PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia

Postautor: NRohirrim » 13 czerwca 2012, 18:54

Po otwarciu polskiego oddziału (dyrektorem jest Sławomir Dębski), pora na oddział w Rosji.


,,Dyrektorem Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia został dyplomata i historyk Piotr Stegnij - informuje w środę rządowa "Rossijskaja Gazieta".

67-letni Stegnij to były ambasador Federacji Rosyjskiej w Kuwejcie, Turcji i Izraelu. Był też radcą Ambasady FR w Libii. W latach 1998-2003 kierował Departamentem Historyczno-Dokumentalnym MSZ Rosji, któremu podlega archiwum resortu dyplomacji. W tym charakterze w latach 2000-2003 był współprzewodniczącym rosyjsko-polskiej Grupy ds. Trudnych.

Jest autorem kilku książek poświęconych historii dyplomacji Rosji, w tym wydanego w 2002 roku, kontrowersyjnego dzieła, usprawiedliwiającego rozbiory Polski ("Rozbiory Polski i dyplomacja Katarzyny II 1772, 1793, 1795").

Z inicjatywą utworzenia Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia oraz bliźniaczej placówki w Polsce, czyli Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, wystąpiła polsko-rosyjska Grupa do spraw Trudnych. Ideę utworzenia centrów poparli premierzy Polski i Rosji, Donald Tusk i Władimir Putin.

6 grudnia 2010 roku, podczas wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce, podpisano list intencyjny w sprawie powołania placówek. Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia funkcjonuje od czerwca zeszłego roku. Jego pracami kieruje Sławomir Dębski.

Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia, które zgodnie z dekretem Miedwiediewa rozpoczęło działalność 1 stycznia 2012 roku, jest obecnie w fazie organizacji. Prace te mają zakończyć się w połowie roku. Kieruje nimi szef Federalnej Agencji Archiwalnej (Rosarchiw) Andriej Artizow.

Celem działania centrów ma być m.in. inicjowanie, wspieranie i podejmowanie działań na rzecz dialogu i porozumienia między Rosją i Polską. Centra mają prowadzić badania naukowe i działalność wydawniczą, upowszechniać wiedzę o stosunkach polsko-rosyjskich, historii, kulturze i dziedzictwie obu narodów.

W rozmowie z "Rossijską Gazietą" Stegnij zapowiedział, że Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia "będzie skierowane wyłącznie w przyszłość". "Będziemy szukać nowych form dialogu. Polacy robią już bardzo wiele, stawiając akcent na promowaniu kontaktów młodzieżowych. Akceptujemy to i - naturalnie - będziemy się do tego włączać" - oświadczył.

Mówiąc o planach jego placówki na najbliższą przyszłość, Stegnij zauważył, że rok 2012 jest rokiem jubileuszowym. "Jest to 1612 rok (wypędzenie wojsk polskich z Moskwy - PAP). Rosarchiw przygotowuje wielką rosyjsko-polską konferencję. Podłączymy się do niej. Jest też temat 1812 roku (wyprawy Napoleona przeciwko Rosji - PAP) i roli polskiego legionu" - wskazał.

Stegnij poinformował, że Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia uruchomi też własną stronę internetową "z akcentem na interaktywność i trudno dostępne materiały archiwalne". "Jest to nasze pierwszoplanowe zadanie" - podkreślił.

Z Moskwy Jerzy Malczyk (PAP)''

www.dzieje.pl/aktualnosci/piotr-stegnij ... rozumienia
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 13 czerwca 2012, 19:03

był już chyba podobny temat.
centrum jest na razie under construction, więc ciężko cokolwiek o nim powiedzieć.


Wróć do „Wizerunek Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość