PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Wszystkie kazania Jana Pawła II pisał urzędnik watykański zatrudniony na etacie.

To miejsce do wymiany pomysłów i oferty pomocy w ich realizacji. Robisz coś ciekawego opowiedz o tym innym, może wykorzystają Twój pomysł na własnym terenie

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

piter77746
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 91
Rejestracja: 03 sierpnia 2008, 14:47
Lokalizacja: Białystok

Wszystkie kazania Jana Pawła II pisał urzędnik watykański zatrudniony na etacie.

Postautor: piter77746 » 07 czerwca 2018, 23:45

Wszystkie kazania Papieża pisał urzędnik watykański zatrudniony na etacie. Zwróćcie uwagę, że JP II swoje homilie zawsze czytał z kartki. Od kropki do kropki. Od pierwszego słowa do ostatniego. Jeśli zdarzały mu się jakiekolwiek wtrącenia, to nigdy nie nawiązywały one do tekstu. Kiedy powiedział coś samodzielnie to np. o kremówkach, o innych sprawach, ale nigdy na temat głoszonej homilii. W ostatnich latach pontyfikatu, gdy Papież zachorował na parkinsona, pisanie kazań stało się niemożliwe nawet od strony technicznej. Generalnie w ciągu ostatnich 5 lat przed śmiercią chorował bez przerwy, więc jego stan zdrowia mu nie pozwalał na jakąkolwiek pracę. W tym przede wszystkim na układanie treści przemówień. Natomiast głoszone przez niego teksty były tak samo długie i rozwlekłe jak wcześniej. Dlatego chociażby pod tym względem mało prawdopodobne byłoby, żeby ich treść samodzielnie dyktował Papież jakiemuś stenotypiście. W kontekście zaś sposobu czytania (od słowa do słowa, kropki do kropki, bez zdania wtrącenia pewne jest że przed przeczytaniem Papież w ogóle nie znał treści swoich kazań. Jeżeli chodzi o ten wiekopomny cytat "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi", po wzniosłym stylu deklamacji można ocenić, że JP II przed wystąpieniem znał to zdanie. Jednak niestety widać na filmie z pamiętnej homilii z 1979 r., zamieszczonego na YT, że Papież mówiąc je również zerka do kartki. Szkoda, że nie przygotował się na tyle, aby przynajmniej jedno zdanie uznane za wybitnie ważne wygłosić tak, jak wymagała tego potrzeba chwili. Bez żadnej ściągawki. https://www.youtube.com/watch?v=MNYt_FFxePk

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: Wszystkie kazania Jana Pawła II pisał urzędnik watykański zatrudniony na etacie.

Postautor: Nazgul » 08 czerwca 2018, 08:19

W współczesnym świecie każdy ważny polityk a na pewno głowa państwa ma ludzi od przemówień. Różni się tylko ile w przemówieniu jest polityka. Normalne. Co do ostatnich 5lat to chyba też oczywiste.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.


Wróć do „Jarmark pomysłów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość