PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 03 lipca 2013, 17:27

Nie zgadzam się z zachamowaniem importu, bo to skończy się tym, że nie dość będziemy "zieloną wyspą", ale i z dala od reszty świata. Jednak co do wzmocnienia roli mniejszych miejscowości jestem już bardziej przychylny. Spojrzeć np. na Radom czy Lublin. W tym pierwszym była dyża fabryka broni i maszyn do pisania, więc były miejsca pracy. Po obaleniu komuny przyszli nasi nagle powstali "kapitaliści", wszystko ograbili, i w Radomiu nic się nie dzieje, nie ma miejsc pracy, i miasto po prostu pustoszeje. W Łodzi kiedyś były tekstylia z tego co wiem - teraz wszystko jest z Chin, więc to miasto też pustoszeje z tego samego powodu co Radom. Jeśli będzie więcej takich przypadków, to w końcu wszyscy zjeżdżą się do Warszawy za chlebem, albo do Anglii wyjedzie kolejne 2 mln Polaków, a reszta Polski stanie się zadupiem. Zapobieganie temu wymagałoby oczywiście odpowiedniej polityki rządu, a każdy rząd do tej pory miał to gdzieś, więc za tym chętnie bym stał.inaczej mówiąc potrzeba miejsc pracy !
Co do 8 letniej szkoły, 4 letniego liceum i 5 technikum, bo tu ktoś wspomniał, to jest dobry pomysł, i to nie jest tylko wspomnienie staruszków. Ja w mojej szkole miałem za sobą ostatnią lekturę z polaka jakieś 3 tygodnie przed maturą, i presja czasowa była wiele za duża, zważając na to że musiałem się uczyć do sprawdzianów, i uczyć się do matury jednocześnie, a w ostatnich miesiącach było jeszcze więcej sprawdzianów niż zwykle.
Co do kwestii religijnych, kompletnie nie zgadzam się ze zwalczaniem religii abrahamskich i wprowadzaniem dawnych pogańskich obyczajów, o których nikt nic nie wie, bo na podstawie czego stworzyliby tę nową religię ? Zresztą przypomina mi to ideologię black metalowców z Norwegii tęskniących za dawnych pogańskich bogów norweskich, która za główny cel stawia sobie palenie kościołów, i epatuje tęsknotą do dawnych czasów, ale konkretów czy wskazówek dogmatyczych w ogóle nie podaje ("po prostu ma być"), ale za to prowokuje takich ludzi jak Varg Vikernes do niszczenia kilkaset letnich zabytków kultury, co jest w ogóle bezsensowne (sam słucham black metalu, to trochę się tego nasłuchałem).
Gomułka o Katyniu - "Gdybyśmy ustalili fakty i doszli do wniosku [...], że sprawcami tych zbrodni są władze radzieckie, czy rzeczywiście jest to potrzebne dla nas, dla naszych stosunków?"

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 04 lipca 2013, 11:29

.mateuszjkl czy mógłbyś zaproponować sposób uproszczenia systemu podatkowego???

Ja jestem za państwem minimum- a więc tam byłby jeden podatek liniowy , albo pogłówny. No i do tego VAT.

W dzisiejszej Polsce najlepszą reklamę i przez to najlepsze wzięcie mają zagraniczne produkty zaczynając od np takich proszków do prania z których najlepsze, wg powszechnej reklamy, są te z Niemiec - i Polacy kupują te proszki z Niemiec, pomimo że i tak najlepsze i tańsze są polskie produkty z chociażby Polleny.

Skąd wiesz że są najlepsze te z Polski ? No ja tam nie wnikam czy są dobre czy złe , ale jest sprawa innego typu. Te zagraniczne proszki do prania też są produkowane w Polsce , a więc i Polska na tym zarabia. Czy myślisz że jakby taka Pollena zalała polski rynek to nagle żyłoby się nam lepiej a państwo zbijałoby na tym kokosy ? No , ale chcesz wspierać polskich przedsiębiorców , więc co konkretnie w takim razie sugerujesz ? Wycofanie z reklam zagrganicznych produktów ?

