PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Zus

NATO, NAFTA, MTS i inne. Znawcy tematu mogą bez wątpienia podyskutować nad celowością ich istnienia, jak również przedstawić swój punkt widzenia na temat stosunków globalnych

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2013, 21:32

Hmm jeżeli ja miałem zapewnioną emeryturę 65 lat, a teraz zwieszają na 67 top co to jest jak nie zabieranie praw nabytych ?
hmm chodziło mi raczej chłopie o tych co mają już emeryturę i przez najbliższe 20 lat nie wybierają się do grobu :).
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 stycznia 2013, 21:33

Atylla pisze:Hmm jeżeli ja miałem zapewnioną emeryturę 65 lat, a teraz zwieszają na 67 top co to jest jak nie zabieranie praw nabytych ?

Nie, bo tych praw jeszcze nie nabyłeś.
buahahahahahaha
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 24 stycznia 2013, 21:39

Wg przymusowej umowy z ZUSem do niedawna miałem mieć emeryture w wieku 65 a teraz będę dostawał od 67. To tak jakbys zamówił prenumerate gazety i dostawał ją od 3 miesiąca zamiast od razu.

hmm chodziło mi raczej chłopie

Nie jestem zadnych chłopem (nie obrażając tej warstwy społeczeństwa)

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 stycznia 2013, 21:47

Atylla pisze:Wg przymusowej umowy z ZUSem do niedawna miałem mieć emeryture w wieku 65 a teraz będę dostawał od 67. To tak jakbys zamówił prenumerate gazety i dostawał ją od 3 miesiąca zamiast od razu.

Po raz kolejny nie rozumiesz podstawowych pojęć. Prawo do emerytury nabędziesz w momencie przejścia na nią. Dlatego esbekom nie możesz ich zabrać.
Czy każdy korwinowiec musi mieć fundamentalne braki w rozumieniu otoczenia i świata? Litości!
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2013, 21:49

prawa - fundamentalnych zasad prawa - oprócz nabytych - prawo nie działa wstecz.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 stycznia 2013, 21:50

Tym bardziej dziwi, że Atylla mieni się logikiem.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 24 stycznia 2013, 22:01

Po raz kolejny nie rozumiesz podstawowych pojęć. Prawo do emerytury nabędziesz w momencie przejścia na nią.

WG takiej teorii można nie płacić ludziom wypłat w ogole, bo cały czas przekładając zapłatę za tydzień i twierdząc że nie nabyli prawa do wyplaty.

Czy każdy korwinowiec musi mieć fundamentalne braki w rozumieniu otoczenia i świata? Litości!

Czy każdy kto ma inne zdanie musi być nazywany korwinowcem ?

prawa - fundamentalnych zasad prawa - oprócz nabytych - prawo nie działa wstecz.

Bajer polega na tym że nikt tego nie przestrzega więc nie wiem po co to przestrzegać wobec ubeków.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 stycznia 2013, 22:02

Atylla pisze:WG takiej teorii można nie płacić ludziom wypłat w ogole, bo cały czas przekładając zapłatę za tydzień i twierdząc że nie nabyli prawa do wyplaty.

Wybacz ale ja wysiadam. Szkoda mi czasu na jałowe dyskusje.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2013, 22:03

WG takiej teorii można nie płacić ludziom wypłat w ogole, bo cały czas przekładając zapłatę za tydzień i twierdząc że nie nabyli prawa do wyplaty.
wg. logiki prawa prawo do wypłaty dostajesz po przepracowaniu choćby 1h a nie przed. tak jak twierdzisz :)

Bajer polega na tym że nikt tego nie przestrzega więc nie wiem po co to przestrzegać wobec ubeków.
wskaż przykład.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 24 stycznia 2013, 22:09

Atylla pisze:Wg przymusowej umowy z ZUSem do niedawna miałem mieć emeryture w wieku 65 a teraz będę dostawał od 67. To tak jakbys zamówił prenumerate gazety i dostawał ją od 3 miesiąca zamiast od razu.

To nie jest prawda! Skoro masz 48 lat to nie będziesz przechodził na emeryturę w wieku 67 lat tylko wcześniej.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 24 stycznia 2013, 22:13

Atylla pisze:Wg przymusowej umowy z ZUSem do niedawna miałem mieć emeryture w wieku 65 a teraz będę dostawał od 67.

To ciesz się, że to nie ja robiłem zmiany, bo dostawałbyś od 70 roku życia.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 24 stycznia 2013, 23:30

Z Zusem jest tak, że oddajesz przymusowo swoje pieniądze w zamian za pseudoemeryturę której wielkości i roku przejścia nikt nie gwarantuje, równie dobrze może być od 95 roku życia, a że trzeba być skończonym idiotą aby płacić na takich warunkach dobrowolnie więc starają się siłowo.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2013, 23:43

ok, ale i tak wiem, że jak będziesz stary i chory to przeleziesz do uczciwych ludzi po pieniądze...

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 24 stycznia 2013, 23:59

Znaczy w czerwonej magicznej kuli zobaczyłeś że będę żebrał bo nie interesuje mnie płacenie Zusu?

SirSowa
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: SirSowa » 25 stycznia 2013, 11:39

Mnie perspektywa dożywotniej przymusowej opłaty na własną emeryturę, której i tak nie jestem pewny (nie chodzi oto, czy dożyję, bo jutro może mnie jakiś samochód walnąć i po sprawie, ale tego, czy jak nabędę prawa emerytalne, będę miał za co żyć) nie bawi, nawet nie śmieszy. Jedyne co pozostaje to płakać.

Natomiast sprawa podwyższenia wieku emerytalnego. Podejrzewam, że kiedy ja będę przechodził na emeryturę (o ile dożyję) to będę miał jakieś 75 lat, chyba że rząd faktycznie zacznie wprowadzać reformy emerytalne, które będą miały na celu usprawnić ten beznadziejny system.

Dodam też coś takiego:
http://wsiz.rzeszow.pl/kadra/jrodzinka/ ... wiecie.pdf

Ciekawi mnie punkt, który mówi o tym, że Polska po 2060 roku będzie jednym z nielicznych, gdzie spadnie dofinansowanie państwa na emerytury. Cóż, po prostu w Polsce będzie żyło znacznie mniej ludzi, więc co się dziwić.

Warto też zwrócić uwagę na system panujący w Chile i dane porównawcze do Polski. Drugim systemem, który wydaje się dosyć ciekawy jest system w Meksyku.

PS: Wiem, te dane są stare, ale w ciągu tych 3 lat wiele się zmienić nie mogło.

W tej chwili jest tak, że jak masz układy to dostaniesz w ZUS'ie robotę (pomimo, iż brak ofert pracy). Ja się tylko zastanawiam, co Ci wszyscy ludzie tam robią. Realnie. To samo tyczy się innych urzędów. Przecież robić coś muszą, chyba że ich praca polega na przenoszeniu stosu papierów z jednej kupki na drugą, a za chwilę ktoś iny wykona to samo, tyle że w drugą stronę.
"Państwo dla Obywateli, a nie Obywatele dla państwa."

Wróć do „Organizacje i instytucje międzynarodowe”