują części komputerowe[na pewno jakieś tam , ale mówię o większości] ?

8. Zlikwidowania diet i imunnitetów poselskich

Diety jakieś tam mogą dostawać ale nie w kwotach pieniężnych - jak najbardziej za.
Ale immunitety powinny zostać - to by sprzyjało niekontrolowanym rzeczom - likidowanie wroów politycznych.

9. Zniesienia konkordatu, usunięcia katolickich, żydowskich, islamskich symboli religijnych z przestrzeni publicznej

Usunięcie naszej kultury też wprowadzasz ? Nawiązując innych punktów. Wprowadzenie kultury słowiańskiej i ich bóstw ?

10. Bezwzględnego zakazu wykonywania tzw uboju rytualnego w granicach Słowiańszczyzny ( w naszym wypadku Polski ). Zwiększenia i bezwzględnego egzekwowania kar za znęcanie się nad zwierzętami.

Ale czym się różni ubój rytualny od takiego najnormalniejszego wiejskiego ? Przecież wiesz jak to wygląda , siekiera i w łeb obuchem świnkę po główce parę razy. Takie życie jeść coś musimy. No ale co do znęcania to jak najbardziej.

12. Obronę praw działkowców do posiadania zajmowanych działek.

Rozwiń.

maszynaz
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Postautor: maszynaz » 29 czerwca 2013, 22:05

Piwosznik pisze:2. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, np. zalesianie, naturalna żywność, ekologiczne domy...

Co do ekologicznych domów to jest to nieooptymalne rozwiązanie. Zamiast tego proponuję budować silosy mieszkalne w formie takiej wielkiej beczki jednolicie odlanej z metalu np. włókna węglowego żeby były trwałe, która miała by np w sobie 5000 mieszkań. Każde takie samo. Oczywiście taki odlew wymagał by rozwinięcia technologii darmowego pozyskiwania kruszcu ze skał krążących po orbicie ziemskiej, co tak naprawdę nie stanowi żadnego poważnego problemu. Dla mnie w XXI wieku takie budownictwo wg własnego widzimisię, gdzie każdy dom jest budowany inaczej i z setkami tysięcy pierdzielników wykonywanymi i montowanymi ręcznie jest po prostu błazenadą, kpiną z możliwości technologicznych drzemiących w dzisiejszej inżynierii, które niestety zostały pogrążone w ciemnej historii świata przez głupich i maluczkich ludzi. Ale to wszystko da się odwrócić. Wystarczy tylko odpowiedni impuls działania.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 29 czerwca 2013, 22:13

Dla mnie w XXI wieku takie budownictwo wg własnego widzimisię, gdzie każdy dom jest budowany inaczej i z setkami tysięcy pierdzielników wykonywanymi i montowanymi ręcznie jest po prostu błazenadą, kpiną z możliwości technologicznych drzemiących w dzisiejszej inżynierii, które niestety zostały pogrążone w ciemnej historii świata przez głupich i maluczkich ludzi. Ale to wszystko da się odwrócić. Wystarczy tylko odpowiedni impuls działania.

Chciałbyś żyć w jednolitym swiecie ? Bo ja nie. Szlak by mnie trafił. Każdy woli co innego. Nikt chyba nie lubi monotonności....Także dla mnie to co Ty napisałeś to jest kpiną. To tak jakby wszystkie kobiety stały się takie same :> .

maszynaz
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: maszynaz » 30 czerwca 2013, 19:25

mateuszjkl pisze:Chciałbyś żyć w jednolitym swiecie ? Bo ja nie. Szlak by mnie trafił. Każdy woli co innego. Nikt chyba nie lubi monotonności....Także dla mnie to co Ty napisałeś to jest kpiną. To tak jakby wszystkie kobiety stały się takie same :> .

Jak chcesz zapieprzać 40 lat, żeby spłacić swoje arystokratyczne zachcianki to owszem, nikt ci nie przeszkodzi w tym. Ale dla ogółu społeczeństwa lepsze będzie to co optymalne i tanie. Nikt nie będzie chodził w koło takiego budynku i narzekał, że źle wygląda bo większość czasu będzie spędzał w środku, we własnym ciepłym mieszkaniu, które będzie mogło być wystrojone wewnątrz wg upodobania. A zaoszczędzone pieniądze przeznaczy na coś innego np na dobre jedzenie czy godne życie.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 30 czerwca 2013, 19:38

Jak chcesz zapieprzać 40 lat, żeby spłacić swoje arystokratyczne zachcianki to owszem, nikt ci nie przeszkodzi w tym. Ale dla ogółu społeczeństwa lepsze będzie to co optymalne i tanie. Nikt nie będzie chodził w koło takiego budynku i narzekał, że źle wygląda bo większość czasu będzie spędzał w środku, we własnym ciepłym mieszkaniu, które będzie mogło być wystrojone wewnątrz wg upodobania. A zaoszczędzone pieniądze przeznaczy na coś innego np na dobre jedzenie czy godne życie.
]

Wedle woli :). Ja mam swój dom i jakoś nie chciałbym się przenosić.

Piwosznik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Piwosznik » 02 lipca 2013, 16:17

.mateuszjkl czy mógłbyś zaproponować sposób uproszczenia systemu podatkowego???

co do pozostałych punktów :

Co do promowania i zwiększania produkcji rodzimej :

W dzisiejszej Polsce najlepszą reklamę i przez to najlepsze wzięcie mają zagraniczne produkty zaczynając od np takich proszków do prania z których najlepsze, wg powszechnej reklamy, są te z Niemiec - i Polacy kupują te proszki z Niemiec, pomimo że i tak najlepsze i tańsze są polskie produkty z chociażby Polleny.

Nie mamy w Polsce produkcji polskich samochodów( kilka FSO Warszawa M20-57 do dzisiaj jeździ po Śląsku), Polacy wolą kupować rowery zagranicznych firm mimo że Romet robi rowery wysokiej jakości i dużo tańsze, nie mamy produkcji polskiego sprzętu informatycznego - pomimo że mamy doskonale wykształconych i zdolnych specjalistów z tej dziedziny ( absolwenci AGH skonstruowali ostatnio robota który zostanie wysłany w przyszłości na Marsa, patent dostanie jakaś firma z USA ).
Tak naprawdę z poziomem wiedzy niektórych absolwentów np takiego AGH czy krajowych politechnik moglibyśmy się zastanowić nad możliwością stworzenia polskiej " Doliny Krzemowej ".
Po pewnym czasie moglibyśmy eksportować za granicę polski sprzęt komputerowy najwyższej jakości. Jak na razie uprawiając " turystykę urzędniczą " widzę że polskie biura nie posiadają ani jednego polskiego sprzętu ( nawet cholerne dziurkacze są zagraniczne ) a pracownicy pracują na kiepskimi i drogimi sprzętem HP czy DELL.

Nie widziałem jeszcze nigdy reklamy ubrań wyprodukowanych przez polską firmę.
Co do likwidacji stoczni to chyba nie muszę niczego precyzować, cytując za wikipedią :

" Stocznia Gdańska w ciągu swojej działalności zbudowała i przekazała do eksploatacji armatorom z różnych krajów świata ponad 1000 w pełni wyposażonych statków pełnomorskich o wysokim światowym standardzie, a w ostatnich latach głównie kontenerowce, masowce i statki pasażerskie, ro-ro i żaglowce "

Ktoś napisał taki tekst :

" Dzień z życia Polaka

Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia o hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w "polskiej" gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy? "

Grunty na których znajdują się ogrody działkowe stanowią własność Skarbu Państwa lub były dotychczas w użytkowaniu PZD. W Polsce funkcjonuje 4600 ogrodów działkowych, w których znajduje się ponad 966 tys. działek. Powierzchnia ogrodów to 43 tys. hektarów. Obecnie 90 proc. ogrodów działkowych znajduje się w miastach. Działkowcami są głównie emeryci (42 proc.) i renciści (11 proc.) Działki stanowią to wspaniałe miejsce rekreacji dla mieszkańców miast. Ogródki działkowe to miejsce spędzania wolnego czasu dla osób którym brakuje funduszy na spędzenie wakacji za granicą. Dla tych którzy wypoczywają na działkach jest to jedyna dostępna forma wyrwania się z szarej codzienności z miejskiego zgiełku i hałasu. Ogrody działkowe stanowią " zielone płuca miast" są doskonałym miejscem życia i zdobywania pokarmu dla pszczół i innych zwierząt.

