PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polska Myśl Technologiczna

Ataki terrorystyczne i siatki powiązań w rejonie Bliskiego Wschodu. Sojusze międzynarodowe i pakty przyjaźni. To tylko próbka tego o czym możesz dyskutować w tym dziale.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

introspekt
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 14
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 19:50
Lokalizacja: dolnyśląsk

Polska Myśl Technologiczna

Postautor: introspekt » 05 listopada 2013, 20:14

Polska ma przeznaczyć na zbrojenia 140 miliardów złotych, dlatego pojawiają się u nas przedstawiciele krajów zachodnich z nadzieją na zakup od nich sprzętu wojskowego. Moim zdaniem Polskie władze powinny zainwestować w piętrowe bunkry(wzorem stanów zjednoczonych) i w nich tworzyć nowoczesne technologia zatrudniając własnych twórczych i utalentowanych inżynierów zapewniając tajność. Polska myśl technologiczna obecnie dusi się i nie ma możliwości rozwoju, ponieważ dla naszych inżynierów nie ma kreatywnej pracy. Jeżeli już coś uda im się odkryć to nie mają pieniędzy na rozwój projektu technologicznego i sprzedają projekty, których nie są w stanie kontynuować. A tu pojawia się astronomiczna kwota 140 miliardów, która może być bezmyślnie wydana. Tworzenie własnej technologi w utajnionym środowisku jest szansą dla Polski ponieważ może nam zapewnić skok technologiczny - cywilizacyjny.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1492
Rejestracja: 26 lipca 2013, 12:03
Lokalizacja: KNT

Re: Polska Myśl Technologiczna

Postautor: dejpanspokój » 05 listopada 2013, 20:20

introspekt pisze:Polska ma przeznaczyć na zbrojenia 140 miliardów złotych, dlatego pojawiają się u nas przedstawiciele krajów zachodnich z nadzieją na zakup od nich sprzętu wojskowego. Moim zdaniem Polskie władze powinny zainwestować w piętrowe bunkry(wzorem stanów zjednoczonych) i w nich tworzyć nowoczesne technologia zatrudniając własnych twórczych i utalentowanych inżynierów zapewniając tajność. Polska myśl technologiczna obecnie dusi się i nie ma możliwości rozwoju, ponieważ dla naszych inżynierów nie ma kreatywnej pracy. Jeżeli już coś uda im się odkryć to nie mają pieniędzy na rozwój projektu technologicznego i sprzedają projekty, których nie są w stanie kontynuować. A tu pojawia się astronomiczna kwota 140 miliardów, która może być bezmyślnie wydana. Tworzenie własnej technologi w utajnionym środowisku jest szansą dla Polski ponieważ może nam zapewnić skok technologiczny - cywilizacyjny.

Kilku cwaniaków dostanie łapówki za "korzystne" decyzje i taki będzie finał.
Żeby Polska...

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 05 listopada 2013, 21:25

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1042475.html

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-za ... 38688.html

Jak widać sceptycyzm był na wyrost.

introspekt pisze:Polska ma przeznaczyć na zbrojenia 140 miliardów złotych, dlatego pojawiają się u nas przedstawiciele krajów zachodnich z nadzieją na zakup od nich sprzętu wojskowego.
Nie tylko sprzętu zapewne, ale też elementów zaplecza produkcyjnego, licencji etc.
introspekt pisze:Moim zdaniem Polskie władze powinny zainwestować w piętrowe bunkry(wzorem stanów zjednoczonych) i w nich tworzyć nowoczesne technologia zatrudniając własnych twórczych i utalentowanych inżynierów zapewniając tajność.
O tak. Bo inaczej nie da się zapewnić poufności. Tylko piętrowy bunkier rodem z zimnej wojny uchroni poufność tajnych założeń :smile:
introspekt pisze:Polska myśl technologiczna obecnie dusi się i nie ma możliwości rozwoju, ponieważ dla naszych inżynierów nie ma kreatywnej pracy. Jeżeli już coś uda im się odkryć to nie mają pieniędzy na rozwój projektu technologicznego i sprzedają projekty, których nie są w stanie kontynuować.
Jakiś przykład "sprzedanego projektu którego nie jesteśmy w stanie kontynuować" ? Bo z tego co mi wiadomo to działa trochę inaczej ..
introspekt pisze:A tu pojawia się astronomiczna kwota 140 miliardów, która może być bezmyślnie wydana. Tworzenie własnej technologi w utajnionym środowisku jest szansą dla Polski ponieważ może nam zapewnić skok technologiczny - cywilizacyjny.
140 mld to plan na dekadę albo trochę dłużej; budżet inwestycyjny armii to około 7-8 mld, (został pocięty w okresie kryzysu i teraz wraca na stosowny pułap).
introspekt pisze: Tworzenie własnej technologi w utajnionym środowisku jest szansą dla Polski ponieważ może nam zapewnić skok technologiczny - cywilizacyjny.
Mam wrażenie że jesteś w świecie w którym Polska opiera zbrojeniówkę o gigantyczne zamówienia publiczne i rarytasy produkuje tylko dla siebie i odkłada na kupkę "wunderwaffe" - tylko że rzeczywistość jest inna - jesteśmy sporo "za murzynami" a zbrojeniówka opiera się w sporej mierze na eksporcie a nie zamówieniach publicznych.
Vivat et res publica et qui, illam regit

maszynaz
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 161
Rejestracja: 13 stycznia 2013, 19:54
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Polska Myśl Technologiczna

Postautor: maszynaz » 06 listopada 2013, 19:43

introspekt pisze:Tworzenie własnej technologi w utajnionym środowisku jest szansą dla Polski ponieważ może nam zapewnić skok technologiczny - cywilizacyjny.

Skoro ma być tajne to nie będzie z tego żadnego pożytku publicznego.


Wróć do „Konflikty i współpraca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość