PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

wizerunek Polaków w Niemczech i w USA

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

introspekt
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 14
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 19:50
Lokalizacja: dolnyśląsk

wizerunek Polaków w Niemczech i w USA

Postautor: introspekt » 22 stycznia 2009, 20:30

w Niemczech i w USA panuje powszechny wizerunek polaków jako nacji której nic nie wychodzi. Tą sytuacje potwierdza wdrażanie w naszym kraju innowacyjnych technologii. Polski potencjał naukowy i technologiczny jest znacznie wyższy niż wydaje się to naszym przyjaciołom z Niemiec i USA jednak rację mają w tym, że nie wychodzi nam wdrażanie i udoskonalanie tego co zaczeliśmy. Tę sytuacje potwierdza wiele nowoczesnych technologi< Robin hert> które nie zostały rozwinięte u nas lecz za granicą. Jak powszechnie wiadomo nowe technologie świadczą o zaawansowaniu i nowoczesności społeczeństwa danego kraju. Dlaczego w naszym kraju nie ma odpowiednich instrumentów, które zapewniłyby rozwój nowoczesnych technologii?

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 23 stycznia 2009, 08:50

Instrumenty są zobacz strony Programu Ramowego UE lub Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Problemem jest kadra wychowana w PRLowskich instytutach dla której słowo "grant" kojarzy się z powieścią Conrada.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

prokapitalizm
Stażysta
Stażysta
Posty: 9
Rejestracja: 30 marca 2009, 01:37
Lokalizacja: Chicago
Kontaktowanie:

Konkurs na akcje poprawiające wizerunek Polaków na Wyspach

Postautor: prokapitalizm » 21 lipca 2009, 18:13

Ogłaszamy konkurs na akcję, cykl akcji poprawijących wizerunek Polaków w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Apel kierujemy zarówno do organizacji polonijnych, jak również do pojedynczych osób. Masz pomysł jak zaradzić akcjom agresji pod adresem Polaków? Chciał/a/byś zorganizować taką akcję? Podziel się z innymi, zaproś innych do współpracy! Wspólnie może będziemy w stanie zmienić tę nieco wstydliwą sytuację. Formuła takiej akcji jest dowolna, może to być akcja PRowa, seria konferencji naukowych, kampania informacyjno-wizerunkowa etc. Masz może kontakt ze znanym Anglikiem, Szkotem, Walijczykiem czy Irlandczykiem, który zna i kocha Polskę, darzy Polaków sympatią – namów go by dał świadectwo. Wpisujcie poniżej swoje pomysły! - PolishAction.org

Obrazek

macias
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 126
Rejestracja: 24 lipca 2009, 10:18
Lokalizacja: 71

Postautor: macias » 24 lipca 2009, 10:28

prokapitalizm pisze:Ogłaszamy konkurs na akcję, cykl akcji poprawijących wizerunek Polaków w Wielkiej Brytanii i Irlandii.


Każdy specjalista od wizerunku powie Ci, że najważniejszy jest wizerunek wewnętrzny. Możemy sobie organizować kampanie, akcje reklamowe i inne cuda, ale dopóki sami o sobie będziemy mówić tak, jak mówimy w tej chwili, to nasz wizerunek się nie zmieni.

prokapitalizm
Stażysta
Stażysta
Posty: 9
Rejestracja: 30 marca 2009, 01:37
Lokalizacja: Chicago
Kontaktowanie:

Postautor: prokapitalizm » 25 lipca 2009, 15:29

Każdy specjalista od wizerunku powie Ci, że najważniejszy jest wizerunek wewnętrzny. Możemy sobie organizować kampanie, akcje reklamowe i inne cuda, ale dopóki sami o sobie będziemy mówić tak, jak mówimy w tej chwili, to nasz wizerunek się nie zmieni.Co zatem sugerujesz? Bezczynnosc? Akurat moge cos powiedziec na temat marketingu i kreacji wizerunku - mam doswiadczenia amerykanskie. Sa dwie metody in i out. Ty mowisz tylko o in. Wiesz dlaczego Amerykanie sie trzymaja razem? Posiadaja wspolnote interesow oraz szacunek dla siebie samych? Nie z powodow jakich wewnwtrznych olsnien, przezyc czy metody edukacyjnej etc. Od czasow kolonialnych posiadali instytucje zewnetrzne out - kreujace ow szacunek. Jedna, wg mnie najwazniejsza, bylo prawo do powszechnego posiadania broni. To wyksztalcilo w nich szacunek do drugiej osoby - gdyz jak mozemy latwo sobie wyobrazic - majac swiadomosc ze drugi czlowiek ma bron - automatycznie powstrzymujemy sie od chamskich wypowiedzi, oszustw, atakow itd. Wtedy sprawiedliwosc jest blisko. Zatem mozna przy pomocy zewnetrznych regulacji zmienic wnetrze! wewnetrzne olsnienia i wola czynienia dobra sa niestety rzadkoscia!

Inna rzecz, ze przypisujesz zbyt duze znaczenie PolishAction.org. Wcale nie jest nasza intencja zamkniecie sprawy wizerunku Polakow za granicami jakas jedna kacja - otwieramy jedynie temat. Jezlei ktos by zechcial sie wlaczyc - moze to robic razem z nami. I nic ponad to.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8004
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Postautor: Cynik » 25 lipca 2009, 23:01

Poczekać 30 lat. Aż natura zrobi swoje. Wtedy, kiedy drugie i trzecie pokolenie bez znajomości komuny i wczesnego kapitalizmu będzie wiedziało już jak nie spartolić sprawy. W Polsce problemem jest to, że decyzyjni od wydawania środków na wdrożenia wolą nie "trwonić ich" na ryzykowne projekty. Tych było dużo, ale także niestety rządzi kolesiostwo i tak zostanie bo takim jesteśmy narodem. Inkubatory zakładane przez prywatnych przedsiębiorców także się nie sprawdzą. Z tego samego powodu. Technologię niebieskiego lasera musieliśmy oddać bo tu nikt nie był w stanie jej wykorzystać - tam - nowe techniki zapisu, jeszcze większa miniaturyzacja, gęstsze pakowanie ścieżek w procesorach, dokładniejsze pomiary..... a wystarczyło zarejestrować patent i handlować samą technologią.
Inna kwestia ProKapitaliźmie łatwo sprawdzić na Tobie conieco: wymień 3 najbardziej znane za granicą polskie zespoły muzyczne :) Takie, które robią faktycznie karierę za granicą. Świadomość tego jest ważnym sygnałem dot. znajomości wizerunku naszego kraju za granicą.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
samael86
Poseł
Poseł
Posty: 1583
Rejestracja: 30 sierpnia 2008, 17:24
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Postautor: samael86 » 26 lipca 2009, 08:52

choćby Vader :) polska Ciężka muzyka jest znana na świecie i bardzo ceniona :)
http://cesarstworivii.phorum.pl/index.php ------> Wirtualne Cesarstwo Rivii zaprasza

Przywróćmy Monarchię w Polsce!

"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność." -- Benjamin Franklin

macias
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 126
Rejestracja: 24 lipca 2009, 10:18
Lokalizacja: 71

Postautor: macias » 26 lipca 2009, 21:05

prokapitalizm pisze:Wiesz dlaczego Amerykanie sie trzymaja razem? Posiadaja wspolnote interesow oraz szacunek dla siebie samych? Nie z powodow jakich wewnwtrznych olsnien, przezyc czy metody edukacyjnej etc.


Po pierwsze, skąd wiesz, że wiem? Odpowiadam - wiem, ale czy Ty wiesz, skąd ja to wiem? Bo nie przypominam sobie w Polsce plakatów rekalmujących amerykańskie społeczeństwo sloganem "trzymamy się razem". Nie ma takich plakatów i nigdy nie było, a jednak każdy wie, że Amerykanie trzymają się razem. I to jest właśnie siła wizerunku wewnętrznego.

prokapitalizm pisze:Od czasow kolonialnych posiadali instytucje zewnetrzne out - kreujace ow szacunek.


