PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Radykalny Islam

Ataki terrorystyczne i siatki powiązań w rejonie Bliskiego Wschodu. Sojusze międzynarodowe i pakty przyjaźni. To tylko próbka tego o czym możesz dyskutować w tym dziale.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 24 września 2013, 22:41

Blitz - bo mam wrażenie, że żyjesz jakimś świeci spisku liberalnych mediów. :)
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
kmat
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 152
Rejestracja: 30 grudnia 2011, 20:45
Lokalizacja: Galicja

Postautor: kmat » 25 września 2013, 13:55

Akallondor
Na przykład interesowali się bardzo dziedzictwem starożytności które, o czym nie zapominajmy, przetrwało dla nas właśnie za pośrednictwem średniowiecznych muzułmańskich uczonych.

A to akurat żaden argument. Gdyby nie podbój arabski przetrwałoby za pośrednictwem bizantyjskich uczonych. Zresztą bądźmy szczerzy, z tym uratowaniem antycznego dorobku przez muzułmanów i chrześcijan to trochę jak z dowcipem o skinach co uratowali staruszkę - przestali ją kopać..
Na przykład w czasach kiedy miasta młodych europejskich państw zbudowanych na gruzach Zachodniego Cesarstwa spływały śmierdzącymi rynsztokami i tonęły w nocnych ciemnościach, Kordowa jako pierwsze miasto od czasów końca antyku posiadała system kanalizacji, bieżącą wodę dostarczaną akweduktami, straż pożarną i oświetlenie ulic.

Nieśmiało chciałbym zauważyć, że w zasadzie podobną zależność można zauważyć dla czasów poprzedzających ekspansję arabską. Na przełomie er Lutecja była taką samą pipidówą w porównaniu do Aleksandrii jak Paryż kilka wieków później. Cywilizacyjna wyższość południowych i wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego nad północno-zachodnią Europą zaczęła się nie od islamu a od neolitu. Za islamu za to jakoś tak się to odwróciło. Zresztą zwróćmy uwagę, że wszystkie te wysoce rozwinięte muzułmańskie kraje w średniowieczu były takie już przed podbojem. Natomiast tam, gdzie islam wchodził na obszary niezbyt zaawansowane gnojem wiało dalej, z prakolebką na półwyspie arabskim włącznie.
Druga kwestia - samo załamanie wieków ciemnych było wywołane między innymi przez ekspansję arabską. Cywilizacja rzymska straciła wtedy bardzo wysoko rozwinięte tereny północnej Afryki i Lewantu. Załamał się handel i wymiana intelektualna, co musiało doprowadzić do załamania w sumie dość peryferycznych północnozachodnich rubieży. Swoje dołożyli też Słowianie, którzy na Bałkanach zaorali miejscowych Latynów, dotychczas dominujących w ces. wschodniorzymskim (co się ostało po tym najeździe to widać po średniowiecznych Wołochach), co pozwoliło na jego zdominowanie przez Greków, co dołożyło swoje do zerwania pewnej ciągłości z germańko-latyńskimi państwami na zachodzie.
Najpierw dobrze poznaj Koran to nie będziesz wypisywał podobnych bzdur!

Koran jest generalnie bez znaczenia dla sprawy. Problemem jest szariat.
Nie zastanawiało Was jak to się dzieje że obecni radykalni Islamiści, których niestety jest coraz więcej i cały czas rosną w siłę, odwołując się do chlubnej tradycji średniowiecznego Kalifatu, są jednocześnie całkowitym zaprzeczeniem swych przodków?

Problem w tym, że oni wcale nie są tak wielkim zaprzeczeniem. To co siedziało w Arabii było dość podobne. A na zewnątrz.. Primo to "złoty wiek islamu" to okres świeżo po podboju, kiedy te obszary były jeszcze mocno mieszane religijnie. Secundo zdobywcy się w pierwszym momencie zachłysnęli dorobkiem podbitych, warto zwrócić uwagę, że najwybitniejsze postacie tego kręgu cywilizacyjnego jak Awerroes czy Awicenna to właściwie byli jacyś neoplatończycy a nie muzułmanie. Dziś też najmniej problematyczne grupy to w zasadzie głęboka heterodoksja typu druzowie, alawici, czy co bardziej odjechane grupy sufickie. Spokojnie można postawić tezę, że załamanie ichniej cywilizacji to po prostu zakończenie procesu islamizacji podbitych społeczności.

dziki00
Wójt
Wójt
Posty: 578
Rejestracja: 16 marca 2012, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Postautor: dziki00 » 25 września 2013, 22:23

http://www.maxior.pl/film/176897 dość długi dokument pokazujący radykalny islam z kilku perspektyw.
GW - nie czytam, TVN -nie oglądam, na PO nie głosuję

Awatar użytkownika
mypo
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 131
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 09:26
Lokalizacja: WLKP

Postautor: mypo » 08 października 2013, 13:26

http://www.fronda.pl/a/rosyjski-sad-chc ... 31103.html

W Rosji przynajmniej trzeźwo patrzą na temat. Mam nadzieję że nie ugną się przed presją i wytrwają w tym postanowieniu.
Nie wystarczy powiedzieć J***Ć system, trzeba zaproponować alternatywę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 08 października 2013, 14:54

trzeźwo? niczym to się nie różni od brytyjskiego podejścia z wydalaniem radykalnych imanów.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.


Wróć do „Konflikty i współpraca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości