PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Komisja Europejska zamierza zrujnowac nasze kieszenie.

NATO, NAFTA, MTS i inne. Znawcy tematu mogą bez wątpienia podyskutować nad celowością ich istnienia, jak również przedstawić swój punkt widzenia na temat stosunków globalnych

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Romek63
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Romek63 » 05 grudnia 2010, 22:23

AlphaTauri pisze:Przez ostatnie 80 lat ludność Ziemi z 2mld doszła do prawie 7mld. Ludzie też wytwarzają CO2, może ich też opodatkujmy albo wprowadźmy ograniczenia w przyroście naturalnym.

Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o zmiany klimatu. CO2 tworzy smog nad wielkimi miastami, a to jest już poważne zagrożenie dla zdrowia ludności tam mieszkającej. Tak więc ograniczenie produkcji CO2 jest konieczne.
Globalizacja postępuje -
czas unii kontynentalnych i światowego rządu zbliża się :-)

http://rzad-swiatowy.blog.onet.pl/
http://nowy-globalny-lad.blog.onet.pl/
Proponuję liberalizm w gospodarce i socjalizm w polityce społecznej :-)
http://www.politykaglobalna.pl/

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 grudnia 2010, 22:43

Romek63 pisze:Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o zmiany klimatu. CO2 tworzy smog nad wielkimi miastami, a to jest już poważne zagrożenie dla zdrowia ludności tam mieszkającej. Tak więc ograniczenie produkcji CO2 jest konieczne.
Haha!

Romek!

CO2 NIE JEST GAZEM TOKSYCZNYM powiedz mi w jaki sposób szkodzi :D :D :D Dwutlenek węgla jest gazem całkowicie obojętnym dla organizmu, i takim którego większe stężenie (niż występuje) jest korzystne dla rozwoju roślin.

CO2 to 14% wydychanego przez nas powietrza - nie łączy się trwale z hemoglobiną, łączy się nietrwale i to tylko na potrzeby oddychania.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2010, 22:47

,,Wielki smog londyński utrzymywał się w Londynie od 5 do 9 grudnia 1952 roku i został utworzony z wyemitowanych do atmosfery gazów pochodzących głównie z kominów mieszkań i fabryk oraz spalin samochodowych. Smog doprowadził do środowiskowej katastrofy oraz śmierci tysięcy Londyńczyków. Większość ofiar wielkiego smogu zmarła na skutek niewydolności płuca oraz hipoksji. Powietrze zostało skażone wielkimi ilościami gazu oraz pyłu węglowego. Oprócz tego wysokie stężenie dwutlenku siarki w atmosferze prowadziło do silnych uszkodzeń układu oddechowego oraz trwałego uszkodzenia oskrzeli które w konsekwencji zebrało śmiertelne żniwo wśród mieszkańców Londynu.

Pomiędzy 5 a 9 grudnia naliczono ponad 4 000 zgonów wywołanych komplikacjami oddechowymi powstałymi w wyniku wdychania smogu. W ciągu kolejnych tygodni na ostrą niewydolność oddechową zmarło kolejne 8 000 osób, przez co łączna liczba ofiar wyniosła około 12 000."
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 grudnia 2010, 22:52

Przez siarkę.

Zatrucie dwutlenkiem węgla to często uduszenie (brak tlenu), sama Hiperkapnia też jest bezpośrednią przyczyną bezdechu.

Obecnie palimy ile w lezie i takie coś nie zaistnieje - zurbanizowane miejsca - korzystają z ciepłowni. To bajki.

Zatrucie CO2 (a raczej bezdech spowodowany brakiem tlenu) nie grozi nikomu nigdzie w Polsce. Nawet analizy robione w Bytomiu za komuny wykazywały szkodliwość pyłu węglowego, siarki ale nie CO2.

Hiperkapnia zdarza się w ciasnych pomieszczeniach niektórych zakładów - ale nigdy nie stanowiła zagrożenia w Polsce.

W Londynie raz odnotowano deszcz tak kwaśny że mógł uszkodzić skórę - ale to problemy UK. A nie nasze.

Awatar użytkownika
AlphaTauri
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: AlphaTauri » 05 grudnia 2010, 22:56

Sam CO2 smogu nie tworzy, a dużo groźniejsze są związki azotu, siarki, węglowodory czy CO. Zresztą, gdzie w Polsce są te wielkie miasta nad którymi unosi się smog?

