PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polska polityka obroności. Polska armia wobec wyzwań XXIw

Ataki terrorystyczne i siatki powiązań w rejonie Bliskiego Wschodu. Sojusze międzynarodowe i pakty przyjaźni. To tylko próbka tego o czym możesz dyskutować w tym dziale.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Atylla
Minister
Minister

Re: Polska polityka obroności. Polska armia wobec wyzwań XXIw

Postautor: Atylla » 21 listopada 2017, 22:32

Tylko powiedz mi jak niby ludzie którzy nie chcieli iść do wojska/albo się nie nadają mają niby stawiać opór ? DLa nich to weekendowa zabawa z bronią, przy pierwszym kontakcie z przeciwnikiem się osrają i tyle z tego będzie.

Nie wiem czy byliście w wojsku, ja byłem i to w czasach PRLu. Nie bez powodu uczyli nas na podoficerce jak drzeć mordy na kotów i dowalić im tak że po dniu szkoleń jedyne co mieli siłę to umyć zęby i iść do wyra. Później na poligonie wszystko wychodziło który kapral pobłażał to też miał nieźle przejebane hehe :lol:

Terytorialsi niech realnie odsłużą rok w wojsku, pewnie większość się wysypie po tygodniu.

Generalnie to uważam że powinna być obowiązkowa służba wojskowa. Jakby tych narodowców albo jakiś pedałków w rurkach przeczołgali porządnie to od razu normalniejsi by byli.

PS: Tak po za tym dostałem wezwanie na szkolenie rezerwy na dwa tygodnie :lol: Podoficerów biorą do 60 lat, a oficerów do 65. Byłem u lekarza żeby mi zwolnienia dał, to powiedział panie jak ostatnio jednemu wystawiłem to wezwali mnie na lekarza polowego na poligon :D
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 22 listopada 2017, 00:12

Hanaha no to właśnie Atyllo tylko potwierdziłes moje słowa: terytorialka musi coś umieć. Ale nawet 2letnie przeszkolenie wojskowe nie da wiele.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 22 listopada 2017, 08:47

Ale miesiąc służby wojskowej wystarczy aby sprawdzić czy się nadają.

Jak to mówił szef jednostki, każdy musi odsłużyć ale nie każdy staje się żołnierzem.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Wróć do „Konflikty i współpraca”