Jeżeli chodzi o zapobieganie bezprawnej reprywatyzacji, ochronę lokatorów przed " czyścicielami " kamienic cytując za Dziennikiem Trybuna z dn. 14 czerwca

Nieodłącznym elementem polskiej reprywatyzacji jest łamanie prawa i bez troski o mienie publiczne. Często dzieje się tak przy bierności lub aprobacie władz samorządowych. Największym grzechem sędziów oraz urzędników decydujących o zwrocie nieruchomości jest łamanie art. 224 K.C. który mówi że w rozliczeniach między potencjalnym właścicielem a osobą zobowiązaną do zwrotu mienia należy uwzględnić nakłady, jakie poczynił władający podczas posiadania mienia. Nakłady te trzeba rozliczać od razu, a nie w przyszłości, dopiero po oddaniu majątku. Art 231 K.K. mówi że ten kto zwraca mienie bez odliczania nakładów łamie prawo. Urzędy i sądy z reguły nie liczą jednak nakładów poczynionych przez państwo. Jak na razie żaden urzędnik a tym bardziej sędzia nie został skazany za zaniedbania podczas działań reprywatyzacyjnych.
Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące bezprawnej sprzedaży 27 kamienic w Przemyślu i Jarosławiu które przed wojną należały do żydowskich właścicieli. Urzędnicy samorządowi uczestniczący w tych działaniach podejrzewani są o niedopełnienie obowiązków za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O całym procederze zawiadomili lokatorzy, BEZPARDONOWO EKSMITOWANI PRZEZ NOWYCH " WŁAŚCICIELI " KAMIENICY.
W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez Łódzką prokuraturę dotyczącego nielegalnego przejmowania kamienic resztowano dwie osoby ale wyłudzaniem nieruchomości zajmowała się duża grupa. Jedni wyszukiwali W POROZUMIENIU Z MIEJSKIMI URZĘDNIKAMI stare domy, ustalając kim byli ostatni właściciele i sprawdzając czy pozostali po nich jacyś spadkobiercy. Inni zdobywali fałszywe testamenty. Gdy oszuści mieli już korzystne orzeczenie sądu łódzcy urzędnicy szybko podejmowali decyzję o przekazaniu im domów.
Podejrzewa się że tym sposobem zostało bezprawnie przejętych i " wyczyszczonych " ( w samej Łodzi ) ponad 70 kamienic

Jeżeli natomiast chodzi edukację - to potrzebna jest jej BARDZO głęboka reforma.

Przyjrzyjmy się ostatnim wydarzeniom z Polski :

- Szesnastolatek zabił sklepikarza bo sklepikarz nie dał się okraść. Jak się później okazało gówniarz był wielokrotnie karany za rozboje i kradzieże

- W Zabrzu student bestialsko zabił 22 koty. Przy zatrzymaniu przez Policję drwił z funkcjonariuszy

- W Krakowie 23 - latek został zabity maczetami przez młodocianych gangsterów

- seria zabójstw dokonywanych przez młode matki na własnych dzieciach

Takich przypadków będzie coraz więcej. Zachodzi pytanie - co państwo w obecnym kształcie robi nie tak że coraz młodsi schodzą na kryminalną ścieżkę???
Ryba psuje się od głowy jak to mawiają i nie jest to wina młodych ludzi że reprezentowane przez szkoły państwo nie jest w stanie ich wychować, wpoić pozytywnych wartości. Problem leży w tym że szkoła nie przeprowadza procesu socjalizacji. Szkoła w obecnym kształcie nie spełnia swojego podstawowego zadania jakim jest edukacja młodego człowieka. Ocena z zachowania zyskała marginalne, jeżeli nie zerowe znaczenie, uczeń " ślizga " się pomiędzy klasami od podstawówki do szkoły średniej - z klasy do klasy przechodzą coraz gorzej wyedukowani uczniowie. Zakres materiału z podstawowych dla rozwoju kraju przedmiotów - matematyki, chemii, fizyki, biologii praktycznie nie zmienia się od gimnazjum do szkoły średniej, podczas gdy przedmioty te powinny być wykładane stopniowo od najniższych klas podstawówki.

Stąd moja propozycja o zmianach ustawy o szkolnictwie. Co do zlikwidowania gimnazjów i powrót do ośmioklasowej podstawówki - nie będę używać delikatnej retoryki - gimnazja to największe fabryki głąbów i młodocianych kryminalistów. Przez zmianę szkoły i otoczenia młodemu człowiekowi daje się złudną iluzję dorosłości. W nowym otoczeniu bachor nie zna nikogo a pozycję w stadzie zdobywa ( nazwijmy to umownie ) gangsterką. Gimnazja powielają materiał z podstawówki nie przekazując kolejnego etapu wiedzy.

Obywatele deliberują z politykami - kretynami o tym czy uczestnictwo do szkoły podstawowej nie powinno rozpoczynać się już 6 roku życia. Moim zdaniem już 5 latki powinny zaczynać edukację. Wtedy dobrym pomysłem byłoby przedłużenie etapu podstawówki do 9 lub nawet 10 lat. Problemem pozostałoby odpowiednie przygotowanie szkół na przyjęcie tak młodych ludzi ale myślę że udałoby się to zrobić.

Przydałaby się też reforma zawodówek. Obecnie do szkół zawodowych trafiają uczniowie którzy na etapie gimnazjum mieli poważne problemy z nauką a w wielu przypadkach także z prawem. Modne wśród polityków jest ostatnio bredzenie, że jest za dużo nieprzygotowanych do pracy absolwentów studiów wyższych, brak jest natomiast wykwalifikowanych np spawaczy, dekarzy, elektryków itp. murarzy. Ja natomiast twierdzę że trudno wymagać od człowieka który radził sobie dobrze lub bardzo dobrze w początkowym okresie nauki i nie miał zatargów z prawem, aby zechciał pójść do zawodówki - czytaj trafić do środowiska marginesu społecznego najczęściej ogolonych na zapałkę łysych kretynów po wyrokach ( nie wrzucając do jednego wora wszystkich uczniów zawodówek ).

Nie mam też dobrego zdania o nauczycielach. Pewnie niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę ale nauczyciel wciskający kit uczniom od podstawówki do szkoły średniej zarabia więcej od wykładowcy / pracownika naukowego szkoły wyższej. I osiąga to MNIEJSZYM NAKŁADEM PRACY I WYSIŁKU UMYSŁOWEGO
Aby wykładowca / pracownik naukowy uczelni wyższej mógł się na niej utrzymać musi przechodzić etap : prowadzący ćwiczenia ( laboratorium ) magister ---- pisanie artykułów do punktowanych czasopism ---- doktorat ----pisanie artykułów do punktowanych czasopism ---- habilitacja ---- pisanie artykułów do punktowanych czasopism ---- i jeżeli chce profesor nadzwyczajny a później zwyczajny oraz oczywiście do emerytury musi pisać artykuły do punktowanych czasopism.

Nauczyciele etapów od szkoły średniej do szkoły podstawowej powinni moim zdaniem stale podnosić swoje kwalifikacje od magistra do doktora habilitowanego i też pisać artykuły do renomowanych czasopism. Dlaczego??? W celu po pierwsze ciągłej weryfikacji posiadanej wiedzy, po drugie dlatego że zasób odkrywanych wiadomości o świecie z dziedzin typu fizyka, astrofizyka, chemia, biologia, genetyka ciągle narasta. Uczeń powinien nabywać przede wszystkim nową wiedzę.

w przypadku znacznej większości miast gdzie "żondzi" przedstawiciel PO w sprawach utrzymania terenów zielonych panuje nie tyle arogancja co wesoła głupota urzędników wydających pozwolenia na wycinkę drzew ( miejscowość Zagnańsk http://uwaga.tvn.pl/220,news,64705,wide ... uwagi.html ) oraz prawdopodobnie przekonanie że miasto rozwinięte to miasto zabetonowane i śmierdzące spalinami. Prawo ochrony środowiska istnieje tylko po to żeby być w systemie prawnym. Gorzej z jego przestrzeganiem ( http://zatorze.gliwice.pl/czytelnia.php5?id=88 ) bo tak naprawdę jest olewane z góry na dół.

Jedną z niewielu osób walczących o utrzymanie dobrego stanu terenów zielonych jest dr inż. Piotr Tyszko - Chmielowiec ze stowarzyszenia Drogi dla Natury który zgłasza swoje propozycje nieinwazyjnych dla środowiska naturalnego sposobów budowy dróg i autostrad. Są to jak najbardziej realne i możliwe do wprowadzenia w życie projekty jednak jego inicjatywy są odrzucane już na starcie.

Istnieje bardzo wiele sposobów na ochronę środowiska naturalnego przy jednoczesnym rozwijaniu infrastruktury nowoczesnego miasta. Przykładem nowoczesnego budownictwa niech będzie projekt budowy ekologicznych miast których główny element będą stanowić wieżowce - " kamienne kopczyki " ( http://vincent.callebaut.org/page1-img-asiancairns.html )

zaprojektowane dla graniczącej z Hongkongiem aglomeracji Shenzhen przez biuro architektoniczne Vincent Callebaut Architects. Mają być w największym stopniu samowystarczalne i przyjazne dla środowiska oraz mieszkańców, pozwalać oszczędzać wodę i energię, nie emitować zanieczyszczeń.

Gwanggyo ( http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... AQ&dur=919 )

Korea Południowa szukała rozwiązania urbanistycznego dla wspólnoty o gęstym zaludnieniu i zamiast tradycyjnych bloków holenderska pracownia MVRDV zaproponowała budynki w kształcie zielonych kopców termitów. Mają się wtopić w pagórkowaty krajobraz rozciągający się na południe od Seulu, gdzie zabudowane (i zasnute smogiem) są głównie doliny, a wzgórza pozostają zielone. W najwyższych kopcach powstaną domy, w tych niższych i szerszych – urzędy, szkoły, kina i sklepy.
Ekomiasteczko skrojono na potrzeby 77 tysięcy osób. Domy bez kantów otoczono tarasami, które piętrzą się jedne nad drugimi. Ich brzegi porasta żywopłot podlewany wodą spływającą z poziomu na poziom.
Wieżowce są przeszklone, a w ich wnętrzach znajdują się liczne atria, co ułatwia ich wentylację i dostęp naturalnego światła. Data ukończenia inwestycji na razie nie jest znana.

Istnieje również projekt budynków produkujących energię :
http://gadzetomania.pl/2008/06/26/obrot ... amic-tower

maszynaz
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: maszynaz » 02 lipca 2013, 17:32

Piwosznik pisze:Nie mamy w Polsce produkcji polskich samochodów( kilka FSO Warszawa M20-57 do dzisiaj jeździ po Śląsku), Polacy wolą kupować rowery zagranicznych firm mimo że Romet robi rowery wysokiej jakości i dużo tańsze, nie mamy produkcji polskiego sprzętu informatycznego - pomimo że mamy doskonale wykształconych i zdolnych specjalistów z tej dziedziny ( absolwenci AGH skonstruowali ostatnio robota który zostanie wysłany w przyszłości na Marsa, patent dostanie jakaś firma z USA ).
Tak naprawdę z poziomem wiedzy niektórych absolwentów np takiego AGH czy krajowych politechnik moglibyśmy się zastanowić nad możliwością stworzenia polskiej " Doliny Krzemowej ".

Dzięki współpracy Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz kilku firm z południa kraju
m.in Car Technology stworzono świetny polski samochód elektryczny o nazwie ELV001 Kolejny artykuł o ELV001 Samochód powstał bardzo szybko bo coś w około rok czasu. Więc polscy inżynierowie też potrafią. Muszą tylko chcieć. Rząd powinien się zająć produkcją samochodów elektrycznych, żeby każdy Polak je miał. I ja również wierzę, że Polscy inżynierowie wiele by mogli, ale to rząd musi zorganizować taki program rozwoju technologicznego naszego kraju i przeznaczyć na niego stałe środki finansowe. Zamiast płacić 22 mld zł co roku za pakiet klimatyczny lepiej by zainwestowali w badania technologiczne i wynalazczość.

Awatar użytkownika
Otaku
Starosta
Starosta

Postautor: Otaku » 02 lipca 2013, 18:33

Piwosznik pisze:1. Przywrócenie / zwiększenie i promowanie produkcji rodzimej. Likwidacja polskich stoczni i doprowadzanie do upadku polskich zakładów pracy powinny zostać uznane za przestępstwo.

I tak i nie...
Jak wiadomo najciemniej jest pod latarnią więc "promowanie" może wyjść bokiem
Co do stoczni prawda było że to przestępstwo.
Trzeba zrobić jak prezydent Białorusi.
Piwosznik pisze:2. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, np. zalesianie, naturalna żywność, ekologiczne domy - jednym z największych problemów współczesnego świata jest postępująca dewastacja środowiska naturalnego przez np. wycinanie lasów pod i tak nieudane inwestycje, zaśmiecanie jeszcze istniejących lasów, zanieczyszczanie wód gruntowych.

Z zielenią zgoda, ale skąd na to pieniądze?
Aby dom był ekologiczny musi być ekonomiczny - a to już nie na kieszenie Polaków.
Lepiej zostawić domy jak są...a zająć się zakładami.
Piwosznik pisze:3. Likwidację senatu.

A na dokładkę sejmu...
Lepiej zrobić radę ustawodawczą.
Może z wojewodów, może z innych przedstawicieli.
Piwosznik pisze:4. Zmianę ustawy o szkolnictwie - likwidacja Gimnazjum i powrót do 8 klasowej podstawówki i 4 letniego liceum-5 letnie technikum. Usunięcie religii ze szkół, oraz wprowadzenia podstaw wiedzy o mitologii Słowian. Nauka przedmiotów matematyczno przyrodniczych od najniższych klas podstawówki, oraz wpajania najmłodszym zasad kultury osobistej czyli zasad właściwego zachowywania się w społeczeństwie, oraz szacunku dla zwierząt. Powrót mundurków szkolnych we wszystkich szkołach.

Jestem przeciwny zmianom -> lepiej od razu zlikwidować szkolnictwo i oddać szkoły w ręce ludu(co przełoży się na obniżenie podatków)a w szkołach niech będzie co chce.
Piwosznik pisze:5. Więzienia miejscem przymusowej pracy społecznej- zgodnie z zasadą więzienie to nie hotel, kara to nie wyjazd na wakacje - resocjalizacja poprzez pracę. Więzień powinien zarabiać na swoje utrzymanie w więzieniu wykonywaniem ciężkich robót fizycznych, 15 godzin dziennie. Wygody i prawa więźnia do widzeń ograniczone do minimum.

Jestem za - tylko czyje będą więzienia?
Piwosznik pisze:5. Upaństwowienie dużych przedsiębiorstw, od których zależy bezpieczeństwo polskiej gospodarki.

Mam nadzieję że chodzi tylko o "rdzeń" bo reszty nie ma co nacjonalizować.
Piwosznik pisze:6. Uproszczone systemu podatkowego.

Który podatek zostawisz?
Piwosznik pisze:7. Ograniczenie importu i zwiększenie roli polskiej wsi.

Gospodarki nie ruszać ! Regulacje szkodzą.Wsie zostawić w spokoju.
Piwosznik pisze:8. Zlikwidowania diet i immunitetów poselskich

No ok. Niech sami płaca za żarcie i będą karani zgodnie z konstytucją
Piwosznik pisze:9. Zniesienia konkordatu, usunięcia katolickich, żydowskich, islamskich symboli religijnych z przestrzeni publicznej

Jestem za...państwo ma być świeckie,a obywatele sami wybiorą "przywódcę duchowego"
Piwosznik pisze:10. Bezwzględnego zakazu wykonywania tzw uboju rytualnego w granicach Słowiańszczyzny ( w naszym wypadku Polski ). Zwiększenia i bezwzględnego egzekwowania kar za znęcanie się nad zwierzętami.

Z tym ubojem to nie wiem, ale kary ok.
Piwosznik pisze:12. Obronę praw działkowców do posiadania zajmowanych działek.

Są zagrożeni?

Trochę ci brakuje do prawicowego liberała, ale generalnie dobrze.
Zobacz moja "walkę" z Nazgulem(niczym Aragorn XD)
http://www.forum.polityka.org.pl/viewto ... 99&start=0

Piwosznik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Piwosznik » 03 lipca 2013, 15:47

.maszynaz napisał

Dzięki współpracy Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz kilku firm z południa kraju
m.in Car Technology stworzono świetny polski samochód elektryczny o nazwie ELV001 Kolejny artykuł o ELV001 Samochód powstał bardzo szybko bo coś w około rok czasu. Więc polscy inżynierowie też potrafią. Muszą tylko chcieć. Rząd powinien się zająć produkcją samochodów elektrycznych, żeby każdy Polak je miał. I ja również wierzę, że Polscy inżynierowie wiele by mogli, ale to rząd musi zorganizować taki program rozwoju technologicznego naszego kraju i przeznaczyć na niego stałe środki finansowe. Zamiast płacić 22 mld zł co roku za pakiet klimatyczny lepiej by zainwestowali w badania technologiczne i wynalazczość.[/quote]

Jednym z moich założeń jest właśnie promocja i rozkręcenie takich produkcji na szerszą skalę. Wiem o tym że wyprodukowaliśmy taki samochód. Natomiast potwierdzeniem tego co mówię jest fakt że prawdopodobnie nie wejdzie do masowej produkcji a jeśli już to patent pójdzie do jakiejś niemieckiej firmy.

PS. Przepraszam za dodanie do listy ignorowanych. Oczywiście zrobiłem to nieumyślnie.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Postautor: kaminiak33 » 03 lipca 2013, 17:15

Piwosznik pisze:Zapraszam do dyskusji nad pomysłem utworzenia ugrupowania politycznego pod nazwą Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza.

i na co Ci to sekschop se otwórz :lol:
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Wróć do „Jarmark pomysłów”