PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

wizerunek Polaków w Niemczech i w USA

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 marca 2011, 16:30

dużą masz tą dupę :P
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 08 marca 2011, 10:47

Orzel94 pisze:Polskie społeczeństwo jest po prostu konserwatywne i niechętne jakimkolwiek zmianom. Muszą minąć jeszcze z 3 pokolenia, zanim przekonamy się do świata.
Kolejny antytubylczy tubylec.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 16 września 2012, 10:04

http://mediologia.salon24.pl/447853,pol ... lubimy-usa

[center]Polak = Murzyn - dlatego nie lubimy USA[/center]

Zanim przedstawię mój punkt widzenia, który jest zdeterminowany faktem że sprawując funkcję wiceministra w latach 2005 -2007 miałem okazje zaznajomić się empirycznie i doświadczalnie z kolonialnym stosunkiem dyplomatów USA do Polaków, przedstawię fakty.

Z badań CBOS przeprowadzonych w styczniu 2011 roku, Amerykanie zajmują dziewiąte miejsce w rankingu najbardziej lubianych przez Polaków narodowości. Sympatię do obywateli USA deklaruje 43% Polaków, a niechęć 19%. Odsetek Polaków mających pozytywny stosunek do Amerykanów zmniejsza się każdego roku.

W 1993 roku sympatię do tej narodowości deklarowało 62% osób pytanych przez CBOS, w 1997 roku odsetek ten wynosił 64%. Największy spadek sympatii odnotowano między 2002 i 2003 roku (9 punktów procentowych). Od tego czasu Amerykanie są lubiani przez mniej niż połowę polskiego społeczeństwa. Rośnie też odsetek Polaków niechętnych Amerykanom, w 1997 roku swój negatywny stosunek do nich deklarowało 6% Polaków, od tego czasu odsetek ten wzrósł do 19%.

Nareszcie Polacy zamiast uwielbiać USA, oddaja im to co amerykanom się należy. W Stanach Zjednoczonych zawsze uważano Polaków za idiotów, bezmyślnych kretynów i alfonsów zagrażających cnotom amerykańskich dziewic. W książkach i filmach upowszechniano stereotyp durnych Polaczków umiejących się tylko bić i gwałcić.

(...)

Amerykanie nami pogardzają. Przez pierwsze 10 lat tzw. III Rzeczpospolitej (prawidłowa nazwa PRL –bis) trwała nasz ślepa, niewolnicza miłość do USA, ale już wtedy można było się dowiedzieć o prawdziwych uczuciach amerykanów względem nas. W 1992 roku w USA ląduje premier rządu polskiego Olszewski, przyjmuje go prezydent Bush-senior i podczas rozmowy (opisanej przez doradcę premiera Z. Najdera) prezydent USA w ten sposób zwraca się do premiera niepodległego państwa:

- I zanim podejmiecie jakąś decyzje, zadzwoncie do naszego ambasadora on wam powie co robić.

Wszyscy Polacy obecni na spotkaniu czerwienią się ze wstydu i oburzenia: potraktowano nas jak wysłanników amerykańskiej, zamorskiej koloni. W dodatku prezydent Bush-senior i jego synalek, to w porównaniu z premierem Olszewskim czy Najderem intelektualne ćwoki. Powoli ta prawda, że amerykanie uważają nas za idiotów nie umiejących myśleć i pracować, dociera do szerszych kręgów opinii publicznej.

Za każdym razem, kiedy pomagamy USA czy to w Afganistanie czy Iraku, obiecuje się nam złote góry a następnie robi w konia czyli oszukuje. My wysyłamy naszych żołnierzy a amerykańscy politycy każą się po rękach całować za to, że zezwalają – łaskawie – sobie pomagać. W 2006 roku, pełniłem wtedy funkcję wiceministra w MSWiA, Polska zgodnie z dyrektywą UE wprowadziła paszporty biometryczne. Któregoś dnia odebrałem taki oto telefon z ambasady USA (urzędnik, który dzwonił wiedział, że będzie rozmawiał z wiceministrem).

- Halo, ministerstwo spraw wewnętrznych
-Tak.- odpowiadam lekko zdziwiony.
- Świetnie podobno wprowadziliście paszporty biometryczne nasi specjaliści chcą obejrzeć wasze bazy danych, przyjdą jutro. Czy Pan zrozumiał?
Zaniemówiłem z wściekłości, bo urzędnik ambasady USA, rozmawiał ze mną jak ze swoim podwładnym. Spytałem, starając się zachować spokój.
- Czy Pan zwariował ?
- Przepraszam, no przecież powiedziałem, że nasi specjaliści..
- Proszę pana – powiedziałem – gdybym, jako wiceminister rządu, zezwolił na obejrzenie danych przedstawicielom obcego państwa, to poszedłbym do więzienia.
- Że jak? – urzędnik był zdziwiony – przecież tak zawsze robiono.

Dowiedziałem się, że w latach 90-tych ambasada USA czyli urzędnicy IV stopnia, wydawali polecenia wiceministrom i ministrom rządów III Rzeczpospolitej.

Piotr Piętak
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Re: wizerunek Polaków w Niemczech i w USA

Postautor: PiSkorz » 16 września 2012, 10:50

introspekt pisze:w Niemczech i w USA panuje powszechny wizerunek polaków jako nacji której nic nie wychodzi. Tą sytuacje potwierdza wdrażanie w naszym kraju innowacyjnych technologii. Polski potencjał naukowy i technologiczny jest znacznie wyższy niż wydaje się to naszym przyjaciołom z Niemiec i USA jednak rację mają w tym, że nie wychodzi nam wdrażanie i udoskonalanie tego co zaczeliśmy. Tę sytuacje potwierdza wiele nowoczesnych technologi< Robin hert> które nie zostały rozwinięte u nas lecz za granicą. Jak powszechnie wiadomo nowe technologie świadczą o zaawansowaniu i nowoczesności społeczeństwa danego kraju. Dlaczego w naszym kraju nie ma odpowiednich instrumentów, które zapewniłyby rozwój nowoczesnych technologii?

Jest takie powiedzenie: dlaczegoś biedny ,boś głupi, dlaczegoś głupi boś biedny. Do USA i Niemiec Polska eksportuje siłę roboczą- czyli ludzi ale ludzi często bez żadnego wykształcenia a często tzw. margines i to oni wyrabiają nam opinię. W Niemczech Polak to przede wszystkim złodziej samochodów. W Stanach Polak to robol który będzie pracował za najniższą stawkę. Takich ludzi się tam nie szanuje. Jeżeli ktoś sam do siebie nie ma szacunku to ktoś obcy będzie do niego miał?

Kiedyś pojeździłem po Niemczech, Belgii, Holandii i widziałem jak zachowuje się to nasze polactwo.
Ja z takimi ludźmi nie chciałbym mieć do czynienia.

Miejmy nadzieję że w miarę zwiększania się naszego dobrobytu tyle chamstwa nie będzie wyjeżdżało za granicę.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 16 września 2012, 10:56

ANNA_FS pisze:W Stanach Polak to robol który będzie pracował za najniższą stawkę.

Jedna z bogatszych mniejszości. Niestety bardzo słabo zorganizowana bo "leśne dziadki" które kierują Polonią w USA są dla młodego pokolenia nie do przyjęcia.

ANNA_FS pisze:Do USA i Niemiec Polska eksportuje siłę roboczą- czyli ludzi ale ludzi często bez żadnego wykształcenia a często tzw. margines i to oni wyrabiają nam opini

Znamy różne Niemcy i różne opinie o polakach. Myślę że ostatnie 5 lat bardzo dużo w tej kwestii zmieniło.

ANNA_FS pisze:Kiedyś pojeździłem po Niemczech, Belgii, Holandii i widziałem jak zachowuje się to nasze polactwo.
Ja z takimi ludźmi nie chciałbym mieć do czynienia.

Widzisz co chcesz zobaczyć.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 16 września 2012, 11:06

Marchewa pisze:Widzisz co chcesz zobaczyć.

Mam pytanie do Ciebie. Czy słyszałeś żeby jakiś Niemiec w Polsce kradł? A jeśli tak to ile znasz takich przypadków?

T. Jasudowicz

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 16 września 2012, 12:15

ANNA_FS pisze:Mam pytanie do Ciebie. Czy słyszałeś żeby jakiś Niemiec w Polsce kradł? A jeśli tak to ile znasz takich przypadków?
Działa sztuki kradli i pieniądze z banków, podobno całą armią :lol:
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 września 2012, 12:16

A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 16 września 2012, 13:14

Lolek00 pisze:
ANNA_FS pisze:Mam pytanie do Ciebie. Czy słyszałeś żeby jakiś Niemiec w Polsce kradł? A jeśli tak to ile znasz takich przypadków?
Działa sztuki kradli i pieniądze z banków, podobno całą armią :lol:

W czasie wojny okradli całą Europę -to fakt.

Obecnie może i Szwab ukradnie ale to rzadkość. Polacy w Niemczech ten proceder uprawiają nagminnie.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 16 września 2012, 13:37

Bardzo często na nasze konto idą kradzieże dokonywane przez Litwinów, Ukraińców i innych. Niestety.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Wróć do „Wizerunek Polski”