PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

"polskie obozy koncentracyjne"

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

daniel64
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: daniel64 » 16 listopada 2011, 13:01

Włóczykij pisze:wikipedia pod hasłem polskie obozy koncentracyjne podaje tą informację z odniesieniem- potrzebne źródło.tak więc osiołku- zanim mi coś zarzucisz, to sprawdź, bo wychodzisz na drugiego N88
Jak ty wierzysz wikipedii albo Ziemkiewiczowi to sam jesteś osioł. W wikipedii każdy może wpisać co chce a to, że nie ma źródła to jeszcze potwierdza, że niczego takiego nie ma.

Włóczykij
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Włóczykij » 16 listopada 2011, 15:49

daniel64 pisze:
Włóczykij pisze:wikipedia pod hasłem polskie obozy koncentracyjne podaje tą informację z odniesieniem- potrzebne źródło.tak więc osiołku- zanim mi coś zarzucisz, to sprawdź, bo wychodzisz na drugiego N88
Jak ty wierzysz wikipedii albo Ziemkiewiczowi to sam jesteś osioł. W wikipedii każdy może wpisać co chce a to, że nie ma źródła to jeszcze potwierdza, że niczego takiego nie ma.

dlatego napisałem- część ludzi z kolei.. itd

isadziłem,że dla srednio inteligentnego cżłowieka bedzie jasne,że to nie moje

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 16 listopada 2011, 22:05

A tak pomyliłem tematy :sad:

Nie wiem kto wymyślił Polskie obozy - ale na pewno to nie przypadek.

Dziennikarze nie są ułomami - szczególnie Ci polityczni. To osoby bardzo wykształcone.

Na temat holokaustu napisano setki tysięcy prac magisterskich z kilkudziesięciu różnych dziedzin, trąbi się o tym gdzie popadnie. Nazizm był obarczony magiczną liczbą 6 000 000 zanim jeszcze policzono trupy.

A potem nagle "Polskie obozy".
Vivat et res publica et qui, illam regit

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 17 listopada 2011, 13:02

Jak widać przypisywanie pani Nałkowskiej, że wymyśliła ten slogan, jest na niczym oparte, natomiast teza, że to wywiad niemiecki to ukuł, oparta jest na linkowanych tekstach. Włóczykij wyskoczył nam tutaj z tą typową dla ofiar mejnstrimu mantrą o głupocie teorii spiskowych, co już wskazuje, że za Chiny ludowe nie przyzna się do błędu. Kpiny z teorii tzw. spiskowych robią sobie tylko ludzie, którzy w ogóle nie orientują się w historii i najczęściej ślepo powtarzają kaszankę medialną. Jeszcze nam zaraz powie, że wywiad niemiecki nie istnieje albo że nie miał interesu w dopieprzaniu Polsce. Zaraz zapewne padną slogany o germanofobii, ksenofobii i tak dalej. Scenariusz wiadomy.

Włóczykij
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Włóczykij » 21 listopada 2011, 16:06

zuikaku, przeczytaj powoli, co napsiałeś.
potem radzę poczytać sobie Cmentarz w Pradze Umberto Eco

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 21 listopada 2011, 19:17

Nie wiem kto wymyślił Polskie obozy - ale na pewno to nie przypadek.

Ja zawsze podejrzewałem o to Niemców. Wydaje mi się, że chcieli trochę "podzielić się" swoją odpowiedzialnością.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 21 listopada 2011, 21:33

Włóczykij pisze:przeczytaj powoli, co napsiałeś.
Nie muszę. Rekomenduję to tobie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 21 listopada 2011, 22:51

jak myślisz zuikaku że wywiadzie RFN są takie głupole zajmujące się takimi pierdołami jak dopieczenie wrogowi... ech... jeśli już bym się dopatrywał czyjeś ręki to ocalałych z obozów i pogromów w Polsce Żydów, którzy akurat nie mieli nas zbytnio za co kochać. Są grupy, które twierdzą, iż nie jest przypadkiem ( tj wspieraliśmy to), że akurat w Polsce Niemcy je umieścili. Bzdura, absurd ale wszyscy mają ludzi o mentalności antysemitów także Żydzi.

co do postu Włóczykija o Nałkowskiej to polecam czytanie ze zrozumieniem. Włóczykij nic nie napisał o tym, że Nałkowska wymyśliła to określenie a o tym, że niektórzy jej to przypisują.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Włóczykij
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Włóczykij » 22 listopada 2011, 10:21

Dzięki Nazgul za przełożenie słów moich.
Już się bałem pisać o tym,że część ludków przypisuje to określenie Janowi Karskiemu.

wracając jednak do tematu. Próbuje sobie wyobrazic sytuacje taką- jest zimna wojna, groźba połączenia Niemiec pod berłem sowieckim, podległość wywiadu niemieckiego wywiadom zachodnim, a Niemcy zajmuja się jakąś głupią Polską i nazewnictwem.

tak więc bez histerii

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 22 listopada 2011, 11:39

Chyba nie rozumiesz. Oni się nie zajmowali "głupią Polską", lecz zdejmowaniem fragmentu odpowiedzialności za ludobójstwo ze swojego kraju w celu polepszenia jego wizerunku. To oczywiste, że nie o żadną Polskę im chodziło, ale tobie rozumowanie wyłącza się, gdy masz okazję podkreślić jak mało znaczącym krajem ona jest i tym samym wyżyć się w swojej patriofobii. Widać taka pasja. Doceniam, że nie wyzwałeś mnie od paranoików, którzy śmią twierdzić, że Polska też ma przeciwników, ale byłeś blisko.

Włóczykij
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Włóczykij » 22 listopada 2011, 12:22

teoretycznie to co napisała ta nie znana mi dotad gazeta, miałoby ręce i nogi, gdyby nie kilka gdyby.
otóż w 1956 roku służby wywiadowcze RFN były w tzw powijakach, tzn należało rozbudować organizację Gehlena, dołączyć do niej nowych funkcjonariuszy itp. Do tego własnie tego roku RFN została przyjęta do NATO, z tego powodu służby zachodnioniemieckie miały wiecej pracy niz służby normalnie dzialające.
w skrócie, zamykajac temat tzw spiskowych teorii dziejów- nie ma dowodów na to,że tak było, jak chcesz to zuikaku postrzegać, tak samo jak nie ma dowodów,że tak nie było. logika jednak przemawia,że raczej tak nie było

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 22 listopada 2011, 16:37

Logika przemawia, że tak było, ponieważ było to w niemieckim interesie i to oni mogliby odnieść z tego korzyści. Mówisz o logice to stosuj się do zasady starożytnej qui bono, a nie rzucasz tu wytartymi sloganami o "spiskowej teorii", rodem z papki medialnej. Ten argument, że "mieli dużo pracy" to jakaś dziecinna lipa.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 listopada 2011, 23:48

Oprócz naciąganego motywu masz jakikolwiek dowód? a no nie masz.

Bo po co. Wg. mnie lepszy to mogło przynieść Rosjanom. A dlaczego? bo tam dużo Żydów i chcieli się zemścić.
a ty jesteś naiwnym łośkiem rzucającym slogany. :grin:
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Włóczykij
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Włóczykij » 23 listopada 2011, 16:20

właściwie zacieraniem Holokaustu bardziej bylaby zainteresowana NRD.

w każdym razie teorię tą mozna sobie powiesić w ubikacji, jak zabraknie papieru to mozna zuzytkowac

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 23 listopada 2011, 22:00

A to niby dlaczego ? Zastosowanie zasady łacińskiej, o której wspomniałem, wskazuje na Niemców. Więc ? Uparłeś się, że "nie, bo nie". Chyba nawet wiem skąd się to bierze. Obecna propaganda sukcesu III RP stara się zacierać, że polskie państwo dzisiaj jest dość wasalne wobec Niemiec i bardzo słabe, więc wszelkie informacje czy doniesienia o kolizjach między polską a niemiecką racją stanu po 1989 r. są czołowych mediach pomijane, marginalizowane czy nawet wyszydzane, a doszło to już do takiego stadium, że u niektórych obywateli wiara w tę propagandę jest na tyle silna, że się objawia, tak jak u ciebie w tym wątku, negacją kompletną jakichkolwiek wzmianek o sprzecznościach polsko-niemieckich.

Wróć do „Wizerunek Polski”