PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Sposób na zorganizowanie szybkich i przejrzystych wyborów

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 01 grudnia 2014, 16:54

Polska to nie zaśnieżona Norwegia, gdzie z jakiegoś północnego zadupia wyborca może nie mieć możliwości dostania się do najbliższej komisji wyborczej ze względu na zasypanie dróg śniegiem, Polska to także nie ogromna Syberia gdzie z odludzia do najbliższej komisji wyborczej może być 200km. Nie ma żadnego uzasadnienia do wprowadzenia głosowania przez internet w Polsce. Rodzi to zbyt wiele niejasności co do prawidłowości przebiegu głosowania. Teraz się tyle mówi o fałszowaniu... a gdybyśmy głosowali przez internet to pomnóż sobie te zadymy razy dwa. Udanie się do lokalu komisji i postawienie krzyżyka to aż tak wielki problem? Przypominam, że osoby niepełnosprawne także mają możliwość głosowania.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
GPR
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: GPR » 02 grudnia 2014, 09:31

Poddaje się
Nie mam ochoty prostować tych wszystkich bzdur które piszecie.
musiał bym prostować dosłownie każdy post. Po prostu za dużo tego.
Powoli zaczynam wątpić w ideę rozmów ze zwykłymi obywatelami.
Wy naprawdę nie zastanawiacie sie nad tym co piszecie? Co więcej tutaj nawet jeden drugiego nie prostuje. :sad:

Ale przynajmniej skłoniłem ludzi do dyskusji a to już coś. :smile:

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 02 grudnia 2014, 09:45

GPR pisze
Nie mam ochoty prostować tych wszystkich bzdur które piszecie.

Zasady dyskusji.. nakazują: jeżeli komuś zarzucasz pianie bzdur .. To to trzeba uzasadnić..
Co do Twojego pomysłu .. Jest on moim zdaniem co najmniej kiperski.. O czym pisałem wczęsjniej

[ Dodano: Wto 02 Gru, 2014 ]
Kuba pisze
Nie ma żadnego uzasadnienia do wprowadzenia głosowania przez internet w Polsce.

Rozwoju technologii nie zatrzymasz .. Tu już nie ma miejsca napytanie czy trzeba to robić .. Tylko pytać należy kiedy..
Pisze jak Jest...!!

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 02 grudnia 2014, 12:21

Ale po co? Te proponowane przez was systemy są jeszcze bardziej skomplikowane i czasochłonne niż jest obecnie. W końcu teraz nie trzeba nigdzie wklepywać peselu, żonglować jakimiś karteczkami z jednorazowym kodem itd. W tym roku głosowanie, od czasu odebrania karty do czasu wrzucenia jej do urny zajęło mi jakieś 20 sekund. I po co kombinować, komplikować?
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 02 grudnia 2014, 13:31

Kuba pisze
e trzeba nigdzie wklepywać peselu, żonglować jakimiś karteczkami

Ja mam dopiero 56 lat może aż 56 .. Ale wszelkich operacji bankowych to jest wpłat czynszy ubezpieczeń abonamentu , czy rozliczenie podatku rocznego słynne pity dokonuję w domu z przed komputera.. Dzisiaj tak robi już miliony ludzi w Polsce.. Dokonują zakupów przez internet..etc.. Od tego nie uciekniemy.

To dlaczego ja by nie mógł.. zagłosować z przed własnego komputera.. Pesel i inne dane dla mnie to żaden problem.. Skoro metoda tradycyjna przyniosła prawie 20 procent głosów nieważnych. Czyli odpowiedni system do głosowania i ludzie głosują przez Internet.. Rzecz jasna trzeba by pozostawić system analogowy do głosowania dla tych co nie chcą glosować przez Internet..
Przychodziłbyś do lokalu komisja jedynie sprawdziła czytnikiem czy nie oddana na Twój dowód głosu elektronicznie . By nie dublować głosowania ..
Pisze jak Jest...!!

porumpis
Stażysta
Stażysta

wolny wybór

Postautor: porumpis » 06 stycznia 2015, 15:14

myślę że przede wszystkim powinna być na karcie do glosowania taka opcja że wyborca nie popiera żadnego z kandydatów którzy są umieszczeni na tej liście, to rozwiązało by trochę problem z nieważnymi głosami, sam bylem kilka razy głosować po to żeby wrzucić nieważny głos, dlaczego tego nie umożliwić wyborcom?
porumpis

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 06 stycznia 2015, 17:24

może to jest dobry pomysł. Pytanie, czy wybory powinny dawać obok wyniku głosowania cos więcej? Czy to powinno być źródło opinii obywatelskiej, czy tylko podstawa wyboru parlamentarnego? Dodatkowym argumentem za opcją rezygnacji z wyboru byłoby uznanie jej jako podstawy do odrzucenia ewentualnych podejrzeń o fałszerstwa.

porumpis
Stażysta
Stażysta

Postautor: porumpis » 06 stycznia 2015, 20:58

według mnie to bardzo dobry pomysł i dawałby dużo większe rozeznanie co do całej klasy politycznej i co do poparcia dla niej, w obecnej sytuacji żeby oddać tzw ważny głos trzeba na kogoś głosować i czasem wyborcy wybierają kandydatów czy partie które im nie odpowiadają no ale na kogoś muszą, wyborcy powinni mieć jak największy wybór i ten wybór nie powinien być ograniczony
porumpis

Wróć do „Jarmark pomysłów”