Instytucje zewnętrzne kreujące szacunek? Czaisz w ogóle, jak dziwnie to brzmi? Problem z wizerunkiem w Polsce jest taki, że my (Polacy) sami uważamy siebie za nieudaczników, złodzieji, cwaniaków, a jednocześnie chcemy, żeby na zachodzie uważali nas za kogoś innego. Niestety, tak to nie działa. Choćbyśmy nie wiem jak piękne akcje marketingowe serwowali za granicą, nic to nie zmieni, dopóki nie zmienimy się my.

Co zatem sugerujesz? Bezczynnosc?


Bezczynność? W żadnym razie. Może wytłumacze Ci jak to działa, bo chyba nie do końca rozumiesz. Chcesz przeprowadzić akcję poprawiającą wizerunek Polaków za granicą - załóżmy, że rozpoczynasz akcję wieszania billboardów w największych europejskich miastach, które mają przedstawiać nas jako naród przedsiębiorczy, przyjazny, zadowolony z życia i otwarty na inne kultury i rasy. Parę osób się łapie i odwiedza nasz kraj - na miejscu zastaje ludzi wystraszonych, zamkniętych w sobie, nieprzyjaznych ludzi, którzy rzadko się uśmiechają, za to często narzekają. Delikwent wraca, opisuje wszystko na blogu, blog wrzuca na digga i parę innych serwisów, generalnie rozprowadza informację o swoich wrażeniach w internecie. Jak teraz myślisz, w co uwierzy następny delikwent, który zechce wybrać się do Polski przetestować nasz otwartość - Twojemu hasłu z billboarda, czy kolesiowi, który był, widział i przeżył?

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 5923
Rejestracja: 10 października 2010, 10:59
Lokalizacja: Mazowsze

Re: wizerunek Polaków w Niemczech i w USA

Postautor: PiSkorz » 04 marca 2011, 19:52

A wiecie mądrale czym się różni Polak od Niemca?? Jeden Polak to geniusz, dwóch Polaków-kłótnia, a trzech- bijatyka. Jeden Niemiec to gówno, dwóch- miłość, trzech-organizacja.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 04 marca 2011, 21:23

Czyżbyś sugerowała, że 1 Polak + 3 Niemców byli łącznie nie do przezwyciężenia? :wink:
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 04 marca 2011, 21:32

Zapomnieliście napisać że 4 Niemców - to trzaskanie buciorami o bruk : D

A 4 Polaków to 2*2 czyli kłótnia*kłótnia : D
Vivat et res publica et qui, illam regit

Orzel94
Stażysta
Stażysta
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 16:26
Lokalizacja: Lubliniec

Postautor: Orzel94 » 07 marca 2011, 09:17

Polskie społeczeństwo jest po prostu konserwatywne i niechętne jakimkolwiek zmianom. Muszą minąć jeszcze z 3 pokolenia, zanim przekonamy się do świata.
"Podobanie się wszystkim nie jest zajęciem dla polityków." - Margaret Thatcher

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 07 marca 2011, 10:18

Ale frazes. Co to znaczy ,,zanim przekonamy się do świata"?
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
piter1989
Wójt
Wójt
Posty: 470
Rejestracja: 08 grudnia 2008, 21:51
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: piter1989 » 07 marca 2011, 12:06

Tak zwłaszcza ten spory odsetek który co wybory głosuje na SLD...konserwatywni do bólu,chyba że nie mają na kogo głosować dlatego popierają czerwonych.
POPiS=AWS bis

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister
Posty: 3060
Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Lwów

Postautor: gazda » 07 marca 2011, 14:54

W dupie mam ten pierdolnięty świat. :twisted:
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki


Wróć do „Wizerunek Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość