PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dzisiejszy Wizerunek Polski..

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł

Dzisiejszy Wizerunek Polski..

Postautor: aspagnito » 05 września 2013, 13:17

Oczywiście nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Ja już nie mam aspiracji być jakimś polskim politykiem, bo chcę być artystą, który wypełni lukę po Sylwestrze Stallone i dużo zacząłem w tej kwestii robić. Codziennie jeden drobny sukces, a z czasem, kiedy takie myślenie stało się nawykiem i robiłem nawet najbardziej zbzikowane rzeczy pod słońcem, robiłem je tylko po to, aby moje ciężkie i twarde ego pomóc sobie skruszyć. Wtedy ludzie mogą podziwiać mój prawdziwy wysiłek. Jako osoba z zaburzeniami schizoafektywnymi, której często powtarza się, że to już końcówka mojej terapii wiem, że uciekanie stąd, gdzie się teraz znajduję i szukanie czegoś lepszego gdzie indziej to proces ważny, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie wrócić. Świata trzeba posmakować i jak mówi jeden z klasyków trzeba "wąchać czas". Po prostu żyć dniem dzisiejszym i poznawać tajniki tego "dzisiaj" i dzisiejszych namiętności. Tak samo każdej dziewczynie imponuje postawa ojcowska bycia pewnym w swoim domu. Muszę znać każdy jego zakamarek.
No, ale dość o mnie.
Dzisiejszy Obraz Polski?
Proszę bardzo.
Jest taka anegdota i jak to w kawałach, 50% to fakt autentyczny. Był sobie kiedyś pewien prezes wielkiej korporacji, która zatrudniała 1000 osób. Prezes był tak z siebie zadowolony i tak czuł się lepszym od wszystkich tych, którzy nie zaszli tak daleko jak on, że stracił dystans do tego, co go określa, czyli np. stanu posiadania, czy mniemania o sobie. Po prostu opis jego ego nie był adekwatny. To go jednak nie przejmowało. Stworzył korporację, w której 1000 osób dokręcało z całych sił przeogromną ŚRUBĘ. Każdego dnia przychodził z pejczem i napierdzielał w pracowników, polskich pracowników tak bardzo, że Ci coraz bardziej wysilali się dokręcając tę śrubę i za każdym razem wydawało się, że to już koniec i ta śruba nie wytrzyma więcej, ale tak myślano każdego dnia i śruba przez lata nie pierdzielnęła. Szef więc doszedł do wniosku, że nie pierdzielnie w ogóle i długo jeszcze zmuszał wszystkich do dokręcania tej gigantycznej śruby. Ludziom pękały żyłki pierdzące, ale chleb to chleb i trzeba go zarabiać tam, gdzie go dają. Szef był tak dumny z siebie i z tych porządków, że kiedy śruba w końcu pierdzielnęła, ukląkł, rozpłakał się i wznosząc ręce w niebiosa zapytał "DLACZEGO?!?!?!". Pracowników to już nie interesowało. Pozbierali złom, sprzedali go za grubą kasę i przekwalifikowali się, bo nauczyli się być elastyczni. Jak to Polacy. Po kilku tygodniach nikt już nie pamiętał tego szefa, ani jego śruby, a ten został sam zdołowany i wstyd mu było do kogokolwiek zgłosić się nawet po "kieliszek chleba".
Taki jest dziś wizerunek Polski. My wszyscy "przeedukowani" (edukacji nigdy za dużo) siedzimy na tyłkach i patrzymy na scenę polityczną wyczekując tzw. "WIELKIEGO PIERD...CIA!". Jak runie, to trzeba będzie szybko korzystać z okazji i zbierać co popadnie.
Jaki jest jeszcze wizerunek Polski? A znacie tą anegdotę o starym dziadku, który o kulach ciężko pracował na przyszłość swoich wykształconych wnuczków, bo ci nie mieli roboty, bo pracę musiało mieć pokolenie 67+. Po prostu uznano, że trudno takich przekwalifikować i warto opóźnić gospodarkę, mniej ją reformować w naturalnym procesie zmian, bo pokolenie 67+ nie będzie miało szansy nadgonić, a przecież muszą pracować na swoich przeedukowanych wnuczków, którzy chętnie poszliby by do pracy, gdyby ta praca dla nich była.
Śmieszne? Z pewnej perspektywy to dramat, a że komedia to też dramat, więc z pewnej perspektywy to jest śmieszne.
Co robi "miłościwie" nam panujący Con'Donek? Uprawia P.R. w który sam chyba nie wierzy, bo ostatnio zrobił i z Kaczora i z Ziobry męczenników powołując ich pod Trybunał. Większego rozgłosu sami by sobie nie potrafili zrobić i cokolwiek konstruktywnego nie powie dziś PiS wyprzedza w przedbiegach Platformę. Mogliby powiedzieć, że obiecują dwa kontenery bananów z Madagaskaru i ludzie byliby szczęśliwsi, bo Con'Donek już nawet nic dobrego nie obiecuje.
Co za to robi?
Majstruje przy ubezpieczeniach socjalnych. Uważam, że słusznie, bo powinno być tak, że te firmy skoncentrowane są na sukcesie i wynikach i te które dzięki np. rynkowi FOREX i giełdzie będą w stanie osiągać większe wyniki, albo będą w stanie przekonać swoich członków do własnej polityki, jako np. o wiele bezpieczniejszej i efektywniejszej w krótkiej, średniej i długiej perspektywie... to to jest konieczna zmiana.
A Con'Donek?
Tu mieliśmy tani popisowy numer. Najpierw w telewizji podano te rozwiązania, a potem powiedziano, że Wielki Szu pracuje na tak wysokim poziomie świadomości, że musi szukać wyższych gwiazd i nie dopuszcza w swym geniuszu tych rozwiązań. Nawet dziennikarze, kiedy to mówili w tonie głosu nabijali się z niego. Ś.P. Lechu Kaczyński też robił takie numery, kiedy SLD wyszło z konkretną propozycją koszyka świadczeń zdrowotnych, ale tylko dlatego, że to świetne rozwiązanie pochodziło od SLD, to się Kaczorek nie zgodził. Brawo Con'Donek! Rób tak dalej i pamiętaj, że Ci ludzie na ręce patrzą i któregoś dnia Ci tych pleców braknie, bo jakbyś się rozejrzał dookoła, to byś zauważył, że stoisz na grząskim bagnie.

[ Dodano: Sro 11 Wrz, 2013 ]
Oto prawdziwy wizerunek Polski.
http://www.youtube.com/watch?v=rjcp2wk2Hrs
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 15 stycznia 2014, 17:31

Chyba Donek Angeli takie rzeczy poopowiadał.

Pol­ska prze­ży­wa swój naj­szczę­śliw­szy czas od XVIII wieku. Tyle że więk­szość Po­la­ków tego jesz­cze nie wie - stwier­dza opi­nio­twór­czy "Die Welt" w ar­ty­ku­le wstęp­nym "Nasz silny są­siad".
Ga­ze­ta przy­po­mi­na, że Pol­ska jest naj­więk­szym na świe­cie eks­por­te­rem ja­błek, z Gór­ne­go Ślą­ska po­cho­dzi Opel. Pro­du­ku­ją w Pol­sce Volks­wa­gen, MAN, Hugo Boss, do tego ist­nie­je ogrom­ny prze­mysł do­staw­czy. Tyle że około 40 pro­cent pol­skie­go eks­por­tu cią­gle jesz­cze idzie w świat jako "nie­miec­ki eks­port", a że Pol­sce cią­gle jesz­cze nie udało się roz­wi­nąć sil­nych, wła­snych marek, pol­skie firmy sprze­da­ją się jako "made in UE".
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-wel ... lska/fhpy4

Najlepszy fragment:
Tyle że około 40 pro­cent pol­skie­go eks­por­tu cią­gle jesz­cze idzie w świat jako "nie­miec­ki eks­port"
Tyle że więk­szość Po­la­ków tego jesz­cze nie wie
teraz wiem że dobrze nam się żyje bo przeczytałem ;)
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 15 stycznia 2014, 17:54

Pol­ska prze­ży­wa swój naj­szczę­śliw­szy czas od XVIII wieku. Tyle że więk­szość Po­la­ków tego jesz­cze nie wie - stwier­dza opi­nio­twór­czy "Die Welt" w ar­ty­ku­le wstęp­nym "Nasz silny są­siad".

Bo to prawda.

Tyle że około 40 pro­cent pol­skie­go eks­por­tu cią­gle jesz­cze idzie w świat jako "nie­miec­ki eks­port"

Źródło.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 stycznia 2014, 18:18

Pol­ska prze­ży­wa swój naj­szczę­śliw­szy czas od XVIII wieku. Tyle że więk­szość Po­la­ków tego jesz­cze nie wie - stwier­dza opi­nio­twór­czy "Die Welt" w ar­ty­ku­le wstęp­nym "Nasz silny są­siad"
Bo Polacy uważają, że są najgorsi na świecie. bo np. w Modlinie rozpadł się pas. "w tym kraju..." itp. Tymczasem Niemcy budują lotnisko pod Berlinem już trzyletnim opóźnieniem i NIEWIADOMO kiedy się to w ogóle wybuduje.

Bezsensowne narzecatwo to sport narodowy.

Cytat:

Źródło.
To ci może powiedzieć tylko Die Welt a nie jojo
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 15 stycznia 2014, 18:27

Bo Polacy uważają, że są najgorsi na świecie.

Top głównie zasługa mediow i niektórych polityków.

Generalnie będąc za granicą zauważyłem że najgorszą renomę robią sami Polacy opluwając swój kraj, większość cudzoziemców co poznałem są generalnie zdziwieni jak przyjeżdżają do Polski pierwszy raz.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 stycznia 2014, 20:58

Top głównie zasługa mediow i niektórych polityków.
eeeee gdzie tam. jak pytano moją babcię co u niej to zawsze narzekała, taką mamy mentalność.
Generalnie będąc za granicą zauważyłem że najgorszą renomę robią sami Polacy opluwając swój kraj,
. mentalność zaścianka, uniwersalna ludzka cecha.
i prezentując to kim są. nie należy zapominać, że wcześniejsze fale emigracji to nie byli tylko inteligenci-dysydenci ale ludzie którzy z miejca przechodzili do opieki społecznej. sporo lat temu przeczytałem, że JPII był zdumiony, że większość bezdomnych w jadłodajni którą odwiedził to Polacy. po za tym "juma", łowienie karpi w stawie królewskiego pałacu, chlanie w dzień w dzień itp...
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 16 stycznia 2014, 00:02

eeeee gdzie tam. jak pytano moją babcię co u niej to zawsze narzekała, taką mamy mentalność.

Żyła w PRLu albo II RP więc dla niej to nie był cud malina, więc sie nie dziw.

Generalnie całkowicie inaczej mają Ukraińcy i Rosjanie - przynajmniej na zewnątrz okazują dumę ze swojego kraju co jest trochę dziwne.
i prezentując to kim są. nie należy zapominać, że wcześniejsze fale emigracji to nie byli tylko inteligenci-dysydenci ale ludzie którzy z miejca przechodzili do opieki społecznej.

Ale było też dużo inteligencji która zapisała się na kartach historii innych krajów np. Pułaski, Kościuszko, MaxFactor, GMC, Apple, Sikorski.

chlanie w dzień w dzień itp...

W Skandynawi tez chleją po nocach a w dzień wciągają amfetamine (większośc polskiej amfetaminy idzie własnie tam) że im nochy puchną. Nieraz jak wracam nocą i widze pijane Szwedki albo pijanych Norwegów to tylko pytają amfetamine amfetamine

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 16 stycznia 2014, 11:18

Kaczory u władzy byli 2 lata i to wystarczyło aby świat się z nas śmiał.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 69403.html
Polska tego co mamy dorobiła sie w niespełna 25 lat. Zachód to co ma w dużej mierze zawdzięcza byłym koloniom rozsianym po świecie. Oni od wieków dobra przywozili a myśmy niestety przez wieki byliśmy skolonizowani (rozbiory, komuna)
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 16 stycznia 2014, 17:28

Zachód to co ma w dużej mierze zawdzięcza byłym koloniom rozsianym po świecie.

Piramidalna bzdura. Oczywiście Imperium Brytyjskim troche zatrzęsło ale pisanie że wszystko zawdzięczają byłym kolonia to idiotyzm. Zachód swój dobrobyt zapewnia przede wszystkim edukacji i postępowi technicznemu.

Na koloniach dorabiała się garstka która zazwyczaj przeprowadzała się do koloni.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 16 stycznia 2014, 18:15

ElDario pisze:Zachód swój dobrobyt zapewnia przede wszystkim edukacji i postępowi technicznemu.

No nie wierze! TA KOMUNA i dobrobyt dzięki edukacji i postępowi technicznemu? :mrgreen:

Ładnie ładujecie co wam wygodne, za chwile ten zachód będziesz krytykował jako coś co dąży nie do rozwoju a upadku cywilizacji.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 16 stycznia 2014, 18:59

No nie wierze! TA KOMUNA i dobrobyt dzięki edukacji i postępowi technicznemu? :mrgreen:

Obecny dobrobyt, postęp techniczny w krajach zachodnich jest wypracowywany od 200 lat. A eurosocjalizm zyczynal sie ok 30 lat temu.

Rewolucja przemysłowa i te sprawy. Właściwie Europa zaczęła wyprzedzać inne cywilizacje już w późnym średniowieczu. generalnie w średniowiecznej europie średni dochód PKB był większy niż w niektórych dzisiejszych krajach trzeciego świata.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 16 stycznia 2014, 20:16

ElDario pisze:Obecny dobrobyt, postęp techniczny w krajach zachodnich jest wypracowywany od 200 lat. A eurosocjalizm zyczynal sie ok 30 lat temu.

Acha!!

Uwaga bo dzieciak pisze nową historię!.... pod swoje "teorie". :mrgreen:

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 16 stycznia 2014, 20:18

Chłopie, zaprzeczasz oczywistością. Zdajesz sobie sprawę że robisz z siebie niedouczanego idiotę ?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 stycznia 2014, 20:29

wszystko co nazywasz w swej ignorancji "socjalizmem" powstało właśnie w okresie ostatnich 200 lat.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 16 stycznia 2014, 20:54

wszystko co nazywasz w swej ignorancji "socjalizmem" powstało właśnie w okresie ostatnich 200 lat.

Ale co to ma do rzeczy ?

Może zaraz ktoś mi powie że w XIX w. był socjalizm w UK i USA i to dzięki niemu mamy postęp techniczny oraz dobrobyt hahahahaha

Wróć do „Wizerunek Polski”