PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Zus

NATO, NAFTA, MTS i inne. Znawcy tematu mogą bez wątpienia podyskutować nad celowością ich istnienia, jak również przedstawić swój punkt widzenia na temat stosunków globalnych

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

vipdavid
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Zus

Postautor: vipdavid » 29 marca 2010, 14:54

Kon jaki jest każdy widzi.

ludzie narzekają na tą instytucję, która pożera jak potwór nasze pieniądze,budując sobie niezłe pałace za te pieniadze.

Nie wiem czy słyszeliscie o sprawie przedsiebiorstwa komputerowego które upadło przez Zus i po 10 latach wypłacono im sadownie odszkodowanie po 10 latach.

Zapraszam do dyskusji na stanem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Kiedy rozum spi budzą się upiory.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 29 marca 2010, 18:52

ZUS to złodziej. Czasami nie płaci, często płaci za mało, wrzuca wszystko do jednego wora, w wypadku śmierci - składki są kradzione, nikt ich nie dziedziczy. Wyzyskuje ludzi żeby załatać własne dziury - ta instytucja ma na sumieniu inwalidów którym nie wydaje rent, albo na odwrót ludzi "z kontaktami" którzy mają zawyżoną niepełnosprawność.. w dodatku ZUS posiada olbrzymie strategiczne rezerwy pieniędzy których nie można tknąć "bo to jest na wypadek katastrofy" ...

1. Trzeba wykorzystać te rezerwy a także inne rezerwy walutowe RP żeby oddać składki tym co zaczęli płacić do ZUSu kilka lat temu (trzeba ustalić ile to ma być lat - w zalezności od możliwości).

2. Resztę osób, oszukanych przez tą instytucję (czyli w większości już biorących emerytury) trzeba wpisać do budżetu i z niego ich utrzymywać (tak jak w Niemczech urzędników np.).

3. Trzeba obarczyć podatkiem pracowników sądów - bo "robią straty budżetowi" - jak wszyscy to wszyscy (jak weszły sądy 24 godzinne - to wielu dostało pensję x2 - a podatków nie płacą)

4. Trzeba stopniowo likwidować ZUS, i obowiązkowe OFE a promować oszczędzanie, i specjalne konta i usługi bankowe które do tego służą - czy też edukować w sprawach korzystania z prywatnych ubezpieczalni.

5. NBP powinno zainteresować się rynkiem takich usług - piszę "powinno" bo kazać nie można "niezależna instytucja" ...

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 29 marca 2010, 21:02

Lolek00, rezerwy walutowe? Ty w ogóle wiesz do czego służą w gospodarce rezerwy walutowe i bilans płatniczy?
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 29 marca 2010, 21:36

Lolek czy ty masz pojęcie jakiekolwiek o finansach publicznych?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 30 marca 2010, 18:36

1. Prawo można zmienić
2. Rząd ma władze
3. To on kreuje wydatki i finanse tak jak mu się podoba.
4. Biorąc pod uwagę teoretyczne możliwości - to wasze zmanierowane regułki są marne nie moje teorie.

Wy wymyślacie rozwiązania jakie teoretycznie mogło by wprowadzić PO czy PiS czy inna populistyczna partia - nie wiem poco je snujecie skoro oni ich i tak nie wprowadzą - a rozwiązań jest bez liku.

5. Ustrój nie jest nawet dokładniej zarysowany w konstytucji - jest tam info o pewnych swobodach itd.. tak więc wszystko może się zmienić nawet na tej konstytucji. A nawet jak ona będzie przeszkadzać - to jest prawo które mówi jak ją zmieniać.

6. Jak jakiś rząd przeznaczył by część rezerw na nowo utworzone fundusze i zmienił by ustrój to co?? Ziemia by pękła i by lawa wytrysła?? Uważam że to forum powinno być otwarte na różne pomysły - a nie na te które są powszechne od marnych 20 lat Polski o bliżej nieokreślonym ustroju politycznym.
Ostatnio zmieniony 30 marca 2010, 18:42 przez Lolek00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 30 marca 2010, 18:41

Punkty lolka

1. Nie mam pojęcia o czym mówię. A wy pewnie macie, więc sobie dopowiedzcie.
2. Rząd ma władzę, więc może nas wystrzelić jutro na Marsa albo uczynić Kuwejtem.
3. Nie wiem o czym mówię, ale mam nadzieję, że dacie nabrać na tą ściemę i mi podpowiecie.
4.Coś nie gramatycznego, ale brzmiące trochę mądrze. Nie połapiecie się,przecież nie wiedziałem co napisać a 4 punkty wyglądają lepiej niż 3.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 30 marca 2010, 18:43

Spodziewałem się konstruktywnej krytyki - jeżeli nie potrafisz z siebie takowej wycisnąć albo nie masz własnych poglądów jak uporać się z ZUSem - to po prostu nie jest temat dla ciebie.

