PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Israel - Russia: Israel dal wielkie pieniadze Juszczenkowi

Najbardziej znane postacie na Świecie, które kreują rzeczywistość. Kto jest dla Ciebie najważniejszy? Kogo potrzeba, a komu już podziękujemy…

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

trumwal

Israel - Russia: Israel dal wielkie pieniadze Juszczenkowi

Postautor: trumwal » 21 stycznia 2005, 20:19

Crisis over Yushchenko funding
From correspondents in Jerusalem
January 12, 2005

A CRISIS has erupted between Israel and Russia over alleged Israeli funding of the newly elected Ukrainian leader Viktor Yushchenko, Israel private television reported today.

According to the report on Channel 2, the crisis erupted after Russian President Vladimir Putin allegedly claimed sources in Israel poured huge sums of money into Yushchenko's election campaign.

Mr Yushchenko was declared president-elect yesterday after beating his pro-Russia rival, former prime minister Viktor Yanukovich, in an historic election re-run on December 26.

Citing senior Israeli sources, Channel 2 said the Russian leader believed the Israeli government was aware of the funds being poured into the campaign.

Sources close to Mr Putin also claimed Israel was also backing elements in Russia's opposition movement, the report said.

The information in the report was leaked from a series of top-level meetings among senior figures in the Israeli political establishment to try and defuse the crisis, Channel 2 said.

Contacted by AFP for a response, no Israeli official was prepared to comment on the report.

Russian and Ukrainian authorities were not immediately available for comment yesterday.

During the initial election on November 21, Mr Putin had backed Mr Yanukovich for the presidency of Ukraine, where Moscow has wielded influence for hundreds of years.

Although Mr Yanukovich won the initial runoff, the result was annulled by the Ukrainian supreme court because of massive fraud.

Agence France-Presse

http://www.news.com.au/common/story_pag ... 02,00.html

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 21 stycznia 2005, 20:25

A nie Marsjanie...?
A może chodziło o Janukowycza...? W koncu obaj mówią po rosyjsku 8)
Masz jeszcze jakies amerykańskie rewelacje a`la superexpress? :lol:

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 21 stycznia 2005, 20:26

Ktoś musiał sfinansować Juszczenkę, no i konkurencja to znaczy Putin i Janukowycz chcą, aby ukraincy myśleli, że Juszczenko to żyd. Jeszcze nasi biedni ukraińscy bracia doczekają się swojego Giertycha, niech Bóg ich chroni.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

Awatar użytkownika
ksaw
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: ksaw » 22 stycznia 2005, 11:42

"Izrael dał wielkie pieniądze Juszczenkowi"<---- hehehehehheh :D

A poważnie, swego czasu jeden z rosyjskich politologów głosił, że cała to zamieszanie z powtórką wyborów itp. to spisek Polski, która ma ambicje stać sie najważniejszym państwem na wschów od "starej europy" :lol:

k
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: k » 22 stycznia 2005, 12:43

A co? Nie mamy? :wink:

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 22 stycznia 2005, 12:56

Ja mam odnośnie Polski większe ambicje. Chcę, by Polska była najpotężniejsza w Europie, a jeśli da radę to na świecie.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

trumwal

Postautor: trumwal » 22 stycznia 2005, 22:25

Marek Nowak pisze:Ja mam odnośnie Polski większe ambicje. Chcę, by Polska była najpotężniejsza w Europie, a jeśli da radę to na świecie.

marz sobie dalej :D

Wszech_Polak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Wszech_Polak » 22 stycznia 2005, 22:32

Marek Nowak pisze:Ja mam odnośnie Polski większe ambicje. Chcę, by Polska była najpotężniejsza w Europie, a jeśli da radę to na świecie.

Przy Twoich ambicjach sam Giertych to pikuś... :D

Maxav
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Maxav » 23 stycznia 2005, 15:44

Marku twoje ambicje są faktem!
http://www.wielkarzeczpospolita.net/

Awatar użytkownika
Artur
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Artur » 23 stycznia 2005, 18:59

Całkiem możliwe. Już kiedyś była (w Europie). Teraz trzeba się tylko obudzić i chwilkę pomyśleć.

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 23 stycznia 2005, 22:43

A kiedy to było ? Owszem , była licząca się siłą , ale najpotężniejsza to ona napewno nie była .

Awatar użytkownika
Artur
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Artur » 23 stycznia 2005, 23:10

Kosai pisze:A kiedy to było ? Owszem , była licząca się siłą , ale najpotężniejsza to ona napewno nie była .

Zgodzę się z moim przedmówcą.

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 24 stycznia 2005, 14:25

Kosai

Polska w pewnym okresie historyczynym bała najpotęzniejszym mocarstwem,z kórym liczyła sie cała Europa owczesna.
Ale jakiekolwiek mocarstwo na granicy wpływów europejskich praktycznie nie ma znaczenia.
A jesli ma to w skrajnych przpadkach.
Geopolityka umiejscowienia.
Byliśmy zawsze poza centrum,mając własne dominia,kóre i tak de facto nie miały znaczenia dla Europy centralnej.
Inny świat.

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 24 stycznia 2005, 14:38

Żeby być najpotężniejszym mocarstwem , trzeba mieć też porządek u siebie . Każdy kto zna historie , wie że tak nie było . W 16 wieku to jeszcze jako tako , ale już później....

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 24 stycznia 2005, 14:55

Później drogi Kosai po wielu wyniszczających wojnach dostaliśmy sie pod zabory.
Zadne państwo nawet mocarstwowe z tym sobie na poradzi.
Zgnietli nas.
Co innego ulec a co innego przegrac , bo wygrac w takich warunkach nie sposób.
Przegraliśmy szereg starc,ale to że jesteśmy Polską dowodzi że pomimo to wygraliśmy.
Pokaż mi drugie takie państwo w skali swiata.
Jako naród mamy tak wielki potencjał ,którego nie jest w stanie zniszczyć nawet jednoczesna agresja 3 państw.
I to bynajmniej nie jest pesymistyczne.
Chyba lepiej to wykorzystać niż się nad przeszłością użalać.

Wróć do „Politycy światowi”