PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

nowa formacja polityczna

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

porumpis
Stażysta
Stażysta

nowa formacja polityczna

Postautor: porumpis » 18 grudnia 2014, 23:04

witam serdecznie wszystkich forumowiczów, szukam ludzi chętnych do wymiany poglądów i współpracy w działalności społeczno-politycznej dla których dobro ojczyzny będzie dobrem najwyższym. Obserwując życie w naszym kraju można wyciągnąć wniosek że politycy i inni ludzie władzy są odcięci od życia przeciętnego Polaka który z marną pensją ma trudności żeby przeżyć kolejny miesiąc. Najwyższy czas to zmienić i uwolnić energię drzemiącą w Polakach. Śmiało można powiedzieć, że wszyscy ze znanych polityków już rządzili jest tylko kwestia kiedy i w jakiej konstelacji politycznej. Ja proponuję nową jakość w polityce i w życiu publicznym. Politycy i władze powinni dbać o dobro kraju i obywateli i rozwiązywać ich problemy.
Przedstawię teraz krótko zasady jakimi się kieruję i jakie byłyby w nowej formacji politycznej:
sprawy światopoglądowe - jestem zwolennikiem poglądów prawicowych lub centrowo prawicowych tzn. stanu mniej więcej takiego jaki mamy obecnie. Akurat w tej kwestii postępowanie obecnych władz jest akceptowalne
sprawy instytucji państwowych -
likwidacja senatu a w celu kontrolowanie tworzonego prawa powołanie 10-15 osobowego ciała składającego się z specjalistów z dziedziny prawa i ekonomii itp
zmniejszenie liczby posłów i ograniczenie wydatków na biura poselskie
pełna jawność i przejrzystość wydatków kancelarii Sejmu Senatu Prezydenta itp związanych z podróżami i delegacjami posłów i innych osób.
sprawy ekonomiczno-finasowe
uproszczenie podatków
zmniejszenie podatku VAT na artykuły dziecięce
stopniowe zmniejszanie zatrudnienia w administracji
likwidacja wszelkiego rodzaju przywilejów różnych grup społecznych (nauczyciele, służby mundurowe), jest rzeczą niedopuszczalną aby w tej kwestii panowała taka duża niesprawiedliwość
wzrost nakładów na pomoc rodzinom wielodzietnym tzn mającym trójkę i więcej dzieci a likwidacja tzw ulgi na dzieci dla osób najlepiej zarabiających

To tylko niewielka część moich postulatów. W miarę możliwości i zainteresowania moją inicjatywą będę dopisywał kolejne. Nie ukrywam że czekam również na propozycje zmian. Mam nadzieję że Wy drodzy internauci odpowiecie na mój apel i razem uda nam się stworzyć nową jakość w polskim życiu publicznym. Zapraszam do dyskusji. Można również pisać na maila porumpis@gmail.com w miarę możliwości i czasu będę odpowiadał i dzielił się przemyśleniami. Pozdrawiam
porumpis

Wróć do „Jarmark pomysłów”