PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Komunikacja miejska

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2014, 08:37

miasto mi robi pas równej granitowej kostki na rynku za 3mln. nie noszę szpilek, mogę nie płacić? :lol:

Za każdym razem zwolennicy interwencjonimzu muszą w obawie o przegraną mertyroyczną część dyskusji wysuwać absurdalne argumenty i sprowadzić dyskusję do roli absurdu.

Nie ma uzasadanienia dlaczgo przejazd państwowym autobusem ma być darmowy a prywatnym platny.
dlaczego absurdalny? to prawda. to coś do niczego nie potrzebne mnie osobiście a bardzo drogie.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 05 września 2014, 09:23

Jak na razie to zbudowali we Wrocku scieżki rowerowe z kostki, po których przejazd rowerem szosowym to centra koła więc rowerzyści muszą jechać obok szosą i narażać się na mandat.
No i tak to wygląda to państwowe planowanie i uszczęśliwianie obywatela za zrabowane mu pieniądze.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2014, 09:46

bez przesady. mnie bardziej nie pasują dziury w asfalcie. ja NIE jeżdżę po ścieżkach kolarką z innych powodów. :)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 05 września 2014, 09:47

Atylla pisze:Gdyby wszystkie pieniądze pobrane z podatkow od paliwa były wydawane na infrastruktruę to byśmy mięli najlepsze drogi na świecie.

Przychody z akcyzy to ok 26 mld PLN a wydatki na infrastrukturę transportu lądowego to ok 48 mld PLN.
Jak zwykle nie sprawdziłeś i się paskudnie zesmrodziłeś.

Atylla pisze:Za każdym razem zwolennicy interwencjonimzu muszą w obawie o przegraną mertyroyczną część dyskusji wysuwać absurdalne argumenty i sprowadzić dyskusję do roli absurdu.

W porównaniu do poprzedniego zacytowanego twojego zdania, to niesie ze sobą wyjątkowy intelektualny tragizm. he he
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 05 września 2014, 10:08

Przychody z akcyzy to ok 26 mld PLN a wydatki na infrastrukturę transportu lądowego to ok 48 mld PLN.
Jak zwykle nie sprawdziłeś i się paskudnie zesmrodziłeś.

Po pierwsze. Nie masz wiedzy. Akcyza to nie jedyny podatek w paliwie. Dochodzi do tego opłata paliwowa w wysokości ok 5 mld zł.

Przychody z akcyzy to ok 26 mld PLN

Doliczając do tego akcyzę od samochdów czy smarów silnikowych wychodzi ok 30 mld zł. Drugie tyle jest z VATu. Czyli ponad 60 mld zł wliczając opłatę paliwową.

a wydatki na infrastrukturę transportu lądowego to ok 48 mld PLN.

Raz że dajesz dane z lat pewnie 2011 itp więc w tych lat Polska wyjątkowo dużo wydała na drogi. Trzeba patrzeć na srednią z 10 lat.

Teraz bądź uczuciowy i policz te swoje 48 mld
Obrazek
Ja tam widzę 30 mld zł.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2014, 11:38

fajnie widzisz, bo ja widzę ponad 60mld bez wydatków samorządów. (to co jest to dotacja!)

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 05 września 2014, 12:15 przez Nazgul, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 05 września 2014, 11:58

Rzeczywistość alternatywna albo projekcja własnego umysłu. Do wyboru.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 05 września 2014, 14:30

Nazgul pisze:bez przesady. mnie bardziej nie pasują dziury w asfalcie. ja NIE jeżdżę po ścieżkach kolarką z innych powodów. :)

No jak bez przesady jak nie da się jechać rowerem po ścieżce rowerowej.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2014, 15:01

jak się nie da, jak się da. przynajmniej na większości.
owszem krawężniki mogły by być mniejsze a kostka równiejsza.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 05 września 2014, 16:38

No da się, albo 5 w porywach 10 km/h przez co rower a zwłaszcza szosowy przestaje mieć jakikolwiek sens albo droga jest męczarnią a koła trzeba centrować.

Przepis nakazujący jechać taką ścieżką rowerzyście to już idiotyzm do kwadratu.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2014, 17:11

30 też. poodjeżdżasz, podrzucasz.

rower szosowy jest po to aby jeździć po szosie. więc nie jeżdżę nim po mieście i kłopotu za dużego ze ścieżkami nie mam oprócz krótkich dojazdówek. ale i wtedy to są całkiem fajne ścieżki, którymi się te 30 da pojechać. jeśli mijam w okolicach wiosek, ignoruję. patrz główna trasa Trzebnica-Wrocław.

natomiast nie raz, nie dwa i nie trzy pop..... przez ścisłe centrum (Plac Grunwaldzki gdzie ścieżka jest) mijając na asfalcie radiowozy i jak na razie nikt mi nic nie powiedział. kłopot jest raczej w drugą stronę - policja i straż miejska bez sensu łapie ludzi na chodnikach... zwykle boją się asfaltu a ścieżki rowerowej np. na placu Kościuszki nie ma.

z tego co wiem, ścieżka obowiązuje tylko w przypadku gdy jest po tej samej stronie po której jedziesz. więc ścieżka po drugiej stronie ulicy cię nie interesuje. ale to nic pewnego.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 05 września 2014, 17:49

Nazgul pisze:30 też. poodjeżdżasz, podrzucasz.

rower szosowy jest po to aby jeździć po szosie. więc nie jeżdżę nim po mieście i kłopotu za dużego ze ścieżkami nie mam

Tą logiką samochód osobowy jest generalnei do jeżdzenia szosami więc nie powinno się nim jeżdzić po mieście. Dwa, rowery typowo miejskie mają często też wąskiego kapcia.
Trzy, gdzie ma jezdzić szosówka skoro ścieżką z kostką się nie da a ulicą nie wolno.

Nazgul pisze: policja i straż miejska bez sensu łapie ludzi na chodnikach... zwykle boją się asfaltu a ścieżki rowerowej np. na placu Kościuszki nie ma.

No to już kompletny idiotyzm, albo ma jechać z samochodami wśród dziur albo narażać się na mandat.

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 05 września 2014, 17:54

fajnie widzisz, bo ja widzę ponad 60mld bez wydatków samorządów.

To patrzysz na inną mapę. Wydatki na infrastrukturę to 76 mld. Z czego na drogi idzie:

KFD 28 mld + Utrzymanie dróg krajowych i samorządowych 2 mld

Teraz wymień te swoje 60 mld.

+ Worek swoje 48.

(to co jest to dotacja!)

To co jest to całość. Jak nie, to pokaż gdzie jest to gdzie indziej zawarte.

Albo zupełnie nie rozumiecie na czym polega budżet, albo jesteście takimi ignorantami że nawet nie chce wam się spojrzeć. Żalosne.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2014, 18:52

gieniusz jesteś. te wydatki to tzw. schetynówki. przecież poco sprawdzić. po co przeczytać ze zrozumieniem. to by wymagało wysiłku umysłowego, który mógł by Cie zabić.

te 2md to dotacja budżetu do samorządów czyli schetynówki.

Obrazek

dane z 2011 - dziś wydajemy o wiele więcej.

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 05 września 2014, 19:16

Umiesz czytać ? Czy nawet tego cię nie nauczyli. Albo specjalnie strugasz durnia.

Masz budżet państwa 5 mld. Czyli głownie wydatki na Infrastrukturę kolejową oraz dopłaty do biletów kolejowych.

Potem Budżety jednostek samorządu terytorialnego. Czyli także wydatki na kolej i infrastrukturę komunikacji publicznej.

KFD - czyli to co idzie na drogi.

Raptem góra 30 mld.

Celowo wyciełeś to co ci odpowiadało ? Zamieść linka do całego opisu tabeli.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Wróć do „Jarmark pomysłów”