PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Autonomia Śląska

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy uważasz że Śląsk powinien mieć prawo do autonomii, jeśli taką chęć wyrazi większość mieszkańców tego regionu?

Tak
3
14%
Nie
18
86%

Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 26 maja 2011, 12:25

Lolek00 pisze:Co do Niemiec - to landy są elementami ukonstytuowanymi państwa Niemieckiego które wg. swoich własnych założeń składa się właśnie z landów.

Bzdura. Założenia takiej struktury państwa to pomysł jeszcze okupantów aby zapobiec reaktywacji nacjonalizmu.
Tak samo USA - USA są unią (jako forma) nie jednolitym państwem. Stany mogą na mocy prawa opuścić tą Unię - taki postulat (np: w Texasie był) był by przejawem separatyzmu wobec reszty Unii w znaczeniu moralnym np, albo filozoficznym - ale mieścił by się w normach prawnych.

Czyżby?

http://en.wikipedia.org/wiki/Texas_v._White
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 26 maja 2011, 13:00

Niemcy - Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego czyli Rzesza - jak wskazuje nazwa - historycznie składało się ze związku księstw i królestw z własną polityką, toczyły one wojny między sobą, miały niezależną politykę ale też był cesarz mogący przywołać kraj do porządku. Wojna 30letnia mogłaby nawet być wojną domową - w skład Cesarstwa wchodziła i Austria i Prusy. Jeden z takich królów niemieckich nawet był królem Polski.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 maja 2011, 13:05

Marchewa pisze:Bzdura. Założenia takiej struktury państwa to pomysł jeszcze okupantów aby zapobiec reaktywacji nacjonalizmu.
co zostało ukonstytuowane w RFN - dlaczego bzdura niby? Zostało to utrwalone jako forma państwa Niemieckiego.

Co do teksasu Wg. Rona Paula szefa Teksasu to możliwe, wypowiadał się na ten temat podczas kryzysu.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2011, 13:08 przez Lolek00, łącznie zmieniany 2 razy.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 26 maja 2011, 13:06

Lolek00 pisze:Wg. Rona Paula szefa Teksasu to możliwe, wypowiadał się na ten temat podczas kryzysu.

Ron Paul vs. Sąd Najwyższy. Obstawiam Sąd Najwyższy. Aha i tak w praktyce to możliwe bo w XIX wieku secesja była. Z wiadomym skutkiem.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Koliberator
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Koliberator » 26 maja 2011, 13:09

Takie małe pytanie ode mnie - czy można rzec, iż autonomia śląska świadczy o braku jedności wśród Polaków?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2011, 13:10 przez Koliberator, łącznie zmieniany 1 raz.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 maja 2011, 13:09

No tam trochę ich pogonili..

Koliberator pisze:Czy można rzec, iż autonomia śląska świadczy o braku jedności Polaków?
a czym objawia się owa jedność?

Albo czym objawiać się powinna..

Koliberator
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Koliberator » 26 maja 2011, 13:14

To, że niektórzy czują się Ślązakami, nie Polakami. Jeden z cytatów "Ślązak, nie znaczy Polak"

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 maja 2011, 13:37

Koliberator pisze:"Ślązak, nie znaczy Polak"
sam nie wiem co na to inni Ślązacy by powiedzieli.. ja nie jestem Ślązakiem.. chociaż niektórzy tak twierdzą jak zobaczą że wcielili mój region do Śląskiego. Ale to ci co poprawiali gegrę tylko.

Szczerze mówiąc etnocentrycznych zajawek nie czaiłem nigdy. - w telewizji to już w ogóle Ślązaków pokazują dziwnie - jako non stop obnoszącymi się ze "Śląskością".

A ja jako że bywam na śląsku czasami zupełnie nie rozumiem czemu tak. Bo sporo ludzi jest ze Śląska i raczej nie mają takich motywów. Ale członkowie raś na swoim forum nazywają to "Polonizacją" - zjawisko rzecz jasna negatywne - nie wnikam.

