PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Egipt

Ataki terrorystyczne i siatki powiązań w rejonie Bliskiego Wschodu. Sojusze międzynarodowe i pakty przyjaźni. To tylko próbka tego o czym możesz dyskutować w tym dziale.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Akallondor
Radny gminny
Radny gminny

Egipt

Postautor: Akallondor » 22 września 2013, 10:41

Hej,

Niedawno (nie chcę mówić skąd) dotarły do mnie następujące informacje na temat planu politycznego egipskiego Bractwa Muzułmańskiego który ma być ponoć oficjalnym powodem wszczęcia przez armię i służby specjalne Egiptu ostrej akcji przeciw Braciom Muzułmanom.

Oto informacje jakie do mnie dotarły, proszę o pomoc w ich weryfikacji:

1. Zniszczyć drogą kolejnych prezydenckich dekretów egipską demokrację (która wyniosła Bractwo Muzułmańskie do władzy).

2. Zastąpić dyktaturę, nepotyzm i korupcję Mubaraka, dyktaturą, nepotyzmem i korupcją Mursiego.

3. Narzucić wszystkim fanatyczną, radykalną wersję sunnickiego Islamu

4. Odebrać kobietom prawa gwarantowane im przez egipską konstytucję

5. Zamknąć Egipt dla turystów nie będących sunnickimi Muzułmanami

6. Zniszczyć dziedzictwo antyku jako relikt 'pogańskiej epoki uwłaczającej Allahowi'.

7. Wypędzić lub wymordować wszystkich sprzeciwiających się polityce Bractwa Muzułmańskiego

Mam pytanie: czy to tylko propaganda mająca uzasadnić wojskowy przewrót czy też kryje się za tym część lub nawet cała prawda o rzeczywistych planach islamistów?
Jedynie nieliczni rodzą się dzielni, reszta staje się takimi przez ćwiczenia i zdyscyplinowanie - Vegetius

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 22 września 2013, 11:11

Akallondor pisze:Mam pytanie: czy to tylko propaganda mająca uzasadnić wojskowy przewrót czy też kryje się za tym część lub nawet cała prawda o rzeczywistych planach islamistów?

To byłoby możliwe w Afganistanie, Mali ale nie w Egipcie. Egipt jest silnie uzależniony od turystyki. Turystyki, z której zyski czerpią też wojskowi, więc wątpię.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Akallondor
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Akallondor » 22 września 2013, 11:19

Hmm... mam nadzieję że się nie obrazisz ale nie mam pewności co chciałeś wyrazić swoją odpowiedzią: czy mam rozumieć że uważasz przytoczone przeze mnie zarzuty wobec islamistów za propagandę wojskowych czy też że uważasz je za przedstawienie prawdziwych zamiarów Bractwa Muzułmańskiego?
Jedynie nieliczni rodzą się dzielni, reszta staje się takimi przez ćwiczenia i zdyscyplinowanie - Vegetius

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 22 września 2013, 11:34

Niezbyt uważnie widać przeczytałem Twojego posta i jednocześnie niezbyt precyzyjnie się wyraziłem.
Każdy ruch, tak BM jak i wojska musi brać pod uwagę tą gałąź przemysłu w Egipcie. Każdy kto zrujnuję ten biznes nie utrzyma się długo przy władzy. Dochody zbyt dużej części Egipcjan są uzależnione od tego biznesu.
Dlatego nie wierzę w to, że BM chciałoby podjąć się tak radykalne kroków. Fanatyzm fanatyzmem ale bez przesady.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Akallondor
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Akallondor » 22 września 2013, 12:18

Hmm... czym w takim razie według Ciebie islamiści podpadli wojskowym że Ci zorganizowali przeciwko nim zamach stanu? Kto tu rozgrywa swoje ciemne interesy?

Ciekawe...

Ale ciekawi mnie też opinia innych forumowiczów (o ile zainteresuje ich ten temat).