Nie mamy w Polsce produkcji polskich samochodów( kilka FSO Warszawa M20-57 do dzisiaj jeździ po Śląsku), Polacy wolą kupować rowery zagranicznych firm mimo że Romet robi rowery wysokiej jakości i dużo tańsze, nie mamy produkcji polskiego sprzętu informatycznego - pomimo że mamy doskonale wykształconych i zdolnych specjalistów z tej dziedziny ( absolwenci AGH skonstruowali ostatnio robota który zostanie wysłany w przyszłości na Marsa, patent dostanie jakaś firma z USA ).
Tak naprawdę z poziomem wiedzy niektórych absolwentów np takiego AGH czy krajowych politechnik moglibyśmy się zastanowić nad możliwością stworzenia polskiej " Doliny Krzemowej ".
Po pewnym czasie moglibyśmy eksportować za granicę polski sprzęt komputerowy najwyższej jakości. Jak na razie uprawiając " turystykę urzędniczą " widzę że polskie biura nie posiadają ani jednego polskiego sprzętu ( nawet cholerne dziurkacze są zagraniczne ) a pracownicy pracują na kiepskimi i drogimi sprzętem HP czy DELL.

Oczywiście że byłoby możliwe utworzenie w Polsce tej gałęzi produkcji , ale żeby mogło to zostać przeprowadzone to trzeba uwolnić rynek i dać mu funkcjonować , tak żeby ludzie nie wyjeżdżali a przyjeżdżali do nas , niskie podatki , mała ingerencja państwa w gospodarkę. Zapewne jakby nie komuna to byśmy mieli jaką markę samochodu , którą produkują do dziś , no a tak to cóż ;).

Nie widziałem jeszcze nigdy reklamy ubrań wyprodukowanych przez polską firmę.

No bo ubrania żeby było opłacalnie produkuje się w Azji - tak jest w większości. Reszta to jakieś małe firemki , które mają lokalnych odbiorców. Także ciężko zrobić konkurencję takiemu czemuś w Polsce.

Jeżeli natomiast chodzi edukację - to potrzebna jest jej BARDZO głęboka reforma.

Przyjrzyjmy się ostatnim wydarzeniom z Polski :

- Szesnastolatek zabił sklepikarza bo sklepikarz nie dał się okraść. Jak się później okazało gówniarz był wielokrotnie karany za rozboje i kradzieże

- W Zabrzu student bestialsko zabił 22 koty. Przy zatrzymaniu przez Policję drwił z funkcjonariuszy

- W Krakowie 23 - latek został zabity maczetami przez młodocianych gangsterów

- seria zabójstw dokonywanych przez młode matki na własnych dzieciach

To są jakieś przypadki , które trafiają się w 36mln kraju.
Dla kontrastu : http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/w-stas ... ubelskiego

Takich przypadków będzie coraz więcej. Zachodzi pytanie - co państwo w obecnym kształcie robi nie tak że coraz młodsi schodzą na kryminalną ścieżkę???
Ryba psuje się od głowy jak to mawiają i nie jest to wina młodych ludzi że reprezentowane przez szkoły państwo nie jest w stanie ich wychować, wpoić pozytywnych wartości. Problem leży w tym że szkoła nie przeprowadza procesu socjalizacji. Szkoła w obecnym kształcie nie spełnia swojego podstawowego zadania jakim jest edukacja młodego człowieka. Ocena z zachowania zyskała marginalne, jeżeli nie zerowe znaczenie, uczeń " ślizga " się pomiędzy klasami od podstawówki do szkoły średniej - z klasy do klasy przechodzą coraz gorzej wyedukowani uczniowie. Zakres materiału z podstawowych dla rozwoju kraju przedmiotów - matematyki, chemii, fizyki, biologii praktycznie nie zmienia się od gimnazjum do szkoły średniej, podczas gdy przedmioty te powinny być wykładane stopniowo od najniższych klas podstawówki.

Coraz więcej ?

http://statystyka.policja.pl/portal/st/ ... bojcy.html

http://statystyka.policja.pl/portal/st/ ... resja.html

Ja tam widzę sieczkę. Poza tym to jest tylko z dwóch roków , więc ciężko stwierdzić, ale już ktoś wstawiał coś takiego - także widziałem tam sieczkę. W jednym roku mniej w drugim więcej.

Stąd moja propozycja o zmianach ustawy o szkolnictwie. Co do zlikwidowania gimnazjów i powrót do ośmioklasowej podstawówki - nie będę używać delikatnej retoryki - gimnazja to największe fabryki głąbów i młodocianych kryminalistów. Przez zmianę szkoły i otoczenia młodemu człowiekowi daje się złudną iluzję dorosłości. W nowym otoczeniu bachor nie zna nikogo a pozycję w stadzie zdobywa ( nazwijmy to umownie ) gangsterką. Gimnazja powielają materiał z podstawówki nie przekazując kolejnego etapu wiedzy.

A ja dalej podtrzymuje zdanie że kiszenie się 8lat z tymi samymi ludźmi to idiotyzm. Szczególnie gdy szkoły są małe , po 60 uczniów. To jest ograniczanie możliwości ucznia , uczeń nie rozwija się społecznie tak jak powinien. Niektórzy są wykluczeni i to może trwać aż do końca tej podstawówki. 6 lat to stanowczo wystarczająco. Gimnazjum to jest przyjazd do miasta najczęściej , poznanie nowych ludzi , zaciśnięcie kontatków. Każdy kto chodził do gimnazjum to ci powie że to najfajniejsza jego szkoła.

Obywatele deliberują z politykami - kretynami o tym czy uczestnictwo do szkoły podstawowej nie powinno rozpoczynać się już 6 roku życia. Moim zdaniem już 5 latki powinny zaczynać edukację. Wtedy dobrym pomysłem byłoby przedłużenie etapu podstawówki do 9 lub nawet 10 lat. Problemem pozostałoby odpowiednie przygotowanie szkół na przyjęcie tak młodych ludzi ale myślę że udałoby się to zrobić.

Zwyrodnialec z Ciebie - 10 lat do tej samej szkoły , z tymi samymi ludźmi ? Współczuje...
A moim zdaniem każdy ma inne zdolności i w róznym wieku nadaje się do nauki...Dlatego nie chciałbym nic narzucać..

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 lipca 2013, 22:39

Ja jestem za państwem minimum- a więc tam byłby jeden podatek liniowy , albo pogłówny. No i do tego VAT.
tj państwem bankrutem. :)

Oczywiście że byłoby możliwe utworzenie w Polsce tej gałęzi produkcji , ale żeby mogło to zostać przeprowadzone to trzeba uwolnić rynek i dać mu funkcjonować , tak żeby ludzie nie wyjeżdżali a przyjeżdżali do nas , niskie podatki , mała ingerencja państwa w gospodarkę. Zapewne jakby nie komuna to byśmy mieli jaką markę samochodu , którą produkują do dziś , no a tak to cóż
oprócz niskich podatków potrzebujesz np. szerokiego spektrum infrastruktury, wykształconej kadry itp. a ona się sama nie zbuduje, prywatnie też nie. a produkcja i tak wyniesie się do chin bo nawet przy podatkach 0% tam będzie taniej. dochody i tak zostaną wyprowadzone przez korporacje.
droga do donikąd.
Szwedzi czy Niemcy maja wysokie podatki i mają bogate kraje, innowacyjne globalne firmy i wielkie inwestycje zagraniczne. gdyby sprawy zależały wyłącznie od podatków to wszyscy mieli by firmy tylko na bermudach.

Ts
Nie widziałem jeszcze nigdy reklamy ubrań wyprodukowanych przez polską firmę.
reklam reserved nie widziałeś?

podstawową + gimnazjów:
- ogromny skok w rankingach edukacyjnych
- znaczne zwiększenie dostępności i jakości edukacji dla dzieci i młodzieży wiejskiej. łatwiejszy dostęp do uniwersytetów.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 05 lipca 2013, 00:19

tj państwem bankrutem. :)

Chcesz stwierdzić że przy obecnym zadłużeniu i obecnym systemie nim nie będziemy ?
No w sumie podnosić podatek można , ale za ile ludzie zrobią pucz ;) ?

oprócz niskich podatków potrzebujesz np. szerokiego spektrum infrastruktury, wykształconej kadry itp. a ona się sama nie zbuduje, prywatnie też nie.

