PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Podstawowy dochód gwarantowany

Wszystko, co dotyczy rynku i pieniędzy, wielkich właścicieli i ich obrotów na Świecie. Po prostu gospodarka i ekonomia...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Podstawowy dochód gwarantowany

Postautor: Clint Eastwood » 06 listopada 2015, 17:23

finowie będę eksperymentować z tym pomysłem: http://www.pb.pl/4345824,45964,finlandi ... podstawowy . według planów kela od listopada 2016 każdy fin, niezależnie od uzyskanego dochodu (bez żadnych warunków) będzie dostawał 550 eurosów. później kwota ma wzrosnąć do 800 euro. przy czym finowe rezygnują z dotychczasowych form pomocy społecznej.

czytałem kiedyś artykuł, w którym autor dowodził, że takie rozwiązanie jest tańsze od pomocy społecznej w klasycznym wydaniu (nie mogę tego znaleźć). z tym, że w artykule założono chyba częściową likwidację instytucji pomocowych i to miało przynieść oszczędniości. jak znajdę, to wkleję albo strszczę.
wątpliwości budzą społeczne konsekwencje takiego pomysłu. z drugiej pomysł był już testowany w kilku miastach w usa, za prezydentury nixona i obawy, że ludzie nie będą pracować, skoro dostaną pieniądze za darmo - nie ziściły się. praktycznie nikt nie zrezygnował z pracy.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Re: Podstawowy dochód gwarantowany

Postautor: Paw » 06 listopada 2015, 17:40

Wychodzi 24-35% przeciętnych zarobków w Finlandii - http://teczka.pl/praca/Zarobki-w-Finlandii

Brak strachu przed utratą pracy czy porażką w biznesie. Co z polityką imigracyjną? Czy pomysł polega jedynie na zamianie wszelkich form socjalu na gwarantowany dochód? Nie sprawdzałem. Ciekawe co z tego eksperymentu wyjdzie.

Edit: usunąłem ropę.

Wróć do „Gospodarka światowa”