PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

KOSOWO

Ataki terrorystyczne i siatki powiązań w rejonie Bliskiego Wschodu. Sojusze międzynarodowe i pakty przyjaźni. To tylko próbka tego o czym możesz dyskutować w tym dziale.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

KOSOWO

Postautor: sececjonista » 01 grudnia 2011, 19:00

Witam wszystkich po dłuższej przerwie .

Chciałbym rozpocząć dyskusję o kwestiach Kosowa w Europie.
Teraz gdy już tu wylądowałem i zobaczyłem i posłuchałem i porozmawiałem z mieszkańcami Kosowa , można spojrzeć trochę inaczej na konflikt w tym regionie , gospodarkę , politykę , ludność , obyczaje ....... bo ostatnie trzy lata dużo zmieniły .

Politykę stawiał bym na pierwszym miejscu lecz pozostałe aspekty życia społecznego bardzo mocno jest z nią związane. Nie chcę się rozpisywać , może łatwiej by mi było odpowiadać na jakieś konkretne pytania .
Pozdrawiam i zapraszam.
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 grudnia 2011, 19:11

No to opowiedz co tam zobaczyłeś.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
krakruk
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: krakruk » 01 grudnia 2011, 19:22

Może zacznij od rezolucji ONZ nr. 1244 w/s Kosova i Metohiji.

Chętnie przeczytam Twoją opinie w tej sprawie.
Kosovo je SRBIJA!

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 01 grudnia 2011, 19:50

Przede wszystkim jest to wielki eksperyment UE i ONZ i NATO . Konstytucja Kosowa była konstruowana na podstawie tej unijnej . Walutą ( nieoficjalnie) jest tu euro i o żadnej innej nie ma mowy . W chwili obecnej bardzo mocno uwidocznione są różne poziomy życia . Można rozgraniczyć je na pierwszy rzut oka. Najbardziej bogaci - ludzie którzy związani są z polityką i bogaci przemytnicy , którzy za starych czasów dorobili sie dużych pieniędzy i wiedzieli gdzie i jak inwestować . Średnia klasa - pracujący głównie w handlu i na roli. I najbiedniejsi . W kraju , gdzie praktycznie nie istnieje przemysł , głównym źródłem dochodu jest rolnictwo i handel . Handluje się tu wszystkim , ale co najbardziej rzuca się w oczy to ogromna ilość stacji benzynowych i komisów samochodowych . Wielkie place budowy wskazują na fakt rozwoju budownictwa . Buduje się głównie centra handlowe i drogi. Oczywiście piszę z perspektywy rejonu w którym jestem. Widać na każdym kroku wpływy UE , nawet ceny są podobne jak w UE , ale wpływ UE nie przedkłada sie na zarobki. Średnia pensja to 300 euro , a np średnia cena ropy to 1,30 euro. Z tego co również słyszałem to jest tu bardzo dobra ziemia uprawna co sprzyja rozwojowi rolnictwa. UE dopłaca do produkcji żywności w tym kraju .

Z drugiej strony patrząc zapomniano o podstawowych prawach i obowiązkach obywatelskich( oczywiście w kwestii zachowania samych obywateli) W szerokim tego słowa znaczeniu . Wiele zwyczajów i przyzwyczajeń zostało jeszcze ze starych czasów , wiec również policja na ulicach ma dużo pracy . Ale od razu wprowadzano bardzo wsokie kary za łamanie prawa ( w przeciwieństwie np. do Polski - o dziwo tam sie dało u nas nie)
Np. za nielegalne ścięcie drzewa na ogień grozi kara 500euro, za wyrzucanie śmieci ( chociaż dużo tu jeszcze się śmieci normalnie wyrzuca na ulicę ) ale jak Policja złapie to grozi kara 400euro. itd. cdn

[ Dodano: Pią 02 Gru, 2011 ]
Jeżeli chodzi o rezolucje , to tak daleko sięgał nie będę . A powód jest prosty . W porównaniu np. z Polska , ani u nas , ani u nich pewne rzeczy są po prostu zapisane i na tym się kończy . Tyczy sie to za równo prawodawców jak i prawobiorców. Znaczącym problemem jest to , że większość ludzi chciało by powrotu dawnych czasów . Narzucone przez UE pewne kanony i normy nie godzą się z naturą tych ludzi . Kiedyś wszystkie nacje ( ludzie) żyły w zgodzie . Piszę tu o zwykłych ludziach. Teraz widać konflikty interesów. Ludzie którzy kiedyś obok siebie żyli , teraz nie potrafia się dogadać . Mówi się , że kilku bardzo wpływowych ludzi rozbiło stary dobrze funkcjonujący system. Oczywiście nie na ręke to było włodarzom UE , bo rejony te były enklawa przemytników , którzy teraz stracili po części swoje wpływy. Więc mówienie , że sami mieszkańcy Kosowa ( 6 nacji)chcieli na siłę stworzyć swoje państwo , jest mocno przesadzone . Mimo szybszego rozwoju , nie wszyscy sa zadowoleni .
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Wróć do „Konflikty i współpraca”