PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

NATO i UNIA EUROPEJSKA

NATO, NAFTA, MTS i inne. Znawcy tematu mogą bez wątpienia podyskutować nad celowością ich istnienia, jak również przedstawić swój punkt widzenia na temat stosunków globalnych

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

andrzej1
Radny powiatowy
Radny powiatowy

NATO i UNIA EUROPEJSKA

Postautor: andrzej1 » 12 listopada 2004, 08:21

od dawna sie zastanawiam jakimi drogami weszliśmy do unii, skoro nas tak unia gani za złą gospodarkę, zastanawiam się też dlaczego to niezamierzają nas wyżucic stamtąd, dlaczego trego nie robią, czyżby powiązania afer międzynarodowych, chyba tak, na to wygląda że unia to też międzynarodowe afery i korupcje, chyba na to wygląda, kto do tego dopuszcza, skoro to taka unia jest ładnej my sie unii dorobiliśmy, chyba nie o taka unię głosowaliśmy, miała ona polegać na sprawiedliwości, a okazała się wielkim oszustem i zakłamaniem, podziwiam unię że jeszcze nas nie wyrzucili z europy, to samo sie tyczy nato, obydwie potężne europejskie organizacje, a zachowują sie jak przedszkolaki

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 12 listopada 2004, 17:57

Uwagi techniczne:

1. Unia Europejska, NATO = nazwy własne DUŻĄ LITERĄ
2. Pisownia nie (niezamierzają !!)
3. Początek zdania także DUŻĄ LITERĄ a na końcu KROPKA
4. Ortografia !!!!!!!!!!!!

Co do samej treści to chyba nie rozumiesz dobrze o co chodzi w członkostwie w UE i NATO. Stamtąd nie wyrzuca się za afery. To nie klub ale organizacje miedzynarodowe.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

andrzej1
Radny powiatowy
Radny powiatowy

odp

Postautor: andrzej1 » 13 listopada 2004, 08:50

chyba sam dochodzę do wniosku że unia popiera afery, dlatego teraz sam osobiście jestem przeciwko unii, co do pisowni to chyba ona nie jest tak istotna jak samo temat o którym piszę, chyba ważne aby rozumieć co jest napisane, a nie gramatyka, zdaję sobie sprawę co piszę i jak piszę, proszę ki nie zwracać uwagi bo jeszcze pisownie znam, wiem że piszą jeszcze gorzej

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 13 listopada 2004, 16:02

andrzej1

wyjaśnij :

"Unia popiera afery"

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 15 listopada 2004, 09:55

Obywatel pisze:andrzej1

wyjaśnij :

"Unia popiera afery"

To proste. Brukselka wyslala Rywina :D Raport Ziobry jest chybiony. ;)

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 15 listopada 2004, 16:24

XXviX pisze:
Obywatel pisze:andrzej1

wyjaśnij :

"Unia popiera afery"

To proste. Brukselka wyslala Rywina :D Raport Ziobry jest chybiony. ;)

No oczywiście bo Błochowiak miała racje ...

andrzej1
Radny powiatowy
Radny powiatowy

odp

Postautor: andrzej1 » 21 listopada 2004, 18:15

a co mam tu wyjaśniać, unia popiera afery, co tu jest do wyjaśniania, sama sytuacja mówi za siebie, ale skoro tak naród wybiera, to ja nie mam nic przeciwko temu, to tak samo jak wałęsa chcial dobrze dla nas, mało co go nie zjedliśmy żywcem, to jest to samo

Gość

Postautor: Gość » 21 listopada 2004, 23:48

Osobiście nie jestem zwolennikiem uczestnictwa Polski w NATO - ale znajduje "nieco" inne argumenty :)

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 21 listopada 2004, 23:55

Znaczy jakie?

andrzej1
Radny powiatowy
Radny powiatowy

odp

Postautor: andrzej1 » 22 listopada 2004, 07:50

kiedyś byłem za UE i NATO, obecxnie już nie jestem, gdyby było ponowne glosowanie na to bym zagłosował na nie, albo w ogóle bym nie poszedł, takie jest moje zdanie na to wszystko, do NATO nie jesteśmy przygotowani, natomiast unia nas przerobiła na szaro, miało byc uczciwie, a tylko się skompromitowaliśmy na oczach całej europy

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 22 listopada 2004, 10:43

andrzej1

Zapomniałeś dodać :
1.Zupa była za słona
2."nie bo nie".

Takie twoje zdanie na to wszystko,a jakby jakie chciały żeby pójśc i cos tam głosować panie,to się by nie chiało,bo co będziesz szedł? Jeszcze się przewrócisz.

andrzej1
Radny powiatowy
Radny powiatowy

odp

Postautor: andrzej1 » 22 listopada 2004, 11:12

nie rozumiem tego, prosze wyrażać się dosłowie i na temat

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 22 listopada 2004, 12:05

andrzej1

Więc rób to !
Twoje wytłumaczenia i podstawy uzasadniające zdanie,przypisy czy wybór są jak żywcem wzięte z przedszkola.
Wysil się, albo nie twórz tekstu który nic kompletnie nie wnosi, poza tym że składa się z liter,słow i zdań.

andrzej1
Radny powiatowy
Radny powiatowy

odp

Postautor: andrzej1 » 22 listopada 2004, 14:15

to uważasz że ja jak przedszkolak piszę, trochę śmieszne, ja po prostu wyrażam się to co mówię i wyrażam się jasno, tak aby każdy mógł zrozumieć, ja swoje zdanie na temat unii się wypowiedziałem, to samo nato, może nie naopisałem tego wielkimi literami, tak jak, to większość się czepia, ale chyba każdy sie domyśla o co chodzi tu

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 22 listopada 2004, 16:36

andrzej1

To jest forum POLITYCZNE.
Polityka nie składa sie z przypadkowych, powszechnych i oklepanych stwierdzeń bytujących na różnych forach czy ulicy.
Tu oczekuje się szerszej i głębszej dyskusji,głębszego wyjasnienia swojego zdania, rozwinięcia własnej myśli itd itd.
Poziom wyżej w typowych dyskusjach na tematy polityczne.
Zwróć uwagę jak wiele jest tu rozpatrywanych tematów i jak czasem dogłębnie zahaczając nawet o źródła książkowe.
Więc nie wystarczy cokolwiek rzucić w temacie, więc weź to pod uwagę.
Tu się nie "jest" tu się dyskutuje.

Wróć do „Organizacje i instytucje międzynarodowe”