PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

90% amerykanów chce zaostrzenia przepisów dotyczących broni?

Wszelkie najnowsze informacje pojawiające się na Świecie. To coś specjalnie dla ludzi interesujących się tematyką międzynarodową.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

rafalromb
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: rafalromb » 03 czerwca 2013, 14:54

Zwolennicy nie potrafią ani wykazać, że to coś daje przy przestępczości ani zagwarantować, że efekt nie będzie przeciwny.

Zwolennicy potrafią wykazać, że zaostrzenie przepisów nic nie daje. Są przesłanki sugerujące, że zakaz tylko zwiększa przestępczość.

Np faktem jest, że po wprowadzeniu zakazu noszenia i handlu bronią w Chicago przestępczość tam bardzo wzrosła. Nie mam pewności, czy dlatego, że przestępcy się mniej boją, czy może dlatego, że państwo wprowadziło jedyne rozwiązanie o którym wiemy, że nic nie daje. (równie dobrze mogliby sadzić kapustę by się uchronić przed ociepleniem klimatu). Ale wiemy że tak było.

Jako ciekawostkę mogę ci podać, że kiedyś porównałem poszczególne stany pod względem ilości broni w domach (wiarygodne wyniki znalazłem dla roku 2001) i liczba przestępstw w tych stanach uzyskałem praktycznie zerową korelację (ok, uzyskałem słabą korelację odwrotną. Ale na tyle słabą, że raczej należy ją uznać za totalny przypadek). Jedyny typ przestępstwa który wykazał jakąś znaczącą korelację odwrotną to kradzieże samochodów. Im więcej broni w domach tym mniej samochodów kradną. Może to wynikać z faktu, że praktycznie wszędzie można mieć broń w samochodzie, a nie wszędzie wolno ją nosić.

cała rozmowa jest wiec bez sensu, ponieważ zmiana jest zbyt ryzykowana a konsekwencje poniosą wszyscy, niekoniecznie ci bo broń zakupią. zbyt duże ryzyko, zbyt mały zysk.

Jak na razie, jak na złość Policji, okazało się, że ostatnia liberalizacja prawa w Polsce nijak nie powstrzymała spadającej przestępczości w Polsce.
A zmiana jest niemal rewolucyjna. Przed 2011 r. mogłeś przynieść i setki komunikatów z zawodów (czyli rankingów potwierdzających, że brałeś udział w zawodach strzeleckich) a Policja i tak mogła stwierdzić, że twoje wyniki są za słabe by uzasadnić wydanie ci broni. Jak miałeś 100/100 mogli uznać, że poziom zawodów był niski itd. Np Renata Mauer Różańska, gdy zdobywała złoty medal na olimpiadzie, byla chyba jedynym strzelcem co nie miał własnego pozwolenia i broni.

Dziś jak chcesz Glocka, to musisz się zapisać do klubu strzeleckiego, zdać patent strzelecki (odpowiednik prawa jazdy na strzelnicę) i wykupić licencję zawodnika. I już Policja ma ci pozwolenie dać. Strasznie ich to boli. A jeszcze bardziej ich boli, że tak straszyli masakrami, a tu jak na złość nic

ogólnie żadnym zyskiem jest samozadowolenie kilku gości z guna, rekompensujące im braki w spodniach.

Zapewniam cię, że nic nam w spodniach nie brakuje. W ogóle zauważyłem, że jesteś wyjątkowo uprzedzony do nas. Widzisz, my lubimy spędzić niedzielę dziurawiąc papierowe tarcze i plastikowe lotki. Gdybyśmy zamiast tego z piwem siedzieli przez TV zapewne darzyłbyś nas większym szacunkiem, prawda?

Może zamiast wysnuwać wnioski o naszej męskości po prostu przyszedłbyś do nas na strzelnicę i zobaczył jakie mordercze żądze ogarną cię gdy weźmiesz do ręki AK?

Gdzie ten mądrala od statystyk - w Skandynawii nie ma masakr?

Ok. Zdarzyła się w Niemczech i Skandynawii. Czekam na Austrię, Czechy, Szwajcarię...
Notabene nie znalazłem informacji skąd mieli broń, Ale jestem przekonany, że gdy jakiś łebek w Polsce zechce coś takiego powtórzyć to popyta się ludzi u których kupuje trawkę i mu dostarczą. To taki sam towar jak narkotyki. Efekt też będzie ten sam.

(Notabene przy ostatnim morderstwie w UK, gdzie zarżnięto tasakami żołnierza, wyszło na jaw, że pierwszy patrol był na miejscu już chwilę po zdarzeniu, tylko nic nie robił. A nic nie robił, bo Angielskie krawężniki nie noszą broni. Więc mogli tylko patrzeć, jak zamachowcy produkują się przed kamerami i mieć nadzieję, że posiłki z bronią dotrą zanim te oszołomy postanowią zabić jeszcze policjantów)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 czerwca 2013, 18:16

Zwolennicy potrafią wykazać, że zaostrzenie przepisów nic nie daje. Są przesłanki sugerujące, że zakaz tylko zwiększa przestępczość.
W przypadku Polski tego nie widać. i nie znam takiego wysoko rozwiniętego kraju, który miałby taką przestępczość jak USA.

Np faktem jest, że po wprowadzeniu zakazu noszenia i handlu bronią w Chicago przestępczość tam bardzo wzrosła.
Absolutnie nie ma to nic wspólnego z Polską.

Zapewniam cię, że nic nam w spodniach nie brakuje. W ogóle zauważyłem, że jesteś wyjątkowo uprzedzony do nas. Widzisz, my lubimy spędzić niedzielę dziurawiąc papierowe tarcze i plastikowe lotki. Gdybyśmy zamiast tego z piwem siedzieli przez TV zapewne darzyłbyś nas większym szacunkiem, prawda?
brawo, każdy ma własne hobby. do jego realizacji nie potrzeba łatwego i bardzo ryzykownego dostępu do broni. gdyby chodziło tylko o hooby to braki w spodniach nie były by tak widoczne.
i to tyle. jak ktoś cche sobie pojeździć 250km na motorze, to niech nie optuje za dopuszczeniem takiego czegoś na publicznych drogach tylko idzie na tor.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 03 czerwca 2013, 19:06

Atylla pisze:
Jak i na twoje brednie i innych pro gunerowców , Iraku afganie i tych głupot o których piszą.

To nie są głupoty tylko fakty.

O Iraku i afganie ktoś pisze głupoty - ja wiem że to brednie bo tam byłem .

Tzn co jest głupotą ? Rozumiem że zamachy są przeprowadzane przez kółka różańcowe za pomocą tacy i krzyża ...

jakie fakty ? głupoty i brednie kłamliwych progunersów . pisałem o zamachach w afganie i iraku , no ale trzeba jeszcze umieć czytać . A i ty mi mówisz , że mam czytać PIS-owska , nieskazitelną prawdę objawiona przez rydzyka i motłoch ? sam się naucz czytać . Piszę tak bo masz te same metody co oni . czarne jest białe he he .

Ale wy pro KK potraficie wypaczać rzeczywistość , bo wielu pisało o krzywdach jakie KK wyrządził światu.

[ Dodano: Pon 03 Cze, 2013 ]
Adi pisze:Breivik strzelał do socjalistów którzy uważali że są za głupi by nosić broń i że obroni ich policja.

z tym że cały czas wśród radykalnych " wolnościowców " są wygłaszane prawdy równości dla wszystkich hm.. a rządzić będą i tak socjaliści , bo takimi hasłami tylko ich wspomagacie.

[ Dodano: Pon 03 Cze, 2013 ]
rafalromb pisze:Zapewniam cię, że nic nam w spodniach nie brakuje. W ogóle zauważyłem, że jesteś wyjątkowo uprzedzony do nas. Widzisz, my lubimy spędzić niedzielę dziurawiąc papierowe tarcze i plastikowe lotki.

na razie argumentem pro gunerowców było wystrzelanie wszystkich , którzy wejdą na posesję z listonoszem włącznie o zabłakanych kotach i psach nie mówię . Poczytaj cały wątek . to jest czysta chęć zabijania , a nie strzelania do tarcz .

rafalromb pisze:Może zamiast wysnuwać wnioski o naszej męskości po prostu przyszedłbyś do nas na strzelnicę i zobaczył jakie mordercze żądze ogarną cię gdy weźmiesz do ręki AK?

żeby postrzelać na strzelnicy nie potrzebna jest własna broń , więc przestań .

Mozna też postrzelać z paintballa lub z ASG do tarcz a nawet do siebie bez ryzyka .

Więc dalej widzę chęć zabijania .
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

rafalromb
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: rafalromb » 04 czerwca 2013, 05:22

na razie argumentem pro gunerowców było wystrzelanie wszystkich , którzy wejdą na posesję z listonoszem włącznie o zabłakanych kotach i psach nie mówię . Poczytaj cały wątek . to jest czysta chęć zabijania , a nie strzelania do tarcz .

Moim argumentem jest to, że lubię strzelać do tarcz. Ja się nie boję chodzić po ulicy.

żeby postrzelać na strzelnicy nie potrzebna jest własna broń , więc przestań .
Mozna też postrzelać z paintballa lub z ASG do tarcz a nawet do siebie bez ryzyka .
Więc dalej widzę chęć zabijania .

Ja dalej mam ochotę postrzelać do tarczy na 100 m, lub do lotki i chcę przy tym poczuć kopnięcie.
I chcę to robić z własnej broni bo tak jest lepiej i taniej. Klubowe sztuki często są tak zajechane, że używanie ich mija się z celem. Kiedyś wziąłem klubowego P-64 i się załamałem. Połowa kul poza tarczą. A potem kolega dał mi swojego Glocka i okazało się, że ja jednak jakoś względnie trafiam. Tylko klubowy pistolet jest do niczego.

I nie bawi mnie strzelanie do ludzi, nawet bez ryzyka, więc ASG sobie odpuszczam.

Powtarzam, zapraszam na strzelnicę. Sam się przekonaj jakimi dyszącymi rządzą mordu oszołomami jesteśmy.

W przypadku Polski tego nie widać. i nie znam takiego wysoko rozwiniętego kraju, który miałby taką przestępczość jak USA.

W przypadku Polski przepisy zliberalizowano, a przestępczość i tak spadła.

A co do przestępczości to z krajów bardzo wysoko rozwiniętych więcej morderstw ma Estonia i Litwa. Jak poszerzymy listę o kraje wysoko rozwinięte to wskoczy nam jeszcze Rosja (rozpatrywałem tylko Europę)

Jeśli chodzi o pobicia, to gdyby umieścić USA w Europie, zajęłyby 14 miejsce. Pierwsza piątka to Szkocja, Anglia, Szwecja, Belgia i Niemcy.

To może chociaż rozboje? Jak by wyglądało USA gdyby je porównać do Europy? W końcu na logikę każdy kto ma broń to bandyta.

Gdyby USA leżało w Europie to pod względem rozbojów zajmowałoby 14 miejsce. Pierwsza piątka to Belgia, Hiszpania, Rosja, Francja, Portugalia. Czyli 4 kraje bardzo wysoko rozwinięte i jeden zaledwie wysoko rozwinięty.

Dalej nie znasz kraju wysoko rozwiniętego, który miałby większą przestępczość od USA?

[ Dodano: Wto 04 Cze, 2013 ]
. jak ktoś chce sobie pojeździć 250km na motorze, to niech nie optuje za dopuszczeniem takiego czegoś na publicznych drogach tylko idzie na tor.

Jako ROMB nie optujemy za prawem do strzelania na ulicach, tylko za tym, żeby każdy był w stanie spełnić warunki i kupić broń bez błagania WPA o łaskę.

Zgadzam się z tobą, że 250 km/h to się jeździ po torze a nie po drogach publicznych, ale jakoś nie widzę, żebyś optował za zakazem kupowania motocykli bez pozwolenia. W Polsce zarejestrowanych jest milion motocykli i ginie przez nie rocznie ok 300 osób. Broni palnej mamy zarejestrowanej 330 tys. szt i ginie od niej 20 osób rocznie (głównie od nielegalnej)

Więc ok. Motocykl bez pozwolenia, broń z pozwoleniem

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 04 czerwca 2013, 20:53

rafalromb pisze:Powtarzam, zapraszam na strzelnicę. Sam się przekonaj jakimi dyszącymi rządzą mordu oszołomami jesteśmy.

strzelnice mam na co dzień . Strzelania najróżniejsze , sytuacyjne , z pojazdów , itp.

Ale powtarzam jeszcze raz , poczytaj w wątku o legalności broni co pisali Adi i inni . Do czego tak na prawdę potrzebna jest im broń .

Przedstawiłem jako doświadczony żołnierz( i nie tylko ja )szereg argumentów przemawiajacych za zastanowieniem sie nad prowokowaniem losu w sytuacji nawet sąsiedniej "współpracy" gdy do głosu dochodzą brak doświadczenia , roztropności , obycia z bronia itd . Udowodniłem również , że sprawny gość jest w stanie być bardziej skuteczny z nożem przeciwko furiatowi z kałachem .
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 04 czerwca 2013, 21:00

Przedstawiłem jako doświadczony żołnierz( i nie tylko ja )szereg argumentów przemawiajacych za zastanowieniem sie nad prowokowaniem losu w sytuacji nawet sąsiedniej "współpracy" gdy do głosu dochodzą brak doświadczenia , roztropności , obycia z bronia itd . Udowodniłem również , że sprawny gość jest w stanie być bardziej skuteczny z nożem przeciwko furiatowi z kałachem .

Tak tak Polacy to idioci co się wystrzelają. Weź skończ te swoje lewackie demagogie.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 04 czerwca 2013, 21:16

Hmmm chciałbym zauważyć, że poglądowo to lewacy chcą prawa do zbrojenia obywateli. ;)
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 04 czerwca 2013, 21:37

Pokaż mi ugrupowanie lewicowe które opopwidołoby się za powszechnością broni palnej.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 05 czerwca 2013, 00:01

Wszystkie marksistowskie ugrupowania lewicowe. A z współczesnych choćby Kolumbijski FARC. :) W sieci masz dużo komentarzy podobnych do tego: http://answers.yahoo.com/question/index ... 840AARZu6g

rafalromb
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: rafalromb » 05 czerwca 2013, 05:21

Akurat wszelkie marksistowskie ugrupowania znane są z faktu, że gdy przejmują władzę to zaczynają od rozbrajania.
A FARCe już dawno zamieniły ideologię na pieniądze z narkotyków.

Zresztą tu jest ciekawy tekst o Kolumbii z pierwszej ręki ;)
http://freedom-fighter.blog.onet.pl/200 ... ntander-2/

A co do politycznych opcji:
Obrazek

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 05 czerwca 2013, 07:16

Demotywator, ostateczne źródło argumentacji.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

rafalromb
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: rafalromb » 05 czerwca 2013, 09:22

Argumenty i liczby nie działają, to zostają demoty ;)

Mogę jeszcze wrzucić kilka cytatów

Najgłupszym możliwym błędem z naszej strony byłoby pozwolenie niższym rasom na posiadanie broni. Historia dowodzi, że wszyscy zdobywcy, którzy pozwolili niższym rasom na posiadanie broni, szykowali tym sobie upadek. (Adolf Hitler)
Źródło: Hitler's Secret Conversations, tłum. Norman Cameron i R.H. Stevens, Signet Books, 1961, s. 403.

Ustroje totalitarne potrafią osiągać wielkie rzeczy, jednakże jednego nie mogą. Nie mogą dać fabrycznemu robotnikowi karabinu i powiedzieć, by zabrał go do domu. Karabin wiszący na ścianie robotniczego mieszkania lub chłopskiego domu jest symbolem demokracji i musimy zadbać, byśmy dalej go mogli tam oglądać. (George Orwell)
Żródło: Don't Let Colonel Blimp Ruin the Home Guard, Evening Standard, , Jan 8, 1941

Szwajcarzy są dobrze uzbrojeni i cieszą się nieskrępowaną wolnością. (Nicolo Machiavelli)
Źródło: Nicolo Machiavelli - Książę

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 05 czerwca 2013, 22:52

Napisz jeszcze datę powstania Rozpraw Machiavellego.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 czerwca 2013, 23:03

Szwajcarzy są dobrze uzbrojeni i cieszą się nieskrępowaną wolnością. (Nicolo Machiavelli)
Źródło: Nicolo Machiavelli - Książę

to o najemnikach papieskich? kontekst pasuje.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

rafalromb
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: rafalromb » 07 czerwca 2013, 05:28

W zasadzie Machiavelli rozważał czy państwo powinno być zamordystyczną monarchią czy też czymś na kształt republiki i zauważał, że w republikach mieszkańcy sami chętnie w razie zagrożenia chwytają za broń. Jako przykład wskazał Szwajcarów, którzy ledwo co spuścili parę razy manto Austriakom, którzy próbowali ich podbić (Sempach, Morgarten. Morgarten było specyficzne - Szwajcarscy chłopi w ilości 1500 ludzi pobili Armię Habsburgów liczącą 9000 ludzi, w tym 2000 rycerstwa. Co więcej Straty Austriaków wyniosły ok. 2000 ludzi a Szwajcarów 12 ludzi)

Zresztą "Książe" Machiavellego, podobnie jak Freakonomia i przemówienie Feynmana dotyczące rzetelności naukowej w mojej prywatnej opinii powinny być w kanonie lektur.

Wróć do „Aktualności”