PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

inżynier - śmieciarz - Polacy na emigracji

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 25 lutego 2014, 19:21

Paw pisze:O samouwielbienie N88.

Czekam na odważnego, który pogrąży go pytaniem co ten mitoman robi.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 25 lutego 2014, 23:05

Nie mówię, że jest hańbiąca dana praca, tyle, że nieprzystająca do możliwości i niewykorzystująca w pełni potencjał umysłowy. A wciąż, bardziej taką pracę im się opłaca podejmować - bo w Anglii a nie w Polsce. I o to się rozchodzi w tym temacie.

Kwestia że nie potrzebujemy milionów inżynierów w tym kraju. Nie mówiąc że inżynierzy w Polsce są traktowani przez przedsiębiorstwa budowlane jako niewolnicy, albo robią za darmo byle wyrobić te dwa lata praktyki by być licencjonowani (oczywiście są zwalniani nim tego dokonają i zastąpieni kolejnym darmowym desperatem), albo są zmuszani do zakładania własnej działalności gospodarczej by być tańsi. Więc się nie dziwię mu że woli być śmieciarzem w UK niż chłopem pańszczyźnianym pana Zenka budowlańca. Lecz wracając do tematu nie potrzeba nam milionów ludzi z wyższym wykształceniem. Kadra wykształcona zawsze była elitą stanowiącą wąski wycinek całej kadry. Dodatkowo w dzisiejszych czasach wykształcenie niczego nie oznacza. Facet znał inżynierię z jakiejś dziedziny. No i? W dzisiejszej erze informacji wiedza jest na wyciągnięcie ręki i jest darmowa. Człowiek z odrobiną determinacji jest sam w stanie odszukać potrzebne mu materiały i narzędzia edukacyjne. Dawniej w całej stoczni tylko szkutnik sam jeden wiedział jak zbudować statek. Dziś rolnicy budują własne traktory bo nie jest warto płacić za nie producentom sprzętu, bo dane techniczne są udostępnione za darmo. Żeby zbudować traktora nie potrzeba już inżyniera, który go zaprojektuje, mechanika który go złoży. Wystarczy Internet i narzędzia. Także jak dla mnie to żaden dowód na niedorozwój polskiej gospodarki. To tylko efekt przesytu kompetencji.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 25 lutego 2014, 23:31

Malory pisze:Dziś rolnicy budują własne traktory bo nie jest warto płacić za nie producentom sprzętu, bo dane techniczne są udostępnione za darmo. Żeby zbudować traktora nie potrzeba już inżyniera, który go zaprojektuje, mechanika który go złoży. Wystarczy Internet i narzędzia.

I odpowiednie materiały, prefabrykaty. A w co bardziej zaawansowanych maszynach nie tak łatwo je dostać. Poza tym nie każdy ma umiejętności, albo czas, albo wspomniane narzędzia itd.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 25 lutego 2014, 23:59

Myślę że dużo zależy od chcenia. Polecam ten projekt. Jest naprawdę inspirujący.

http://www.youtube.com/watch?v=ouaCis5YPnE
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 26 lutego 2014, 00:13

Mitomania na całego.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 26 lutego 2014, 04:31

brałem pod wzgląd wszelkie możliwe sposoby, nawet zmontowanie małego śmigłowca

LOL XD

http://www.youtube.com/watch?v=PNl9M5TxGC8

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 26 lutego 2014, 12:30

Worek pisze:Czekam na odważnego, który pogrąży go pytaniem co ten mitoman robi.
Podejrzewam,że aktualnie kandyduje na prezydenta Ukrainy.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Re: inżynier - śmieciarz - Polacy na emigracji

Postautor: Anubis » 26 lutego 2014, 13:58

NRohirrim pisze:Dziś śmieci spod mojej firmy odbierał pewien śmieciarz, co wydał mi się Polakiem. Zagadałem do niego i faktycznie. Pogadaliśmy trochę, okazało się, że jest magistrem inżynierem. A od 9 lat jeździ na śmieciarce. Inny Polak, który odwiedza moją firmę raz w miesiącu robi od 10 lat za deratyzatora (gryzonie i różnorakie robactwo to plaga w Anglii).

