PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

No wreszcie, w czymś najlepsi w Europie!

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 lipca 2013, 11:14

No jasne, bo porównanie do firm w dodatku skali 1:10 000 do państw skali 1:4 jest super adekwatne. Przestań bredzić bo się tylko ośmieszasz.
Ja? to ty twierdzisz, że efekt skali nie ma znaczenia a w tym zdaniu już piszesz, że ma. :lol: uzmysłowiłem ci jak widzę głupotę tego stwierdzenia, możesz mi podziękować.

ma dokładnie takie znaczenie jak firmie zatrudniającej 200 a 800 pracowników. a w rzeczywistości dużo dużo większe bo Szw. miała kilkaset lat na budowanie swojego państwa, jest dojrzałą gospodarką kapitalistyczną ze zbudowanymi od dziesiątek lat instytucjami i infrastrukturą oraz odpowiednią mentalnością wykształconą przez wieki.
a my mamy za sobą 23 lata niepodległej w pełni historii zaczynania niemal od zera.

aha - jak widzę nie masz pojęcia o zarządzaniu przedsiębiorstwami skoro uważasz, że 1/4 to żadna różnica.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 14 lipca 2013, 11:20

Ja? to ty twierdzisz, że efekt skali nie ma znaczenia a w tym zdaniu już piszesz, że ma.

Efekt skali w stosunku do liczby ministerstw nie ma znaczenia. Tak samo jak nie ma znaczenia w porzypadku liczby premierów, królów, prezydentów itp.

uzmysłowiłem ci jak widzę głupotę tego stwierdzenia

Jak narazie to tylko udowodaniasz z jakim dnem inteletualnym mam doczynienia.

a w rzeczywistości dużo dużo większe bo Szw. miała kilkaset lat na budowanie swojego państwa, jest dojrzałą gospodarką kapitalistyczną ze zbudowanymi od dziesiątek lat instytucjami i infrastrukturą oraz odpowiednią mentalnością wykształconą przez wieki.

Zbudowała min dlatego że państwo stosunkowo małe miało uprawniania.

aha - jak widzę nie masz pojęcia o zarządzaniu przedsiębiorstwami skoro uważasz, że 1/4 to żadna różnica.

Nigdzie tego nie napisałem.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 lipca 2013, 11:31

hahahh argumenty się skończyły Buuuuuuuuuuuuuuuuu. no ale dawaj dalej pozaprzeczaj sam sobie jeszcze z 5 razy to bedzie lepszy ubaw.

Nigdzie tego nie napisałem.
co za koleś, własnie kolejny raz sobie zaprzeczył a propos skali.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 14 lipca 2013, 11:44

hahahh argumenty się skończyły Buuuuuuuuuuuuuuuuu. no ale dawaj dalej pozaprzeczaj sam sobie jeszcze z 5 razy to bedzie lepszy ubaw.

Zupełnie nie rozumiesz o czym piszę i udajesz głupa. Nigdzie sobie nie zaprzeczam i piszesz bzdury.

co za koleś, własnie kolejny raz sobie zaprzeczył a propos skali.

No to powiedz gdze napisałem 1:4 to żadna róznica. Ale beka z ciebie.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 14 lipca 2013, 18:09

Kuba pisze:Czy jak poseł obejmuje stołek podsekretarza stanu w ministerstwie to jego mandat poselski wygasa a na jego miejsce wchodzi ktoś inny?

Nie wygasa. Podsekretarz stanu jest stanowiskiem politycznym nie urzędniczym.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

barbara20
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: barbara20 » 08 września 2013, 20:52

A już myślałam, że przeczytam o jakimś prawdziwym powodzie do domu :wink:

Awatar użytkownika
fan_kata
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: fan_kata » 08 września 2013, 20:57

no co tu się dziwić... jaki system taka administracja

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 08 września 2013, 21:23

Nazgul, Atylla Cie ładnie do parteru sprowadził. Dlatego dostał plaster?
Zapewniam Cię, że w państwie mającym 1,5 miliarda ludzi czy 150 milionów czy 40 milionów będzie podobna liczba ministrów, premierów, prezydentów. Nie kompromituj się w tej kwestii.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
mypo
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mypo » 09 września 2013, 09:01

Atylla pisze:
Natomiast jak porównasz firmę w ktore pracuje 10 tyś ludzi i 40 tyś to struktura będzie najprawdopodobniej ta sama, lecz liczba pracowników w kadrach zarządzych będzie inna. Prosta recz która twój prosty umysł nigdy nie pochłonie.
A w naszym pięknym kraju mamy inną strukturę, tworzy się ministerstwa żeby wazelina miała swoje stanowiska, znajomi pracę. Jeśli porównujemy się do biznesu to firmy w których administracja jest przerośnięta opadają jako pierwsze.
dejpanspokój pisze:Zapewniam Cię, że w państwie mającym 1,5 miliarda ludzi czy 150 milionów czy 40 milionów będzie podobna liczba ministrów, premierów, prezydentów. Nie kompromituj się w tej kwestii.
Racja.

W Polsce etat w ministerstwie to forma nagrody za lojalność. Dlatego jak będzie trzeba powstanie ministerstow recycligu, gospodarki odpadami, przetwórstwa odpadów itd itp. W każdym nowy minister, zastępcy i cała reszta świty. Zaszczyty przyznane i jest ok, wszyscy zadowoleni.
Nie wystarczy powiedzieć J***Ć system, trzeba zaproponować alternatywę.

Wróć do „Wizerunek Polski”