PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Zus

NATO, NAFTA, MTS i inne. Znawcy tematu mogą bez wątpienia podyskutować nad celowością ich istnienia, jak również przedstawić swój punkt widzenia na temat stosunków globalnych

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 25 stycznia 2013, 12:19

SirSowa pisze:Mnie perspektywa dożywotniej przymusowej opłaty na własną emeryturę, której i tak nie jestem pewny (nie chodzi oto, czy dożyję, bo jutro może mnie jakiś samochód walnąć i po sprawie, ale tego, czy jak nabędę prawa emerytalne, będę miał za co żyć) nie bawi, nawet nie śmieszy. Jedyne co pozostaje to płakać.

Luzik. Powiedz swoim dziadkom i rodzicom, że nie chcesz się dokładać do ich egzystencji poprzez ZUS a zafunduj im emeryturę ze swoich dochodów. Przecież to takie trywialnie proste.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

SirSowa
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: SirSowa » 25 stycznia 2013, 12:27

Worek pisze:
SirSowa pisze:Mnie perspektywa dożywotniej przymusowej opłaty na własną emeryturę, której i tak nie jestem pewny (nie chodzi oto, czy dożyję, bo jutro może mnie jakiś samochód walnąć i po sprawie, ale tego, czy jak nabędę prawa emerytalne, będę miał za co żyć) nie bawi, nawet nie śmieszy. Jedyne co pozostaje to płakać.

Luzik. Powiedz swoim dziadkom i rodzicom, że nie chcesz się dokładać do ich egzystencji poprzez ZUS a zafunduj im emeryturę ze swoich dochodów. Przecież to takie trywialnie proste.

Dlatego właśnie trzeba dokonać zmian w emeryturach, aby każdy zarabiał na siebie. Ale o tym już wystarczająco dużo mówiono nie tylko w tym temacie, a zapewne i na całym forum.
"Państwo dla Obywateli, a nie Obywatele dla państwa."

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 25 stycznia 2013, 12:37

Worek pisze:Luzik. Powiedz swoim dziadkom i rodzicom, że nie chcesz się dokładać do ich egzystencji poprzez ZUS a zafunduj im emeryturę ze swoich dochodów. Przecież to takie trywialnie proste.

No nie jest proste bo ci co utrzymują swoich dziadków którzy np nie mają praw emerytalnych dalej muszą płacić ZUS, gdzie tu trywialność?

Dwa, zyski z Vatu który opłacamy wszyscy wystarczą na utrzymanie obecnych emerytów.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 25 stycznia 2013, 14:07

SirSowa pisze:Dlatego właśnie trzeba dokonać zmian w emeryturach, aby każdy zarabiał na siebie. Ale o tym już wystarczająco dużo mówiono nie tylko w tym temacie, a zapewne i na całym forum.

Owszem. Racja.

Adi pisze:No nie jest proste bo ci co utrzymują swoich dziadków którzy np nie mają praw emerytalnych dalej muszą płacić ZUS, gdzie tu trywialność?

Ci, którzy - to raz. Dwa, jeśli utrzymują takich, którzy nie zadbali o ubezpieczenie to co? Mam się nad nimi litować?

Adi pisze:Dwa, zyski z Vatu który opłacamy wszyscy wystarczą na utrzymanie obecnych emerytów.

Bo nie starcza ze składek. Utniesz składki - trzeba będzie sięgnąć i tak do kieszeni podatników.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Wróć do „Organizacje i instytucje międzynarodowe”