PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polacy rasiści, każdy to powie

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
mrdataPL
Starosta
Starosta

Postautor: mrdataPL » 30 maja 2012, 20:09

Polska jest i była niestety bardzo tolerancyjnym krajem, przez co zawsze mieliśmy kłopoty. Rozbiory to też po części wynik naszej tolerancji i łagodności charakteru. Religijnym społeczeństwem już też dawno nie jesteśmy.
Chociaż na nosie szkła miał grube,ale miał dziadek oczko bystre, którym, znad biurka swego w UB, wytropić umiał wnet faszystę.Wnuczek ma nos nie od parady,taką w Gazecie ma robotę,że, wiernie dążąc w dziadka ślady,raz po raz zwęszy patriotę.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 30 maja 2012, 20:27

mrdataPL pisze:Polska jest i była niestety bardzo tolerancyjnym krajem, przez co zawsze mieliśmy kłopoty. Rozbiory to też po części wynik naszej tolerancji i łagodności charakteru. Religijnym społeczeństwem już też dawno nie jesteśmy.

MardataPL - akurat Ty sam dajesz przykład na forum - jak być nie tolerancyjnym, zresztą jak w powyższym poście tego nie kryjesz.

I o dziwo - już widzisz kłopoty, ciekawe dlaczego? :mrgreen:
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
mrdataPL
Starosta
Starosta

Postautor: mrdataPL » 30 maja 2012, 20:50

Nie nazywał bym tego nietolerancją a chłodnym stosunkiem wynikającym z różnych zawiłości historycznych itd.
Chociaż na nosie szkła miał grube,ale miał dziadek oczko bystre, którym, znad biurka swego w UB, wytropić umiał wnet faszystę.Wnuczek ma nos nie od parady,taką w Gazecie ma robotę,że, wiernie dążąc w dziadka ślady,raz po raz zwęszy patriotę.

Awatar użytkownika
RyCyk
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: RyCyk » 30 maja 2012, 20:51

Nazgul pisze:my z Marchewą akurat zawsze byliśmy za pałowaniem hołoty zwanej kibicami. tj jest tej, która zasługuje.

"Pałowanie hołoty" to wredne naciąganie faktów!!!. Żaden z popleczników tej teorii nigdy nie siedział na trubunach stadionów dla zwykłych kibiców, albo jest odizolowanym celebrytą, który nie ma kontaktu z kibicami.
A ja pamiętam mecz Polska - Albania w Mielcu, gdy siedziałem obok trenera Belgii Jana Ceulemans'a i wzajemnie cżęstowaliśmy się, ja miałem paczkę Klubowych a on rewanżował się za papierosa kubańskim cygarem, wartym więcej niż 10 paczek Klubowych.
Nadal trwa plebiscyt nienawiści!!!

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 30 maja 2012, 20:58

Nie nazywał bym tego nietolerancją a chłodnym stosunkiem wynikającym z różnych zawiłości historycznych itd.

Osoba tolerancyjna ma głęboko gdzieś jaki kolor skóry ma sąsiad, w co wierzy czy z kim śpi.... w dużym uproszczeniu.

I ty chcesz powiedzieć że to tolerancja budzi owe, dziwne, wspomniane przez ciebie problemy? Czy może owe kłopoty budzi podział... czyli brak tolerancji i narzucanie własnych wartości innym?

"Pałowanie hołoty" to wredne naciąganie faktów!!!. Żaden z popleczników tej teorii nigdy nie siedział na trubunach stadionów dla zwykłych kibiców, albo jest odizolowanym celebrytą, który nie ma kontaktu z kibicami.

Dla ciebie kibol i kibic to to samo?

A wymień jakikolwiek ważniejszy mecz bez kiboli.

Awatar użytkownika
RyCyk
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: RyCyk » 30 maja 2012, 21:16

Dla ciebie kibol i kibic to to samo?

A wymień jakikolwiek ważniejszy mecz bez kiboli.[/quote

Przecież, podalem konkretny przykład! Odpuszczam i nie będę "kopał się z koniem", że bywa tak samo zawsze na meczach ligowych, bo wiadomo, że tak nie jest. Ale mecze reprezentacji jednoczą i kibiców i kiboli!
Nadal trwa plebiscyt nienawiści!!!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 30 maja 2012, 21:49

A nie przyszła Ci do twojej mądrej główki myśl, że wcześniej mogli korzystać z tych mediów i wiedzą co tam jest serwowane dlatego dali sobie spokój. Jeśli korzystałeś np z usług jakiejś firmy budowlanej i jej praca Ci się nie spodobała i dlatego przestałeś korzystać z jej usług to czy można powiedzieć o tobie, że jesteś fanatykiem?
3 posty temu napisałem ci, że wp rzeciwieństwie do Ciebie i większości fanów PIS, po pierwsze nie jestem wyznawcą PO, po drugie czytam RZ i Uwarzam Rze. Obie gazety mi się nie podobają, szczególnie Urze, gdzie jakość jest naprawdę niska i zdarzają się nagminnie wtopy faktograficzne jak i zwykłe kłamstwa (w komentarzach).
Tobie się praca nie spodobała na podstawie tego co wsadził Ci do głowy Prezes. to tak jakbyś siedział na forum i czytał tylko posty ludzi się z tobą zgadzających. po co więc siedzieć na forum i czy w ogóle jest forum, gdy wszyscy się ze sobą zgadzają?

Czytam czasami to pismo i nigdy nie spotkałem się z tym żeby redaktorzy tego pisma wmawiali mi, że wyborcza kłamie.
To nie wiem co ty czytasz? niemal w każdym numerze red. rozprawiają się z jakimś dziennikarskim wrogiem ad-personam, i zawsze jest coś o GW w komentarzach. jeśli chodzi Ci o proste zdanie - GW kłamie to takie zdanie spowodowało by pozew do sądu. więc go nie ma. jest omówienie i przekazananie innymi słowy co by pod pozew nie podeszło.

Nigdzie nie pisałem,że jesteś głupi.
nie no oczywiście,. tak jak Urze nie pisze, że GW kłamie. :)

aha.
- przepraszam poniosło mnie ze słowem idiota. Szczerze. nie chciałem abyś odebrał personalnie. chodziło mi o opis podstawy nie-bo-nie

Obie strony zamykają się w klatkach i opierają poglądy na to co jedna ze stron mówi na zasadzie oceny emocjonalnej. To dlatego np. cokolwiek powie prezes kończy się to wybuchem niechęci. Po prostu Kaczyński tak nakręcił emocje, że dla jednej strony cokolwiek powie to święte a dla drugiej do dupy. niestety przez swój populizm dużo za często gada do dupy - i takie są efekty, że nie wróci do władzy i na stałe zostanie "oszołomem" a był poważnym centroprawicowym politykiem.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 31 maja 2012, 19:20

Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 31 maja 2012, 19:41

"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mrdataPL
Starosta
Starosta

Postautor: mrdataPL » 31 maja 2012, 20:26

marcinsz pisze:Osoba tolerancyjna ma głęboko gdzieś jaki kolor skóry ma sąsiad, w co wierzy czy z kim śpi.... w dużym uproszczeniu.

To zabawne jak lewica rozumie pojęcie tolerancja. :smile: Niestety, ale przez to, że lewica i liberałowie propaguje błędne, fałszywe ,wypaczone, szkodliwe rozumienie tolerancji, straciłem zaufanie do tego terminu i nieufnie traktuję ludzi którzy na lewo i prawo szafują tym pojęciem.
marcinsz pisze:I ty chcesz powiedzieć że to tolerancja budzi owe, dziwne, wspomniane przez ciebie problemy? Czy może owe kłopoty budzi podział... czyli brak tolerancji i narzucanie własnych wartości innym?

To właśnie socliberałowie od 20 lat w Polsce prowadzą politykę nietolerancji próbując wtłoczyć w umysły Polaków jedynie słuszną w ich mniemaniu ideę i mieć patent na prawdę. Tym samym są nietolerancyjni.
Nazgul pisze:3 posty temu napisałem ci, że wp rzeciwieństwie do Ciebie i większości fanów PIS, po pierwsze nie jestem wyznawcą PO, po drugie czytam RZ i Uwarzam Rze. Obie gazety mi się nie podobają, szczególnie Urze, gdzie jakość jest naprawdę niska i zdarzają się nagminnie wtopy faktograficzne jak i zwykłe kłamstwa (w komentarzach).

Jakbyś czytał moje posty to byś wiedział, że ja też nie jestem wyznawcą. Urze to jak na razie najciekawszy, nakładowo w czołówce i chyba najtańszy tygodnik na rynku. A wtopy faktograficzne jak i zwykłe kłamstwa zdarzają się nagminnie we wszystkich pismach bo każdy ciągnie w swoją stronę.
Nazgul pisze:To nie wiem co ty czytasz? niemal w każdym numerze red. rozprawiają się z jakimś dziennikarskim wrogiem ad-personam, i zawsze jest coś o GW w komentarzach.

To, że jakiś redaktor z Urze prowadzi polemikę z innym panem redaktorem nie znaczy, że ten pan redaktor z Urze mówi, że tamten pan redaktor kłamie. Teraz już Cię w ogól nie rozumiem. Sam twierdziłeś, że wymiana poglądów i polemika jako taka jest korzystna a teraz nagle twierdzisz co innego.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 31 maja 2012, 22:09

To zabawne jak lewica rozumie pojęcie tolerancja. Niestety, ale przez to, że lewica i liberałowie propaguje błędne, fałszywe ,wypaczone, szkodliwe rozumienie tolerancji, straciłem zaufanie do tego terminu i nieufnie traktuję ludzi którzy na lewo i prawo szafują tym pojęciem.
a jaką Ty masz definicję tego słowa?

To, że jakiś redaktor z Urze prowadzi polemikę z innym panem redaktorem nie znaczy,
przepraszam, ale oni polemiki nie prowadzą - tylko co numer atakują kogoś ad personam typu tekst Semki o Monice Olejnik, pełen dość plugawych insynuacji - od agenturalności do puszczania się z politykami. polemikę prowadzi się z POGLĄDAMI. my toczymy polemikę - porównaj sobie,. czy robienie numeru o tym jaka ta Paradowska zła i głupia. Temat przewodni tygodnika politycznego o dziennikarce innego tygodnika!!!

co nie znaczy, że polemik tam nie ma. są oczywiście.

A wtopy faktograficzne jak i zwykłe kłamstwa zdarzają się nagminnie we wszystkich pismach bo każdy ciągnie w swoją stronę.
szczerze? jak innym zdarza się w skali 1/10 na powiedzmy 5 to Urze na 8, GP to 10/10 :)
nie naprawdę, teksty w komentarzach są tam straszne, pojawiają się oczywiste kłamstwa, które można sprawdzić w necie w 40s. nie podejrzewam np. Wildsteina, że nie miał 40s. to albo do dupy warsztat albo kłamie.
czytałeś wywiad z Rydzykiem???
Jezu chryste - pytania braci K: Czy uważa ojciec dyrektor, że obecny rząd atakując kościół przekroczył wszelkie granice? Czy uważa ojciec, że tak wielka niesprawiedliwość jak nie przyznanie multipleksa to dowód na łamanie wolności mediów. - daję z pamięci ale to ten styl. jak by byli KRLd i walili wywiad z Wodzem, gdzie za jedno nie tak pytanie to pod mur.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 04 czerwca 2012, 11:53

Co do ,,dokumentu" wyemitowanego przez BBC, to może zacznę od napisania od czego jest ten skrót. BBC - British Broadcasting Corporation. Nigdy za tym nie przepadałem, a przed paroma dniami zablokowałem na swoim tv kanały z tym logiem, tak aby nawet przypadkiem nie wejść na to brytolskie szambo.
BBC - nie słucham, nie oglądam, nie polecam.

A co do apelu Solla Campbella, to nie wiem nie oglądam piłki nożnej, ale ponoć jakiś legendarny angielski piłkarz - zachęca swoich brytyjskich rodaków do niewyjeżdżania na EURO2012 do Polski ani Ukrainy, bo cytuję: ,,wrócą w trumnie''.
W zasadzie to może bez takiego straszenia, ale popieram ten apel. Po co tu ma przyjeżdżać hałastra Angolów, mówiąca śmiesznym akcentem angielskiego, często jeszcze uważająca w imperialistyczny sposób, że wszędzie na Ziemi im wszystko wolno, gardłująca pijackie przyśpiewki i robiąca trzodę w miastach goszczących. Faktycznie, lepiej niech obejrzą u siebie w tv.

P.S. A jak Soll Campbell nie ma ochoty tu przyjeżdżać, to zamiast wygłaszać apele w tej sprawie, zawsze może sobie w tym czasie zrobić wycieczkę np. szlakiem swoich korzeni gdzieś do buszu (którego i na Jamajce jest pełno).
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 04 czerwca 2012, 12:37

A widzieliście najnowsze bilbordy reklamujące Frugo? :)
Mają ewidentnie podtekst rasistowski.
W świetle ostatnich informacji nie ukrywam, że moje uczucia są mieszane.
Natomiast dla osób uważających, że Polacy to rasiści będzie to koronny dowód.

Obrazek

mrdata pisze:To zabawne jak lewica rozumie pojęcie tolerancja. Niestety, ale przez to, że lewica i liberałowie propaguje błędne, fałszywe ,wypaczone, szkodliwe rozumienie tolerancji, straciłem zaufanie do tego terminu i nieufnie traktuję ludzi którzy na lewo i prawo szafują tym pojęciem.

A czym w takim razie Twoim zdaniem jest tolerancja? Tym, że moje zdanie mają wszyscy szanować, a każde zdanie inne niż moje należy niszczyć i uznawać za błędne, fałszywe i wypaczone?
"Today's gonna be a good day :)

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 04 czerwca 2012, 12:48

Tolerancja to brak reakcji antagonistycznej. Krótko.

A reklama frugo spoko. Jak zresztą zwykle. To nie plakat wyborczy tylko reklama soku. Więc niema co buczeć. Swoją drogą Czarne frugo akurat takie sobie moim zdaniem :wink:
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 04 czerwca 2012, 13:15

Optymista pisze:Natomiast dla osób uważających, że Polacy to rasiści będzie to koronny dowód.

Byłaby to już przesada podobnie jak przesadzono z Zimnym Lechem czy dubbingiem do Szreka (oczywiście mam na myśli ludzi mający od razu chore skojarzenia a nie samą reklamę)

Wróć do „Wizerunek Polski”