Gadasz mi tu o jakichś prawach, niby zasadach które ledwo zipią od 20 lat, w w Polsce różnie było, i dużej to stało i często sprawniej - także zachowaj swoją "jedyną poprawną politycznie ideologię" dla siebie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 30 marca 2010, 18:49

wiesz, jeśli chcesz konstruktywnej krytyki to wystąp z jakimś konstruktywnym projektem. Bo leczenie za pomocą rezerwy walutowej dowodzi co najwyżej całkowitej ignorancji w temacie. Tak zresztą jak Twoje punkty.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 30 marca 2010, 19:24

Cytując za bankier pl.

Nie jest także prawdą, że rezerwy walutowe zalegają na kontach. Wszystkie one są inwestowane, jednak nie w taki sposób, jak to się odbywa, np. w funduszach inwestycyjnych. Z uwagi, że są to rezerwy strategiczne i mogą być potrzebne w nagłych sytuacjach, NBP inwestuje je w najbardziej płynne instrumenty na rynku. Nie są to instrumenty o dużej stopie zwrotu, ale w zamian są najbardziej płynne i oferują duże bezpieczeństwo inwestycji. Są one inwestowane w waluty, zagraniczne papiery wartościowe oraz złoto. W 2002 r. stopa zwrotu z rezerw walutowych wyniosła 5,5 proc. (w 2001 r. 5,7 proc.) przynosząc w sumie dochód równy 1,1 mld USD - z czego zgodnie z ustawą 98 proc. trafiło na konta Ministerstwa Finansów.

z czego zgodnie z ustawą 98 proc. trafiło na konta Ministerstwa Finansów

Utworzyć fundusz likwidacyjny dla ZUS i zmienić tą ustawę tak żeby papa wpływała na fundusz, inwestując rezerwy w bardziej ryzykowne (ale nadal nadające się do analizowania i kontroli) instrumenty - można by zwiększyć kwotę zysku. Zwiększenie ryzyka będzie krótkotrwałe i tylko na czas likwidacji ZUSu. Można by było wyciągnąć pewnie grubo ponad 2 miliardy USD - na ten cel w ciągu jednego roku.

Czytałem też o licznych przypadkach kiedy rezerwy walutowe były wykorzystywane - między innymi w Niemczech czy w Szwecji i wykorzystywano same rezerwy - nie tylko pieniądze które się na nich zarobiło poprzez inwestycje.

Jeżeli mój nick odstrasza was od takich pomysłów to poczytajcie chociaż to co przytoczyłem, i o tym że rezerwy walutowe można wykorzystać i się je wykorzystuje.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 30 marca 2010, 20:49

Rezerwy strategiczne są po to, by ich używać w drastycznej sytuacji. Wybrnięcie z obecnego systemu jest taką sytuacją.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 30 marca 2010, 21:34

Lolek00 pisze:Czytałem też o licznych przypadkach kiedy rezerwy walutowe były wykorzystywane - między innymi w Niemczech czy w Szwecji i wykorzystywano same rezerwy - nie tylko pieniądze które się na nich zarobiło poprzez inwestycje.

Gdzie? Źródła!

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 30 marca 2010, 22:16

W sumie czemu nie za rezerwy kupić akcje Goldman Sachs ... a niech wtedy spróbują znów coś robić z naszą walutą ;) żarty żartami, Lolek pewne rzeczy nie mogą być zmienione wedle Twojej wizji, bo załamie się totalnie system wydatków publicznych.
A co do rezerw walutowych nie zauważyłeś kilku ważnych kwestii. Jedna z nich to cel tych rezerw.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 31 marca 2010, 11:16

Taki newsik na zakończenie wątku rezerw i zysków NBP (tych drugich w szczególności):
http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/k ... 51231.html

Swoją drogą z rana media (Polsat News) podały że PO ma być pomawiane o kompletowanie ludzi do rady polityki pieniężnej i że chcieli flancować zyski NBP do budżetu wbrew konstytucji. PiS już coś kręci - no ale co "wzajemna kontrola".
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 31 marca 2010, 11:43

Nie rezerw i zysków ale zysków. O inwestowaniu rezerw nikt nie mówił.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
vladis01
Wójt
Wójt

Postautor: vladis01 » 10 kwietnia 2010, 16:36

Urzędnicy ZUSu muszą zrozumieć, że to ludzie ich opłacają. Podobnie i urzędnicy państwowi. Robiąc pod górę podatnikowi robią pod górę swoim "żywicielom". ZUS to po prostu instytucja, która dostaje nasze pieniądze dzieli między siebie i zwraca nam niestety tylko cześć. Powinni zlikwidować tego potwora lub radykalnie zmienić jego funkcjonowanie.
Szczyt chamstwa- zagłosować na PiS i wyjechać z kraju :)

Wróć do „Organizacje i instytucje międzynarodowe”