PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Turcja w Europie - wasze opinie

Wszelkie najnowsze informacje pojawiające się na Świecie. To coś specjalnie dla ludzi interesujących się tematyką międzynarodową.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy popierasz aspiracje Turncji w kierunku akcesji w Unią Europejską ?

Tak
24
41%
Nie
29
49%
Nie wypowiadam się
6
10%

Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 sierpnia 2013, 07:20

100 mld USD? Przecież to na waciki.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 07 sierpnia 2013, 09:30

Możecie cytować co chcecie (akurat cytujecie jakieś dyrdymały) ale nie zmieni to faktu, że Turcja nie chce wstąpić do Unii nie dlatego, że jej nie chcą tylko dlatego, że sama nie chce. Układ, że Francja ma jakieś obiekcje jest bardzo na rękę Ankarze. Nie znacie tego Kraju, nie znacie tych ludzi. Na jakiej podstawie piszecie takie bzdury, na podstawie jakiegoś portalu dotowanego przez UE? :lol:

Tu macie wskaźniki - http://pl.tradingeconomics.com/turkey/indicators

Ale nie wyciągajcie pochopnych wniosków bo USA też ma ciekawe wskaźniki.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 sierpnia 2013, 09:41

dejpanspokój pisze:Możecie cytować co chcecie (akurat cytujecie jakieś dyrdymały) ale nie zmieni to faktu, że Turcja nie chce wstąpić do Unii nie dlatego, że jej nie chcą tylko dlatego, że sama nie chce.

Wybacz kolego ale pierwsze dyrdymały byłeś łaskaw napisać sam. Nie zauważyłeś nawet, że nie starałem się dyskutować o tym czy Turcy chcą czy nie chcą, tylko opisałem sytuację w Austrii.

dejpanspokój pisze:Tu macie wskaźniki - http://pl.tradingeconomics.com/turkey/indicators

Ale nie wyciągajcie pochopnych wniosków bo USA też ma ciekawe wskaźniki.

Z tych danych wyciągnąłeś dane o samowystarczalności Turcji? Poważnie? Wytłumacz mi zatem, jak to zrobiłeś.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 07 sierpnia 2013, 10:01

Worek pisze:Wybacz kolego ale pierwsze dyrdymały byłeś łaskaw napisać sam. Nie zauważyłeś nawet, że nie starałem się dyskutować o tym czy Turcy chcą czy nie chcą, tylko opisałem sytuację w Austrii.

Nie rozmawiamy o tym, czy specyficzny Austryjak czy inny obywatel chce rozszerzenia o Turcję czy nie. Takie obawy były wszędzie w momencie gdy Unia się rozszerza. W każdym kraju są obawy przed przystąpieniem. Obaw nie mają tylko politycy jeśli nie leży to w sprzeczności z ich interesem politycznym.
Społeczeństwo Tureckie ma obawy ale najważniejsze, że ich władza jest w tej samej opozycji. Nie ma rozbieżności. Dlaczego? bo wiedzą jaką są koszty wstąpienia, jakie są restrykcje, którym nie podołają - to miałem na myśli pisząc o owcach i baranach w porównaniu do Twojego przykładu z Polski.
Najlepiej pojedź do Turcji i zobacz jak ten kraj wygląda.

Worek pisze:Z tych danych wyciągnąłeś dane o samowystarczalności Turcji? Poważnie? Wytłumacz mi zatem, jak to zrobiłeś.

Nie. Z tych danych możesz przeczytać wnioski dotyczące gospodarek krajów, a nie jakieś wstawki na dotowanym portalu, z którego wyciągasz wnioski o samowystarczalności kraju :shock:

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, że ten Kraj jest samowystarczalny to masz okazję żeby podreperować swoją wiedzę. Dałem Ci impuls. Poszukaj, poczytaj, podziel się nabytą wiedzą.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 sierpnia 2013, 10:07

dejpanspokój pisze:Takie obawy były wszędzie w momencie gdy Unia się rozszerza. W każdym kraju są obawy przed przystąpieniem. Obaw nie mają tylko politycy jeśli nie leży to w sprzeczności z ich interesem politycznym.

Racja.

dejpanspokój pisze:Społeczeństwo Tureckie ma obawy ale najważniejsze, że ich władza jest w tej samej opozycji. Nie ma rozbieżności. Dlaczego?

Skoro tak dobrze znasz Turcję, to wiesz że wojskowi chętnie do UE wejdą a fundamentaliści islamscy już takiego entuzjazmu nie wykazują.

dejpanspokój pisze:bo wiedzą jaką są koszty wstąpienia, jakie są restrykcje, którym nie podołają - to miałem na myśli pisząc o owcach i baranach w porównaniu do Twojego przykładu z Polski.

I to zdanie potwierdziło moje przypuszczenia o tym co Ci siedzi w głowie.

dejpanspokój pisze:Nie. Z tych danych możesz przeczytać wnioski dotyczące gospodarek krajów, a nie jakieś wstawki na dotowanym portalu, z którego wyciągasz wnioski o samowystarczalności kraju

Poważnie. Moje dane pochodziły naszego MSZ'tu. Niewiarygodne?

dejpanspokój pisze:Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, że ten Kraj jest samowystarczalny to masz okazję żeby podreperować swoją wiedzę. Dałem Ci impuls. Poszukaj, poczytaj, podziel się nabytą wiedzą.

Tylko, że nawet cienia info o tejże nie dostarczyłeś poza Twoim własnym przekonaniem o tejże. Wybacz ale tylu fantastów wypisujących kompletne bzdury przewinęło się przez to forum, że ciężko mi jest uwierzyć w to co wypisujesz. Zwłaszcza kiedy nie wytrzymuje to konfrontacji z danymi oficjalnych czynników.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 07 sierpnia 2013, 10:16

Nie będę cytował tylu selektywnych wypowiedzi bo źle się to potem czyta. Po kolei:
- Nie wiem o co Ci chodzi z wojskowymi
- Koszty wstąpienia to najważniejszy czynnik. Ty to bagatelizujesz. Ja nie.
- Podajesz dane to cytuj źródło. To łatwe.
- Oficjalne dane też trzeba umieć konfrontować z otoczeniem. Dlatego ostrzegłem, żebyś nie wyciągał pochopnych wniosków.
- Naprawdę poczytaj o Turcji bo strasznie się pogrążasz.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 sierpnia 2013, 10:27

dejpanspokój pisze:- Nie wiem o co Ci chodzi z wojskowymi

Ok. To fundament wiedzy o władzy w Turcji.

dejpanspokój pisze:- Koszty wstąpienia to najważniejszy czynnik. Ty to bagatelizujesz. Ja nie.

Jeśli weźmiemy przykład Polski to sam zysk. Nie wiem dlaczego Turcja miałaby mieć inna sytuację.

dejpanspokój pisze:- Podajesz dane to cytuj źródło. To łatwe.

Słusznie. Tego akurat się nie udało bo po kliknięciu na jeden z wielu linków otwierał się dokument w Wordzie.

dejpanspokój pisze:- Oficjalne dane też trzeba umieć konfrontować z otoczeniem. Dlatego ostrzegłem, żebyś nie wyciągał pochopnych wniosków.

Ale sam podałeś dane, które nic nie powiedziały.

dejpanspokój pisze:- Naprawdę poczytaj o Turcji bo strasznie się pogrążasz.

Argument ostatecznej zniewagi. Litości chłopie.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 07 sierpnia 2013, 10:49

Wiesz, tak można długo się licytować. Pewnie przy schłodzonym Efezie byłoby sympatyczniej.
- Wojskowi z tego co pamiętam zawsze mieli decydujący wpływ. Na hasło bij Greka, sekundę potem byłaby wojna, bez zastanowienia. Z tym, że ja nie wyszczególniam grup. Ja mówię o tym, że zarówno społeczeństwo jak i władza nie garną się do UE. To, że mrugają jednym okiem w te, a drugim okiem wewte to tylko gra. Tak naprawdę nikt w Turcji nie chce tam wchodzić. I z każdym rokiem będzie więcej pesymizmu. Byłem w Turcji 30 lat temu, 15 lat temu i od 5 lat co roku. Mam porównanie. Ten kraj się sam bardzo ładnie buduje - swoim tempem. Jedyną zauważalną zmianą są kobiety, które już mogą swobodnie się ubrać i przebywać z mężczyznami.

- Zyski i straty. Musiałbyś zrobić głębszą analizę, niż ta, że Unia "daje" miliardy :shock:

- Podałem dane globalne, a nie wycinek z portalu, z którego wyciągacie globalne wnioski.

- Brakuje Ci ogólnej wiedzy o kraju, o ludziach.
Żeby Polska...

Wróć do „Aktualności”