Na to trzeba czasu. Swoboda sprzyja powstawaniu wielu rzeczy. Wykształcona kadra siedzi w Anglii na zmywaku , reszta z chęcią się zapozna z Polskimi ofertami przy tak dużym bezrobociu jaki panuje na zachodzie.

a produkcja i tak wyniesie się do chin bo nawet przy podatkach 0% tam będzie taniej. dochody i tak zostaną wyprowadzone przez korporacje.

Zapominasz o rynku zbytu i uważasz że w chinach robią za miskę ryżu - co jest bardzo naiwnym myśleniem.

Szwedzi czy Niemcy maja wysokie podatki i mają bogate kraje, innowacyjne globalne firmy i wielkie inwestycje zagraniczne. gdyby sprawy zależały wyłącznie od podatków to wszyscy mieli by firmy tylko na bermudach.

Zapomniałeś dodać przez jaki okres czasu były państwami kapitalistycznymi , a przez ile taka Polska była za rządów komuchów.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 lipca 2013, 10:30

nie będziemy - polecam zobaczyć ranting Polski.

Na to trzeba czasu. Swoboda sprzyja powstawaniu wielu rzeczy. Wykształcona kadra siedzi w Anglii na zmywaku , reszta z chęcią się zapozna z Polskimi ofertami przy tak dużym bezrobociu jaki panuje na zachodzie
owszem, tylko, że ty podatki likwidujesz "od razu" :)

Zapominasz o rynku zbytu i uważasz że w chinach robią za miskę ryżu - co jest bardzo naiwnym myśleniem.
z całą pewnością już nie za miskę ryżu. ale itak jest tam dużo taniej. i o produkcji małogabarytowych rzeczy nie ma co marzyć.

nie zapomniałem, pamiętam co zrobiono w Niemczech w latach 70. zbudowano infrastrukturę, uniwersytety itp. teraz to procentuje.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 05 lipca 2013, 10:41

nie zapomniałem, pamiętam co zrobiono w Niemczech w latach 70. zbudowano infrastrukturę, uniwersytety itp. teraz to procentuje.

Ano widzisz procentuje , szyli kapitalizm jednak jest dobry , że zawdzięczają mu swój obecny stan . Więcej kapitalizmu więcej dobrobytu.

z całą pewnością już nie za miskę ryżu. ale itak jest tam dużo taniej. i o produkcji małogabarytowych rzeczy nie ma co marzyć.

Ale w Chinach nie ma wcale tak niskich podatków. Wątpię aby tam pracodawca wydawał tyle kasy na pracowników.

owszem, tylko, że ty podatki likwidujesz "od razu" :)

Nigdzie tak nie napisałem ;).

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 05 lipca 2013, 21:07

mateuszjkl pisze: Gimnazjum to jest przyjazd do miasta najczęściej , poznanie nowych ludzi , zaciśnięcie kontatków. Każdy kto chodził do gimnazjum to ci powie że to najfajniejsza jego szkoła.

Ja w gimnazjum i po chorowałem na depresję, więc nie każdy. Kiedy dostałem się do liceum tak się cieszyłem, bo widziałem pierwszą grupę ludzi w moim wieku którą lubiłem. I teraz mi szkoda, że ich opuściłem. Na dodatek dużo podstawówek jest złączonych z gimnazjami, więc nowych kontaktów często nie ma. W gimnazjum jest dużo agresji i chamstwa, które niestety mnie nie ominęły.

Zwyrodnialec z Ciebie - 10 lat do tej samej szkoły , z tymi samymi ludźmi ? Współczuje...
A moim zdaniem każdy ma inne zdolności i w róznym wieku nadaje się do nauki...Dlatego nie chciałbym nic narzucać..

Dobrze powiedziane
Gomułka o Katyniu - "Gdybyśmy ustalili fakty i doszli do wniosku [...], że sprawcami tych zbrodni są władze radzieckie, czy rzeczywiście jest to potrzebne dla nas, dla naszych stosunków?"

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 06 lipca 2013, 13:29

Ja w gimnazjum i po chorowałem na depresję, więc nie każdy. Kiedy dostałem się do liceum tak się cieszyłem, bo widziałem pierwszą grupę ludzi w moim wieku którą lubiłem. I teraz mi szkoda, że ich opuściłem. Na dodatek dużo podstawówek jest złączonych z gimnazjami, więc nowych kontaktów często nie ma. W gimnazjum jest dużo agresji i chamstwa, które niestety mnie nie ominęły.

