PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polacy w Anglii

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Polacy w Anglii

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 13:41

Cóż, znalazłem dzisiaj taki oto artykuł:

http://polonia.wp.pl/kat,,title,Bija-w- ... caid=1d5a1

Jako że jestem człowiekiem sceptycznym to na pierwszy rzut oka artykuł zapachniał mi hoffmanowskim "chcą wsadzić Polaków do rezerwatu!", zwłaszcza jeżeli chodzi o sugestię, że Polacy są nacją zarabiającą w Anglii najgorzej, więc pytam: czy ktoś widział dane badań owego Institute for Public Policy Research, bo ja starałem się szukać go na stronie owego think tanku i jedyne co znalazłem, to jakieś info sprzed dwóch lat.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 grudnia 2011, 14:50

Amerykanin, Kanadyjczyk, czy Australijczyk to również wytwór kultury anglosaskiej i raczej nie będzie tutaj dyskryminacji czy rażącej propagandy.

Od Czarnych i Arabów jest "poprawność polityczna".

Zostają Polaczki.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 16:26

Hm, Litwini, Czesi, Słowacy etc. jakoś nie zaliczają się ani do wytworów kultury anglosaskiej, ani nie są objęci "ochroną poprawności politycznej" (swoją drogą, obrażanie Wojtyły jest np. niepoprawne politycznie w Polsce, to znaczy, że Wojtyła był Arabem lub Murzynem o,0?), więc teoria mocno naciągana.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 grudnia 2011, 16:39

Słowaków i Czechów jest tak mało - że jakby ich wyjechało do UK tyle co Polaków to bym w Czechach i Słowacji nie miał kto robić.

Polak musi być obrazkiem częstszym niż Czech.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 05 grudnia 2011, 16:43

Polak musi być obrazkiem częstszym niż Czech.

I jest. W mojej dzielnicy, na głównej ulicy jest około 10 sklepów z polskimi produktami, a w całej dzielnicy będzie takich z 30. Więcej mają chyba tylko Azjaci.

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 16:48

No i jak, źle zarabiają? Anioł, ktoś Cię dyskryminuje albo każe wracać na Madagaskar?

Lolek, mnie po prostu chodziło o szczegół w artykule. Nigdzie nie ma tam wprost napisane, że brytyjski polityk nachrzania bezpośrednio na Polaków, tylko na "ludzi z nowych państw członkowskich UE", dopiero komentarz autora dopowiada, co poeta miał na myśli, i że chodzi konkretnie o Polaków, tylko o Polaków i nikogo więcej niż Polaków.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 05 grudnia 2011, 17:03

No i jak, źle zarabiają? Anioł, ktoś Cię dyskryminuje albo każe wracać na Madagaskar?

Jak wiadomo zarobki zależą od tego gdzie się pracuje, moja mama na przykład pracując w domu opieki zarabia najniższą krajową (Jakieś 6 funtów za godzinę), ja w zeszłym roku pracując w fabryce kabli zarabiałem jak dobrze pamiętam 8.50 na godzinę, tyle że pracowałem na nocną zmianę, dniówka wynosiła jakieś 6.50 (Wtedy najniższa krajowa wynosiła coś około 5.60 - 5.80). Jeszcze nie słyszałem od moich znajomych, aby byli w jakiś sposób dyskryminowani w pracy pod względem płacy czy też godzin pracy, wszyscy pracują po tyle samo. Jednakże pamiętam że jak pracowałem w tej fabryce kabli to mieliśmy za zwierzchnika narodowca-rasistę, co to nie tolerował nikogo po za anglikami, ale nikt się nim nie przejmował, bo wystarczyłaby jedna skarga do odpowiedniego urzędu i zaraz by mieli kontrolę.

Nie wiem czy ostatnio słyszeliście o pewnej rasistowskiej sprawie w Anglii, jak to jakaś babka w metrze wyzywała wszystkich obcokrajowców że kradną im pracę, że są **** i takie tam. Babka została aresztowana kilka godzin później za ten wyczyn.

Ostatnio również rozmawiałem z moimi angielskimi znajomymi na temat imigracji w Anglii i wszyscy byliśmy tego samego zdania, że w Anglii jest problem imigracyjny. Jednakże nie dotyczy on osób które przyjechały do Anglii, ciężko pracują, płacą podatki i ogólnie są wzorowymi ludźmi. Chodzi tutaj bardziej o tych co przyjeżdżają na wyspy tylko po to, aby nabrać zasiłków, siedzieć na dupie i nic nie robić, a takich osób jest najwięcej z Rumunii czy też Bułgarii, mnożą się jak króliki, nie pracują i ciągną zasiłki od państwa.

Także nie zgadzam się z tym artykułem, nie znam nikogo, a przypomnę że mieszkam teraz w akademiku na terenie uniwerka, kto narzekałby na polaków czy też innych imigrantów że przyjeżdżają tutaj i zabierają im prace.

sanches1000
Stażysta
Stażysta

Postautor: sanches1000 » 05 grudnia 2011, 21:01

A jaki to jest region anglii?

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 05 grudnia 2011, 21:14

Teraz mieszkam w okolicach Liverpool'u a wcześniej mieszkałem niedaleko Nottingham.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2011, 22:21

Jedna znajoma raz wspomniała, że raz została zaproszona na wakacje do ciotki do Anglii, która to mieszka w górskim regionie. Złapałem zagwozdkę. Ale potem przypomniałem sobie, że w północnej Anglii są Góry Pennińskie. Średnio mają po pół kilometra nad poziomem morza, najwyższy szczyt ma 800-ileś m n.p.m. Są tak małe, że patrząc na mapę warto użyć szkła powiększającego, żeby je dostrzec :grin:

motomaniak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: motomaniak » 06 grudnia 2011, 07:57

pewnie w artykule chodzi o takich biznesmenów :D
http://www.youtube.com/watch?v=jtAEJs-jVd8

Wróć do „Wizerunek Polski”