PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Prezydent Nicolas Sarkozy

Najbardziej znane postacie na Świecie, które kreują rzeczywistość. Kto jest dla Ciebie najważniejszy? Kogo potrzeba, a komu już podziękujemy…

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Francuz
Radny gminny
Radny gminny

Prezydent Nicolas Sarkozy

Postautor: Francuz » 04 maja 2010, 13:05

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Dla jednych wspaniałomyślny ,charyzmatyczny przywódca wielkiego narodu dla innych mocno kontrowersyjny, błazen i megaloman. Co wy sądzicie na temat tego polityka ?

Awatar użytkownika
Therion
Stażysta
Stażysta

Postautor: Therion » 04 maja 2010, 13:28

Sarkozy ?
Moim skromnym zdaniem dużo go jest dużo mówi,ale mało robi.
Częściej słychać o poczynaniach jego kochanki(żony) niż o samym Sarkozym. Myślę że jest to mały człowieczek który za bardzo nie wie co ma robić.
Chociaż z drugiej strony nie żyje we Francji i z tej perspektywy cieżko jest dużo powiedzieć. :lol:

pioter
Wójt
Wójt

Postautor: pioter » 05 maja 2010, 09:44

Żyd z Węgier.
Rząd nie rozwiązuje problemów, rząd je tworzy.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 05 maja 2010, 09:49

A kto to jest Sarkozy? :mrgreen: Dziś w Europie jeszcze tylko Niemcy mają kasę i liczy się tylko Angela Merkel. Motor napędowy UE Francja -Niemcy rozpada się właśnie na naszych oczach pod siłą kryzysu.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Francuz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Francuz » 05 maja 2010, 12:35

To jakiś żart. To istny populizm a nie fakty. Prawda jest taka ,że motor Franacja-Niemcy jest systemem , w którym to oba państwa są nawzajem sobie potrzebne , równe. Inaczej nie miałby on sensu. I bardzo prosze aby kierowac się fakatami a nie uczczuplac zasługi i pozycję Francji bo nam Francuzom to raczej w niesmak . Wy Polacy zajmijcie się lepiej swoim długami ,które żeście jeszcze za Gierka zaciągneli , fatalnym bezrobociem i dnem waszej sceny politycznej w kraju jak i na arenie międzynarodowej . Jak sobie z tym poradzicie to wtedy ,może wysuwajcie komentarze tego typu pod adresem Niemiec i Francji. Jedyne co potraficie najlepiej to krytykowac innych . Macie to już w genach od XVI wieku.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 maja 2010, 12:57

Francuz pisze:I bardzo prosze aby kierowac się fakatami
Francuz pisze:Wy Polacy zajmijcie się lepiej swoim długami ,które żeście jeszcze za Gierka zaciągneli
prowokacja czy hipokryzja?
Francuz pisze:fatalnym bezrobociem i dnem waszej sceny politycznej w kraju jak i na arenie międzynarodowej
W Polsce nikt nie pali samochodów jak wchodzi ustawa o pracy dla studentów :roll:
Francuz pisze:jak sobie z tym poradzicie to wtedy ,może wysuwajcie komentarze tego typu pod adresem Niemiec i Francji.
Rozumiem że użytkownik Waga ma sobie z tym poradzić, ewentualnie razem ze mną?
Francuz pisze:bo nam Francuzom to raczej w niesmak
Francuz pisze:Jedyne co potraficie najlepiej to krytykowac innych . Macie to już w genach od XVI wieku.
Wyglądasz mi raczej na zakompleksionego Polaka, albo jakiegoś mieszańca z kompleksem europy wschodniej - inaczej nie pisał byś na Polskim forum w ten sposób. W ostateczności jesteś cienkim prowokantem - albo prawicowcem który pod płaszczem "szczepi w narodzie" ksenofobie - ale raczej wątpię... (choć takich też nie brakuje) :lol:

Awatar użytkownika
Francuz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Francuz » 05 maja 2010, 13:22

W Polsce nikt nie pali samochodów jak wchodzi ustawa o pracy dla studentów :roll:

A no jasne . W Polsce nie stac wielu na samochody takie jak we Francji ,bo jesteście biedni więc rozumiem powody ,dla których nie dopuszczacie się takich czynów. :lol:
prowokacja czy hipokryzja?

Nie ,fakty.

Wyglądasz mi raczej na zakompleksionego Polaka, albo jakiegoś mieszańca z kompleksem europy wschodniej - inaczej nie pisał byś na Polskim forum w ten sposób. W ostateczności jesteś cienkim prowokantem - albo prawicowcem który pod płaszczem "szczepi w narodzie" ksenofobie - ale raczej wątpię... (choć takich też nie brakuje) :lol:

Źle , jestem Francuzem . Z Polska mam dużo wspólnego ale nie jestem jak to nazwałes mieszańcem. Co prawda więcej czasu spędzam we Wrocławiu niż w Paryżu , nie mniej nie zmienia to faktu kim jestem . Za to ty jestes klasycznym przykładem Pis-u . Jesteście zakompleksieni ,zazdrośni o dorobek zachodu , jak by to była nasza wina ,że macie 50 lat w plecy . Pomijając fakt jaką macie opinię we Francji ,czy Wielkiej Brytanii.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 maja 2010, 13:31

A no jasne . W Polsce nie stac wielu na samochody takie jak we Francji ,bo jesteście biedni więc rozumiem powody ,dla których nie dopuszczacie się takich czynów. :lol:
ja też je znam.
Francuz pisze:Nie ,fakty.
widać o zadłużeniu gierkowskim wiesz tyle że ono było.. duża część została spłacona jeszcze za komuny w zasadzie. Nie od parady był FOZZ - fikcyjne firmy wykupywały Polski dług za grosze - (a one były Polskie) - w ten sposób Polska umarzała sama sobie dług. Od Francji też. Obecnie to zadłużenie jest już spłacone, i borykamy się z innym. Jego poziom odnośnie % w PKB kształtuje się tak samo jak w USA i bardzo podobnie do UK - teraz zadłużenie to normalka niestety.
Francuz pisze:Za to ty jestes klasycznym przykładem Pis-u
widać że nie czytałeś ani jednego mojego posta na tym forum, widać też że postrzegasz jakimiś stereotypami.
Francuz pisze:Jesteście zakompleksieni
z czego to wywnioskowałeś?
Francuz pisze:zazdrośni o dorobek zachodu
o nie, co to to nie.
Francuz pisze:jak by to była nasza wina ,że macie 50 lat w plecy
od tego co robi się u was chce Polskę jak najdalej.
Francuz pisze:Pomijając fakt jaką macie opinię we Francji ,czy Wielkiej Brytanii.
w to już nie wnikam szczerze mówiąc. Wielu naszych rodaków po prostu wybrało obywatelstwo drugiej kategorii.

Odnośnie jak to nazwałeś "zakompleksienia" to ty podkreślasz tutaj pewne różnice typu ceny aut. Nie myśl że nie widzę tendencji w postach. Wiem że dużo ludzi w pl ma takie motywy jak piszesz. Ale ja akurat nie. Nie chcę np. w pl takiej arabizacji jak w państwach zachodu - bo potem właśnie płoną auta, nie chcę żeby sąsiedzi z Ukrainy czy Białorusi powiedzieli kiedyś o Polsce "zgniły zachód", czy kolejna wyspa anglo amerykańskiego populizmu który zdominował zachód.

Awatar użytkownika
Francuz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Francuz » 05 maja 2010, 14:35

nie chcę żeby sąsiedzi z Ukrainy czy Białorusi powiedzieli kiedyś o Polsce "zgniły zachód", czy kolejna wyspa anglo amerykańskiego populizmu który zdominował zachód.

Co to to nie. Kto jak kto ale Francja opiera się wpływom anglo amerykańskim w kulturze i innych dziedzinach. Mowa Moliera jest dla nas święta !

widać o zadłużeniu gierkowskim wiesz tyle że ono było.. duża część została spłacona jeszcze za komuny w zasadzie.

Łał ,wiem o tym , chodziło mi jednynie o zróceniu uwagi na wasze błędy i kłopoty.
z czego to wywnioskowałeś?

Człowieku , mieszkam tu nie od dziś i widzę jakie są zachowania i nastroje w waszym kraju. Wystarczy posłuchac opinii niektórych frakcji politycznych i ich zwolenników to od razu się nie dobrze robi .
o nie, co to to nie.

No jasne , może ty inna część grupy społecznej nie ale znamienita część osób tak . Chcieliby tego samego co na zachodzi, a gdy przychodzi co doczego i trzeba przeprowadzić reformy to wychodzicie ze sztandarami solidarności na ulice i palicie opony, lub jak kto woli wysypujecie zboże na tory.

od tego co robi się u was chce Polskę jak najdalej.

I właśnie w tę stronę zmierzacie. Dziwię się tylko dlaczego wstąpiliście do Unii skoro narzekacie na to co robi się na zachodzie. Może jesteś eurosceptykiem ( mówiąc konwencjonalnie, bo najchętniej nazwał bym to po imieniu ) ? No ale większość narodu ma odmienne zdanie ( referendum).
w to już nie wnikam szczerze mówiąc. Wielu naszych rodaków po prostu wybrało obywatelstwo drugiej kategorii.
Tak , tylko większość narodów postrzega was jako obywateli drugiej kategorii i wcale się nie dziwię. Nawet Żydzi i mieszkańcy Gabonu nie mają już do was szacunku.

Odnośnie jak to nazwałeś "zakompleksienia" to ty podkreślasz tutaj pewne różnice typu ceny aut. Nie myśl że nie widzę tendencji w postach. Wiem że dużo ludzi w pl ma takie motywy jak piszesz

W cale nie miałem czegoś takiego na myśli. Jak chcesz się bawić w psychologa to rób to z sensem. :neutral:
Nie chcę np. w pl takiej arabizacji jak w państwach zachodu - bo potem właśnie płoną auta,

A myślisz ,że ja jestem za arabizacją . Absolutnie. Lecz to nie wona mojego pokolenia tylko Pana Mitteranda i Pompidou , dlatego popieram Sarkozy-ego . I na marginesie, Polsce nie grozi arabizacja, być może groziłaby wtedy gdy wasza gospodarka dorównywała choć trochę naszej francusko-niemieckiej , i gdybyście nie byli takimi rasistami jak jesteście. Jedyne co mi się bardzo u was podoba to to ,że w porównaniu do zachodu jesteście krajem pobożnym, i wiernym religii katolickiej .

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 05 maja 2010, 14:40

Bum! Nadepnąłem na odcisk :cool:

Prawda jest taka ,że motor Franacja-Niemcy jest systemem , w którym to oba państwa są nawzajem sobie potrzebne , równe.

Wy Francuzi w ramach podobno solidarnej UE stosujecie protekcję sobie a Niemcy sobie. Tylko,że niemiecka protekcja jest skuteczna a wasza nie. Niemcy mają kasę a wy nie. To Merkel stawia warunki teraz w sprawach związanych z kasą. Sarkozy niestety najwyżej pozuje do zdjęcia. My tu w Polsce myśleliśmy że będzie Europa narodów a wychodzi że będzie Europa niemiecka bo Francuzi za Niemcami nie dają rady. Na szczęście Niemcy nie atakują teraz czołgami tylko finansami. Można jakoś to znieść :grin: .
My swoje długi z czasów Gierka już spłaciliśmy. Jakby co a bezrobocie nie jest takie straszne, umiemy sobie radzić.

Jesteście zakompleksieni ,zazdrośni o dorobek zachodu , jak by to była nasza wina ,że macie 50 lat w plecy .

Dorobek zachodu powstał w części na barkach waszych niewolników w koloniach a to że mamy 50 lat w plecy zawdzięczamy temu, że zachód sprzedał nas Sowietom w Jałcie. Obiecaliście otwarty rynek, wspólną walutę itp, przyszedł kryzys chowacie się za swoimi opłotkami i dotujecie własne firmy i własne miejsca pracy ale jak nasz rząd próbuje robić to samo, to zaraz na dywanik do Brukseli i łajanko, że niewolno bo jest "wolny rynek".

P.S. Wątpię żebyś był Francuzem.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 maja 2010, 14:53

Francuz pisze:Człowieku , mieszkam tu nie od dziś i widzę jakie są zachowania i nastroje w waszym kraju. Wystarczy posłuchac opinii niektórych frakcji politycznych i ich zwolenników to od razu się nie dobrze robi .
proszę podać przykład takich opinii które świadczą o jakimś dziwnym stosunku do zachodu.
No jasne , może ty inna część grupy społecznej nie ale znamienita część osób tak . Chcieliby tego samego co na zachodzi, a gdy przychodzi co doczego i trzeba przeprowadzić reformy to wychodzicie ze sztandarami solidarności na ulice i palicie opony, lub jak kto woli wysypujecie zboże na tory.
nie uogólniał bym tak, były incydenty. Wiadomo że dużo młodych ludzi prze na zachód. Co do związków zawodowych to zachód też miał swoje czasy których echa mamy do dziś - mianowicie ruch 68 który zapisał się na dobre. Francja też ma swoich socjalistów czy nawet komunistów.
Francuz pisze:I właśnie w tę stronę zmierzacie. Dziwię się tylko dlaczego wstąpiliście do Unii skoro narzekacie na to co robi się na zachodzie. Może jesteś eurosceptykiem ( mówiąc konwencjonalnie, bo najchętniej nazwał bym to po imieniu ) ? No ale większość narodu ma odmienne zdanie ( referendum).
Ale ja akceptuje członkostwo Polski w UE. Przecież UE ma parlament i tam partie i sojusze walczą o kształt UE, wiesz jakie tam padają mocne słowa - są ludzie którzy chcą innej Unii. Szkoda że nie było referendum w sprawie Traktatu w pl. Mnie się podoba np. wspólnota, strefa bezgraniczna, unia celna. Super. Ale rozbicie władzy, superpaństwo - wielu ludzi tego nie chce. Ja bym chciał żeby otwarcie polepszało sytuacje, a nie dotacje za cenę rozbicia władzy - kwestia poglądów.

Mnie się nie podoba ogółem ta post-demokracja. Muszę uznać decyzję narodu. Ale to w co to urosło mi się nie podoba. Zbyt mała atomizacja demokracji. Demokracja ponad państwowa - stojąca ponad demokracjami państw członkowskich - demokracja w której więcej mają ci co mają więcej obywateli. Gdzie mniejsze państwa nic nie mogą nie jest potrzebna Polsce i jej interesom imo.
Francuz pisze:W cale nie miałem czegoś takiego na myśli.
no ok
Tak , tylko większość narodów postrzega was jako obywateli drugiej kategorii i wcale się nie dziwię. Nawet Żydzi i mieszkańcy Gabonu nie mają już do was szacunku.
Dlaczego Żydzi? W Sensie Izrael? Czy chodzi ci o jakieś NDckie tendencję? Ja uważam że Polska nie jest antysemicka bardziej niż zachodnie państwa. To jest wpisane trochę w kulturę ND i ogółem w kulturę państw na wschodzie też.
Francuz pisze:A myślisz ,że ja jestem za arabizacją . Absolutnie. Lecz to nie wona mojego pokolenia tylko Pana Mitteranda i Pompidou , dlatego popieram Sarkozy-ego
jak tylko zaczął rządzić to weszła jakaś genetyczna weryfikacja żeby fikcyjnych rodzin nie robili i żeby imigranici nie przyjeżdżali, sprawdzali tam czy to naprawdę ojciec itd. - to był ciekawy krok.
Francuz pisze:I na marginesie, Polsce nie grozi arabizacja, być może groziłaby wtedy gdy wasza gospodarka dorównywała choć trochę naszej francusko-niemieckiej , i gdybyście nie byli takimi rasistami jak jesteście.
nie rozumiem o co chodzi z tym rasizmem. W UK powstały organizacje terrorystyczne które mordują ludzi za urodzenie. Blood and Honor i Combat 88 - one działają za granicą też. To są terroryści. W UK i Niemczech jest więcej zbrodni na takim tle. U zwykłych obywateli niema takich tendencji. Polska była ojczyzną żydów przez wiele lat podobnie jak Rosja czy Ukraina.

W Polsce od 1989 roku - dokonano ok 30 zabójstw na tle rasowym. Nie mam danych ale podejrzewam że zachód wypada przy Polsce gorzej.

Francuz pisze:Jedyne co mi się bardzo u was podoba to to ,że w porównaniu do zachodu jesteście krajem pobożnym, i wiernym religii katolickiej .
Doceniam rolę KK w jednoczeniu. Ale to nie jest ten sam KK co w latach 80tych i wcześniej ;/ Dla mnie to zaczyna ciążyć. KK to kompromitująca prawicę kula u nogi która odstrasza humanistów od prawej strony.

Awatar użytkownika
Francuz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Francuz » 05 maja 2010, 15:26

proszę podać przykład takich opinii które świadczą o jakimś dziwnym stosunku do zachodu.

Człowieku . Myślisz ,że nie ma co robić tylko zasypać cię cytatami z internetu , z różnych poratli i forów typu historycy. org , forów katolickich, youtube i innych miejsc masowych spotkań. wystarczy zajrzeć tam na tematykę francuska a sam się przekonasz.
Co do związków zawodowych to zachód też miał swoje czasy których echa mamy do dziś - mianowicie ruch 68 który zapisał się na dobre. Francja też ma swoich socjalistów czy nawet komunistów.

a no jasne ,jak w każdym kraju ,chodzi jedynie o pewne ramy zachowania, i skalę takich działan. Tak Francja ma swoich komunistów ,których nie nawidze bo dzięki nim 70 lat temu rząd Petaina sprzedał Warszawę 1 . 09. , po czym sam się przyczynił do okupacji mojego narodu.
kwestia poglądów.
no właśnie

nie rozumiem o co chodzi z tym rasizmem. W UK powstały organizacje terrorystyczne które mordują ludzi za urodzenie. Blood and Honor i Combat 88 - one działają za granicą też. To są terroryści. W UK i Niemczech jest więcej zbrodni na takim tle. U zwykłych obywateli niema takich tendencji. Polska była ojczyzną żydów przez wiele lat podobnie jak Rosja czy Ukraina.

To co się dzieję w UK mało mnie interesuje .
Doceniam rolę KK w jednoczeniu. Ale to nie jest ten sam KK co w latach 80tych i wcześniej ;/ Dla mnie to zaczyna ciążyć. KK to kompromitująca prawicę kula u nogi która odstrasza humanistów od prawej strony.

Kościół Katolicki jest niezbędny w dzisiejszych czasach i każdym państwie ,nawet Hiszpania zaczyna to doceniać ( mam znajomego księdza tam). Nie wiem w jaki sposób kompromituje prawicę , kościół zawsze miał swoje zdanie i znaczenie w historii Europy i wbrew pozorom nic się w tej sprawie nie zmieni . Owszem sa sytuacje , w których kościół musi interweniować w polityce i dobrze ,że tak robi.

pioter
Wójt
Wójt

Postautor: pioter » 06 maja 2010, 20:59

dajcie spokoj przeciez to jest frankofilska prowokacja

nie ma takiego obcokrajowca ktory by tak bezblednie pisal po polsku

zawrocilo sie w glowie od slimakow i wina

mieszkajac na zachodzie trzeba pokazywac swoim zachowaniem ze bycie Polakiem to cos dobrego i zadawac kłam panujacym tam stereotypom o nas zamiast chowac sie za obcy paszport i krytykowac z daleka ojczyzne, tylko tak zmieni sie opinia o nas na zachodzie

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 06 maja 2010, 22:44

pioter pisze:tylko tak zmieni sie opinia o nas na zachodzie
ona jest z góry na straconej pozycji pioter.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Francuz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Francuz » 07 maja 2010, 14:55

Ja wiem lepiej kim jestem . Jestem etnicznie Francuzem i mam rodzinę i dalej pochodzenia Francuskiego. W Polsce mieszkam z pewnych powodów .
P.S Lepsze nasze wino ,niż wasze jabole itp. ,że o gorzale nie wspomnę . Wasza kuchnia może się schowac i miejcie to na uwadze jak tego nie dostrzegacie.

Wróć do „Politycy światowi”