PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Fr. Front Narodowy Marie La Pen

Wszelkie najnowsze informacje pojawiające się na Świecie. To coś specjalnie dla ludzi interesujących się tematyką międzynarodową.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Fr. Front Narodowy Marie La Pen

Postautor: Clint Eastwood » 13 grudnia 2015, 09:09

front narodowy odnosi sukcesy. prawicowcy się cieszą, ale moim zdaniem nie ma z czego. otóż zgadzam się z filipem memchesem, że "To, że ta prokremlowska partia przestała być formacją tradycyjnych, zakorzenionych w chrześcijaństwie wartości – o ile takową kiedykolwiek była – a po prostu broni konsumpcyjnie nastawionego do życia mieszczaństwa, które zwyczajnie boi się islamskiego moralnego rygoryzmu, w tym przypadku nie ma znaczenia. Dla polskich prawicowców liczy się wyłącznie sukces ugrupowania odrzucającego multi-kulti" [1].

im szybciej polskie prawactwo zrozumie, że zachodnioeuropejska populistyczna prawica narodowa to tak naprawdę przedwojenna burżuazyjna 'socjaldemokracja' broniąca przywilejów bogatych białych europejczyków i przede wszystkim państwa opiekuńczego; stosująca klasową i rasistowską argumentację wprost wyjętą z "higienistów" zaręby. a co za tym idzie nie jest żadną alternatywą, ani wobec tych, którzy problem stworzyli, ani wobec islamu. problem z muzułmanami, jak już pisałem, to nie problem z terroryzmem, ani z braniem zasiłków, ani z asymilacją (bo jak wskazuje w "uległości" houelbecque to właśnie łagodni, zasymilowani muzułmanie rozstrzygną konflikt cywilizacyjny) [2].

problem jest natury socjologicznej. model życia (zachodniej) europy ukształtowany po ii wś (a tak naprawdę w latach 60) po prostu się wyczerpał. u houelbecquea muzułmanie zwyciężając ze względu na oportunizm europejskich wydrążonych ludzi, dla których wygodna posada na uniwersytecie jest ważniejsza niż jakieś tam wartości cywilizacyjne.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Re: Fr. Front Narodowy Marie La Pen

Postautor: notkin » 13 grudnia 2015, 09:24

to tak naprawdę przedwojenna burżuazyjna 'socjaldemokracja' broniąca przywilejów bogatych białych europejczyków

A czyich interesów ma bronić?
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 13 grudnia 2015, 09:38

ma zaproponować alternatywę, a nie bronić systemu, który jest przyczyną problemu.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 grudnia 2015, 10:11

hmmm nie lekceważył bym Le Pen. przestraszeni burżuje już raz bali się w pewnym kraju komunizmu to w finale dostali czerwoną armię i czerwone flagi w połowie zrujnowanego kraju.

http://www.defence24.pl/281781,marine-l ... ron-putina

O ile wizje "zniszczenia" europy przez islamizację zostawmy artystą i pisarzom s-f (oraz histerykom) to działania typu "na Le Pen" dadzą po prostu odwrotne skutki.

można to porównać do działania PO i PIS. PO robiła różne brzydkie rzeczy w białych rękawiczkach więc osiągnęła niewiarygodny sukces 8 letnich rządów. PIS idzie frontalnie więc w 30 dni zjednoczył przeciwko sobie niemal całą scenę polityczną i powołał do życia przeciwny mu duży ruch społeczny, który w ten miesiąc zdołał wyprowadzić powiedzmy te 50-tys ludzi na ulice miast i antagonizował przeciwko sobie większość środowiska prawniczego. co będzie za rok- dwa?

Jak będzie z Le Pen? nie dość, że terroryści dostaną więcej rekrutów (bo wielu imigrantów np. uważa nie bez powodów, że terroryzm jest przesadą ALE to zachód zaczął - i łatwo zmienić tą postawę) ale także zjednoczy to środowisko. a to powiedzmy 4,5mln ludzi na 60mln. będzie wiec miejsce i dla dzihadystów i powstania pokojowej za to prężnej i licznej umiarkowanej partii reprezentującej w Francji islam lub imigrantów z krajów islamskich (bo może być deklaratywnie świecka - co oznacza we Francji dużo wyższe szanse w polityce). Owszem wyborów nie wygrają ale koalicje różne mogą zawierać - no ale nie za darmo przecież.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 13 grudnia 2015, 10:26

Każde niepowodzenie, każde znużenie codziennością, będzie prowadziło do wyborów "wariatów" którzy przypominac będą co ludzie w rzeczywistości stracili.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 13 grudnia 2015, 10:33

Jedni burżuje boją się islamu, inni nazizmu :mrgreen:

Nie powiedziałbym, że napływ i rosnące wpływy islamu to histeria. Pisarze scifi się tym zajmowali 25 lat temu i dzisiaj po części ich futurystyczne diagnozy się sprawdzają.

A H. (bo jak rozumiem do niego pijesz) to ważny głos w dyskusji (przez to właśnie, że jest oryginalny i dotyka sedna problemu, a nie jego powierzchni)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 grudnia 2015, 10:49

Nie powiedziałbym, że napływ i rosnące wpływy islamu to histeria. Pisarze scifi się tym zajmowali 25 lat temu i dzisiaj po części ich futurystyczne diagnozy się sprawdzają.
między napływem i rosnącymi wpływami a minaretem na wieży Eiffla jest własnie ta histeria.

A H. (bo jak rozumiem do niego pijesz) to ważny głos w dyskusji (przez to właśnie, że jest oryginalny i dotyka sedna problemu, a nie jego powierzchni)
Dokładnie dotyka sedna problemu mój starający się być uszczypliwym kolego. Bo to proces społeczny jakim jest oddawanie przez społeczeństwa pod wpływem strachu władzy tyranom, którzy im tę wolność czy wpływy których bronią obracają przeciwko nim. co najwyżej zyskuje wąska elita.
Przecież to tyle razy widzieliśmy i po A.H- Chile, Nikaragua jak i przed - Napoleon. W Polsce w wersji soft. będzie to przewrót majowy. W wersji politycznej - gwiazda MC Cartego.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 13 grudnia 2015, 10:50

Mamy wiec do czynienia z naturalna konsekwencją nieudolnych rządów lewicowych socjalistów. Społeczeństwo to masa i na podobnej zasadzie możesz krytykować strumień wody za to, że nie chce płynąc w górę, wbrew sile grawitacji.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 grudnia 2015, 10:59

Mamy wiec do czynienia z naturalna konsekwencją nieudolnych rządów lewicowych socjalistów. Społeczeństwo to masa i na podobnej zasadzie możesz krytykować strumień wody za to, że nie chce płynąc w górę, wbrew sile grawitacji.
socjaliści we Franci rządzą 3 lata a problem jest od 20.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 13 grudnia 2015, 11:02

problem jest od 60 lat, 20 lat temu wkroczył w kulminacyjną fazę co najwyżej.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 13 grudnia 2015, 11:08

Nazgul pisze:Dokładnie dotyka sedna problemu mój starający się być uszczypliwym kolego. Bo to proces społeczny jakim jest oddawanie przez społeczeństwa pod wpływem strachu władzy tyranom, którzy im tę wolność czy wpływy których bronią obracają przeciwko nim. co najwyżej zyskuje wąska elita.
- ja to odczytuję trochę inaczej, ale nie chcę z tego tematu robić seminarium literackiego.

ok, może zbyt grubej rury uderzyłem w pierwszym poście. możemy sobie po prostu tutaj pogadać o froncie narodowym :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 grudnia 2015, 11:11

a o czym chciałeś porozmawiać o dziele Pana H.? Obawiam się, że taki prostak jak ja się do tego nie nadaje, bo jak na razie udało mi się zauważyć w jego sztukach tylko kompleks małego penisa. a raczej jestem mały, brzydki, mam małego penisa i nienawidzę Cię za to mamusiu.
Patola rozstrzyga takie sprawy siekierą a on pisze sztuki. No ale może przeczytam/zobaczę najnowszą i mnie przekona. ale obawiam się, że to będzie coś w stylu - jestem mały i brzydki i nienawidzę was burżuje bo nie mogę być wysokim i pięknym i bogatym burżujem.

sorki ale od czasu odkąd dowiedziałem się o istnieniu Satrea nie jestem wstanie brać francuskich przemyśleń na serio.

Bo to że czasy tolerowania za petrodolary wahabickich meczetów się kończą to będzie niezależne od tego kto wygra dane wybory w danym kraju. ale rozwiązanie problemu wymaga dużo więcej wysiłku i pieniędzy oraz TOLERANCJI niż wymachiwanie pochodnią.

problem jest od 60 lat, 20 lat temu wkroczył w kulminacyjną fazę co najwyżej.
60 lat temu był rok 1955. obawiam się, że wtedy była brutalna kolonialna wojna w Algierii i był nieco "inny" problem niż pobłażliwe rządy lewicy. a fabryki wielkich przemysłowców we Francji dopiero zdawały sobie sprawę, że tania siła robocza do wykorzystywania za grosze się skończyła.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 13 grudnia 2015, 11:30

no właśnie nie chcę o h. rozmawiać, bo też się dzisiaj nie czuję na siłach. niepotrzebnie od tego zacząłem (wygrała jak zwykle chęć dosrania obydwóm stronom "barykady) :)
a sartrea też nie lubię, to tu się na pewno zgadzamy :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 grudnia 2015, 12:11

mam nadzieję, że H. jako redukcyjny freudysta nie obrazi się na freudystyczne zredukowanie jego sztuki i osoby (jakby to jakimś cudem przeczytał :) ).

Satrea można traktować poważnie wyłącznie dopóki nie zobaczy się jego zdjęcia. Potem jest już jasne o co chodzi temu bardzo inteligentnemu człowiekowi w istocie. wg. mnie jak kogoś w ty rodzaju brać na sztandary to raczej św. Franciszka.

do mnie nie przemawiają łatki bo ta "łagodna ogłupiała" lewica przeprowadziła w ostatnich 3 latach trzy duże kampanie wojenne (Czad-Mali, Libia, IS)i prowadzi własnie 4 (znowu przeciwko IS). Tyle, że nie w kraju bo tam jest za blisko do mediów a sama "ogłupiała uległa" Francja prowadzi w Afryce od kilkudziesięciu lat neo imperialną politykę prawie co roku kogoś albo obalając albo wspierając przeciw rebeliantom. Co ma dobre skutki - stabilność oraz złe - koncerny i tyrani niszczą całe kraje rabunkową gospodarką.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 13 grudnia 2015, 12:29

Burżuje buahahahaha, sprawdż sobie program gospodarczy FN burżuju. :lol: A poza tym nacjonaliści to ani prawactwo ani lewactwo lewaku. :D
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Wróć do „Aktualności”