Myślisz że w podstawówce takich rzeczy nie ma ? Są tak samo , zawsze ktoś jest mniej lub więcej wykluczony z danej społeczności.

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 06 lipca 2013, 15:20

Piwosznik pisze:Na forach prawicowych mój pomysł określany jest jako skrajnie lewicowy, a na lewicowych jako skrajnie prawicowy.
Bo to jest program lewicowy. Zakładasz, że Państwo ma kierować sprawami gospodarczymi i prywatnymi, a to doktryna lewicowa.

Adi pisze:Zwłaszcza że generalnie mało wiadomo o naszych słowianskich Bogach i ich zaleceniach.
Mało wiadomo, ale wystarczająco dużo. Większość katolików mniej wie o swojej religii, niż wiadomo o religii słowiańskiej.

Adi pisze:Gdybyś był rodzimowiercą to by to dla ciebie nie była żadna mitologia Słowian tylko religia
Nie widzę w tym nic dziwnego. Mitologia, to po prostu podbudowa religii, a nie jej całość.

.mateuszjkl pisze:
Piwosznik pisze:9. Zniesienia konkordatu, usunięcia katolickich, żydowskich, islamskich symboli religijnych z przestrzeni publicznej
Usunięcie naszej kultury też wprowadzasz ? Nawiązując innych punktów. Wprowadzenie kultury słowiańskiej i ich bóstw ?
Naszej kultury? On pisze o kulturze semickiej. Nasza kultura to kultura słowiańska, którą Kościół musiał przyjąć jako własną, by w ogóle myśleć o działalności misyjnej. Teraz już nie ma ryzyka krucjat, więc można zbędny, semicki balast odrzucić.

maszynaz pisze:Jak chcesz zapieprzać 40 lat, żeby spłacić swoje arystokratyczne zachcianki to owszem, nikt ci nie przeszkodzi w tym. Ale dla ogółu społeczeństwa lepsze będzie to co optymalne i tanie. Nikt nie będzie chodził w koło takiego budynku i narzekał, że źle wygląda bo większość czasu będzie spędzał w środku, we własnym ciepłym mieszkaniu, które będzie mogło być wystrojone wewnątrz wg upodobania. A zaoszczędzone pieniądze przeznaczy na coś innego np na dobre jedzenie czy godne życie.
A potem stoją takie potwory, że aż strach patrzeć. Co zostawimy przyszłym pokoleniom?

!Nazgul pisze:oprócz niskich podatków potrzebujesz np. szerokiego spektrum infrastruktury, wykształconej kadry itp. a ona się sama nie zbuduje, prywatnie też nie. a produkcja i tak wyniesie się do chin bo nawet przy podatkach 0% tam będzie taniej. dochody i tak zostaną wyprowadzone przez korporacje.
Właśnie taki mamy system teraz, że kadra jedzie na Zachód. Z nią więc nie ma problemu, a zawsze można ściągnąć kadrę z zagranicy. Przedsiębiorcy sobie poradzą z tymi problemami. Stany Zjednoczone jakoś zbudowali...

.Twoja_stara pisze:Ja w gimnazjum i po chorowałem na depresję, więc nie każdy.
Dlatego szkolnictwo powinno być wolne, żeby rodzic decydował do jakiego rodzaju szkól pośle dziecko. Wtedy takie problemy znikną...

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 06 lipca 2013, 18:00

A o jaki wybór Ci chodzi. Teraz mogę wybierać między szkołami państwowymi, prywatnym, katolickimi, ....

I wszystkie z tą samą podstawą programową :D .

możesz nie posyłać. możesz w domu uczyć ale podstawę musisz zrealizować i BARDZO DOBRZE.

Chyba tylko na poziomie podstawówki tak możesz robić - dalej niestety ale nie. Bardzo dobrze ? No jeśli uważasz że ta podstawa jest dobra to i dobrze , niestety nie wszyscy tak uważają - w tym ja.

dlaczego wysyłać dziecko uzdolnione mat. na polski : żeby nie było analfabetą lub kulturowym analfabetą co wybitnie przeszkadza w życiu.