Koliberator
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Koliberator » 26 maja 2011, 16:32

Ja jestem Ślązakiem, ale się nie czuję jako członek jakiejś mniejszości. Z tą autonomią to taka sprawa, że 10 ludzi sobie coś takiego wymyśliło i od razu aferę robią.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 26 maja 2011, 20:12

Kolibratorze, tak się składa że większość Polaków - tak z 3/4 nie jest Prawdziwymi Polakami. Polacy dzielą się na Prawdziwych czyli głosujących na PiS (1/4) i zdrajców, co stali gdzie stało ZOMO etc czyli pozostałe 3/4 ;)
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Re: KNP

Postautor: NRohirrim » 26 maja 2011, 20:26

niezalogowany pisze:Kongres Nowej Prawicy (dawniej UPR,WiP) jest za dośc sporą autonomią dla Śląska... jakby to kogoś interesowało

Czemu mnie to nie dziwi? Zwłaszcza po gadce z jednym takim z tych okolic właśnie co chciał przyłączenia Pomorza Zachodniego do Niemiec. Na szczęście chyba zbyt wielu osób nie interesuje co tam sobie postuluje jakiś tzw. Kongres Nowej Prawicy.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Sebastian
Stażysta
Stażysta

Postautor: Sebastian » 28 maja 2011, 19:49

Ja jestem na nie to za blisko mnie bo ja z Zagłębia Dąbrowskiego ... :)

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 06 lipca 2013, 14:51

Na początek: Ankieta jest źle sformułowana. Autonomia nigdy nie została odebrana zgodnie z prawem, dlatego teraz można co najwyżej ją uchylić poprzez zatwierdzenie przez Sejm Śląski ustawy z 06.05.1945 r.

Lolek00 pisze:No zgoda, ale ta EPICKA reforma samorządowa nie przewiduje chyba prawa lokalnych sądów do odrzucenia prawa ustanowionego przez Rząd! (Demokratyczny!).
A jeżeli prawo ustanowiłby Król, to można je odrzucać? Ustawa śląska nie powinna stać ponad ustawą centralną, ale... ustawa centralna powinna mieć określone dziedziny, w których może obowiązywać, np. wojskowość.

NRohirrim pisze:Nie powinno być żadnej dyskusji na ten temat. Bezdyskusyjne nie. RP jest państwem demokratycznym oraz unitarnym.
To jest jakaś choroba psychiczna, że wszędzie o tej demokracji? Polska przed wojną tez była państwem unitarnym, a Województwo Śląskie miało autonomię.

wuzetka pisze:A ja też jestem Ślązaczka, bo Częstochowa leży w województwie śląskim.
Litości. Jesteś Małopolanką. Częstochowa leży w Małopolsce niezależnie od decyzji rządowych. Rząd może zmienić podział administracyjny, ale granic historycznych nie zmieni.

pioter pisze:Narod Slaski oczywiscie nie istnieje, stwierdzil to juz Sad Najwyzszy w jednym ze swoich wyrokow.
Kompletna bzdura. Rozumiem, że według ciebie w Grecji nie ma Macedończyków? A jeżeli Sąd Najwyższy Litwy uzna, że tam nie ma Polaków, tylko "wynarodowieni Litwini", to uznasz, że tam nie ma Polaków?

Lolek00 pisze:Separatyzm to działania nastawione na zwiększenie odrębności prawnej, politycznej i społecznej.
Autonomia to stan prawny cechujący się niezależnością prawną od reszty kraju.
Litości. Separatyzm, to odłączenie się od większego tworu, zaś autonomia to uzyskanie możliwości samodecydowania w ramach tego tworu.

Marchewa pisze:
Lolek00 pisze:Co do Niemiec - to landy są elementami ukonstytuowanymi państwa Niemieckiego które wg. swoich własnych założeń składa się właśnie z landów.
Bzdura. Założenia takiej struktury państwa to pomysł jeszcze okupantów aby zapobiec reaktywacji nacjonalizmu.
No właśnie to jest bzdura. Niemcy są federalne od 1871 r. Nie była federalna jedynie w dwóch okresach - III Rzesza i NRD.

Sebastian pisze:Ja jestem na nie to za blisko mnie bo ja z Zagłębia Dąbrowskiego ... :)
Bo was i Częstochowę trzeba wydzielić. Wy jesteście Małopolanami.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 06 lipca 2013, 16:35

Aleksy865 pisze:Lolek00 napisał/a:
Separatyzm to działania nastawione na zwiększenie odrębności prawnej, politycznej i społecznej.
Autonomia to stan prawny cechujący się niezależnością prawną od reszty kraju.

Litości. Separatyzm, to odłączenie się od większego tworu, zaś autonomia to uzyskanie możliwości samodecydowania w ramach tego tworu.
Separatyzm nie musi stąpać dużymi krokami - może przyjąć formę długofalową. I nie, separatyzm to nie odłączenie, separacja to odłączenie. Separatyzm to pewien "yzm" pogląd.

Swoją drogą, dyskusja ma 2 lata. Zdrówka życzę.

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 18 lipca 2013, 20:32

Widać tematyka śląskich zdrajców Ojczyzny już nikogo nie rusza :) .

Wróć do „Wizerunek Polski”