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 22 września 2013, 13:14

Akallondor pisze:Hmm... czym w takim razie według Ciebie islamiści podpadli wojskowym że Ci zorganizowali przeciwko nim zamach stanu? Kto tu rozgrywa swoje ciemne interesy?

Jedni i drudzy. Zapewne chodzi o to, że BM zaczynało wtrącać się w interesy wojskowym.

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 22 września 2013, 13:44

A może pokojowi islamiści zaczynają ofensywę aby dzięki atakom terrorystycznym i mordowaniu niewinnych ludzi zaprowadzic pokój na świecie podobnie jak w Syrii uciskani rebelianci walczą z rzekomym reżimem Asada czy tutaj http://fakty.interia.pl/swiat/news-paki ... Id,1030466 czy tu http://fakty.interia.pl/swiat/news-keni ... ampaign=wd ?
GW - nie czytam, TVN -nie oglądam, na PO nie głosuję

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 września 2013, 18:55

http://www.youtube.com/watch?v=-u6CDvrx3Ds tutaj ciekawa opinia (nie sugerujcie się innymi filmami tego pana bo często są o czymś innym) - może nie opinia co mini opracowanie.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
mypo
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mypo » 23 września 2013, 11:26

Akallondor pisze:1. Zniszczyć drogą kolejnych prezydenckich dekretów egipską demokrację (która wyniosła Bractwo Muzułmańskie do władzy).
Myślę że to całkiem możliwe, w demokracji zawsze istnieje ryzyko utraty władzy. Takie pomysły nie dziwią, Normalne przecież jest że przywilejów nikt nie chce oddać.
2. Zastąpić dyktaturę, nepotyzm i korupcję Mubaraka, dyktaturą, nepotyzmem i korupcją Mursiego.
Wynika z punktu 1
3. Narzucić wszystkim fanatyczną, radykalną wersję sunnickiego Islamu
Na jakiejś ideologi dyktatura musi się opierać.
4. Odebrać kobietom prawa gwarantowane im przez egipską konstytucję
Punkt 3
5. Zamknąć Egipt dla turystów nie będących sunnickimi Muzułmanami
Strzał w stopę ale u oszołomów wszystko jest możliwe.
6. Zniszczyć dziedzictwo antyku jako relikt 'pogańskiej epoki uwłaczającej Allahowi'.
Skoro Talibowie mogli to dlaczego BM nie? Pozatym z punktu 5 wynika że zabytki nie będą już potrzebne.
7. Wypędzić lub wymordować wszystkich sprzeciwiających się polityce Bractwa Muzułmańskiego
Standardowa procedura w krajach radykalnego Islamu. Wyciąć w pień innowierców i przeciwników.

Wszystko ładnie pasuje do siebie i wynika jedno z drugiego. Więc kto wie. A wojskowi? Oni mają swoje interesy i pewnie zależy im bardziej na $$ niż na wojującym islamie. Każdy chce być u koryta. Jak widać w Egipcie jedyna szansa na władze to zamach stanu i dyktatura, cuż nie wszędzie może być demokracja.
Nie wystarczy powiedzieć J***Ć system, trzeba zaproponować alternatywę.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 23 września 2013, 13:22

Worek pisze:Egipt jest silnie uzależniony od turystyki. Turystyki, z której zyski czerpią też wojskowi, więc wątpię.

Wbrew pozorom nie aż tak bardzo.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Re: Egipt

Postautor: Bilu1939 » 27 marca 2016, 22:26

Daję tu, bo szkoda zakładać nowego tematu. Jakby ktoś zauważył bardziej odpowiedni wątek to się przerzuci. Nowe info. Dla mnie duży bum.
http://www.haaretz.com/israel-news/1.711115
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Re: Egipt

Postautor: Nazgul » 28 marca 2016, 19:50

no niezłe. idealiści w dupę kopani.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Konflikty i współpraca”