Bronkowi jakoś błędy ortograficzne nie przeszkodziły zostać prezydentem :lol:

edit / po za tym njważnijesze = nikt nie wie jakie zawody mogą być potrzebne za 20 lat. to co 20 lat temu dawało fach, może skazać cię na bezrobocie z powodu nadpopytu i zmian technologicznych. i co wtedy? a model edukacji uniwersalnej daje ci szerokie spektrum wyboru zarówno z młodu jak i przeszkoleń na starość.

Ooo..Jesteś nauczycielem , no to juz wszystko rozumiem , uważasz że te "kilka" podstaw które się wpaja dzieciom przez te kilka lat dadzą coś mu do zmiany zawodu w przyszłości . Tą twoją podstawę to możesz nabyć w parę miesięcy jeśli będziesz chciał. No ale jak dzieciom chce się wszystko włożyć do głowy to nic dziwnego że to zajmuje tyle lat , a one z tych podstaw i tak niewiele pamiętają tzn. może niektóre aby te co mają piątki.

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 08 lipca 2013, 15:05

Piwosznik, dziecko to istota niesamodzielna i ktos musi za nie decydowac. Jezeli nie rodzic, to ktos? Ano ty chcesz, aby dziecko - nadal - stanowilo wlasnosc Skarbu Panstwa. Choc czesiowo masz recht - jak mozna oddac dziecko rodzicowi, jezeli ten nie jest wolnym czlowiekiem, lecz rowniez stanowi wlasnosc SP. Jestes rodzimowierca, a wiekszosc Polakow to katolicy, wiec zgdyby ustawa nakazala obowiazkowe lekcje religii katolickiej, to posylalbys dzieci? Przeciez Minister lepiej wie od ciebie, czego powino sie nauczyc dziecko, w tym jakiej religii ma sie uczyc. Bo chyba nie mozemy pozwoli, zeby dzieci uczyly sie prymitywnych wierzen rodzicow...

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 09 lipca 2013, 12:59

Piwosznik pisze:Ponieważ kwestię poprawy jakości i podniesienia poziomu edukacji i szkolnictwa uważam kluczową dla przyszłości rozwoju gospodarki konkretyzację programu rozpocznę od prezentacji listy reform edukacji proponowanych przez PPSR. Listę podzieliłem na kategorie : SZKOŁA, NAUCZYCIEL. ( kategoria nauczyciel w przygotowaniu )
Rozumiem, że chciałbyś posłać dziecko do takiej właśnie szkoły. Jeżeli jesteś rodzicem, to ponosisz odpowiedzialność za dziecko i ponosisz koszty jego utrzymania, więc masz prawo decydować o kierunku jego rozwoju, przynajmniej do 18 r. życia. Odpowiedz mi jednak, dlaczego mam posyłać swoje dziecko na te zajęcia, które ty chcesz? Jeżeli mam dziecko uzdolnione matematycznie, to chciałbym je wysłać na zajęcia z matematyki różnego rodzaju, a jednocześnie darować mu naukę chemii, literatury, historii i tym podobnych. Sam znam - ze swojego doświadczenia - że nauczanie ogólne nie przynosi uczniowi korzyści, a jedynie zmusza go do kucia na testy, po czym wszystko zapomina. Dlaczego nie mogę decydować o edukacji swojego dziecka? Kto lepiej wie, co jest dla niego dobre, niż ja?

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 lipca 2013, 16:31

mateuszjkl pisze:Adi...Zacząłem oglądać GOT'a i dziwię się dlaczego widnieje u Ciebie obrazek tego smarkacza , który jednak nie używa mózgu.

Bo to dobry i miły chłopak.

[ Dodano: Wto 09 Lip, 2013 ]
Nazgul pisze:ech - "specjaliści" edukacyjni. jak w PRL edukacja zgodna ideologicznie z myślą przewodnią Partii.

No to dokładnie tak jak teraz.

Piwosznik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Piwosznik » 10 lipca 2013, 09:59

!Nazgul nie ukrywam że bardzo zależy mi na poznaniu Twojej opinii na temat mojego pomysłu. Chyba jako jedyny na tym forum jesteś kompetentny.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 10 lipca 2013, 16:50

Prototypowe założenia PPSR przewidują

1. Przywrócenie / zwiększenie i promowanie produkcji rodzimej. Likwidacja polskich stoczni i doprowadzanie do upadku polskich zakładów pracy powinny zostać uznane za przestępstwo.
tj? pachnie to sądami kapturowymi.

2. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, np. zalesianie, naturalna żywność, ekologiczne domy - jednym z największych problemów współczesnego świata jest postępująca dewastacja środowiska naturalnego przez np. wycinanie lasów pod i tak nieudane inwestycje, zaśmiecanie jeszcze istniejących lasów, zanieczyszczanie wód gruntowych.
ok, fajne.

3. Likwidację senatu.

ok.

4. Zmianę ustawy o szkolnictwie - likwidacja Gimnazjum i powrót do 8 klasowej podstawówki i 4 letniego liceum-5 letnie technikum. Usunięcie religii ze szkół, oraz wprowadzenia podstaw wiedzy o mitologii Słowian. Nauka przedmiotów matematyczno przyrodniczych od najniższych klas podstawówki, oraz wpajania najmłodszym zasad kultury osobistej czyli zasad właściwego zachowywania się w społeczeństwie, oraz szacunku dla zwierząt. Powrót mundurków szkolnych we wszystkich szkołach.
ok, tylko po co tam mitologia :). jestem przeciw powrotowi do 8 klasowej. rozwiązanie gim. udowodniło skuteczność szczególnie w edukacji w małych miejscowościach. tym bardziej, że nie ma za bardzo czego odtwarzać - brak źródeł.

5. Więzienia miejscem przymusowej pracy społecznej- zgodnie z zasadą więzienie to nie hotel, kara to nie wyjazd na wakacje - resocjalizacja poprzez pracę. Więzień powinien zarabiać na swoje utrzymanie w więzieniu wykonywaniem ciężkich robót fizycznych, 15 godzin dziennie. Wygody i prawa więźnia do widzeń ograniczone do minimum. Jak powszechnie wiadomo obecne zakład penitencjarne nie są miejscem odbywania kary i poddawania się resocjalizacji. Zakłady karne stały się klubami wymiany doświadczeń, umiejętności i nawiązywania nowych przestępczych kontaktów. Co sprytniejsi gangsterzy potrafią kierować swoimi grupami zza więziennych krat. Obowiązkowa kastracja chemiczna dla gwałcicieli i pedofili
praca więźnia jest całkowicie nieopłacalna - wydatki znacznie przerosną zyski. posiedźcie z miesiąc to porozmawiamy o karze.

5. Upaństwowienie dużych przedsiębiorstw, od których zależy bezpieczeństwo polskiej gospodarki.
przeciw. wystarczy sprawować kontrolę albo poprzez kontrolny pakiet akcji i najlepiej specjalną ustawą.

6. Uproszczonie systemu podatkowego.

ok.

7. Ograniczenie importu i zwiększenie roli polskiej wsi.
jesteśmy w UE, ograniczonia państwowe są niemożliwe. promocja jak najbardziej.

8. Zlikwidowania diet i imunnitetów poselskich
bardzo duży błąd. = apropata dla masowej korupcji.

9. Zniesienia konkordatu, usunięcia katolickich, żydowskich, islamskich symboli religijnych z przestrzeni publicznej
ok. i wszystkich innych.

10. Bezwzględnego zakazu wykonywania tzw uboju rytualnego w granicach Słowiańszczyzny ( w naszym wypadku Polski ). Zwiększenia i bezwzględnego egzekwowania kar za znęcanie się nad zwierzętami.

11. Zapobieganie bezprawnej reprywatyzacji, ochronę lokatorów przed " czyścicielami " kamienic.

12. Obronę praw działkowców do posiadania zajmowanych działek.
ok, ok. działki nie są własnościowe, wiec nie ma czego bronić. powinny być własnościowe, co skończy się ich wykupem. i bardzo dobrze.

trudno powiedzieć więcej bo to tylko zarys, choć o niewątpliwie nacjonalistycznym wydźwięku. dużo ostrego etatyzmu, sporo nacjonalizmu. przypomina nieco programy partii narodowych (ONR)

Wróć do „Jarmark pomysłów”