PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

III wojna światowa - czy możliwa w najbliższym czasie ?

Ataki terrorystyczne i siatki powiązań w rejonie Bliskiego Wschodu. Sojusze międzynarodowe i pakty przyjaźni. To tylko próbka tego o czym możesz dyskutować w tym dziale.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł
Posty: 1879
Rejestracja: 07 marca 2011, 03:52
Lokalizacja: podziemia

III wojna światowa - czy możliwa w najbliższym czasie ?

Postautor: Anubis » 03 października 2016, 02:59

Od konfliktu na Ukrainie coraz więcej się słyszy o manewrach wojsk rosyjskich w pobliżu i spekuluje o ewentualnym przygotowaniu do ataku. Z drugiej strony USA lokuje coraz więcej wojska na granicy NATO (Polska, kraje nadbałtyckie). To się robi pomału niepokojące - jakaś większa iskra, prowokacja i może dojść do starcia NATO-Rosja - nie będzie ważne kto i jak zacznie - można się domyśleć gdzie będzie główne terytorium walk przynajmniej na początku. Może też dojść do jakiś układów pokojowych i podczas walk w Europie Środkowej Zachód będzie pertraktować z Rosją przy zielonym stoliku o wpływy, podziały i opcje zakończenia.

Korwin też coś pisze ostatnio:

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/apel_antywojenny/2901

Co do kryzysu USA ma rację - to może być czynnikiem do wywołania wojny. Rosja też może ruszyć pierwsza czując ekspansję NATO i osaczenie wojskiem na granicach.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: III wojna światowa - czy możliwa w najbliższym czasie ?

Postautor: Nazgul » 03 października 2016, 09:52

Korwin to już lobbysta. Wakacje w Czeczeni, Rauty w ambasadzie, występy w bratniej TV.

Nie zauważyłeś, że jednego państwa jako przyczyny wojny brak? mimo, że prowadzi wojny, doprowadziła do eskalacji napięcia i wydatków zbrojeniowych we wszystkich państwach na zachód od niej, prowadzi wielkie manewry i jedzie na oparach rezerw zasobów ekonomicznych?

jak nazywa się to państwo?

Wojna nie wybuchnie, bo to za duże ryzyko. być może dojdzie do proxywar w Syrii - tj. Amerykanie będą bombardować Asada a Rosjanie kurdów i opozycję związaną z amerykanami. Rosjanie zdali się uwierzyć, że da się prowadzić wojnę z pojedynczymi państwami NATO za pomocą "zielonych ludzików" ale z tego co wygląda - ruchy US Army w państwach bałtyckich i Polsce wybijają im to z głowy.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Marek K.
Poseł
Poseł
Posty: 1699
Rejestracja: 07 lipca 2010, 23:37
Lokalizacja: Kiel/Rumia

Re: III wojna światowa - czy możliwa w najbliższym czasie ?

Postautor: Marek K. » 08 października 2016, 21:25

Moim zdaniem, nikt na nastepnej wojnie swiatowej raczej nie skorzysta, wiec taka wojna jest chwilowo niemozliwa. Regionalne pobrzekiwanie szabelka z jednej i drugiej strony, jak najbardziej.


Wróć do „Konflikty i współpraca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości