PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Państwo federalne

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy uważasz stworzenie państwa federalnego (Polska z Ukrainą) za dobry pomysł?

Tak
1
14%
Nie
4
57%
Myślałbym raczej o bardzo mocnej uni nastawionej na współpracę
2
29%

Liczba głosów: 7

Maron999
Stażysta
Stażysta

Państwo federalne

Postautor: Maron999 » 04 października 2013, 06:40

Witam wszystkich mój pomysł jest dziwny i chodzi mi o teoretyczne rozważanie na temat możliwości stworzenia państwa federalnego z Ukrainą i jego skutków. Moim zdaniem to posunięcie zapewniło by znaczne wpływy w Europie, spowodowałoby, że wszystkie szlaki handlowe (lądowe) Rosji i sąsiadujących z nią państw na zachód prowadziły by przez to państwo. Ponadto państwo miałoby bardzo znaczącą powierzchnie i ludność. Największym minusem moim zdaniem byłyby gospodarki Polski i Ukrainy obie stosunkowo słabe i zacofane. Plan ten moim zdaniem byłby ciężki do zrealizowania z kilku powodów jako pierwszy wymieniłbym znaczący sprzeciw Rosji (może nie otwarty ale jestem pewny, że starali by się temu przeciwdziałać). Znaczący wpływ miałyby też różnice religijne i wzajemna nienawiść w niektórych środowiskach. Nie wiem czy próba stworzenia takiego państwa miałaby jakiś sens dlatego proszę o rzeczowe i konkretne odpowiedzi, a także wasze uwagi.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Re: Państwo federalne

Postautor: PiSkorz » 04 października 2013, 07:04

Maron999 pisze:Witam wszystkich mój pomysł jest dziwny i chodzi mi o teoretyczne rozważanie na temat możliwości stworzenia państwa federalnego z Ukrainą i jego skutków. Moim zdaniem to posunięcie zapewniło by znaczne wpływy w Europie, spowodowałoby, że wszystkie szlaki handlowe (lądowe) Rosji i sąsiadujących z nią państw na zachód prowadziły by przez to państwo. Ponadto państwo miałoby bardzo znaczącą powierzchnie i ludność. Największym minusem moim zdaniem byłyby gospodarki Polski i Ukrainy obie stosunkowo słabe i zacofane. Plan ten moim zdaniem byłby ciężki do zrealizowania z kilku powodów jako pierwszy wymieniłbym znaczący sprzeciw Rosji (może nie otwarty ale jestem pewny, że starali by się temu przeciwdziałać). Znaczący wpływ miałyby też różnice religijne i wzajemna nienawiść w niektórych środowiskach. Nie wiem czy próba stworzenia takiego państwa miałaby jakiś sens dlatego proszę o rzeczowe i konkretne odpowiedzi, a także wasze uwagi.

Rosja jest dzisiaj państwem słabnącym i jej gniewu bym się raczej nie obawiał. Z Ukrainą mamy wiele nierozwiązanych zaszłości i to stanowi problem. Z drugiej znów strony wolna Ukraina jest gwarantem naszej suwerenności. Bez wolnej Ukrainy zawsze będziemy narażeni na agresywne działania Rosji , która nigdy nie była i nie będzie państwem demokratycznym.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Otaku
Starosta
Starosta

Postautor: Otaku » 04 października 2013, 12:33

To kiepski pomysł jak unia z Litwa setki lat temu.

Do tego na Ukrainie jest skazona strefa i Czarnobyl którego wolałbym nie ruszać.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 października 2013, 13:41

masz zadanie domowe Maron?

pomysł jest bardzo nierealny.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 04 października 2013, 14:58

Takich pomysłów raczej nie ma co na serio odbierać ;).

Maron999
Stażysta
Stażysta

Postautor: Maron999 » 04 października 2013, 18:09

Nie mam zadania domowego ;) Zwyczajnie ciekawy byłem co myślicie o realności i skutkach... Otaku a czemu uważasz unie z Litwą za negatywną?

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 04 października 2013, 18:39

Nazgul pisze:masz zadanie domowe Maron?

Pomysł jest bardzo realny. Jest bardziej realny niż pomysł PRZYGŁUPA Z GDAŃSKA o utworzeniu z Niemiec i Polski jednego państwa.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 04 października 2013, 19:01

Piskorz, nie zrozumiałeś wypowiedzi, znajdź jej treść i zacytuj tutaj. Ale oryginał, nie przekład z j. Polskiego na braci Karnowskich.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 04 października 2013, 19:30

Nazgul pisze:masz zadanie domowe Maron?

Jako zwolennik euro-federacji i zapewne wstąpienia Ukrainy do UE - piszesz że pomysł nierealny? :wink:

Federacja tylko z tym państwem jest nie realna ale "również z tym" .... : [ niestety
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 października 2013, 19:37

po pierwsze ani nie mamy w tym interesu ani oni - im nic to nie daje, tylko tracą władzę a my obciążylibyśmy się wydatkami i wysiłkiem ponad nasze możliwości.
ich i nasze racje stanu są odmienne - Ukraina jest młodym państwem i jeszcze przez wiele dziesięcioleci będzie podkreślać swoją niepodległość.

była taka możliwość w międzywojniu ale nasi wspaniali endecy i piłsudczycy postawili na "rozbiór Ukrainy" i jej przymusową polonizację. czyli zafundowali sobie konflikt etniczny na własne życzenie.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 04 października 2013, 20:07

Powiedz to Nazgul naszej prawicy.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 04 października 2013, 20:12

Cynik pisze:Piskorz, nie zrozumiałeś wypowiedzi, znajdź jej treść i zacytuj tutaj. Ale oryginał, nie przekład z j. Polskiego na braci Karnowskich.

Nie poprawiaj czegoś o czym nie masz pojęcia

[ Dodano: Pią 04 Paź, 2013 ]
Nazgul pisze:po pierwsze ani nie mamy w tym interesu ani oni - im nic to nie daje, tylko tracą władzę a my obciążylibyśmy się wydatkami i wysiłkiem ponad nasze możliwości.
ich i nasze racje stanu są odmienne - Ukraina jest młodym państwem i jeszcze przez wiele dziesięcioleci będzie podkreślać swoją niepodległość.

była taka możliwość w międzywojniu ale nasi wspaniali endecy i piłsudczycy postawili na "rozbiór Ukrainy" i jej przymusową polonizację. czyli zafundowali sobie konflikt etniczny na własne życzenie.

Przedwojenni politycy nie byli takimi idiotami jak ekipa Tuska.

T. Jasudowicz

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 04 października 2013, 20:14

Nie poprawiaj czegoś o czym nie masz pojęcia

Ty robisz to non stop, innym tego bronisz?

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 04 października 2013, 20:18

Znaczy czego mam nie poprawiać? Ignorancji? Tak, o tym faktycznie nie mam pojęcia, ale wiem co mówił Wałęsa, może zapoznałbyś się z oryginałem, nie wzbogaconym streszczeniem :). Róźnica kolego Piskorz jest taka, że znam oryginał i przekład z polskiego na pisowski jad. Tego pierwszego albo nie znasz, albo nie rozumiesz. Co mnie akurat szczególnie nie dziwi.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 04 października 2013, 20:24

Cynik pisze:Znaczy czego mam nie poprawiać? Ignorancji? Tak, o tym faktycznie nie mam pojęcia, ale wiem co mówił Wałęsa, może zapoznałbyś się z oryginałem, nie wzbogaconym streszczeniem :). Róźnica kolego Piskorz jest taka, że znam oryginał i przekład z polskiego na pisowski jad. Tego pierwszego albo nie znasz, albo nie rozumiesz. Co mnie akurat szczególnie nie dziwi.

Umizgi GŁUPA Z GDAŃSKA do Niemiec , który w swoim życiu jak to powiedział dla Oriane Fallaci, żadnej książki nie przeczytał mogą się dla Polski skończyć tylko tragicznie.

T. Jasudowicz

Wróć do „Jarmark pomysłów”