PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Okrągły Stół

Wszelkie polemiki dotyczące wydarzeń, które wpłynęły na obecny kształt Świata. Twoja subiektywna ocena...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 17:00

Nadal czekam na Twoje propozycje co jeśli brak jest ubezpieczenia - uprzedzam że żadne burdele, przymusowe prace czy niewolnictwo nie wchodzą w grę. Liczy się tylko kasa w całości. Dla poszkodowanego, dla służb porządkowych, dla służb ratowniczych, dla szpitali.

A co z ludźmi którzy jeżdżą po pijaku ? Robią dzieci i ich nie utrzymują ? Powodują zniszczenia ?

Natomiast jeżeli państwo może nakazać odpracowanie grzywny, to tak samo jeżeli osoba prywatna czy służby mają dłużnika (który nie pracuje i nie ma nic) to mogą wymagać od niego odpracowanie długu.

Wg twojej iodiotycznej teorii trzeba płacić za każdą zapalniczke bo przecież można las podpalić.

Każdy wybiera ubezpieczenie i dziś!

jasne, pod warunkiem że obowiązkowo dokonam wpłaty na NFZ i ZUS :lol:

Co w przypadku braku ubezpieczenia? Nie interesuje mnie pomoc państwa jaka jest dzisiaj - chory "socjalizm" nie ma prawa istnieć - zgadza się!?

Ale dzisiaj najbiedniejsi przecież pracują na umowach "śmieciowych" albo na czarno i jakoś nie płacą na ZUS i NFZ i żyją.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 17:05

marcinsz pisze:
Propozycja jest taka że Twój ubezpieczyciel tylko i wyłącznie WYCENIA szkody! Płaci ubezpieczyciel sprawcy, OC jest NADAL OBOWIĄZKOWE!

Propozycja która nie weszła zakładała żeby poszkodowanemu płacił jego ubezpieczyciel ubezpieczyciel.

marcinsz pisze:Propozycja kompletnie nie adekwatna do stawianego tu problem.

Nie, wcale.

marcinsz pisze:Nadal czekam na Twoje propozycje co jeśli brak jest ubezpieczenia -

No jak co, nie masz ubezpieczenia nie masz odszkodowania. Podobnie jak dzisiaj z np domem.

marcinsz pisze:
uprzedzam że żadne burdele, przymusowe prace czy niewolnictwo

No to teraz ja czekam na twoją jedną propozycję, co jeśli bezdomny rozwali komuś merca za 500.000 łopatą?

marcinsz pisze:Każdy wybiera ubezpieczenie i dziś!

Emerytalne? Zdrowotne? Bredzisz dalej w zaparte.

marcinsz pisze:Co w przypadku braku ubezpieczenia? Nie interesuje mnie pomoc państwa jaka jest dzisiaj - chory "socjalizm" nie ma prawa istnieć - zgadza się!?

Chwila moment, przecież to dzisiaj są ludzie bez ubezpieczenia zdrowotnego/emerytalnego. Za wszystko bulą sami. No i z czym masz problem?

marcinsz pisze:Odpowiedz w kwestii podatków!

Chętnie ale sprecyzuj pytanie bo trochę się szamotasz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 18 lutego 2014, 17:07

marcinsz, że też ci się chce mielić to samo z niedouczonymi korwinowcami.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 17:11

Worek pisze:marcinsz, że też ci się chce mielić to samo z niedouczonymi korwinowcami.

Pomyliłeś konta dla tego posta, z "Aimara" to powinno pójść.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 17:11

ElDario pisze:A co z ludźmi którzy jeżdżą po pijaku ?

Istnieje fundusz gwarancyjny - płaci za nich a później z nich ściąga.

Dla was to "socjalizm" beee

ElDario pisze:Robią dzieci i ich nie utrzymują ?

Znowu pieprzony "socjalizm" i wszelkiej maści programy pomocy samotnym matkom.

ElDario pisze:Natomiast jeżeli państwo może nakazać odpracowanie grzywny, to tak samo jeżeli osoba prywatna czy służby mają dłużnika (który nie pracuje i nie ma nic) to mogą wymagać od niego odpracowanie długu.

NIE!

Żadnych służb na to nie stać, nie stać też na to obywateli.

To fundusz gwarancyjny pokrywa straty a później ściąga zadłużenie - często nie skutecznie - pieprzony "socjalizm" nie ma prawa to istnieć.

ElDario pisze:Cytat:
Każdy wybiera ubezpieczenie i dziś!

jasne, pod warunkiem że obowiązkowo dokonam wpłaty na NFZ i ZUS :lol:

Przecież rozmowa była o ubezpieczeniu OC, nie zmieniaj tematu.

Co w przypadku braku ubezpieczenia? Nie interesuje mnie pomoc państwa jaka jest dzisiaj - chory "socjalizm" nie ma prawa istnieć - zgadza się!?

Ale dzisiaj najbiedniejsi przecież pracują na umowach "śmieciowych" albo na czarno i jakoś nie płacą na ZUS i NFZ i żyją.

Jak jest się zarejestrowanym jako bezrobotny państwo opłaca ubezpieczenia, dla innych to problem, kłopot. Obecnie takie osoby korzystają z wielu "socjalistycznych" programów które należy przecież zniszczyć.

Masz opisać swój świat bez "socjalizmu" eldario! A nie się pytać jak jest dziś! Bo skoro obecny system krytykujesz - to powinieneś chodź go znać!!

[ Dodano: Wto 18 Lut, 2014 ]
Adi pisze:marcinsz napisał/a:

Propozycja jest taka że Twój ubezpieczyciel tylko i wyłącznie WYCENIA szkody! Płaci ubezpieczyciel sprawcy, OC jest NADAL OBOWIĄZKOWE!

Propozycja która nie weszła zakładała żeby poszkodowanemu płacił jego ubezpieczyciel ubezpieczyciel.

Doczytaj Adi bo zaczynasz robić się śmieszny! DOCZYTAJ!

Propozycja kompletnie nie adekwatna do stawianego tu problem.

Nie, wcale.

marcinsz napisał/a:

Nadal czekam na Twoje propozycje co jeśli brak jest ubezpieczenia -

No jak co, nie masz ubezpieczenia nie masz odszkodowania. Podobnie jak dzisiaj z np domem.

Trzymaj się tematu!

Mówimy o UBEZPIECZENIACH OBOWIĄZKOWYCH KOMUNIKACYJNYCH!!!

Każde inne ubezpieczenie własnego majątku NIE JEST OBOWIĄZKOWE! a więc i dla was to żaden problem!

uprzedzam że żadne burdele, przymusowe prace czy niewolnictwo

No to teraz ja czekam na twoją jedną propozycję, co jeśli bezdomny rozwali komuś merca za 500.000 łopatą?

Gówno mnie to obchodzi! Zresztą google istnieje i sam możesz poczytać.
Mnie obchodzi jak ty to rozwiążesz w swoim świecie - bo podobno jest LEPSZY!

Odpowiedz w kwestii podatków!

Chętnie ale sprecyzuj pytanie bo trochę się szamotasz.

Masz jeszcze raz ślepcze:
Adi napisał/a:
Około 200,300 zł . Płaci każdy pracujący.

ok liczymy:

w III kwartale 2013 mieliśmy 15 738 000 ludzi pracujących

każdy po 300zł daje nam 4 721 400 000 zł

sprowadzamy obecne budżety:

Wystarczy MON 2013r -- 31 200 000 000zł

Więc siedmiokrotnie zmniejszamy budżet MON, reszta minister NIE ISTNIEJE!

Adi - czekam jak to wyjaśnisz i jak tą kwotę podzielisz?

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 17:19

No widzisz.

Więc wg twojej idiotycznej teorii trzeba ubezpieczyć każdego płodnego faceta na wypadek dziecka.

NIE!

Żadnych służb na to nie stać, nie stać też na to obywateli.

To fundusz gwarancyjny pokrywa straty a później ściąga zadłużenie - często nie skutecznie - pieprzony "socjalizm" nie ma prawa to istnieć.

No więc widzisz, nie skuteczny jest. A w moim systemie każdy by miał możliwość ściągnięcia tych pieniędzy.

Przecież rozmowa była o ubezpieczeniu OC, nie zmieniaj tematu.

Pisałeś o ubezpieczeniach.

Jak jest się zarejestrowanym jako bezrobotny państwo opłaca ubezpieczenia, dla innych to problem, kłopot. Obecnie takie osoby korzystają z wielu "socjalistycznych" programów które należy przecież zniszczyć.

Czyli społeczeństwo zrzuca się na leczenia dla nierbów/pracujących na czarno.

Masz opisać swój świat bez "socjalizmu" eldario! A nie się pytać jak jest dziś! Bo skoro obecny system krytykujesz - to powinieneś chodź go znać!!

