PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Urząd Skarbowy

NATO, NAFTA, MTS i inne. Znawcy tematu mogą bez wątpienia podyskutować nad celowością ich istnienia, jak również przedstawić swój punkt widzenia na temat stosunków globalnych

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

SirSowa
Radny gminny
Radny gminny

Urząd Skarbowy

Postautor: SirSowa » 06 lutego 2013, 16:59

W sumie, to ja bardziej z zapytaniem piszę, aby nieco uspokoić kolegę, który dzisiaj robił porządek w swoich papierach i zauważył, że 4 lata temu pomylił się z numerem NIP.

Mam na myśli, że na "picie" z 2007 roku ma NIP nadany przez US, a na każdym następnym 2008-2011 ma zupełnie inny (sam nie jest w stanie wytłumaczyć jak to się stało).

Pytał się mnie, czy mu za to jakieś konsekwencje grożą, sankcje prawne, kolegia czy coś innego, więc pytam się w Jego imieniu, czy wiecie, czy za coś takiego może mu się oberwać od US?

PS: Jutro idzie do Skarbówki z dokumentami, aby wyjaśnić sprawę.
PPS: Przydałaby się oddzielna kategoria na forum dla instytucji państwowych lub zmiana tejże kategorii na bardziej ogólną :)
"Państwo dla Obywateli, a nie Obywatele dla państwa."

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 06 lutego 2013, 20:55

W sumie jak zapłacił a nie wezwali do poprawy można domniemać że US lub system komputerowy z automatu poprawił.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 06 lutego 2013, 20:57

Po co się odzywa skoro się go nie czepiają (a mogą zacząć). Niech się tylko upewni czy obecny nip jest dobry.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 06 lutego 2013, 20:59

Lolek00 pisze:Po co się odzywa skoro się go nie czepiają (a mogą zacząć). Niech się tylko upewni czy obecny nip jest dobry.

Ja wiem ze skarbówka w oczach liberała składa się głównie z dewiantów czyhających na kasę przedsiębiorcy ale mi grzecznie zawsze tłumaczono co zrobić, kar nie walono od razu i raczej starano się pomóc.

Gonzalez Suarez

SirSowa
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: SirSowa » 06 lutego 2013, 21:53

On inaczej podchodzi do sprawy :) Boi się US jak diabeł święconej wody. Nie, że ma coś do ukrycia, tylko akurat ich boi się bardziej jak policji czy innych instytucji. Mówił, że jak się domyślą, iż "fałszował dane" to mu z tyłka zrobią "jesień średniowiecza".

W każdym razie przekazałem mu informacje i powiedział, że jednak nie idzie :)
"Państwo dla Obywateli, a nie Obywatele dla państwa."

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 lutego 2013, 15:01

SirSowa pisze:On inaczej podchodzi do sprawy :) Boi się US jak diabeł święconej wody. Nie, że ma coś do ukrycia, tylko akurat ich boi się bardziej jak policji czy innych instytucji. Mówił, że jak się domyślą, iż "fałszował dane" to mu z tyłka zrobią "jesień średniowiecza".

W każdym razie przekazałem mu informacje i powiedział, że jednak nie idzie :)

To jest właśnie państwo socjalistyczne i mentalność homo sovieticus w praktyce.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 lutego 2013, 15:20

Adi pisze:To jest właśnie państwo socjalistyczne i mentalność homo sovieticus w praktyce.

I gdyby poszedł do US to by się tej mentalności pozbył. To już nie te czasy. Z moich doświadczeń, ludzie tam pracujący pełnią rolę usługową i rzeczywiście pomagają. Oczywiście zdarza się Pani w "średnim wieku" z muchami w nosie ale większość to ludzie młodzi bez tego obciążenia.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 07 lutego 2013, 15:27

Worek pisze:I gdyby poszedł do US to by się tej mentalności pozbył. To już nie te czasy. Z moich doświadczeń, ludzie tam pracujący pełnią rolę usługową i rzeczywiście pomagają. Oczywiście zdarza się Pani w "średnim wieku" z muchami w nosie ale większość to ludzie młodzi bez tego obciążenia.

Pełnią rolę usługową, czy nie pełnią, w średnim wieku czy młodzi, to i tak mają swoje procedury, do których muszą się stosować.

Co do tego, że było 4 lata temu, to mogę wspomnieć, że po upływie 5 lat jest przedawnienie.

P.S. Temat w złym dziale.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 lutego 2013, 15:30

NRohirrim pisze:P.S. Temat w złym dziale.

W sumie racja.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 lutego 2013, 16:06

Worek pisze:I gdyby poszedł do US to by się tej mentalności pozbył. To już nie te czasy. Z moich doświadczeń, ludzie tam pracujący pełnią rolę usługową i rzeczywiście pomagają. Oczywiście zdarza się Pani w "średnim wieku" z muchami w nosie ale większość to ludzie młodzi bez tego obciążenia.

Mamy zupełnie odmienne doświadczenia.
Ale skoro płacisz posłusznie składki to pewnie są milsi.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 07 lutego 2013, 21:07

Adi pisze:Ale skoro płacisz posłusznie składki to pewnie są milsi.

Jakie ty składki płacisz w skarbówce?

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 lutego 2013, 22:02

adi łamanie prawa podnosi do rangi cnoty
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 lutego 2013, 22:15

Marchewa pisze:
Adi pisze:Ale skoro płacisz posłusznie składki to pewnie są milsi.

Jakie ty składki płacisz w skarbówce?

No żadnych dlatego wzywają czasem.

Nazgul pisze:adi łamanie prawa podnosi do rangi cnoty

Socjaliści łamanie prawa własności podnieśli do rangi cnoty.

A ja mam grype i gorączkę 40 stopni , moja partnerka coś zaczęła mówić o nfz to mnie to szybko wyrzuciło z łóżka, chwyciłem kij od szczotki i przegnałem w 3 diabły za takie rady.

Wróć do „Organizacje i instytucje międzynarodowe”