PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Wydarzenia z Kijowa

Ataki terrorystyczne i siatki powiązań w rejonie Bliskiego Wschodu. Sojusze międzynarodowe i pakty przyjaźni. To tylko próbka tego o czym możesz dyskutować w tym dziale.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Wydarzenia z Kijowa

Postautor: Blitzwing » 30 listopada 2013, 16:06

Jeśli jest już taki temat, a przeoczyłem - proszę o przeniesienie.

Wczoraj w demonstracji Ukraińców w Kijowie pobito dwóch Polaków. Polskie władze wreszcie zachowały się jak należy i wystosowały stanowczy protest, a nawet zaprosili na dywanik ukraińskiego ambasadora. Można ? Można.

Pytanie - płemieł powiedział dziś w wywiadzie, że będzie zawsze stanowczo reagował na szykany i ataki na Polaków w innych krajach. Czy to oznacza, że Polacy z Litwy wreszcie doczekają się jakiejś reakcji na ich traktowanie przez władze litewskie ?
Long live Europe!

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 30 listopada 2013, 21:19

Obrazek
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 08 grudnia 2013, 22:19

Dobrze, że w końcu padł pomnik Lenina. Lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję, że władze Ukrainy podpiszą umowę stowarzyszeniową z UE. Albo zostaną obalone, jeśli tego nie zrobią. Chciałbym, żeby wydarzenia na Ukrainie stały się inspiracją dla białoruskich opozycjonistów, do śmielszych wystąpień przeciw reżimowi Łukaszenki. Oby Łukaszenka też został obalony.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 08 grudnia 2013, 22:47

Ambio to ty jesteś prounijny :?:
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 08 grudnia 2013, 23:29

Marchewa pisze:Ambio to ty jesteś prounijny

Selektywnie jest i nie dziwi mnie to. Zadaniowo - zauważyłeś to M.?
To trochę jak z rodzicami. Jak dają kasę to są ok., a jak czegoś zabraniają, to są bandą podłych stalinowskich ubeków.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 08 grudnia 2013, 23:38

Marchewa, nie jestem unioentuzjastą, ale UE jest mimo wszystko zdecydowanie lepsza od postkomunistycznego syfu reprezentowanego przez Janukowycza i Partię Regionów, o ukraińskiej partii komunistycznej nie wspominając. Ukraina jest tak biednym i zacofanym krajem, że ożywienie kontaktów z krajami UE może jej tylko pomóc. Więcej zachodnich inwestycji na Ukrainie to poprawa sytuacji ukraińskiej gospodarki.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 08 grudnia 2013, 23:42

Ambioryks pisze:Ukraina jest tak biednym i zacofanym krajem, że ożywienie kontaktów z krajami UE może jej tylko pomóc. Więcej zachodnich inwestycji na Ukrainie to poprawa sytuacji ukraińskiej gospodarki.

Aby tak się stało nie musi wchodzić w struktury EU.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 09 grudnia 2013, 01:13

A ja mam nadzieję że uszanują wolę prezydenta, wytrzymają do następnych wyborów, wygrają je albo nie, i wtedy będą myśleć. Szkoda tylko że milicja dba o zaognianie konfliktów i demonstracji ulicznych (jak z resztą w Polsce jak jest okazja).

Ostatnio uśmiechnąłem się jak słyszałem wypowiedź Buzka i te jego metafory z małym księciem w tle. Woda z mózgu. Trzeba przyznać że partnerstwo wschodnie dało efekty. Pytanie czy chodziło o takie efekty jak walki uliczne i dzielenie sąsiedniego, nie w pełni jednolitego kulturowo kraju.

Ja uważam że gdyby Kijów podpisało stowarzyszenie to Rosja zrealizowała by przynajmniej sporą cześć "gróźb" i cła by poszły w górę - a umowa gazowa za którą siedzi Tymoszenko w porównaniu z nową wyglądała by na całkiem niezłą.

Rosja już udowodniła w Gruzji że umie się wpierdzielić w cudze sprawy - a teraz miała by gospodarczo nic nie zrobić? W 100 razy łatwiejszej kwestii?
Vivat et res publica et qui, illam regit

Wróć do „Konflikty i współpraca”