Znam go dokładnie w przeciwieństwie do ciebie.

Świat bez socjalimzu już kilkuktornie opisywałem.
Masz ADHD ? Czy piana Ci leci już z pyska że tyle wykrzykników dajesz. Idź weź leki.

No to podaj rozwiązanie czegoś takiego w twoim systemie którego tak zaciekle bronisz. W przeciwnym wypadku: Gówno cie to obchodzi.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 17:28

No widzisz.

Czyli przyznajesz iż dopóki istnieć będzie Fundusz Gwarancyjny będziesz postulował o zniesieniu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego?

Więc wg twojej idiotycznej teorii trzeba ubezpieczyć każdego płodnego faceta na wypadek dziecka.

Boże, widzisz a nie grzmisz!

Krytykujesz programy socjalne. Podaj więc inne rozwiązanie lub przyznaj że samotna matka nie powinna dostać żadnej pomocy!

ElDario pisze:No więc widzisz, nie skuteczny jest. A w moim systemie każdy by miał możliwość ściągnięcia tych pieniędzy.

Proszę mi wyjaśnić w jaki sposób.

Czyli społeczeństwo zrzuca się na leczenia dla nierbów/pracujących na czarno.

Tak. Chcę znać twoje rozwiązanie.

ElDario pisze:Masz ADHD ? Czy piana Ci leci już z pyska że tyle wykrzykników dajesz. Idź weź leki.

Przy was mam ADHD najwyraźniej.

No to podaj rozwiązanie czegoś takiego w twoim systemie którego tak zaciekle bronisz. W przeciwnym wypadku: Gówno cie to obchodzi.

Obecnie to kłopoty sporadyczne.

Wy chcecie by były to kłopoty codzienne. Taka jest różnica.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 17:34

Czyli przyznajesz iż dopóki istnieć będzie Fundusz Gwarancyjny będziesz postulował o zniesieniu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego?

Co ma piernik do wiatraka.

Krytykujesz programy socjalne. Podaj więc inne rozwiązanie lub przyznaj że samotna matka nie powinna dostać żadnej pomocy!

Powinna dostać pomoc ale dobrowolną. Zresztą zawsze jest ojciec chyba że zginął.

jak już mówiłem - tam samo jak państwo egzekwuje grzywny od niewypłacalnych.

Moje rozwiązanie jest takie że nie ma żadnych zasiłków. Być może tylko bony żywnościowe żeby nikt z głodu nie umarł.

Przy was mam ADHD najwyraźniej.

Biedny, skończyły się leki.

Wy chcecie by były to kłopoty codzienne. Taka jest różnica.

Kłpotem życiowym jest płacenie ZUSu, NFZ i OC za auto które nie jeździ.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 17:38

marcinsz pisze:Doczytaj Adi bo zaczynasz robić się śmieszny! DOCZYTAJ!

No sam doczytaj. A już abstrahując od tej propozycji która nie weszła ja mam swoją, co z moją nie tak?
marcinsz pisze:
Każde inne ubezpieczenie własnego majątku NIE JEST OBOWIĄZKOWE! a więc i dla was to żaden problem!

No to mówię, nie wykupisz ubezpieczenia na auto, nie dostaniesz odszkodowania. Prościej się nie da.

marcinsz pisze:ok liczymy:

w III kwartale 2013 mieliśmy 15 738 000 ludzi pracujących

każdy po 300zł daje nam 4 721 400 000 zł

sprowadzamy obecne budżety:

Wystarczy MON 2013r -- 31 200 000 000zł

Więc siedmiokrotnie zmniejszamy budżet MON, reszta minister NIE ISTNIEJE!

Adi - czekam jak to wyjaśnisz i jak tą kwotę podzielisz?

Bardzo prosto, nie umiesz liczyć.

Zapomniałeś pomnożyć dochód z pogłownego x 12 a zestawiłeś z rocznym z MON.

Nie wiesz że rok ma 12 miesięcy? :wink:

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 17:40

Co ma piernik do wiatraka.

....

jak już mówiłem - tam samo jak państwo egzekwuje grzywny od niewypłacalnych.

Dużo - bez funduszu państwo nie ma możliwości pomocy poszkodowanym.

Wychodzisz z założenia że jeśli jest fundusz który pomaga to po co płacić ubezpieczenia?

Powinna dostać pomoc ale dobrowolną. Zresztą zawsze jest ojciec chyba że zginął.

Ojciec nie znany, ojciec nie wypłacalny itp. itd.

Co to znaczy "dobrowolna" pomoc? To tą pomoc się komuś wciska? Gdzie i od kiedy?

Socjalne państwo jednak dobre?

Moje rozwiązanie jest takie że nie ma żadnych zasiłków. Być może tylko bony żywnościowe żeby nikt z głodu nie umarł.

Dziś to jest ryż, mąka, mleko, kasza... czasem dopłata do mieszkania, worek węgla.

Chyba odnoszę sukces!

Państwo "socjalne" dobre Eldario?? Na pewno?

Doczytaj Adi bo zaczynasz robić się śmieszny! DOCZYTAJ!

No sam doczytaj. A już abstrahując od tej propozycji która nie weszła ja mam swoją, co z moją nie tak?
marcinsz napisał/a:

No to mówię, nie wykupisz ubezpieczenia na auto, nie dostaniesz odszkodowania. Prościej się nie da.

Teraz rozumiem dlaczego szkoła podstawowa nie powinna być obowiązkowa. Po prostu drażni cię własna nie wiedza i brak zwykłej umiejętności myślenia.

A co jeśli to ty wyrządzisz szkodę na mieniu bez ubezpieczenia? Na ludziach, domach, instalacji drogowej? W dupie z nimi?

Dlaczego jesteś tak płytki i widzisz tylko samochód?

Dlaczego ktoś inny ma płacić wyższe składki z Twojej winy?

Bardzo prosto, nie umiesz liczyć.

Zapomniałeś pomnożyć dochód z pogłownego x 12 a zestawiłeś z rocznym z MON.

Nie wiesz że rok ma 12 miesięcy? :wink:

Achhhh.... zwracam honor!

Mamy na budżet MON! SUKCES!

Co zresztą?

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 17:53

marcinsz pisze:....

Tak myślałem.

marcinsz pisze:Dużo - bez funduszu państwo nie ma możliwości pomocy poszkodowanym.

Wychodzisz z założenia że jeśli jest fundusz który pomaga to po co płacić ubezpieczenia?

Wychodzę z założenia że fundusz nie ma to nic do rzeczy. Bo sprawca i tak będzie musiał zapłacić/oddać majątek/odpracować.

Ojciec nie znany,

A kto się kazał puszczać ?

ojciec nie wypłacalny

No więc w moim systemie jak będzie nie wypłacalny to będzie musiał odpracować na rzecz matki.

Co to znaczy "dobrowolna" pomoc? To tą pomoc się komuś wciska? Gdzie i od kiedy?

Ahahaha. To że ktoś komuś pomaga dobrowalnie a nie pod przymusem.

Socjalne państwo jednak dobre?

Kpisz sobie ?

Dziś to jest ryż, mąka, mleko, kasza... czasem dopłata do mieszkania, worek węgla.

Nie, nie, nie. Bony żywnościowe tylko dlatego żeby z głodu nie umarł.

Chyba odnoszę sukces!

Chyba oprócz ADHD masz rozdwojenie jaźni.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 18:07

ElDario pisze:marcinsz napisał/a:
Dużo - bez funduszu państwo nie ma możliwości pomocy poszkodowanym.

Wychodzę z założenia że fundusz nie ma to nic do rzeczy. Bo sprawca i tak będzie musiał zapłacić/oddać majątek/odpracować.

A więc...

Nie ma funduszu to kto i dlaczego ma "kredytować" spłatę długu? Dlaczego ma to robić np. właściciel uszkodzonego samochodu? I co ma zrobić jak nie uda mu się ściągnąć długu?

Ojciec nie znany,

A kto się kazał puszczać ?

To jednak ma dostać pomoc czy nie?

Czy dziecko wraz z matką ma zdychać? "bo się puściła"?

ojciec nie wypłacalny

No więc w moim systemie jak będzie nie wypłacalny to będzie musiał odpracować na rzecz matki.

Dzisiejszy system zakłada dokładnie to samo. Jednak istnieją przypadki kiedy odpracowanie nie jest możliwe (względy zdrowotne w tym np. alkoholizm)

Ahahaha. To że ktoś komuś pomaga dobrowalnie a nie pod przymusem.

Acha - to znaczy powinna liczyć na pomoc od przyjaciół, rodziny - absolutnie nie państwa tak?

W przypadku słabych relacji rodzinnych ma po prostu zdychać wraz z dzieckiem?

Nie, nie, nie. Bony żywnościowe tylko dlatego żeby z głodu nie umarł.

A dzisiaj są po to by jeździć mercedesem? Pomoc nie należy się tym (tzn. nie można się o nią starać) u których dochód przekracza 456zł miesięcznie na osobę.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 18:11

marcinsz pisze:

A co jeśli to ty wyrządzisz szkodę na mieniu bez ubezpieczenia? Na ludziach, domach, instalacji drogowej? W dupie z nimi?
Dlaczego jesteś tak płytki i widzisz tylko samochód?

Teraz to sobie jaja robisz bo nie wiesz co napisać? To ja zapytam dlaczego jesteś tak płytki i widzisz tylko straty spowodowane jazdą samochodem?

marcinsz pisze:
Co zresztą?

No przecież zostaje 25 456 800 000, na służby, drogi, sądownictwo i pomniejsze.

Do tego mamy do dyspozycji vat jako pomostowy , tyle że w pierwszych latach trzeba go będzie użyć na wypłacanie oszukanym przez twój złodziejski system emerytom ich emerytur, dlatego nowa prawica chce się ewentualnie wspomóc np jakąś częścią podatku za nieruchomość.
Gdy spłacimy emerytów, pieniędzy będzie za dużo nie za mało.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 18:37

Adi pisze:Teraz to sobie jaja robisz bo nie wiesz co napisać? To ja zapytam dlaczego jesteś tak płytki i widzisz tylko straty spowodowane jazdą samochodem?

Ja pierdziele... człowieku zastanów się chodź trochę!

Wszystko co jeździ, pływa i lata musi mieć ubezpieczenie. Aby było łatwiej to rozmawiamy w temacie samochodu gdyż ubezpieczenia komunikacyjne są najczęściej wykorzystywanymi ubezpieczeniami wszędzie. Po prostu do kraks dochodzi co dziennie w dużych ilościach, zupełnie inaczej aniżeli do innych zdarzeń.

No moje pytanie proste jak drut. Jeśli masz dostawać ubezpieczenie z własnej polisy OC za własne szkody wyrządzone przez kogoś innego to jak rozwiązać kwestię choćby składek? Jak rozwiązać kwestię wyłudzeń? Jak rozwiązać kwestie uszkodzeń innego mienia niż pojazd? Itp, itd.

Co zresztą?

No przecież zostaje 25 456 800 000, na służby, drogi, sądownictwo i pomniejsze.

Razem uzbierałeś jak dotąd ok 57mld

Budżet Polski na 2013 rok to 335mld na razie masz kwotę niemal 6cio krotnie mniejszą więc czekają niezłe cięcia i produkcja dziesiątek tysięcy dodatkowych bezrobotnych - a jeszcze od nich obecnie liczymy Twój podatek.

Dochód z VAT w 2013 roku to ok 113mld.

Nawet z tym podatkiem kwota jest dwukrotnie niższa aniżeli obecny budżet a napomniałeś że VAT chcielibyście przeznaczyć na wypłaty emerytur, wszak ZUS należy zlikwidować.

Obecnie potrzeba na ten cel 185mld zł

Więc:

- Podatek pogłówny zaspokoi 1/6 obecnego budżetu.
- Podatek VAT zaspokoi ok 2/3 obecnych potrzeb.

Wspomniałeś o podatku od nieruchomości. To ciekawy pomysł prawicy.

Chcecie aby każdy sam wyceniał posiadłość i płacił od tego podatek. Jako gwarancja rzetelnej wyceny wpadliście na pomysł możliwości wykupu KAŻDEJ posiadłości przez KOGOKOLWIEK za 140% własnej wyceny!

Ten ktoś nie będzie mógł sprzedać tej posiadłości przez rok.

Osobiście w życiu większego debilizmu nie słyszałem bo oznacza tylko tyle że bogaty będzie mógł kupić wszystko, wszędzie co chce. I za grosze to co wyceniono słabo bo nie stać rodzin na płacenie wysokiego podatku od nieruchomości.

Zgadza się Adi?
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2014, 18:40 przez marcinsz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 lutego 2014, 18:37

Marcisz - ja im to 10x liczyłem i tłukłem. jak mają dyskalkulię i dyslogikę to nic nie poradzisz. to rodzaj ideologicznego upośledzenia oni tak zawsze, w końcu kumają, że się już nie da pitolić bzdur, więc przycichaja na mies-dwa a potem odpoczątku.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Ocena wydarzeń historycznych”