Nawet jeśli w Europie ograniczymy produkcję CO2 to jakie to będzie miało globalne znaczenie skoro inni, w tym np. USA produkujące dużą cześć światowego CO2 nie ma zamiaru specjalnie się ograniczać. Chiny też raczej się nie będą przejmować biadoleniem o klimacie. Dlaczego więc ja mam więcej płacić, bo jeśli tylko dlatego że unia tak chce to do mnie to nie przemawia.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 grudnia 2010, 23:00

AlphaTauri pisze:Chiny też raczej się nie będą przejmować biadoleniem o klimacie. Dlaczego więc ja mam więcej płacić, bo jeśli tylko dlatego że unia tak chce to do mnie to nie przemawia.
właśnie :-/

Poza tym spójrzcie:

1. Komisja Europejska Planuje zwiększyć ceny węgla.
2. W Polsce ludzie ogrzewają nim domy.
3. Nasi rodacy nie spalają go dla zabawy, palą tyle ile potrzeba żeby było ciepło.
4. UE podjęła takie kroki żeby zmniejszyć emisję CO2 czyli zmniejszyć spalanie.

5. Jeżeli nasi palą tyle ile potrzeba a UE chce tak zmniejszyć spalanie, to oznacza że skutkiem działań UE ma być spadek temperatur w naszych mieszkaniach. Czyli co zapalenie oskrzeli tak?

Czyli popieracie pomysł przez który już w założeniach Polacy mają marznąć w domach.

Tej zimy zamarzło już w Polsce 27 osób, a jeszcze się Grudzień nie skończył, zwykle to około 90 trupów - a wam przeszkadza ocieplenie i to że zaleje Wenecję która i tak się wyludnia w ciągu najbliższych stu lat? Upały jak zabiją 10 staruszków rocznie to jest dużo, a zima w naszym kraju pochłania prawie setkę istnień rocznie - to jest żywioł który zabija bardziej.

Niektórzy palą a i tak mają z 18st. w domu, jak przez UE biedni mają mieć 16 czy 15 - to ja mam w dupie taką UE! I w tym samym miejscu to że "Wenecja w ciągu 100 lat zatonie" - jak się buduje miasta na wodzie to tak jest.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2010, 23:24

Linia brzegowa i tak się zmienia.

Tak wyglądał Bałtyk 4-5 tysięcy lat temu:

Obrazek

A tak 6-7 tysięcy lat temu:

Obrazek

Mierzeja Wiślana była kiedyś mniejsza oraz jej niemała część - osobną wyspą; złączyło się to w 2-giej połowie XIII wieku.

Kościół w Trzęsaczu (gm. Rewal) został wzniesiony na przełomie XIII/XIV w. blisko 2 km od morza. W połowie XVIII wieku kościół ten miał do morza 50-kilka metrów.
Na przełomie XIX/XX wieku część kościoła runęła. W latach 70. pozostała z tego kościoła jedna ściana.

Mierzeja/Półwysep Helski uformował się 200-300-kilkadziesiąt lat temu, wcześniej będąc ciągiem wysepek.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 grudnia 2010, 23:30

Dokładnie. W Alpach nie będzie konfliktów, bo już ustalono satelitarnie i geologicznie granicę państw - opartą na skale.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 06 grudnia 2010, 17:16

żaden kraj który jest w UE niema prostego prawa - bo prawo z nimimum 22 000 aktów prawnych nie może być proste.

Ponieważ? Jakieś dane? Źródło? Czy możne jedynym źródłem jest bomniesiewydaje?
Jakim cudem państwa UE potrafią być w samej czołówce państw z największą wolnością gospodarczą, najłatwiejszym prawem dotyczącym rozpoczęcia działalności gospodarczej, największymi swobodami obywatelskimi>
Przytocz jakieś fakty bo szczerze powiedziawszy z urojeniami dyskutuje się ciężko.

Oczywiście, niema już 100 Watowych normalnych lamp, niedługo nie będzie średnich - na końcu wycofają 40W. Do 2016 roku będą tylko energooszczędne lampy rtęciowe czyli jarzeniowe. Wszystkie energooszczędna żarówki zaliczają się do tak zwanych "jarzeniowych lamp kompaktowych" albo "świetlówek kompaktowych". Za kilka lat całkowity zakaz korzystania z klasycznych żarówek żarnikowych póki co wycofano 100Watowe

Bzdura. Można spokojnie korzystać z lamp diodowych czy też nowoczesnych halogenów ksenonowych.

to nie argument z twojej strony. Podałem linki gdzie pisało o ile urośnie temperatura i wziąłem z nich dane.

Nie.
Wziąłeś dane za lata 1900-2000 i przełożyłeś ja na lata 2000-2100 co jest oczywistą głupotą.

Niedawno w Niemczech odnotowano -18 stopni co bije rekord temperatury ujemnej od ponad 500 lat.

Była mowa o średniej globalnej temperaturze - sprawdź znaczenie dwóch zaznaczonych słów.

To ciekawe czemu była afera, i czemu twórcy tych mailów się tłumaczyli.

W większości komisji się obronili - ale niezależne komisje nie skończyły jeszcze swojej pracy.

Phili Jones którego dotyczył przeciek napisał później iż błędy w mailach wynikają z pośpiechu i że przeprasza za nie - po czym ustąpił ze stanowiska. Ciekawe prawda?

I znowu piszesz mimo tego, że nie raczyłeś się nawet zapoznać ze sprawę. Philip Jones nie ustąpił ze stanowiska.

Swoją drogą przytocz proszę jakiekolwiek maile z tej afery, w których jest mowa o fałszowaniu danych i usuwaniu informacji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glaciergate Tutaj masz opis kolejnej afery, w publikacji zafałszowano tempo topnienia lodowców o 315 lat! Tłumacząc się oczywiście pomyłką.. a jak by nie wyciekło to co? Jak by nie wyciekło to Maribot by twierdził że lodowce stopnieją do 2035 roku.

Ja pitole. Jeśli jedna literówka ma świadczyć o globalny spisku mającym na celu zmuszenie biednego Lolka z Polska do płacenia 20% więcej za węgiel to gratuluję.
I nie, nie twierdził bym tak, ponieważ było tak tak durne, że w sposób oczywisty musiało być błędem.

Poza tym spójrzcie:

1. Komisja Europejska Planuje zwiększyć ceny węgla.
2. W Polsce ludzie ogrzewają nim domy.
3. Nasi rodacy nie spalają go dla zabawy, palą tyle ile potrzeba żeby było ciepło.
4. UE podjęła takie kroki żeby zmniejszyć emisję CO2 czyli zmniejszyć spalanie.

5. Jeżeli nasi palą tyle ile potrzeba a UE chce tak zmniejszyć spalanie, to oznacza że skutkiem działań UE ma być spadek temperatur w naszych mieszkaniach. Czyli co zapalenie oskrzeli tak?

I znowu rozumowanie na poziomie dziecka z przedszkola...

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 06 grudnia 2010, 21:26

maribot pisze:Bzdura. Można spokojnie korzystać z lamp diodowych czy też nowoczesnych halogenów ksenonowych.
jeszcze droższych? I gdzie je kupić? Ile masz oledów w marketach itd? Nie udawaj że wycofanie zwykłych żarówek nie jest szkodliwą ingerencją w rynek. W Polsce są np. zakłady produkujące je.

Ponieważ? Jakieś dane? Źródło? Czy możne jedynym źródłem jest bomniesiewydaje?
Jakim cudem państwa UE potrafią być w samej czołówce państw z największą wolnością gospodarczą, najłatwiejszym prawem dotyczącym rozpoczęcia działalności gospodarczej, największymi swobodami obywatelskimi>
Przytocz jakieś fakty bo szczerze powiedziawszy z urojeniami dyskutuje się ciężko.
sam fakt że ktoś to prawo musi znać komplikuje sprawy. Wyobrażasz sobie kogoś kto zna kilkaset ustaw np; odnośnie rybołówstwa?

maribot pisze:Nie.
Wziąłeś dane za lata 1900-2000 i przełożyłeś ja na lata 2000-2100 co jest oczywistą głupotą.
no ale orientacyjnie można było coś takiego zrobić, nawet jak pomnożysz moje skutki przez x2 to nadal wynik jest blady.

maribot pisze:Była mowa o średniej globalnej temperaturze - sprawdź znaczenie dwóch zaznaczonych słów.
Średniej globalnej, czyli w jednym miejscu podniesie się dużo w innym mniej - średnio "ziemia ogółem" ociepli się o te ułamki.

I znowu piszesz mimo tego, że nie raczyłeś się nawet zapoznać ze sprawę. Philip Jones nie ustąpił ze stanowiska.

Swoją drogą przytocz proszę jakiekolwiek maile z tej afery, w których jest mowa o fałszowaniu danych i usuwaniu informacji.
chodzi o słowo "trick" które wg. Jones'a jest żargonem naukowych, a w normalnym oznacza fortel.

maribot pisze:I znowu rozumowanie na poziomie dziecka z przedszkola...
Co jest błędnego w mojej dedukcji? Wytłumacz mi. Jeżeli niektórzy już nie umieją dobrze dogrzać domu to uważasz że jak cena węgla wzrośnie o 20-25% to będą mieli tak samo ciepło? Ja uważam że będą mieli zimniej co jest raczej normalnym następstwem podwyżek cen opału.

Biorąc pod uwagę to że Chiny, Indie i USA mają gdzieś walkę z CO2 - to ta walka nie jest warta podnoszenia cen opału a komisja europejska składa takie propozycje, mam nadzieje że ta ewidentna głupota nie wejdzie w życie!

Jeżeli uważasz że rozumuje jak dziecko, to wytłumacz - w jaki niby sposób podwyżka cen węgla nie utrudni ogrzania domu, i w jaki sposób zredukuje spalanie CO2 tak żeby nadal wytwarzać w piecach dobrą ilość energii, nie da się!

Droższy węgiel = w przypadkach ludzi którzy już na nim oszczędzają mniej węgla = czyli gorsze ogrzewanie mieszkania. Oczywiście mogą zaciągnąć pasa, kupić mniej chlebka albo tańsze buty dziecku nie sądzisz?

pioter
Wójt
Wójt

Postautor: pioter » 12 grudnia 2010, 22:09

Afera żarówkowa to jest tylko przykład unijnej ingerencji na ''wolnym rynku''.
Unijna pro-ekologiczna polityka wspierajaca produkcje z ''biomasy lesnej'' czyli wg nowomowy po prostu z drewna spowodowala ze coraz wiecej drewna idzie w komin zamiast do innych branz gospodarki. CO2 emitowany przy spalaniu drewna nie rozni sie niczym od CO2 emitowanego z węgla wiec jaki ma sens dotowanie spalania drewna?

http://www.drewno.pl/artykuly/7397-Czy+ ... ii%3F.html

Jednoczesnie w Cancun zawarto porozumienie na mocy ktorego bogate panstwa maja sie zrzucac 100mld dolarow rocznie na ''ratowanie lasow tropikalnych''. Co sie stanie z ta furą kasy jeszcze nie wiadomo ale ja zamierzam kupic hektary lasu w Afryce i pobierac te dotacje.
Zapraszam chetnych do wejscia w spolkę ''Ratujmy afrykanskie dżungle.''
Rząd nie rozwiązuje problemów, rząd je tworzy.

Awatar użytkownika
Romek63
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Romek63 » 11 lutego 2011, 20:56

Lolek00 pisze:Romek!

CO2 NIE JEST GAZEM TOKSYCZNYM powiedz mi w jaki sposób szkodzi :D :D :D Dwutlenek węgla jest gazem całkowicie obojętnym dla organizmu, i takim którego większe stężenie (niż występuje) jest korzystne dla rozwoju roślin.

Po pierwsze nigdzie nie pisałem że CO2 jest gazem toksycznym ale pisałem że jest składnikiem smogu który to smog zawiera w sobie inne szkodliwe substancje. Po drugie CO2 nie jest dla człowieka szkodliwy ale też tylko do pewnej wielkości stężenia. Np. nie da się oddychać i być zdrowym przy zawartości 90% CO2 w powietrzu :lol: Poza tym mi zależy bardziej na rozwoju człowieka niż roślin i myślę że innym także :smile: Po trzecie ograniczając stosowanie procesów technologicznych przy których powstaje CO2 automatycznie ograniczamy także emisję innych szkodliwych substancji powstających w tych procesach.
Globalizacja postępuje -
czas unii kontynentalnych i światowego rządu zbliża się :-)

http://rzad-swiatowy.blog.onet.pl/

http://nowy-globalny-lad.blog.onet.pl/

Proponuję liberalizm w gospodarce i socjalizm w polityce społecznej :-)

http://www.politykaglobalna.pl/

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 11 lutego 2011, 21:08

Romek63 pisze:Po pierwsze nigdzie nie pisałem że CO2 jest gazem toksycznym ale pisałem że jest składnikiem smogu który to smog zawiera w sobie inne szkodliwe substancje.

Głupota i do tego toksyczna.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 11 lutego 2011, 21:15

Afera żarówkowa to jest tylko przykład unijnej ingerencji na ''wolnym rynku''.
Unijna pro-ekologiczna polityka wspierajaca produkcje z ''biomasy lesnej'' czyli wg nowomowy po prostu z drewna spowodowala ze coraz wiecej drewna idzie w komin zamiast do innych branz gospodarki. CO2 emitowany przy spalaniu drewna nie rozni sie niczym od CO2 emitowanego z węgla wiec jaki ma sens dotowanie spalania drewna?
Taki ,że ten emitowany z drewna był pobrany z atmosfery i wystarczy posadzić drzewa na takim samym obszarze by go z powrotem związać.
Ten z węgla jest w naszej atmosferze dodatkowy i trzeba posadzić drzewa na nowym obszarze.
szkodliwy jest ten "dodatek a nie obrót CO2 który jest normalny.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 11 lutego 2011, 21:17

pioter pisze:Afera żarówkowa to jest tylko przykład unijnej ingerencji na ''wolnym rynku''.

A ile masz chłopie takich żarówek w domu?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Wróć do „Organizacje i instytucje międzynarodowe”