PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Izrael oswojony

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 30 czerwca 2013, 13:50

Ja jestem przeciw tak faszyzmowi jak i socjalizmowi i jestem też przeciw nienawiści tak do tych pierwszych i drugich. Nienawiść nie może zastępować rozumu. A ty właśnie takie zastępstwo proponujesz. Dobrze Ci z tym?

No własnie nie bo ty jesteś typowym socjalliberałem czy tam innym socjalistą i nic nie rozumiesz.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 30 czerwca 2013, 14:12

Atylla pisze:No własnie nie bo ty jesteś typowym socjalliberałem czy tam innym socjalistą i nic nie rozumiesz.

Nie rozumiem czego?
Aby mieć wyraziste poglądy to trzeba nienawidzić? To droga do donikąd. To droga do podrzynania gardeł. Do palenia w stodołach. Do komór gazowych i dymiących kominów krematoriów.
Nie chcę takiej drogi. To nie moje poglądy.

mateuszjkl pisze:
Żeby wykreować sobie pogląd na daną sprawę , na daną osobę , muszą zajść pewne czynniki. Uczucie jest jednym z tych czynników. Bez tego czynnika możesz mieć inny pogląd. A więc jak czynnik , w tym wypadku uczucie, wpływa na pogląd to zawiera się w zbiorze poglądu , a więc jest poglądem , natomiast pogląd nie jest wyłącznie uczuciem.

Matko Boska, Piekło i Szatani. Ekwilibrystka słowna godna podziwu.
Zrobiłeś dokładnie to samo co zrobił Attyla. Pomieszałeś dwa kompletnie do siebie nie przystające definicje. A dokładnie rozbiłeś to do czego namawiał komunizm czy nazizm. Udowodniłeś, że mordowanie sąsiadów może być ok.

Do reszty Twojego postu się poddaję. Nie jest moją ambicją udowadnianie, że poderżniecie gardła sąsiadowi jest ok.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2013, 14:28 przez Worek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 30 czerwca 2013, 14:25

Aby mieć wyraziste poglądy to trzeba nienawidzić? To droga do donikąd. To droga do podrzynania gardeł. Do palenia w stodołach. Do komór gazowych i dymiących kominów krematoriów.

Nie, nienawiść nie musi być do tego drogą. Drogą do tego jest przedewszystkim socjalizm/faszyzm.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 30 czerwca 2013, 14:33

Atylla pisze:Nie, nienawiść nie musi być do tego drogą.

Nie musi, ale historia pokazuje, że w 100% jest!!!!
Rozumiesz to chłopie? To droga do donikąd.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 30 czerwca 2013, 14:44

No właśnie socjalizm i faszyzm to droga do donikąd.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 30 czerwca 2013, 14:55

Matko Boska, Piekło i Szatani. Ekwilibrystka słowna godna podziwu.
Zrobiłeś dokładnie to samo co zrobił Attyla. Pomieszałeś dwa kompletnie do siebie nie przystające definicje. A dokładnie rozbiłeś to do czego namawiał komunizm czy nazizm. Udowodniłeś, że mordowanie sąsiadów może być ok.

Nie to ty nie rozumiesz , że emocje mogą kreować poglądy.
Haha , gdzie Ci niby takie coś napisałem ? Że podałem przykład gdy cię ktoś atakuje i się bronisz ?
To juz się nie wolno bronić ? Aha czyli kolaborowałbyś z wrogiem...Swoją droga , nie zrozumiałeś w ogóle tego przykładu jeśli pleciesz takie brednie. Za ten przykład mógłbym postawić inne i ty dalej byś odwoływał się do tego jednego przykładu , nie za tym co on niesie.

Do reszty Twojego postu się poddaję. Nie jest moją ambicją udowadnianie, że poderżniecie gardła sąsiadowi jest ok.

