PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dokąd zmierza Europa

Wszelkie najnowsze informacje pojawiające się na Świecie. To coś specjalnie dla ludzi interesujących się tematyką międzynarodową.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Re: Dokąd zmierza Europa

Postautor: Cynik » 30 lipca 2016, 22:15

A ja się dziwię. Wiele firm do 2006 r planowało przenieść produkcję na Ukrainę. To samo Centra Usług. Polska wygrała bezpieczeństwem i proamerykańską i profrancuską polityką. Ale niewiele brakowało, aby część firm ulokowało swoje centra nie w Krakowie, Bydgoszczy czy Wrocławiu ale w Kijowie. Przeszkodziła w tym prorosyjska polityka Janukowycza a Euro2012 miało być testem. Masz to dokładnie opisane w raportach Stratfor. Gdyby bronili swojego kraju, nie musieliby tu przyjeżdżać.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 31 lipca 2016, 00:46

Nazgul pisze:Drogie matołki.
Liczne miliony które przyjechały do europy w drugiej połowie XX w były ściągane na tej samej zasadzie co Polacy do Niemiec czy WB. Bezpośrednio do firmy na linię.
Co się stało?
Kryzys naftowy lat 70 i otwarcie Chin.
Przykład Belgijscy marokanczycy. Do hut i kopaln w Waloni. Na Pola Flandrii. Widzieliście w Belgi huty i kopalnie w xxiw?

Użycie czasem głowy w dyskusji. Ok?
Notkin no naprawdę jej użyj. Ilu z nich może znać Duński po pól roku???

To teoria, która mija się z praktyką, o czym słychać praktycznie codziennie. Przyjmowanie dzikiego ludu z pustyni, albo dżungli, których poziom edukacji zatrzymał się na 3 wersetach z koranu. Zresztą dlaczego by nam mieli pomagać w razie wojny, skoro sami przed nią uciekli.
Wybacz, ale Twoja babcia z dziadkiem zapewne nie mieli wyższego. tak jak 90% tego kraju. Normą edukacji w II RP były 3-4 klasy szkoły podstawowej. czyli dukanie, podpisywanie się i liczenie. Analfabetów było ok 25%. Mimo to PRL przekształcił ten kraj w wysoce wyedukowany i uprzemysłowiony.

Dziadek miał, babcia średnie - mimo perypetii dużych w tamtych czasach. Nie pieprz mi o tamtych czasach, mówimy o obecnych. Ściąga się do Europy naprawdę prymitywne ludy, z krajów gdzie strzelanie z kałacha, gwałty i mordy są chlebem powszednim, pokolenie nauczone tak żyć się kompletnie nie nadaje do cywilizacji. Szczególnie pod wpływem dżihadystów.
Umówmy się, jednostki asymilują się w miarę szybko, jednostka musi się dostosować, aby przetrwać - przy związkach mieszanych tym bardziej, a ich dzieci już w zasadzie są niemal rodowite, a już kolejne pokolenia są w zasadzie rdzenne. Tak zresztą przebiega asymilacja naturalna, bo każdy ma zapewne jakiś przodków z Rosji, Niemiec itp.
Z grupami jest gorzej - trzeba wiecej czasu na asymilacje, przynajmniej w stopniu aby uszanowały prawo i zwyczaje w danym kraju. Mogą istnieć dowolne grupy byle nie próbowały narzucić swoich wartości ogółowi, i uszanowały lokalne prawa. Ze zbyt duzymi grupami imigrantów może być problem.
To zostało złamane na zachodzie.
Zresztą zachodnie kraje nie tak dawno miały kupę kolonii w Afryce i traktowały miejscową ludność jak bydło, potem podzielili Afrykę pod linijkę na różne państwa, po okresie nazizmu nagle wszystkim odjebała palma i jakieś poczucie winy, które doprowadziło do rasizmu odwróconego i dzisiaj murzynowi czy ciapatemu wolno wszystko. Teraz rdzenna ludność jest jak stado baranów - imigranci gwałcą na potęgę, mordują, ścinają głowy, a lewackie władze malują kredkami flagi i udają, że nic się nie stało.
Może czasem tak musi być, że bardziej zaawansowana cywilizacja przegrywa i ludzkość musi się cofać w rozwoju, aż przejdzie znowu oświecenie.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 31 lipca 2016, 01:41

mateuszjkl
Szukasz jednej tabletki na wszelkie zło?

Nie szukam. Napisales ze mozna doprowadzac do tego zeby te osoby nie musialy uciekawac z wlasnych domow. Tak tylko pytam, ciekawi mnie w jaki sposob chcesz to zrobic przy przyspieszajacym jalowieniu gleb, przy podnoszeniu poziomu morz, i przy rosnacej w eksponencjalnym tempie populacji. Odpowiesz mi w koncu, czy dalej bedziesz zmienial temat?

Ci co się tym zajmują. Na przykład:

Na przyklad nie, ja prosze o konkretne rezultaty a nie spekulacje w popularnonaukowych portalach. Na razie fakty sa niezaprzeczalne i tyle, przegrywamy te bitwe.

https://twitter.com/EricHolthaus/status ... wsrc%5Etfw

Praca dla statystyka, mam jednak poważne wątpliwości odnośnie takich szacunków gdyż to wszystko jest na określonym poziomie ufności nawet jak przedział jest 3 miliardowy(jakim?). Nie można przewidzieć wszystkiego. Ekspansja choroby? Katastrofa? Wzmożone walki? Zapanowanie pokoju?

Masz racje, te statystyki nie biora pod uwage takich scenariuszy jak ewentualne zderzenie meteorytu z Ziemia czy wybuch superwulkanu. Uwazam jednak ze, mimo tego ewidentnego defektu, pokazuja bardzo trafnie pewien trend - dzietnosc w krajach Trzeciego Swiata spada, ale nie tak szybko jak jeszcze kilka lat temu uwazali najwieksi optymisci. Bedzie nas wiecej, jedyna kwestia to ile razy wiecej. To jest nauka.

Wyborcza...Wiesz nie trawię takich gazet bo mają manipulacyjny ton.

Cala dyskusja na temat wyborczej to jakies kuriozum, przeciesz to nie jest ich badanie tylko zespolu naukowcow, wyborcza rezultaty tych badan tylko opublikowala, tak samo jak np. "Science". By the way, troche smieszno mi sie robi gdy narzekasz na wyborcza, i w kontrze podajesz mi linka do wikipedii. Serio?

Jeżeli Afryka będzie coraz bardziej europeizowana to nie grozi nam przeludnienie - co widać po Europie.

Cokolwiek znaczy "europeizowana", jak pokazuja liczne szacunki wielu naukowcow, bedzie. Naprawde trudno mi sie z toba dyskutuje, ja wklejam konkretny link z konkretnym wynikiem badan konkretnego zespolu naukowcow o okreslonej renomie, a ty mi filozoficznie stwierdzasz ze jak sie Afryka zeuropeizuje, to nie bedzie, kropka. Nie wiem, Bangladesz ktory ma gestosc zaludnienia 10x wieksza od unijnej tez sie europeizuje, czy on akurat za daleko?

Chodzi mi o manipulacyjny ton. "od 50 do 80" co może oznaczać że jedno więzienie ma 80 a reszta 50... Jeżeli ktoś ma dostęp do tych statystyk to niech je poda(gazeta/wyborcza) niech wstawią wykaz więzień bo inaczej mogą sobie popisać, nie wierzę im z przyzwyczajenia.

Nie zrozumiales. Te badanie mowi ze sposrod calej populacji osadonych we francuskich wiezieniach, az 50-80% stanowia muzulmanie. Czyli ze jesli w calej Francji jest np. 100 wiezniow, to 50-80 z nich to muzulmanie. Juz?

W samym artykule znajduje sie wyjasnienia tak duzych rozbieznosci, i wynika to z tego ze "tak duże różnice w szacunkach biorą się stąd, że prawo zakazuje zbierania informacji o pochodzeniu etnicznym i wyznaniu" (i ci ludzie potem chca nas uczyc demokracji, co za heca...). Zachecam do przeczytania, nie tylko poznasz autorow tych badan (nie stoi za nimi wyborcza), ale tez poznasz metodologie jaka uzyli autorzy.

Anubis
Może czasem tak musi być, że bardziej zaawansowana cywilizacja przegrywa i ludzkość musi się cofać w rozwoju, aż przejdzie znowu oświecenie.

Nie szukajac daleko, upadek cywilizacji klasycznych (miedzy innymi przez migracje tzw. barbarzyncow, czyli ludy o mniej zaawansowanej kulturze) i wyparcie tradycyjnych wierzen przez bardziej dogmatyczne i autorytarne chrzescijanstwo spowodowalo w Europie upadek nauki i filozofii, Europa na setki lat pochlonela sie w ciemnosci (intelektualnym centrum swiata byl wowczas swiat islamski).
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 31 lipca 2016, 11:09

Europy naprawdę prymitywne ludy, z krajów gdzie strzelanie z kałacha, gwałty i mordy są chlebem powszednim,
Wróc... Cała Europa w 1945. Chciałbym przypomnieć - zabito prawie 50mln ludzi, co do gwałtów to w zapewne w 10 mln.
Jugosławia 91. + to co robili Belgowie, Francuzi i Holendrzy w Koloniach a Amerykanie w Wietnamie.

http://www.tvp.info/6123262/zapomniane-krwawe-zbrodnie

Naprawdę nie wiem skąd sobie bierzesz, tą naszą wyższość w tym względzie.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 31 lipca 2016, 11:56

Afryka się cywilizuje równie szybko co Europa. Masz problem bezprawia w kilku krajach, junt wojskowych i zacierania się interesów chinskich, rosyjskich, amerykańskich i francuskich. Popatrzcie po koncernach, kto tam pracuje. Jest od groma ludzi z bliskiego wschodu, afryki, azji, nikt do nikogo nie strzela. Z racji prowadzenia firmy wizytuję róźne firmy, oddziały w różnych krajach dużych koncernów, dlatego radzilbym się powstrzymać przed wylewem ksenofobii. Zwłaszcza że na naszym podwórku mamy także niezałatwioną sprawę przemocy domowej, w tym wcale Polak nie jest gorszy od mieszkańców krajów afrykańskich.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 31 lipca 2016, 14:25

Zwłaszcza że na naszym podwórku mamy także niezałatwioną sprawę przemocy domowej, w tym wcale Polak nie jest gorszy od mieszkańców krajów afrykańskich.

I po co powtarzasz te brednie, trolu? Mamy najniższy poziom przemocy w rodzinie w Europie.

http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,40075
http://fra.europa.eu/sites/default/file ... t14_pl.pdf

Afryka się cywilizuje równie szybko co Europa.

Źródło do badan, bo jesteś jednym z najmniej wiarygodnych użytkowników na forum, zaraz po Piskorzu. Na chwile obecna wszystkie statystyki z jakimi się zapoznałem pokazują systematyczny wzrost morderstw i ogólnej przestępczości na terenie wiekszosci afrykańskich państw.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

waluwa32
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: waluwa32 » 01 sierpnia 2016, 14:21

Marchewa pisze:Ależ znakomity wzorzec obierasz mein fuhrer III rzesza i odpowiedzialność zbiorowa. Oczywiście wysadzenie meczetów poprawiło by sytuację a co po następnym zamachu? Poprosić Niemców o reaktywację Dachau?

Odpowiedz
Załadować wszystkich na okręty- dzieci wyposażyć w pasy ratunkowe, podpłynąć na wody terytorialne i wszystkich wyokrętować do wody.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 01 sierpnia 2016, 15:19

Nie szukam. Napisales ze mozna doprowadzac do tego zeby te osoby nie musialy uciekawac z wlasnych domow. Tak tylko pytam, ciekawi mnie w jaki sposob chcesz to zrobic przy przyspieszajacym jalowieniu gleb, przy podnoszeniu poziomu morz, i przy rosnacej w eksponencjalnym tempie populacji. Odpowiesz mi w koncu, czy dalej bedziesz zmienial temat

Nie mówisz o jaki kraj(zawężony region) ci konkretnie chodzi i chcesz rozwiązania.
Odnosisz się do ogółu uchodźców, zarówno z Ukrainy, Syrii jak Gruzji i innych gdzie problem istnieje. Dlaczego więc twierdzisz że nie szukasz jednej tabletki na wszelkie zło?

Na przyklad nie, ja prosze o konkretne rezultaty a nie spekulacje w popularnonaukowych portalach. Na razie fakty sa niezaprzeczalne i tyle, przegrywamy te bitwe.

Chciałeś pomysłu na walkę, nie rezultatów. Jeżeli nie poradzimy sobie z tym problemem to i tak problem uchodźców będzie wzmożony. Chcesz rozmawiać o uchodźcach a wskazujesz na problem globalnego ocieplenia, jałowienia gleb i podnoszenia poziomu mórz. Nie wiem co będzie jutro, dlatego oceniam sytuację w czasie rzeczywistym i nie będę bezpośrednio uwzględniał tego że za 50 lat możliwe że nie będę miał gdzie wsadzić pomidorków, bo jeżeli nie pomożemy dzisiaj to i tak istnieje szansa że ich nie będziemy mieli gdzie wsadzić.
Są to zdarzenia niezależne jednokierunkowo. Katastrofy biologiczne wpływają na problem uchodźców ale uchodźcy nie wpływają na katastrofy biologiczne. A więc jeżeli sytuacja ulegnie zmianie to zdanie nt. uchodźców też.

Przewidujesz że za x-czasu możliwe że nie będzie można pomóc z racji skali, więc lepiej nie pomagać wcale już dzisiaj?

Cala dyskusja na temat wyborczej to jakies kuriozum, przeciesz to nie jest ich badanie tylko zespolu naukowcow, wyborcza rezultaty tych badan tylko opublikowala, tak samo jak np. Science. By the way, troche smieszno mi sie robi gdy narzekasz na wyborcza, i w kontrze podajesz mi linka do wikipedii. Serio

Większość informacji trzeba weryfikować, z polskich gazet proces należy powtórzyć kilkakrotnie. Nie publikują wyników badań, a wyrywki wyników badań, zdanie zgodne z opinią gazety przedstawią, zdanie niezgodne z opinią gazety nie przedstawią. Takie zabiegi manipulacyjne mają miejsce, szczególnie że dotyczą badań i informacji spoza granic naszego kraju - dlatego w takie nie lubię wnikać.
No albo jak w przypadku więzień przedstawiają absurdalne badania.

Nie wiem dlaczego robi ci się śmieszno.
Wikipedia podaje często źródła lub odnośniki na podstawie których można oceniać wiarygodność. Gazety(+strony) często nie podają nic - trzeba im zaufać. Wikipedia jest apolityczna, gazety nigdy nie będą.

Cokolwiek znaczy europeizowana, jak pokazuja liczne szacunki wielu naukowcow, bedzie. Naprawde trudno mi sie z toba dyskutuje, ja wklejam konkretny link z konkretnym wynikiem badan konkretnego zespolu naukowcow o okreslonej renomie, a ty mi filozoficznie stwierdzasz ze jak sie Afryka zeuropeizuje, to nie bedzie, kropka. Nie wiem, Bangladesz ktory ma gestosc zaludnienia 10x wieksza od unijnej tez sie europeizuje, czy on akurat za daleko

Wstawiłem Ci linka co znaczy europeizacja. 14 stron na podstawie DRK.

Wizje przeludnienie świata pozostawmy wróżkom. A naukowcy niech spierają się dotąd aż dojdą do zgodności, przynajmniej bliskiej.
Są na przykład takie informacje:

http://wyborcza.pl/1,75400,16299469,Nie ... o_mit.html

Czy 13 mld oznacza przeludnienie? Ciężko określić, to zależy co będzie za kilkadziesiąt lat. Równie dobrze gdy 9 mld w połowie wieku będzie oznaczać problemy, podejmiemy radykalniejszych środków by nie dojść do granicy 13 mld. Cóż. Fajnie że zdajemy sobie sprawę z możliwych problemów i w porę szukamy rozwiązania, ale nie żyjmy hipotetyczną przyszłością na którą możemy wpływać czasem rzeczywistym.

Nie zrozumiales. Te badanie mowi ze sposrod calej populacji osadonych we francuskich wiezieniach, az 50-80% stanowia muzulmanie. Czyli ze jesli w calej Francji jest np. 100 wiezniow, to 50-80 z nich to muzulmanie. Juz ?
W samym artykule znajduje sie wyjasnienia tak duzych rozbieznosci, i wynika to z tego ze "tak duże różnice w szacunkach biorą się stąd, że prawo zakazuje zbierania informacji o pochodzeniu etnicznym i wyznaniu" (i ci ludzie potem chca nas uczyc demokracji, co za heca...). Zachecam do przeczytania, nie tylko poznasz autorow tych badan (nie stoi za nimi wyborcza), ale tez poznasz metodologie jaka uzyli autorzy.

Błąd 30% oznacza tyle że należy statystykę powtórzyć wybierając lepszą metodę, a nie podawać ją do obiegu.

"Obaj badacze obliczali odsetek osadzonych muzułmanów na podstawie ilości nie zjedzonej wieprzowiny, liczby więźniów obchodzących ramadan czy po prostu imion."

Serio? Dlatego mówię, to bzdurna informacja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Nauka i zakazy prawne. Ahh..To już rozumiem o jakich naukowcach rozmawiamy :).

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 01 sierpnia 2016, 15:51

Nokin, to że ty nie uniesz szukać w sieci, chyba że Wsieci, to nie znaczy że możesz frywolnie obrażać interlokutorów. Poczytaj sobie:
http://lmgtfy.com/?q=Afrikan+economic+growth

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tema ... arna-oaze/
http://www.oecdobserver.org/news/fullst ... enges.html

A co do przemocy domowej kulą w płot koguciku.
Statystyki w Polsce za 2015, i nie stworzone przez "lewaków" ale policyjne:
http://statystyka.policja.pl/st/wybrane ... zinie.html

A tu masz statystyki WHO, na stronie 54 masz porównanie europy zachodniej i wschodniej.
http://apps.who.int/iris/bitstream/1066 ... g.pdf?ua=1

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 01 sierpnia 2016, 17:44

Szkoda mojego czasu, żeby szerzej skomentować te brednie. Nie dlatego, że mam zastrzeżenia do źródeł, tylko dlatego, że równie dobrze mogłeś wstawić tutaj statystyki produkcji towarów papierniczych i miałoby to mniej więcej tyle samo sensu. Nie odniosłeś si żaden sposób do mojej wypowiedzi, nie wrzuciłeś żadnego precyzyjnego porównania.

Zastanawiam się tylko, czy ty jesteś tak głupi (myślę, że nie jesteś), czy po prostu wydaje ci się, że to ja jestem takim imbecylem, że coś takiego łyknę ;)
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 01 sierpnia 2016, 18:25

mateuszjkl
Dlaczego więc twierdzisz że nie szukasz jednej tabletki na wszelkie zło?

Once again, napisales ze recepta na problem dziesiatek milionow uchodzcow jest sprawienie zeby te osoby nie musialy uciekac z domu (calkiem sluszne zalozenie). Ja nie szukam tabletki, zastanawiam sie tylko co miales na mysli. Jestes w stanie mi na to odpowiedziec?
Nie mowie o co mi chodzi? Wyraznie i nieustannie podkreslam problem globalnego ocieplenia czy eksplozji demograficznej, chyba latwo sie domyslic ze chodzi mi wiec o regiony najbardziej dotkniete tymi fenomenami, obecnie jak i w przewidywalnej przyszlosci. Nie uwazasz?

Chcesz rozmawiać o uchodźcach a wskazujesz na problem globalnego ocieplenia, jałowienia gleb i podnoszenia poziomu mórz. Nie wiem co będzie jutro, dlatego oceniam sytuację w czasie rzeczywistym i nie będę bezpośrednio uwzględniał tego że za 50 lat możliwe że nie będę miał gdzie wsadzić pomidorków

Nie rozumiem ciebie, jestes klimatycznym sceptykiem, uwazasz ze ekolodzy zawarli miedzynarodowy spisek i zwerbowali do tego wieksza czesc naukowego swiatka? Czy tak po prostu nie zauwazasz korelacji miedzy podnoszeniem temperatury a koniecznoscia opuszczenia swoich miejsc zamieszkania przez dziesiatki milionow ludzi?

Swietnie ze sobie oceniasz wszystko z perspektywy czasu terazniejszego, ale nie swiadczy to dobrze o twoich kompetencjach. Myslenie dlugofalowe jest kluczowe, w polityce wrecz fundamentalne. Ale nie tylko. Jesli np. jakas firma inwestuje miliony dolarow w nowy produkt, to nie wynika to z ukladu gwiazd, tylko z okreslonej interpetacji rynku i jego mozliwej ewolucji.

Przewidujesz że za x-czasu możliwe że nie będzie można pomóc z racji skali, więc lepiej nie pomagać wcale już dzisiaj?

Nie.

Wizje przeludnienie świata pozostawmy wróżkom. A naukowcy niech spierają się dotąd aż dojdą do zgodności, przynajmniej bliskiej.

W 1990 roku bylo nas 5'3 miliarda, w 2000 6'1 miliarda (wzrost o 800 milionow), w 2010 6'9 miliarda (wzrost 800 milionow), w 2015 7'3 miliarda (wzrost o 400 milionow). W sumie, w przeciagu zaledwie 25 lat przybylo 2 miliardy ludzi, a liczac od roku 1900 - ok. 5'7 miliarda, innymi slowy, w przeciagu ostatniego wieku populacja czlowieka pomnozyla sie x4.

Wrozki, everywhere :lol:

Serio? Dlatego mówię, to bzdurna informacja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Jestes w stanie w sposob merytoryczny wykazac slabosci metodologii uzytej przez dwojke francuskich socjologow? Serio pytam.
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 01 sierpnia 2016, 18:47

Bagin dziecko drogie. Problem nie jest ani przeludnienie ani ocieplenie. Problem jest nie stabilność polityczna uniemożliwiająca pomoc lub likwidację problemu na miejscu. Znacznie obniży to presję
B. Estrapolacja ilości ludności to bzdura. Gdyby było inaczej było by nas 10mld. Powinna ci wystarczyć znajomość liczenia procentów które podałeś.

Mate po co gadasz . Nie widzisz że choragiewka zmienia zdanie co 2 posty?
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 01 sierpnia 2016, 19:56

No dobrze Notkin, czyli kiedy padają argumenty to stwierdzasz że nie chce ci się czytać. Żyj zdrów młodzieńcze, wróć jak skonczysz gimnazjum.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 01 sierpnia 2016, 20:14

Nazgul, dziecko drogie;

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 01 sierpnia 2016, 20:34

Problem nie jest ani przeludnienie ani ocieplenie.

Ho ho, zaskakujecie mnie coraz to nowymi informacjami.

http://wyborcza.pl/1,75400,18746657,to- ... rects=true

Niektórzy naukowcy wiążą obecny napływ uchodźców ze zmianami klimatu. W marcu w renomowanym tygodniku "PNAS", wydawanym przez Amerykańską Akademię Nauk, klimatolodzy pisali, że do wybuchu wojny domowej w Syrii (w której zginęło już blisko 300 tys. osób, a ok. 10 mln musiało opuścić swoje domy) przyczyniło się globalne ocieplenie. Wybuch wojny w 2011 r. poprzedziły cztery lata potwornej suszy - najgorszej w całej znanej nam historii rejonu Żyznego Półksiężyca, w którym blisko 12 tys. lat temu narodziło się rolnictwo.

- Nie twierdzimy, że sama susza wywołała wojnę - zastrzegał Richard Seager, jeden z autorów pracy i klimatolog z Uniwersytetu Columbia w USA. - Na pewno jednak była jedną z jej przyczyn, być może tym wydarzeniem, które przelało czarę goryczy.

No dobrze Notkin, czyli kiedy padają argumenty to stwierdzasz że nie chce ci się czytać.

Trudno twój bełkot nazwać argumentem. Wrzuciłeś "suchara" z którego wynika tylko tyle, że w Polsce w takim a takim przedziale czasu miało miejsce tyle a tyle przestępstw.

Wróć do „Aktualności”