PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Prezydent Europy

Najbardziej znane postacie na Świecie, które kreują rzeczywistość. Kto jest dla Ciebie najważniejszy? Kogo potrzeba, a komu już podziękujemy…

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
PL2010Tube
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Prezydent Europy

Postautor: PL2010Tube » 16 maja 2009, 08:00

Już wkrótce powołany zostanie pierwszy Prezydent Unii Europejskiej. To on będzie reprezentował całą UE na arenie międzynarodowej, będzie spotykał się z głowami innych państw, szefami rządów itd.

Jak zapowiedział Barroso, Prezydent "Stanów Zjednoczonych Europy" będzie mieszkał w pałacu, otrzyma prezydencki odrzutowiec i będzie tworzył swoją, potężną administrację. Nie zabraknie więc porównań do Prezydenta USA.

To Prezydent Unii Europejskiej będzie jednym z najważniejszych czynników, który będzie uświadamiał nam, Europejczykom i całemu światu, że Unia Europejska to jedno superpaństwo. I z tym nie ma co dyskutować, nawet Lech Kaczyński powiedział, że Unia będzie jednym państwem i sam chwalił ten pomysł; co więcej - jest wielkim zwolennikiem jednej, europejskiej armii, której - co oczywiste - zwierzchnikiem będzie Prezydent UE. Spór idzie nie o to, czy wybierać Prezydenta Unii, tylko jak wybierać: czy przez szefów rządów państw Unii Europejskiej, czy w powszechnych wyborach. Ale to zapewne zostanie dokładnie ustalone już po wyborze pierwszego Prezydenta Unii.

Wśród kandydatów na stanowisko pierwszego Prezydenta Europy wymienia się Tony'ego Blair'a, Aleksandra Kwaśniewskiego, premiera Luksemburga. Jednak ostatnio pojawiło się także nazwisko Lecha Wałęsy. Na razie wszystko wskazuje na to, że historię europejskiej prezydentury rozpocznie Tony Blair.

Obrazek

Jeśli będzie już stanowisko Prezydenta UE, to po co w takim razie w krajach Unii będą odbywały się wybory prezydenckie? Tego nie rozumiem. To nie ma sensu. Mam nadzieję, że szybko to się zmieni, a w miejsce prezydentów danych krajów - które z areny międzynarodowej po prostu znikną - pojawią się np. gubernatorowie.

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 16 maja 2009, 11:14

Związek Socjalistycznych Republik Europejskich nadchodzi....
Zapowiedział to nie kto inny, tylko maoista Barroso. Przypadek? Raczej nie...
Oczywiście kandydatami na "prezydenta" są sami socjaliści i socjaldemokraci. Nie ma siły, żeby został nim np. Hubert Jangen.
Ta zapowiedź maoisty to zapowiedź ostatecznego końca nadziei na powrót wolnego rynku któregokolwiek z krajów UE (ZSRE). I na ograniczenie biurokracji i likwidację banków centralnych ora powrót standardu złota.

Awatar użytkownika
PL2010Tube
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: PL2010Tube » 16 maja 2009, 14:24

Ambioryks pisze:Oczywiście kandydatami na "prezydenta" są sami socjaliści i socjaldemokraci. Nie ma siły, żeby został nim np. Hubert Jangen.

Ma, jeśli będą odbywały się powszechne wybory prezydenckie. Tego chce Lech Wałęsa. Jeśli Wałęsa zostanie Prezydentem UE - co podobno jest jego celem - wprowadzi konstytucję, która uszereguje i unormuje wszystkie prawa. Wtedy u nas będą odbywały się niemal takie same kampanie, jak w Stanach Zjednoczonych.

Awatar użytkownika
samael86
Poseł
Poseł
Kontaktowanie:

Postautor: samael86 » 16 maja 2009, 15:52

To jest Gwałt na wszystkich obywatelach poszczególnych krajów UE! w większości państw poparcie dla Unii jest na poziomie 51 - 60% ! co z pozostałymi? a jak ktoś się nie zgodzi! JA NIE CHCĘ BYĆ EUROPEJCZYKIEM! Ja jestem przede wszystkim polakiem później człowiekiem a na końcu europejczykiem! NIE godzę się ze sprowadzeniem państw do roli stanów bez prawa do polityki zagranicznej i suwerenności! Jesteście zwykłymi zdrajcami niczym więcej! Ścierwo które sprzeda kraj a później znów wiele tysięcy młodych ludzi przeleje krew w walce o wolność! TAK WAM ŁATWO SPRZEDAĆ TO ZA CO PRZODKOWIE przelewali krew!
http://cesarstworivii.phorum.pl/index.php ------> Wirtualne Cesarstwo Rivii zaprasza

Przywróćmy Monarchię w Polsce!

"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność." -- Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
PL2010Tube
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: PL2010Tube » 16 maja 2009, 16:55

Co za idiotyzm. Polska sama na arenie międzynarodowej kompletnie nic nie znaczy. Inne państwa - z kilkoma wyjątkami - też nie. Ale nawet one same nie są w stanie wpływać na przyszłość świata. Od zawsze próbowano budować jedną, silną Europę, która liczy się na arenie międzynarodowej. Teraz historia dzieje się na naszych oczach. Unia Europejska po wprowadzeniu traktatu lizbońskiego stanie się państwem. Za granicą nie będzie już mowy o polityce zagranicznej Polski, Niemiec, czy innej Francji, a o polityce Unii Europejskiej. Będziemy silni jak nigdy, w końcu zaczną się z nami liczyć. Zbudowana zostanie jedna, wielka europejska armia. W całej Unii obowiązywać będzie jeden kodeks karny. Będzie jedna granica (także na mapach). Jedna waluta. Jeden naród. Musimy budować silną Unię Europejską, a nie marudzić i pisać bzdury, że nie jesteśmy Europejczykami. Jesteśmy! Wszyscy.

Mam nadzieję, że dożyję czasów, w których na Olimpiadzie będę kibicował drużynie Unii Europejskiej. Tak samo w innych dyscyplinach sportowych.

I <3 EU!

Awatar użytkownika
samael86
Poseł
Poseł
Kontaktowanie:

Postautor: samael86 » 16 maja 2009, 17:45

jeśli Polska straci suwerenność na pewno przyłączę się do tych którzy złapią za broń! Unia będą rządziły 3 narody! my będziemy gówno znaczyć! Narody Europy są zbyt zbyt różne kulturowo! to nie wypali! To doprowadzi do rebelii i zniszczenia jakiego kolwiek znaczenia !!

A tyś jest zwykły zdrajca i sprzedawczyk jak Ci źle w tym kraju masz inne wyjedz ale nie SZKODŹ WROGĄ PROPAGANDĄ!!

Ja przysięgałem wierność i poświecenie jednej fladze jednemu godłu i jednemu narodowi! Przysięgałem strzec tej ziemi jako dziedzictwa dla kolejnych pokoleń i NIE UMIEM ZROZUMIEĆ JAK NIEKTÓRZY rezygnują z Historii z Kultury Niezależność!!

To zwykła ZDRADA

PO TRZYKROĆ ZDRADA!
http://cesarstworivii.phorum.pl/index.php ------> Wirtualne Cesarstwo Rivii zaprasza

Przywróćmy Monarchię w Polsce!

"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność." -- Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
PL2010Tube
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: PL2010Tube » 16 maja 2009, 18:15

O ile się nie mylę jesteś powiązany z armią. Zwierzchnik sił zbrojnych RP, których - jak rozumiem jesteś członkiem - Lech Kaczyński jest wielkim zwolennikiem jednej europejskiej armii. Niech da ci to do myślenia. Poza tym L.Kaczyński również popiera budowę superpaństwa i wie, że jest to potrzebne.

To, że jesteśmy Europejczykami nie oznacza, że nie wiemy skąd pochodzimy. Każdy zna historię swojego regionu, wie o nim dużo, ma do niego przywiązanie, a Unia tego nie burzy. Stany Zjednoczone były budowane na podobnej zasadzie jak Unia Europejska. Czy są tam tacy idioci, którzy chcą, by poszczególne stany wychodziły z unii i tworzyły suwerenne państwa? Nie! A to dlatego, że tam podobna unia została zawarta ponad 200 lat temu. Za kilka pokoleń nie będzie takich głosów, jak twój. Każdy będzie wiedział, że jest Europejczykiem i będzie kochał swój kraj - Unię Europejską.

Arvedui
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Arvedui » 16 maja 2009, 18:21

Za kilka pokoleń nie będzie takich głosów, jak twój. Każdy będzie wiedział, że jest Europejczykiem i będzie kochał swój kraj - Unię Europejską.

Kilka pokoleń zaborów więcej i nie bylibyśmy Polakami, a Rosjanami, Niemcami i Austriakami.

Mam takie same zdanie jak Samael. Nikt nie wmówi mi, że jestem europejczykiem. Inni mogą sobie mówić o postępie, ja za taki postęp podziękuję.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 16 maja 2009, 19:37

To Prezydent Unii Europejskiej będzie jednym z najważniejszych czynników, który będzie uświadamiał nam, Europejczykom i całemu światu, że Unia Europejska to jedno superpaństwo. I z tym nie ma co dyskutować, nawet Lech Kaczyński powiedział, że Unia będzie jednym państwem i sam chwalił ten pomysł; co więcej - jest wielkim zwolennikiem jednej, europejskiej armii, której - co oczywiste - zwierzchnikiem będzie Prezydent UE

Źródła tych wypowiedzi poproszę.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 maja 2009, 19:46

Tym bardziej, że P. UE bedzie miał mniej do powiedzenia niż prezydent Niemiec.

Symbol organizmu, o to czym ma być.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
PL2010Tube
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: PL2010Tube » 16 maja 2009, 20:37

Marchewa pisze:Źródła tych wypowiedzi poproszę.

Sprawa unijnej armii jest oczywista - Lech Kaczyński od początku swojej kadencji mówił o wspólnej armii i poruszał ten temat na unijnym forum. Wystarczy przejrzeć newsy, czy archiwalne wydania gazet. Nawet - co może wielu zaskoczyć - Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem superpaństwa i euroarmii :arrow: http://www.libertas.net.pl/polityka/91- ... ii-ue.html

A tu wypowiedź Lecha Kaczyńskiego o traktacie i UE jako państwie :arrow: http://www.tvn24.pl/12690,1598940,0,1,p ... omosc.html , http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci ... 35390.html

Lech Kaczyński do młodzieży: Unia Europejska traktowana jako jedno państwo to jest może wizja na wasze pokolenie, ale wówczas, kiedy będziecie dojrzali.

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 16 maja 2009, 21:48

samael86 pisze:JA NIE CHCĘ BYĆ EUROPEJCZYKIEM!

Ja jestem Europejczykiem od urodzenia. Tylko że na pierwszym miejscu jestem Polakiem. Nie mam nic przeciwko byciu Europejczykiem, ale nie chcę być unionistą.
PL2010Tube pisze:Polska sama na arenie międzynarodowej kompletnie nic nie znaczy.

A kogo obchodzi to, co Polska znaczy na arenie międzynarodowej? Nie ważne, kim jest się dla innych - ważne jest, żeby być kimś dla siebie.
PL2010Tube pisze: Od zawsze próbowano budować jedną, silną Europę, która liczy się na arenie międzynarodowej.

Nie od zawsze. Ale nawet JCM Otton III próbował zjednoczyć Europę na zupełnie innych zasadach niż teraz ZSRE.
PL2010Tube pisze:Za granicą nie będzie już mowy o polityce zagranicznej Polski, Niemiec, czy innej Francji, a o polityce Unii Europejskiej.

Kretyństwo. Polska jest krajem i niech nim pozostanie - niech pozostanie niezależna.
PL2010Tube pisze:Zbudowana zostanie jedna, wielka europejska armia. W całej Unii obowiązywać będzie jeden kodeks karny. Będzie jedna granica (także na mapach). Jedna waluta. Jeden naród.

:shock: To chyba jakiś żart. Prowokacja.
PL2010Tube pisze:Musimy budować silną Unię Europejską, a nie marudzić i pisać bzdury, że nie jesteśmy Europejczykami. Jesteśmy! Wszyscy.

Mam nadzieję, że dożyję czasów, w których na Olimpiadzie będę kibicował drużynie Unii Europejskiej. Tak samo w innych dyscyplinach sportowych.

:roll: To już chyba na pewno prowokacja.
PL2010Tube pisze:Czy są tam tacy idioci, którzy chcą, by poszczególne stany wychodziły z unii i tworzyły suwerenne państwa? Nie!

"Idiotami" nazywasz tych, którzy chcą prawa narodów do samostanowienia?
PL2010Tube pisze:Każdy będzie wiedział, że jest Europejczykiem i będzie kochał swój kraj - Unię Europejską.

Mam się śmiać czy płakać?
PL2010Tube pisze:Lech Kaczyński od początku swojej kadencji mówił o wspólnej armii i poruszał ten temat na unijnym forum. Wystarczy przejrzeć newsy, czy archiwalne wydania gazet. Nawet - co może wielu zaskoczyć - Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem superpaństwa i euroarmii

To mnie tylko utwierdza w mojej (łagodnie mówiąc) niechęci do Kaczorów.

NISZCZYĆ KACZYZM I EUROSOCJALIZM :!:

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 16 maja 2009, 22:45

Heh Libertas .... pozdrowienia dla uroczego blondaska w okularkach. :)

Bzdura. Raz źródła wypowiedzi, dwa nikt nie mówi o utracie suwerenności. A tą traci się tracąc historię, geografię, naukę, język. Ekonomia i sojusze polityczne/wojskowe to zupełnie inna kwestia. Libertas znowu odwraca kota ogonem. PL2010Tube przeczytaj traktat a potem tu wróć.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
PL2010Tube
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: PL2010Tube » 16 maja 2009, 22:54

.samael86 pisze:jeśli Polska straci suwerenność na pewno przyłączę się do tych którzy złapią za broń! Unia będą rządziły 3 narody! my będziemy gówno znaczyć!

Teraz też znaczymy gówno! Dlatego jestem za superpaństwem, bo wtedy wiem, że mój głos w wyborach wpływa na politykę światową. Popatrz na Stany Zjednoczone. Ciągle się o nich mówi, są na czołówkach, wszyscy się nimi podniecają itd. Dlatego warto budować Zjednoczoną Europę, by mieć to wszystko tu na miejscu i nie patrzeć z takim podziwem na nich. Unia Europejska może być lepsza, silniejsza, nowocześniejsza.

.samael86 pisze:NIE UMIEM ZROZUMIEĆ JAK NIEKTÓRZY rezygnują z Historii z Kultury Niezależność!!

Nikt z tego nie rezygnuje! Przecież każdy kto się urodzi w Unii Europejskiej będzie wiedział z jakiego stanu, regionu pochodzi. Myślisz, że w Stanach nie ma takiego podziału? Są różne stany - bardziej rozwinięte, zacofane, unowocześnione. Stany Zjednoczone nie są jednolitym państwem, nigdy nie były i nie będą. Unia Europejska też nie.

.Arvedui pisze:Nikt nie wmówi mi, że jestem europejczykiem. Inni mogą sobie mówić o postępie, ja za taki postęp podziękuję.

Może tobie nikt nie wmówi, ale we wszystkich papierach, dokumentach itd - po wejściu w życie traktatu lizbońskiego - nie będziesz miał wpisanej narodowości polskiej, a europejską! Sobie będzie mógł wmawiać, że jesteś obywatelem Polski.

A kogo obchodzi to, co Polska znaczy na arenie międzynarodowej? Nie ważne, kim jest się dla innych - ważne jest, żeby być kimś dla siebie.

No więc właśnie - skoro nikogo nie obchodzi, to nawet nikt nie zauważy jak zniknie z map i polityki międzynarodowej. A Polacy będą mogli przynajmniej reprezentować kraj UE jako np. Prezydenci, ministrowie spraw zagranicznych itd.

To chyba jakiś żart. Prowokacja

Żaden żart, żadna prowokacja. Radzę się zapoznać z podstawowymi założeniami traktatu lizbońskiego.

To mnie tylko utwierdza w mojej (łagodnie mówiąc) niechęci do Kaczorów.

Na szczęście na polskiej scenie politycznej liczą się jedynie osoby i partie, które popierają Unię Europejską, chcą budowy superpaństwa i nie pozwolą, by Polska opuściła UE.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 maja 2009, 23:48

Dziękuję ale stany europy mi się nie podobają. Może za 50 lat, będzie można o tym dopiero pomyśleć. Zupełnie nierealne.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Politycy światowi”