Haha no po prostu ręce mi opadają. Nie wmawiaj mi tego co nie powiedziałem !
Nigdzie Ci tak nie napisałem , nawet nie dałem tego do zrozumienia. Po raz setny powtarzam że państwo nie może narzucać poglądów , nie może mówić które to te dobre a które to te złe. Ale ty zupełnie tego nie rozumiesz. Stwierdzam że lewica właśnie chce to robić - po twoich wypowiedziach sugerują to samo , tak samo jak i narodowcy.
Nawet jeśli się uprzesz że to nie pogląd a emocje , to ludzie też mają prawo do własnych emocji i do własnych odczuć do cholery jasnej. Dopóki nie krzywdzą innym to czemu ma być im nie wolno ?

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 30 czerwca 2013, 15:10

Nikt nie mówi że jest ok. Szkoda że jesteś tak ograniczony i nie ma co z tobą dyskutować.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 30 czerwca 2013, 17:41

Szkoda że jesteś tak ograniczony i nie ma co z tobą dyskutować.

No to co tu robisz? Tracisz czas chłopie. Oczywiście nie na plucie jadem.

Dramat do kwadratu Panowie, kiedy dla Was nienawiść jest pozytywem, dobrą stroną relacji.
Ja pierniczę jaki musi w Waszych głowach rynsztok płynąć, żeby tak myśleć.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 30 czerwca 2013, 19:22

Dramat do kwadratu Panowie, kiedy dla Was nienawiść jest pozytywem, dobrą stroną relacji.
Ja pierniczę jaki musi w Waszych głowach rynsztok płynąć, żeby tak myśleć.

Nie , to Ty uważasz że trzeba narzucać poglądy , na pewno nie my.
Dla Ciebie każda feministka , towarzystwo LGTB czy Islamista to dobro i mniejszość którą trzeba wspierać , natomiast narodwców to trzeba do paki wsadzać za głoszenie poglądów - bo to faszyści . Mimo że uważam narodowców[ od niedawna] właśnie za takich faszystów [chodź nie wszyskitch] , to ukazuję ci kontrast , że dla jednych to byś dawał a dla innych to nie. My uważamy , że każdy powinien być równy , bez względu na to kim jest i każdy powinien móc głosić swoje poglądy , bez żadnych przeciwwskazań.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 30 czerwca 2013, 19:24

Nie , to Ty uważasz że trzeba narzucać poglądy , na pewno nie my.

Nic takiego nie napisałem.

mateuszjkl pisze:Dla Ciebie każda feministka , towarzystwo LGTB czy Islamista to dobro i mniejszość którą trzeba wspierać , natomiast narodwców to trzeba do paki wsadzać za głoszenie poglądów - bo to faszyści .

Nic takiego nie napisałem.

mateuszjkl pisze:Mimo że uważam narodowców[ od niedawna] właśnie za takich faszystów [chodź nie wszyskitch] , to ukazuję ci kontrast , że dla jednych to byś dawał a dla innych to nie.

Nie napisałem nic takiego co uprawnia cię do wyciągania takich wniosków.

mateuszjkl pisze:My uważamy , że każdy powinien być równy , bez względu na to kim jest i każdy powinien móc głosić swoje poglądy , bez żadnych przeciwwskazań.

Nie wynika to z tego co piszesz.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 30 czerwca 2013, 19:31

No jak to nie ? Kpisz ze mnie czy co ?
Jesteś za tym , aby karano ludzi którzy chodzą ze sfastyką na koszulce ? Albo za karniem tych którzy wielbią Hiltlera ? Pewnie tak. A czy z tymi co noszą sierp i młot na flagach , a w ich uwielbieniach ląduje Che Guevara czy Stalin ? No nie jestem do końca pewien z twoich wypowiedzi. Ukazuję tylko konstrast. Jedno i drugie warte siebie. Ale nie wolno osób karać za takie poglądy , dopóki nie wchodzą na wolność innych. Zauważam że srodowisko lecwicowe ciągnie do siebie i broni swoich nawet często wbrew swoim poglądów , tak samo jak środowisko praciowe - to jest absurdalne.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 30 czerwca 2013, 19:52

mateuszjkl pisze:Jesteś za tym , aby karano ludzi którzy chodzą ze sfastyką na koszulce ? Albo za karniem tych którzy wielbią Hiltlera ? Pewnie tak.

Tak. Jestem za tym aby karać tych którzy wielbią Hitlera.

mateuszjkl pisze:Ale nie wolno osób karać za takie poglądy , dopóki nie wchodzą na wolność innych. Zauważam że srodowisko lecwicowe ciągnie do siebie i broni swoich nawet często wbrew swoim poglądów , tak samo jak środowisko praciowe - to jest absurdalne.

I znowu. Mieszasz poglądy z uczuciami. Mieszasz bezkrytycznie i do tego próbujesz tym mieszadłem mieszać mnie. Nie zgadzam się na to.

Nienawiść nie jest poglądem. Jest moralnym rynsztokiem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 30 czerwca 2013, 19:59

Panowie, wy serio nie odróżniacie uczuć od poglądów? poglądy są dziełem umysłu a uczucia emocji.

jeśli ktoś pisze, że nie lubi polaków to jest uczucie. jeśli ktoś pisze, że nie lubi konkretnych abc polaków bo ci xyz to jest pogląd.

Dlaprzykładu -
nienawidzę PO. uczucie.
nie głosuję na PO ponieważ nie spełniło swoich obietnic wyborczych - pogląd.

przerobiliście gwałt na logice.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 30 czerwca 2013, 20:00

No i właśnie widzę to co myślisz. Wielbicieli Stalina byś nie karał. Także , koniec rozmowy z Tobą bo to nie ma sensu.

[ Dodano: Nie 30 Cze, 2013 ]
jeśli ktoś pisze, że nie lubi polaków to jest uczucie. jeśli ktoś pisze, że nie lubi konkretnych abc polaków bo ci xyz to jest pogląd.

Nie widzę w tym żadnej logiki. Z uczuć możesz nienawidzić wielu osób , grup społecznych. Jaka jest różnica czy to zbiorowość czy jednostka ? Jeśli antifa głosi poglądu jakie głosi i ludzie się z tymi poglądami zgadzają to czy różnicą jest jak nienawidzę jednego członka za poglądy czy całej grupy ?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 30 czerwca 2013, 20:09

a gdzie on nie pisał o Stalinie? mate wymyślasz, bo sami się zamotaliście w swoich pomysłach.

Nie widzę w tym żadnej logiki. Z uczuć możesz nienawidzić wielu osób , grup społecznych. Jaka jest różnica czy to zbiorowość czy jednostka ? Jeśli antifa głosi poglądu jakie głosi i ludzie się z tymi poglądami zgadzają to czy różnicą jest jak nienawidzę jednego członka za poglądy czy całej grupy ?
prosta różnica - podałem w przykładzie o PO.
w Liceum powinny być zajęcia z filozofii i logiki to byśmy uniknęli takich rozmów.

Nienawiść czy niechęć do jakiejś nacji z tylko powodu jej przynależności do tej nacji/narodu/grupy etnicznej itp. jest zawsze negatywna i zła. obojętnie jak ją uzasadnisz. i zawsze prowadzi do zła. czasem tylko do psychicznego upokorzenia, czasem do fizycznego ograniczenia wolności a czasem do masowych mordów z użyciem siekier.

skoro taki koleś jak Adi mówi, że sie cieszy, że Żydzi nie osiedlają się w Polsce to:
- po pierwsze wyraża pogląd antysemicki bo generalizujący daną grupę jakże odmiennych ludzi bez żadnej przyczyny.
-po drugie dowodzi, że jest pseudo liberałem czy pseudowolnościowcem -bo takiemu człowiekowi nie powinno przeszkadzać kto obok niego mieszka o ile ten ktoś przestrzega reguł współżycia (czyli prawa, zasad dobrego wychowania itp) . tak samo jest z jego poglądami o nie wpuszczaniu do sklepów gejów itp. wolność jest wartością nie pozwalania sobie na wszystko tylko strzeżeniem swojej wolności z jednoczesnym poszanowaniem wolności innych. w ten sposób ogranicza wolność innych czy dowodzi swojego "pseudo".
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2013, 20:19 przez Nazgul, łącznie zmieniany 2 razy.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Wizerunek Polski”