Ja na szczęście mam dobrą pracę z kręgu moich zainteresowań i wymagającą pewnego wysiłku umysłowego. Ale dlaczego często dobrze wykształconym Polakom bardziej opłaca się siedzieć za granicą łapiąc się często prostych fizycznych prac, czy jak w powyższych przypadkach, że tak powiem ,,parchatych" niż w Polsce jako np. ten inżynier?

To może świadczyć tylko o niedorozwoju gospodarczym III RP.

Bo w PL jest totalny upadek szkolnictwa plus spore bezrobocie. Mamy zbyt dużo uczelni wyższych, które uczą przez 5 lat wkuwania masy niepotrzebnych regułek, bez żadnych rzeczy praktycznych. Po drugie to słaba gospodarka, którą dopadł jeszcze ogólnoświatowy kryzys przez co jeszcze wzrosło bezrobocie.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 26 lutego 2014, 16:29

Malory pisze:Dziś rolnicy budują własne traktory bo nie jest warto płacić za nie producentom sprzętu, bo dane techniczne są udostępnione za darmo. Żeby zbudować traktora nie potrzeba już inżyniera, który go zaprojektuje, mechanika który go złoży. Wystarczy Internet i narzędzia. Także jak dla mnie to żaden dowód na niedorozwój polskiej gospodarki. To tylko efekt przesytu kompetencji

Rolnicy budują traktory ??. Nigdy o takich cudach nie słyszałem. Widocznie to jakaś nowa dziedzina wiedzy.

Może zaprezentuj na forum tego chłopka - roztropka który buduje te traktory .

A może pomyliłeś traktory z przyczepkami do traktorów ??.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 26 lutego 2014, 16:59

Piskorz pisze:Rolnicy budują traktory ??. Nigdy o takich cudach nie słyszałem. Widocznie to jakaś nowa dziedzina wiedzy.

Może zaprezentuj na forum tego chłopka - roztropka który buduje te traktory .

Skoro nie potrafisz używać głowy to użyj gógli. Pełno jest takich, chociażby na allegro.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 26 lutego 2014, 17:29

Worek pisze:Skoro nie potrafisz używać głowy to użyj gógli. Pełno jest takich, chociażby na allegro.

O moją głowę to się nie martw. Chłop ze wsi zbuduje traktor. Ja i bez gógli wiem że bzdura = bzdura.

Chłop tryby do skrzyni biegów wyrzeźbi paznokciem.

Oj Worek , Worek powinieneś mieć trochę więcej rozsądku.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 26 lutego 2014, 17:37

A jednak miałem rację.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 26 lutego 2014, 18:12

Piskorz pisze: Rolnicy budują traktory ??. Nigdy o takich cudach nie słyszałem. Widocznie to jakaś nowa dziedzina wiedzy.
- nie przesadzaj i nie obrażaj rolników. mój ojciec co prawda nie jest rolnikiem, tylko ślusarzem po zawodówce - ale swojego czasu półhobbistycznie/półzarobkowo składał traktory samoróbki. przyczepy też... tylko, że moim zdaniem jest odwrotnie niż mówi malory. kiedyś ludzie częściej składali sami, a teraz częściej kupują.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 26 lutego 2014, 18:19

Clint Eastwood pisze:
Piskorz pisze: Rolnicy budują traktory ??. Nigdy o takich cudach nie słyszałem. Widocznie to jakaś nowa dziedzina wiedzy.
- nie przesadzaj i nie obrażaj rolników. mój ojciec co prawda nie jest rolnikiem, tylko ślusarzem po zawodówce - ale swojego czasu półhobbistycznie/półzarobkowo składał traktory samoróbki. przyczepy też... tylko, że moim zdaniem jest odwrotnie niż mówi malory. kiedyś ludzie częściej składali sami, a teraz częściej kupują.

Tu się zgadzam. SKŁADAŁ TRAKTORY to nie to samo co produkował. Nie wyobrażam sobie produkcji traktora przez rolnika. Takie dyrdymały można głupiemu opowiadać.

To tak samo jak ktoś powie że Polacy produkują rowery. NIE PRODUKUJĄ tylko SKŁADAJĄ rowery przywiezione w paczkach z Chin.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 26 lutego 2014, 18:22

Piskorz pisze:SKŁADAŁ TRAKTORY to nie to samo co produkował.

Bzdura. Taki zarzut możesz zrobić każdej fabryce.

Wróć do „Wizerunek Polski”